Česko – Rusko 2:0 (kon.) | Finsko – Švýcarsko 3:5 (kon.) | Švédsko – USA 0:7 (kon.)
Německo – Kanada 0:6 (kon.)
Česko
2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Rusko
Neděle 01.01.2012, 15:00Mistrovství světa žen do 18 let

Hymnu si hráčky velmi užily a velmi nahlas také odzpívaly, sice trochu mimo tóninu, ale dnes se předvedly hlavně jako skvělé hokejistky. To je prozatím ode mne ze Zlína vše. Večer budeme pokračovat soubojem mezi USA a Švédskem. Já se s vámi prozatím loučím a napočtenou. (17:08:10)

Za obrovského aplausu diváků končí utkání, které vyhrála Česká republika 2:0. Když vítěznou branku vstřelila ve 43. minutě Tereza Vanišová. Češky tak vítězí a jejich šance na čtvrtfinále žije. Nejlepšími hráčky vyhlášeny Angelina Gončarenková (RUS) a Aneta Lédlová (CZE). Nyní následuje hymna České republiky.

60:00

59:24
    Rusky se ještě snaží vstřelit branku, ale už to nestihnou.

57:30
    Česko právě vstřelilo branku!
    Gól v oslabení a myslím, že máme rozhodnuto 2:0! Denisa Křížová se propracovala k brance Ruska, vystřelila a Monakhovová vyrazila jen před sebe a ihned se po puku vrhla, ale nechytila jej, čehož si všimla KLÁRA CHMELOVÁ, puk sebrala a zasunula do prázdné klece. Asistence: Denisa Křížová.

56:57
    Před brankou se to pošťuchuje, po dorážce Rusek, kterou okamžitě sebrala Hladíková.

56:33
    Rusky jsou rozhozené a při zakládání útoku jim utekl puk, píská se icing.

56:20
    Rusky jsou zatím, ale bezradné a Češky drží puk daleko od Hladíkové, vhazování v obranném pásmu Ruska.

55:39
    Češky se osvobozují a do konce třetiny je čekají těžké minuty bránění.

55:20
    Tvrdá srážka ve středu hřiště. Klára Mazánková vyloučena na 5+KO za faul kolenem na Bajbakovovou, jenž jen velmi těžko vstala z ledu.

54:56
    Rusky vyšly z oslabení bez úhony a jsou v pěti.

54:26
    Češkám se nedaří usadit v pásmu, ale čas hraje pro ně.

52:56
    Přesilovka pro Česko, Maria Šepelinsková (RUS) vyloučena na dvě minuty za zdržování hry.

52:46
    Akce 2 na 1, Mazánková čekala na poslední chvíli, aby namazala Pecinové, ale ta se na její pas nedokázala natáhnout.

Dnešní utkání sleduje 690 diváků.

51:21
    Dominika Vopravilová nedostala puk do poloprázdné branky, ale nutno říct, že byla tvrdě atakována a neměla dostatečný klid na zakončení.

50:36
    Hraje se nahoru dolů, hra nabrala tempo.

49:54
    Tejralová s Chmelovou se pustily do útoku, první jmenovaná ji na pravém kruhu přenechala puk a Chmelová jen těsně minula tyčku ruské branky.

48:32
    Rusky chybovaly v zakládání útoku a píská se icing.

46:52
    Rusky se s poklidem ubránily a jsou v pěti.

46:48
    Dokonce se jim daří i zaútočit Běljakovová se dostala ke zakončení, ale mířila nad branku Hladíkové.

46:11
    Češkám se tato přesilovka zatím moc nedaří, Rusky se dobře brání.

44:52
    Přesilovku okusí i Češky, Maria Bukševanajová (RUS) vyloučená na dvě minuty za hákování.

44:09
    Hladíková dnes působí přímo neprůstřelně, opravdu s velkým přehledem si počíná se střelami Rusek a dorážky jim téměř nedovoluje.

42:33
    Aneta Tejralová (CZE) vyloučena na dvě minuty za hru tělem a Rusko může zkusit vyrvonat v početní výhodě.

42:21
    Obrovská radost, jak na ledě, tak v hledišti, Češky vedou 1:0! Lédlová vystřelila na Monakhovovou, která vyrazila jen před sebe, kde stála TEREZA VANIŠOVÁ a zamířila přesně k tyči ruské branky. Asistence: Aneta Lédlová.

41:43
    Další střela na Monakhovovou z hole Láskové, ale opět mimo.

40:54
    Špatná rozehrávka Češek a píská se icing.

40:29
    K první střele se ve třetí třetině odhodlala Chmelová, jenž těsně minula branku Ruska.

40:01

Česko i Rusko nastupuje na led a během pár okamžiků, budeme sledovat třetí dějství dnešního utkání.

40:00

Ve druhé třetině byla k vidění jasná dominance české reprezentace, jenž zlepšila střelbu a stav střel po čtyřiceti minutách je 28 - 19. Dnes to vypadá, že kdo dá první branku, tak nejspíš zvítězí. Uvidíme, jak to vše dopadne. Třetí třetina začne přibližně v 16:31.

