Česko – Rusko 2:0 (kon.) | Finsko – Švýcarsko 3:5 (kon.) | Švédsko – USA 0:7 (kon.)
Německo – Kanada 0:6 (kon.)
Švédsko
0:7 (0:3, 0:0, 0:4)
USA
Neděle 01.01.2012, 19:00Mistrovství světa žen do 18 let

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Zdravíme ze Zlína, kde se hraje skupina A mistrovství světa žen do osmnácti let. V dnešním zápase od 19:00 se střetnou dva týmy, které včera odstartovaly na turnaji výhrou. Švédky přehrály domácí Češky 4:1, zatímco Američanky si doslova smlsly na Ruskách, které porazily rozdílem třídy 8:0. I v dnešním zápase budou jednoznačnými favoritkami zámořské hokejistky. Ty si na turnaj přijely minimálně pro finálovou účast a klopýtnutí s evropskými týmy si nepřipouštějí.

Švédky včerejší gólový příděl od Američanek do ruské sítě sledovaly na tribuně s lehkými úsměvy, už za pár minut budou mít možnost dokázat, že nebudou tak snadným soustem jako ruská reprezentace.

00:01

00:22
    Stejně jako včera se Američanky nijak nerozpakují a hned v úvodu pronikají do obranného pásma Švédska. První zákrok pro švédskou gólmanku.

01:28
    Švédky zjevně poučené ze včerejšího zápasu USA s Ruskem se snaží o to odstavit Američanky od puku za každou cenu.

02:14
    Po více než dvou minutách hry je tady první přerušení hry. Po nepřesnosti se píská zakázané uvolnění.

02:58
    Kennedy-Menefeeová mlsně kroužila v pásmu Švédska a čekala na přihrávku od spoluhráček. ta sice přišla, ale byla velmi nepřesná a hráčka nezachytila puk.

03:53
    Rusky včera od prvních minut čelily tvrdému náporu Američanek. Švédky jsou o poznání aktivnější, i tak je ale jasná převaha na holích amerických hráček.

04:19
    Za podražení si odpyká dvě minuty Lindbergová (SWE).

04:31
    Tohle je pro Švédky hodně nepříjemné. Na trestnou lavici míří po vyhození puku druhá hráčka Tří korunek. Backlinová vyhodila puk mimo kluziště a dostala za to menší trest.

06:24
    Švédky téměř dvouminutové dvojnásobné oslabení přečkaly. I když měla Kennedy-Menefeeová k brance jen pár centimetrů.

08:47
    Hra se sice odehrává v obranném pásmu Švédska. Jejich gólmanka má nicméně mnohem méně práce než Ruska včera. Švédsko poctivě brání a jde Američankám bez respektu do těla.

09:38
    USA právě vstřelilo branku!
    Po krátké mezihře před brankou Američanek se do rychlého protiútoku dostala Kennedy-Menefeeová, která přihrála na branku ALEX CARPENTEROVÉ. Asistence: Marryanne Kennedy-Menefeeová, Anna Pankowskiová.

10:20
    Další Švédka na trestné lavici. Carlssonová (SWE) dostává dvě minuty za podražení.

11:54
    Američanky využívají přesilovou hru a jdou do vedení 2:0. Přihrávku Steckleinové proměňuje v branku DANA TRIVIGNOVÁ. Asistence: Lee Steckleinová, Marryanne Kennedy-Menefeeová

12:05
    Další vyloučení. Tentokrát na straně Američanek. Na trestné lavici sedí Cameranesiová (USA) za podražení.

13:07
    Švédkám se nedaří probojovat před branku USA a vytvořit si trvalejší tlak.

15:17
    Američanky své první oslabení v zápase bez problémů zvládly a jdou do dalšího útoku.

16:49
    Teď se několik desítek vteřin s pukem míchalo před brankou Američanek. Na tomto turnaji zatím opravdu nezvyklá situace.

17:47
    Švédky bojují. Teď aktuálně v rohu, v pásmu Američanek. Nechybí několik tvrdých střetů. Týmy si nic nedarují.

18:26
    HALEY SKARUPAOVÁ, autorka včerejšího hattricku, se prosazuje i dnes. Opět rychlý protiútok, nezajištěná obrana Švédska a vedení 3:0 pro Spojené státy. Asistence: Paige Savageová, Dana Trivignová.

19:04
    Američanky ani po třetí brance v síti soupeře neztrácejí chuť střílet góly. Na Hjothovou se valí další americký útok.

