Chabarovsk – Čeljabinsk 2:3 (kon.) | Ufa – Spartak Moskva 4:2 (kon.) | Riga – CSKA Moskva 1:2 (kon.)
Lev – Minsk 4:3 (kon.)
Salavat Julajev Ufa
4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Spartak Moskva
Sobota 28.01.2012, 12:00KHL

59:02
    Grigorenko se po pěkné souhře ocitl sám před poloodkrytou brankou, ale byl zřejmě tak rozhozen náhlou volností, že puk místo do branky trefil do její boční konstrukce. Hosté následně vyhazují přes všechny čáry.

57:34
    Vyloučen Komaristy (SPM) na dvě minuty za hákování.

55:43
    Vyloučen Gimajev (UFA) na dvě minuty za hákování.

53:43
    Ufa právě vstřelila branku!
    Gimajev se dostal k puku u levého mantinelu a všiml si najíždějícího spoluhráče. Ihned mu adresoval přihrávku do brejku, kterou se sice snažili zněškodnit dva obránci soupeře, ovšem při svém manévru se srazili a puk tak doputoval až k PETRU SČASTLIVÉMU, který se následně dostal do samostatného nájezdu a ve vlastním oslabení střelou mezi betony brankáře Borisova dává čtvrtou branku svého mužstva a zároveň nejspíš rozhoduje o osudu tohoto střetnutí.
    Asistence: Sergej Gimajev a Igor Mirnov.

51:55
    Ovšem budou znovu vyloučeni. Za nedovolené bránění je vyloučen Saprykin (UFA).

50:20
    Vyloučen Proškin (UFA) na dvě minuty za podražení.

41:27
    Aťušov chtěl pálilt od modré, nakonec přihrál na VITALIJE PROŠKINA, který popojel a poté se tvrdou ranou trefil ke vzdálenější tyči hostující branky.
    Asistence: Vitalij Aťušov a Alexander Radulov.

40:30
    Pokrovsky (SPM) dostává osobní 10 minutový trest.

40:01
    Domácí hrají přesilovku. Na konci druhé části byl za hákování vyloučen Berdnikov (SPM).

31:05
    Spartak právě vstřelil branku!
    A hosté přesilovku ihned využívají. ANDRE BENOA se nerozpakoval a po přihrávce pálil tvrdě od modré. Trefil se přesně k bližší tyči, kam se Davydov už nestihl přesunout.
    Asistence: Ivan Baranka a Vadim Berdnikov.

30:56
    Zinovjev (UFA) ztratil na útočné modré puk a aby zabránil šanci hostí, musel si pomoci nedovoleným zákrokem. Je vyloučen na dvě minuty za držení.

30:04
    Vyloučen Pokrovsky (SPM) na dvě minuty za držení. Hosté jdou do tří.

29:00
    Vyloučen Pilström (UFA) na dvě minuty za hákování.

28:09
    Ale nyní jdou znovu do čtyř. Provinil se Nikoncev (SPM) držením.

26:35
    Ale i domácí jdou do čtyř. Za hákování je vyloučen Trubačov (UFA).

26:25
    Krásná ukázková souhra na jejíž konci stál IGOR GRIGORENKO, který trefil poloodkrytou část branky. Tohle byla nádhera.

25:37
    Kondratěvův pokus od modré Borisov kryl. Ovšem o chvíli později chtěl hostující brankář vyhodit puk a nešťastně jej vyhodil mimo ledovou plochu a je za to vyloučen na dvě minuty.

24:57
    Vyloučen Junkov (SPM) na dvě minuty za hákování.

18:12
    Ovšem nyní Svitov ve velké šanci, když si nabruslil na pravou stranu a dostal se sám před brankáře, ovšem ten mu dobře zmenšil střelecký úhel a domácí hráč zakončoval pouze do Borisova.

14:00
    Vyloučen Svitov (UFA) na dvě minuty za nedovolené bránění. Přesilovka pro hosty.

11:45
    Proškinem nastřelený puk se odrazil od zadního mantinelu zpět před branku, kde už čekal připravený MIROSLAV BLAŤÁK, který jej tvrdou ranou napálil do branky.
    Asistence: Vitalij Proškin a Oleg Saprykin.

10:19
    Vyloučen Zavaruhin (SPM) na dvě minuty za zdržování.

07:38
    První vyloučení je na světě. Za podražení je vyloučen na dvě minuty Baranka (SPM).

03:00
    Voronin ve velké šanci nedokázal využít přihrávku zpoza branky a puk uklidit do volné části domácí svatyně. Nutno říct, že byl tísněn a puk moc dobře netrefil. Ale už to mohlo být 0:2.

01:10
    Tak tohle je fámozní začátek pro hosty. Po vyhraném buly se do puku opřel VADIM BERDNIKOV a narozdíl od svého spoluhráče před chvílí mířil přesně do odkryté části domácí branky.
    Asistence: Roman Ljudyčin.

Petr Frömel

Branky a nahrávky: 12. Blaťák (Proškin, Saprykin), 27. Grigorenko (Aťušov, Radulov), 42. Proškin (Aťušov, Radulov), 54. Sčastlivy (Gimajev, Mirnov) - 2. Berdnikov (Ljudyčin), 32. Benoa (Baranka, Berdnikov)

Salavat Julajev Ufa: Davydov (Ersberg) - Proškin, Aťušov - Kondratěv, Blaťák - Gimajev, Grigorijev - Nakládal, Isangulov - Saprykin, Radulov, Grigorenko - Zinovjev, Pihlström, Mirnov - Svitov, Platonov, Trubačov - Sčastlivy, Taraťuchin, Kolcov.
    Spartak Moskva: Borisov (Kudlajev) – Budkin, Baranka, Makarov, Antonovskij, Bodrov, Benua, Pokrovsky – Michajlov, Nikoncev, Růžička, Voronin, M. Junkov, A. Junkov, Gubin, Berdnikov, Zavaruhin, Komaristy, Ljudyčin, Kostičkin.

Rozhodčí: Gusev, Naumov - Sheehan, Tsepaev