39:25
    Češky v akci 2 na 1, Křížová s Mazánkovou si několikrát vyměnily puk a ztratily jej před Monakhovovou, tohle chtělo střelu. Češky hodně překombinovávají.

38:48
    Češky to zvládly a jsou v pěti.

38:28
    Rusky se zatím nedostaly do žádné větší šance, pouze nahazují a snaží se dorážet, ale u branky pevně střeží brankoviště čeké obránkyně.

38:02
    Hladíková nahození Rusek s přehledem vyhlavičkovala a píská se.

37:14
    Touš nebezpečně poskakovala před Hladíkovou, ale nikdo z ruských hráček se nedokázal prosadit a Češky se osvobozují.

36:48
    Úplně zbytečně vyloučená Aneta Tejralová (CZE) na dvě minuty za zdržování hry.

36:08
    Další zákrok Monakhovové po nahození ze středního pásma.

35:53
    Tempo hry upadlo, ale stále se hraje hlavně před ruskou brankou. Kotouč zmizel po teči ruské hráčky na trestnou lavici.

35:03
    Denisa Křížová zůstala chvíli ležet na ledě po ataku, který na nic podnikla ruská hráčka. Už je ale v pořádku a pomalu odjíždí na střídačku.

34:00
    Děrgčevová se prosmýkla až do samostatné akce před Hladíkovou, kterou se mícháním s pukem snažila rozhodit a zakončit bekhendem, jenže Hladíková se nenechala rozhodit a skvělým rozklekem chytá. Diváci uznale aplaudují.

33:14
    Adriena Pecinová se osmělila a vypálila z levého kruhu, střela ji dobře sedla a Monakhovová s problémy vytěsnila puk ven.

31:42
    Češkám se zatím nedaří a Rusky se v poklidu brání.

30:55
    Češky mají šanci na první branku, vyloučena Maria Batalovová (RUS) za hákování.

30:40
    Pavlovová se nebezpečně prodírala před Hladíkovou, ale české hráčky ji zdvojily a poslaly tělem na led, výborná obranná práce.

28:52
    Aneta Lédlová hraje velmi aktivně, obkroužila branku Ruska a zakončila, puk ale jen těsně minul ruskou klec.

28:20
    Rusky vysunuly napadání a daří se jim znervózňovat českou rozehrávku, nyní ale se dostaly do ofsajdu.

27:27
    Běljaková z první pálila z kruhů a Hladíková na poslední chvíli reflexivně vytasila pravý beton, kterým střelu vytáhla mimo nebezpečí.

26:43
    Obrovský tlak českých hráček! Monakhovová se má co v brance otáčet. Několik dorážejících útočnic bylo před ruskou brankářkou, ale nikomu se nepodařilo usměrnit puk do branky.

25:21
    Češky pokračují v tlaku i při hře pět na pět.

25:08
    Icing Ruska.

24:48
    Rusky oslabení zvládly a jsou v pěti.

24:21
    Chmelová dorážela před ležící Monakhovovou, ale nedokázala puk zvednout a jen trefila ležící ruskou gólmanku, škoda.

22:48
    Češky si zahrají přesilovku, Maria Batalovová (RUS) vyloučena na dvě minuty za hákování.

21:54
    Aneta Lédlová se ukázkově prokličkovala až do zakončení, ale vyšlo jí to na bekhend, který Monakhovová vystihla a chytá.

21:09
    Touš venku z hřiště, vhazování ve středním pásmu.

20:59
    Češky se snaží usadit v pásmu, ale Rusky dobře brání.

20:08
    Rusky chybovaly v rozehrávce a píská se icing.

20:01

Oba celky nastupují na led a během několika okamžiků začne druhá třetina dnešní bitvy.

Zásahy brankářek v první třetině 5 - 14.
    Skončila nám první třetina, ve které Rusky přestřílely jasným rozdílem naši reprezentaci. Bylo to hlavně díky třem přesilovkám, které měly. Při hře pět na pět je hra vyrovnaná. Češkám se tak nepodařilo zlepšit střelbu a ani omezit vylučování, což nepotěší hlavně trenéry. Uvidíme, jak se zápas bude vyvíjet dále ve druhé třetině, která začne přibližně v 15:46.

20:00

19:54
    Rusky v plném počtu a třetina nám končí.

19:17
    Češky tlačí a Rusky se mají co otáčet. Monakhovová opět skvělým zákrokem podržela svůj tým.

18:35
    Křížová dorážela před Monakhovovou puk a byla tvrdě odstavena Šibanovovou, tak jako jsme zvyklí v mužském hokeji.

17:54
    I Češky si zahrají přesilovku. Viktoria Jegorovová (RUS) vyloučena na dvě minuty za zdržování hry.

17:44
    Češky přežily i třetí oslabení.

17:01
    Hra se na chvíli přerušila, protože v rohu kluziště zůstala po nárazu ležet na ledě Běljakovová. Za pomoci spoluhráček byla dovozena na střídačku a snad bude v pořádku.