20:00

Švédky působí mnohem lepším dojmem, než Rusky včera v první třetině. Nicméně zatím prohrávají se Spojenými státy 0:3. Částečně doplácejí i na svou snahu hrát pohledný hokej a útočit. Američanky se totiž prosazují z rychlých protiútoků.

20:01

20:28
    Švédky neohroženě vlétly do druhé třetiny a bojují v rohu amerického pásma a o puk. Ke střele na Laingovou se ale nedostanou.

21:14
    Teď souboj v rohu na druhé straně. Američanky ale byly o poznání úspěšnější a Skarupaová tvrdě střílí, pouze do betonů švédské gólmanky.

22:18
    Švédkám se nedaří dostat z pásma a americký tlak je stále drtivější.

22:58
    Po dlouhé době vhazování před americkou klecí. Američankám ale stačilo pár vteřin na to, aby puk vyvezly mimo své pásmo.

23:28
    Střela D Oenchové, která měla parametry na to být gólovou, švédská gólmanka ji ale dobře viděla a nastavila beton.

24:58
    Skarupaová, nejstarší členka amerického týmu, střílela bez přípravy z poloviny třetiny, puk šel mimo brankovou konstrukci.

26:05
    Danielsová na benjaminka amerického týmu Cameranesiovou. Před nimi už byla jen prázdná švédská třetina, útočné snažení nicméně zastavil hvizd rozhodčí. Ofsajd.

27:03
    Ekstromová po delší době vystřelila na americkou klec, bylo to ale z uctivé vzdálenosti, ještě ze středního pásma a gólmanka Laingová ani nemusela zasahovat.

27:37
    Dvouminutový trest pro Ekstromovou (SWE). Podrazila jednu z Američanek, což neuniklo hlavní rozhodčí zápasu.

28:10
    Burkeová pálila neuvěřitelně tvrdě od modré, kotouč proletěl chumlem těl a zastavil se s ranou o zadní mantinel, Švédkám se následně podařilo vyhodit.

28:55
    O necelou minutu později ta samá situace jako přes kopírák. Střela Burkeové ani teď nenašla svůj cíl.

29:24
    V závěru oslabení se Švédkám daří držet Američanky mimo své pásmo.

30:15
    Laingová si po několika minutách připsala zákrok. Z velkého úhlu střílela Petersonová. Střela byla jen minimálně nebezpečná.

31:04
    Petersonová se probojovala až do brankoviště Spojených států. Spoluhráčky ji odměňují poklepáváním holí o mantinel, rozhodčí nicméně takové pochopení pro její snahu nemá a přerušuje hru.

31:25
    Američanky ve čtyřech. Lashombová (USA) držela nejen svoji hůl, ale úporně i hůl soupeřky. To neuniklo rozhodčím a trestají ji dvěma minutami.

32:24
    Švédkám se v první minutě přesilové hry daří držet Američanky pod tlakem, branku z toho ale nedokážou vytěžit.

33:25
    Američanky v plném počtu. Druhou minutu oslabení přečkaly v naprosté pohodě převážně ve středním pásmu.

34:41
    Američanky a další nápor na obranu Švédska. Švédky ale odolávají, jejich obranná hra je rozhodně lepší než obranné řady Rusek ve včerejším utkání.

36:14
    Skarupaová udělala z obrany Švédska statisty. Prokličkovala až před branku a pokusila se zavěsit.

37:06
    Asi největší šance Švédska v zápase na Kullerovou zívala prázdná branka, puk se jí ale smekl po hokejce.

37:50
    Švédkám nechybí snaha. Anderssonová teď pálila z bezprostřední blízkosti. Jen do betonů Laingové. Američanky ale asi poprvé na turnaji zažívají, jaké to je být po tlakem soupeře.

38:44
    Švédky teď mohly jít dokonce do přečíslení. Zastavil je ale ofsajd.

39:28
    Konec třetiny se dohrává především ve středním pásmu.

40:00

Švédky by si rozhodně zasloužily vstřelit alespoň jednu branku. Ve druhé třetině byly pozorné v obraně a Američanky poprvé na turnaji zažívají, jaké to je jít do kabin, aniž by daly v příslušné dvacetiminutovce branku. Švédky si dokonce vytvořily několik slibných šancí, žádná ale neskončila brankou. Vše pečlivě vychytala Laingová, která na turnaji zažívá premiéru.

40:00
    Oba týmy se vracejí na led zlínské PSG Areny, za pár vteřin se začne třetí dějství.

40:01

40:30
    Pankowskiová prověřila Hjorthovou z pravého kruhu, švédská brankářka vyráží.

