Poprad – Nitra 3:4 (kon.) | Zvolen – Trenčín 2:3 (po s.n.) | Žilina – Martin 4:3 (kon.)
HC Slovan – Skalica 4:3 (kon.) | Banská Bystrica – Košice 1:2 (kon.)
MsHK Žilina
4:3 (1:1, 0:2, 3:0)
HK VITAR Martin
sk Pátek 27.01.2012, 17:00 • DOXXbet Aréna Žilina • Tipos Extraliga (SR)

Skončil sa vynikajúci derby zápas víťazstvom domácej Žiliny v pomere 4:3. Domácim gratulujeme k 3 bodom a hosťom želáme šťastnú cestu domov. Vám, vážení diváci ďakujeme za sledovanie dnešného prenosu a prajeme krásny víkend. (19:10:24)

60:00

59:30
    Šimko je vonku z bránky!!!

58:01
    Do konca tretej tretiny ostávajú necelé 2 minúty, ktoré budú veľmi, skutočne veľmi napínavé.

57:40
    Domáci v plnom počte.

56:41
    Hostia v plnom počte.

56:35
    Hostia sa však nevzdávajú, no domáci majú v bránke základný kameň úspechu - Mareka Laca.

55:40
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva David Kudělka za narazenie na mantinel.

54:41
    Vylúčenie na strane MHC Mounfield. 2 minúty dostáva Šišovský za vyhodenie puku z ľadovej plochy.

53:45
    Takýto obrat sme tu v zápase už dávno nemali. V priebehu 8 minút dokázali hráči Žiliny zmeniť stav z 1:3 na 4:3.

52:28
    Žilina dala gól!
    Strelou z priestoru medzi kruhmi, ktorou vymietol pravý horný vinkel strháva vedenie na stranu domácej Žiliny DAVID KUDĚLKA. Gól: David Kudělka. Asistencia : Huna Richard.

50:17
    Oddychový čas hostí sa skončil.

50:17
    Tréner hostí Ladislav Spišiak si berie oddychový čas.

50:17
    Domáca Žilina konečne využíva presilovú hru. Po krásnej spolupráci prvého útoku prekonal Šimka v bráne hostí RÓBERT HUNA. Gól : Huna Róbert. Asistencie : Kudělka David, Sivák Peter.

49:37
    Vylúčenie hostí, 2 minúty dostáva Sobota.

49:34
    Znovu šanca domácich, v ktorej sa ocitol Peter Sivák. Z náprahu však minul ľavý vinkel Šimkovej bránky.

48:34
    Domáci fanúšikovia ženú svojich hráčov dopredu frenetickým pokrikom "Žilina, Žilina". Na štadióne je skutočne elektrizujúca atmosféra.

47:40
    Na ľade je po skončení osobného trestu i Peter Sivák.

46:33
    Domáci tím rozpútal peklo pred bránkou hostí, postupne veľké šance zahodili bratia Hunovci i kapitán Dušan Devečka.

45:14
    Prekvapujúci gól v podaní Žiliny. DUŠAN DEVEČKA prešiel cez modrú čiaru, nahodil na bránku MHC ľahký puk, ktorý na prekvapenie všetkých skončil za chrbtom Šimka. Gól: Devečka Dušan. Asistencia : Kudělka David.

Dávid Švec

Branky a nahrávky: 13. Huna Richard (Sivák Peter), 46. Devečka Dušan (Kudělka David), 51. Huna Róbert (Kudělka David, Sivák Peter), 53. Kudělka David (Huna Richard) - 7. Zelíska Lukáš (Cíger Jakub), 36. Šišovský (Výborný), 38. Brcko Tomáš (Kriška Peter)

MsHK Žilina: Laco (Murín) – Devečka, Kudělka, Staňo, Dlouhý, Ďurkech, Krčula, Leško, Niník – Sivák, Róbert Huna, Richard Huna – Drábek, Nemec, Stupka – Drevenák, Troliga, Smotrila – Sýkora, Jarab, Kubiš. Kapitán: Devečka, asistenti: Nemec, Dlouhý.
    HK VITAR Martin: Šimko (Volentier) – Matejka, Drgoň, Kozák, Výborný, Škumát, Brcko, Vartovník, Mocek – Markovič, Galamboš, Važan – Kriška, Škoda, Šišovský – Macejka, Murček, Ižvolt – Cíger, Zeliska, Sobota. Kapitán: Galamboš, asistenti: Škoda, Drgoň.

Rozhodčí: Goga - Bogdaň, J. Tvrdoň