16:29
    Denisa Křížová se dostala do trháku po pravé straně. Zkusila střelu tahem, ale mířila na branku Monakhovové.

15:44
    Další zbytečný faul a Češky jdou opět do čtyř. Dominika Lásková (CZE) vyloučena na dvě minuty za podražení.

14:57
    Češkám se opět nedaří propracovat se ke střele. Vždy se snaží ještě pozici nějak zvýhodnit a to je většinou stojí puk.

14:03
    Rusky nabuzené přesilovkami se tlačí do branky Česka, ale zatím ji pevně hájí Hladíková.

13:21
    Česko v plném počtu.

13:17
    Ofsajd Ruska čtyři vteřiny před návratem Mazánkové na led a Češky se opět ubránily.

12:55
    Teď už ale Rusky zahrozily, když po střele Batalovové, aktivně dorážely u Hladíkové, ta se ale nedala a puk rychle přikryla.

12:30
    Rusku se naštěstí pro Češky přesilovka moc nedaří a do vážné šance se ještě nedostaly.

11:21
    Další přesilovka pro Rusko, Klára Mazánková (CZE) vyloučena na dvě minuty za nedovolené bránění.

11:06
    Do útoku se dostaly Češky, Kolowratová pálila od modré a před ruskou gólmankou tečovala ještě Mazánková, jenže mimo.

10:25
    Rusky hrají poměrně klidně, přihrávají si přesněji a vyhrávají osobní souboje.

09:27
    Běljaková se dostala do protiútoku a byla proti jedné české obránkyni, kterou přebruslila a zakončovala bekhendem, střela ji nesedla a Hladíková s klidem chytá.

07:46
    Hra se srovnala, hraje se nahoru dolů a k vidění je několik osobních soubojů, soupeřky si nedarují ani krok.

06:20
    Lédlová na ledě a Česko je v pěti.

06:04
    Vopravilová při dobrém napadání ještě zdržela Rusky v pásmu při rozehrávce a Češky už to zvládnou.

05:37
    Ruskám se přesilovka moc nedaří, při pokusu dostat se do útoku je zastavil ofsajd.

05:11
    Bajbaková dorážela před Hladíkovou, ale ta zatím v brance bezchybná a s její šancí si poradila. Vhazování po její pravici.

04:20
    Rusky si zahrají přesilovku, Aneta Lédlová (CZE) vyloučena na dvě minuty za krosček.

03:29
    Na druhé straně se do akce dostala Běljaková, která si nabruslila až před Hladíkovou, ale ta vytáhla její šanci skvělým zákrokem

02:05
    Češky tlačí Rusky do úzkých, akci v útočném pásmu zakončovala ranou Dominika Lásková, ale střela šla těsně nad.

01:10
    Na druhé straně z pravého kruhu pálila Nikolajevová a Hladíková vyráží lapačkou před sebe, trochu nejistý zákrok, ale naštěstí pro Češky puk mizí z pásma.

00:23
    Denisa Křížová vyslala první střelu na ruskou branku, ale Monakhovová pozorná a předvedla zákrok svou lapačkou.

00:01

Česko: Hladíková (Craigová) - Tejralová, Výtisková, Kubátová, Hudečková, Kolowratová, Novotná, Vaňoučková, Pelikánová - Křížová, Vanišová, Chmelová - Lásková, Mazánková, Pečinová - Lédlová, Kuželová, Vopravilová - Sadílková, Nešutová, Přibylová.

Rusko: Monakhovová (Morozovová) - Bukševanajová, Šibanová,Jegorovová, Gončarenková, Batalovová, Nikolajevová, Timofejevová - Bajbakovová, Šepelinsková, Zacharovová - Djupinová, Děrgčevová, Běljakovová - Akmanajevová, Isanbájevová, Pavlovová - Šibanová, Kitajevová, .

Rozhodčí: Hirvoneová (FIN) - Connollyová (USA) , Majapurovová (FIN).

Obě mužstva nastupují na led. Rusky v bílých dresech a Češky v červených. Zápas za pár chvil začne.

Několik minut před zápasem je hala již plně naplněna, led připraven, sestavy nahlášeny a už se jen čeká na příjezd hráček na kluziště.

Zápas začne za půl hodiny. Oba týmy už jsou na rozbruslení, hala se pomalu zaplňuje. Včera dorazilo osm set diváků, dnes bude návštěva asi podobná. Snad se Češkám podaří urvat ve druhém utkání na turnaji výhru.

Dobré odpoledne ze zlínské PSG arény. Nový rok je zde a s ním druhý den mistrovství. Češky ve včerejším utkání podlehly Švédkám 1:4 a dnes tak musí proti Ruskám bezpodmínečně zvítězit. Rusky podlehly jasně Americe 8:0 a dnes budou chtít také vyhrát, protože jde o postup do čtvrtfinále. Za několik dalších minut vám přineseme sestavy, prozatím přeji příjemné novoroční odpoledne.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.