41:41
    Po bojích za švédskou bránou se před brankou zjevila HALEY SKARUPAOVÁ a zvyšuje zblízka dorážkou už na 4:0. Asistence: Paige Savageová, Dana Trivignová.

44:11
    Američanky dále pokračují v náporu, nyní se vhazuje ve středním pásmu.

44:53
    Trivignová se opět dostala do palebné pozice, nakonec si ovšem sjela do záporného úhlu a puk končí bezpečně za brankou.

45:40
    Chytrá nahrávka zpoza brány na dobře postavenou Skarupaovou málem skončila pátým americkým gólem, Hjorthová naštěstí pro Seveřanky nastavila rameno.

46:36
    Švédka Kullerová se pokusila zaútočit, její snahy byly ovšem spacifikovány ještě před útočnou modrou. Litujeme Laingovou v americké brance, chudinka zatím mrzne v bráně bez jediného zásahu.

47:24
    Nakonec se americká gólmanka k puku dostala, když zachytila nesmělé nahození. Vhazuje se po její pravici.

48:18
    Pankowskiová na vrcholu pravého kruhu nebyla nikým hlídaná, možná si mohla před dalším střeleckým pokusem srovnat puk na hokejce a nezkoušet to z voleje.

49:22
    Zadačka Mastelová se opřela do puku z modré čáry, Hjorthová ale puk dobře viděla a beonem sráží do rohu.

49:22
    Vyloučená Amanda Lindsbergová za podražení na dvě minuty.

49:34
    Američanky po dvanácti vteřinách využívají přesilovku. ANNE PANKOWSKIOVÁ se prosazuje po vzorové přesilovkové akci. Asistence: Courtney Burkeová.

52:32
    Švédky se ve třetí třetině nemůžou pořádně dostat ani z pásma, jakoby vyhlížely poslední sirénu.

54:24
    Wongová si vybruslila s pukem před modrou čáru, nahodila na zadní mantinel a odjíždí střídat. Švédky už vzdaly jakékoli ofenzivní snahy.

55:10
    Icing Švédska.

55:34
    Carpenterová přejela modrou čáru příliš rychle a je z toho ofsajd.

56:04
    Nádherná individuální akce ANNE PANKOWSKIOVÉ. Ta si najela sama do pásma vymetla pravý růžek Hjorthové branky. Asistence: Alex Carpenterová.

56:13
    HALEY SKARUPAOVÁ je na tomto turnaji nezastavitelná, po devíti vteřinách skóruje znovu a debakl Švédek se blíží pomalu ke včerejšímu výsledku Američanek s Ruskem. Asistence: Paige Savageová.

59:13
    Tulusová mohla aspoň trochu zkorigovat konečný výsledek. V jednom z ojedinělých Švédských výpadů ve třetí třetině trefila tyčku!

59:53
    Skarupaová si připisuje další střelu na branku, Hjorthová kryje.

60:00

Je konec zápasu, který jednoznačně opanovaly hráčky USA. Švédkám nedarovaly nic zadarmo a udržely čisté konto. Vzhledem k výkonům v obou dosud odehraných zápasech ve Zlíně se mají v úterý Češky na co těšit.

Nejlepší hráčkou Švédska v dnešním utkání byla zvolena brankářka Jesicca Hjorthová, za USA si jede pro cenu Anne Pankowskiová.

Lucie Štěrbová

Branky a nahrávky: 10. Carpenterová (Kennedy-Menefeeová, Pankowskiová), 12. Trivignová (Steckleinová, Kennedy-Menefeeová), 19. Skarupaová (Savageová, Trivignová), 42. Skarupaová (Savageová, Trivignová), 50. Pankowskiová (Burkeová), 57. Pankowskiová (Carpenterová), 57. Skarupaová (Savageová)

Švédsko: Hjorthová (Besselingová) - Kjellbinová, Hedinová, Lillbacková, Backlinová, Ekstromová, Fridhová, Markstromová, Alasalmiová - Anderssonová, Lowenhielmová, Carlssonová - Petersonová, Lindbergová, Yucelová - Johanssonová, Lennartssonová, Kullerová - Eidensteinová, Palmová, Wongová.
    USA: Laingová (Petersová) - Burkeová, Lashombová, Steckleinová, Hamptonová, Mastelová, Johnsonová, Rachlinová - Carpenterová, Pankowskiová, Kennedy-Menefeeová - Skarupaová, Savageová, Trivignová - Schipperová, Cameranesiová, Danielsová - Crossmanová, D´Oenchová, Illikainenová.

Rozhodčí: Nelibová (CZE) - Gagnonová (CAN), Inoueová (JPN)