Čeljabinsk – Riga 2:3 (kon.) | Minsk – Ufa 4:8 (kon.) | Lev – Nižněkamsk 3:1 (kon.)
HC Dinamo Minsk
4:8 (1:1, 1:5, 2:2)
Salavat Julajev Ufa
Čtvrtek 19.01.2012, 17:00KHL

Ani ve třetí třetině si Ufa nenachala svůj vysoký náskok vzít. Soupeře držela minimálně o čtyři branky zkrátka a zaslouženě vítězí. Pro domácí Minsk to je jistě těžká rána. Pěkný zbytek dne. (19:18:32)

60:00

59:40
    Domácí tým je kompletní a ihned jde do útoku. Střelu z kruhu chytá Jersberg do výstroje.

59:21
    Minsk vyhazuje puk z pásma.

59:13
    Radulov od modré minul branku a domácí jsou ve čtyřech.

58:30
    Minsk dobře brání. Hosty zatím nepustil do dobré střelecké pozice.

57:32
    A přesilovka pět na tři pro Ufu. Potrestán Karalahti (MIN) - 2 minuty za hákování.

57:30
    Domácí ihned po buly vyhazují puk. Soupeř se musí vracet až ke gólmanovi.

57:16
    Vyloučen Krajíček (MIN) - 2 minuty za hákování.

3:05
    Dinamo Minsk se ještě snaží zápas zkorigovat a tlačí se před Jersberga.

55:25
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    Dmitry Maleško nahodil puk z ostrého úhlu před branku, kotouč prošel přes gólmana ke vzdálenější tyči, kde stál ALEXANDER KITAROV a ten jej poslal za brankovou čáru. Asistence: Dmitry Maleško, Vladimir Denisov.

54:55
    Mirnov neměl v úniku přiliš času na přípravu střely, a tak trefil z kruhu jen gólmana.

54:19
    Od modré pálí Obšut, avšak Jersberga to vůbec nerozhodilo.

54:00
    Posledních šest minut do konce zápasu. O vítězi je, zdá se, rozhodnuto. Ufa má zápas pevně pod kontrolou.

50:29
    Ufa právě vstřelila branku!
    Salavat využívá v poslední chvíli početní výhodu. Nádherné sólo IGORA GRIGORENKA, který si nejprve poradil s obráncem. následně si položil Mezina a střelou bekhendem nad jeho rameno navyšuje náskok týmu. Asistence: Vitaly Proškin.

50:35
    Mezin si připisuje dva zákroky. Nejprve uspěl proti dorážce útočícího hráče a nyní chytá i střelu Aťušova od modré.

50:10
    A znovu. Ufa musí pro puk až ke gólmanovi.

49:52
    Domácí se ihned po vhazování osvobozují vyhozením puku přes všechny čáry.

Lukáš Caha

Branky a nahrávky: 1. Pivko (Podhradský), 40. Podhradský (Obšut, Kulakov), 48. Laine (Karalahti), 56. Kitarov (Maleško, Denisov) - 6. Pilstrom (Kozlov, Grigorev), 22. Blaťák (Kondratěv), 29. Radulov (Zinovjev, Pilstrom), 31. Mirnov, 33. Gimajev (Radulov), 38. Grigorenko (Aťušov, Radulov), 42. Pilstrom (Zinovjev, Kozlov), 51. Grigorenko (Proškin)

HC Dinamo Minsk: Lalande (31. Mezin) - Podhradský, Obšut, Karalahti, Denisov, Korobov, Krajíček, Slovák - Laine, Pivko, Irgl - Linglet, Corso, Nagy - Meleško, Kulakov, Kitarov - Dudko, Drozd, Pavlovič.
    Salavat Julajev Ufa: Jersberg (Kolešnik) - Aťušov, Proškin, Blaťák, Kondratěv, Grigorev, Gimajev, Nakládal - Grigorenko, Radulov, Saprykin - Kozlov, Pilstrom, Zinovjev -Schastlivy, Platonov, Mirnov - Taratuhin, Kolcov, Jemelin.

Rozhodčí: Olenin, Semjonov - Morozov, Pavlov