Pelhřimov – Kolín 5:3 (kon.) | Trutnov – Jindř. Hradec 5:1 (kon.) | Nymburk – Břeclav 6:1 (kon.)
Klášterec nO – Děčín 3:2 (kon.) | Žďár n/S – Kutná Hora 4:5 (kon.) | Vsetín – Havířov 5:2 (kon.)
VHK ROBE Vsetín
5:2 (2:0, 2:1, 1:1)
AZ Havířov
Neděle 05.02.2012, 17:30 • Vsetín, Na Lapači 5400 míst (1700 sezení) • 2. liga skupina Východ

Valaši dnes dokázali zvítězit hlavně díky efektivitě v zakončení, zatímco Havířov se na své branky musel hodně natrápit. Vsetín je stále ve hře o čtvrté místo a v příštím kole se představí na ledě v Opavě. Poslední domácí zápas základní části přijde pro Vsetín na ředu příští týden v neděli, kdy přivítají vedoucí Karvinou. Ode mě je to dnes vše, přeji Vám příjemné strávení zbytku večera a u onlajnů zase někdy napočtenou! (19:51:47)

57:53
    Daniel Vaněk jel sám na Vrbu, ale v poslední chvíli, kdy se snažil zakončit mu puk vypíchl vracející se obránce.

57:02
    Vsetín vstřelil branku!
    Troufám si říct, že je rozhodnuto, Vsetín vede 5:2. Dva hráči Azetu si raději více všímali Bajtka, kterého drželi na zemi než JIŘÍHO FARDY, jenž vzal puk a sám z mezikruží tvrdou ranou probil puk za záda Vrby, který neměl šanci. Bez asistence.

56:04
    Další přesilovka pro Vsetín, Lukáš Zientek (HAV) dvě minuty hákování.

54:52
    Havířov právě vstřelil branku!
    Havířov se v oslabení prosazuje a snižuje na 2:4! MARTIN BALČÍK obral o puk Fardu a okamžitě si to namířil na Hromadu podporován spoluhráčem, rozhodl se vystřelit na vyrážečku a přesně trefil horní růžek. Bez asistence.

53:34
    Kozák s Bajtkem byli několikrát holí udeřeni do obličeje, ale rozhodčí zůstal klidným až následný krosček na Bajtka se rozhodl sudí Volf odpískat, Petr Prokop (HAV) vyloučen na dvě minuty za napadení.

50:25
    Přesilovku okusí i Havířov, Ondřej Hruška (VSE) je vyloučen na dvě minuty za vražení na hrazení.

49:55
    Korčák nabil do mezikruží Ondřeji Hruškovi, který tvrdou ranou mohl dát branku, ale trefil přesně beton Vrby.

48:21
    Vsetín si zahraje přesilovou hru, Lukáš Zientek (HAV) zbytečně podrazil Sprušila a odsedí si dvě minuty za podražení.

45:49
    První formace Vsetína totálně rozebrala hráče Havířova, když po modré čáře poslal na Sprušila puk Vaněk a první jmenovaný mohl zakončovat sám před Vrbou, ale ten výborně vytěsnil puk betonem!

39:20
    Havířov si v závěru třetiny ještě zahraje přesilovku, František Zúbek (VSE) vyloučen na dvě minuty za hákování.

36:03
    Havířov snižuje na 1:4! Hromada si vyjel z branky, aby pokryl puk, ale dřív se jej zmocnil ROBERT ŘÍČKA, který zasunul do poloprázdné branky. Bez asistence.

Ve stejném čase dostává gólman Vrba 10 minut za nesportovní chování.

35:22
    Vsetín proměňuje přesilovou hru a domácí vedou už 4:0! Hruška přihrál na modrou TOMÁŠOVI ŽABČÍKOVI, který ranou od modré propálil Vrbu. Asistence: Ondřej Hruška.

34:08
    Hosté hodně přidali na tvrdosti a budou za to pykat, jmenovitě Daniel Kraft (HAV), který je vyloučen na dvě minuty za vražení na hrazení.

31:45
    Velmi sporná branka domácích 3:0. Vaněk přihrál na pravý kruh FRANTIŠKOVI ZÚBKOVI, který tvrdou ranou dává branku, i když to vypadalo, že se puk odrazil od břevna. Po konzultaci rozhodčích ukázal hlavní sudí Volf na střed a za velké nelibosti hostů uznal branku. Asistence: Daniel Vaněk.

30:24
    Hruška - Korčák - Vítek nyní zaměstnali obranu Havířova. Nejprve Hruška s Korčákem ujeli do šance dva na jednoho, ale Hruškův pokus zablokoval Říčka. Valaši ještě zachytili puk a Hruška si dobře všiml najíždějícího Vítka, která dostal puk přesně na hůl a před Vrbou zkusil blafák na bekhend, který neumístil přesně a skóre se tak nemění.

29:31
    Zúbek sám před havířovským brankářem trefuje jen tyčku!

17:21
    Sztefek v obří šanci! Hromada jeho střelu vytěsnil na poslední chvíli hřbetem hokejky!

13:40
    A počty hráčů na ledě se srovnají. Daniela Vaňka v brejku jen za cenu nedovolaného bránění zastavil Petr Prokop.

13:23
    Je tady první přesilovka Havířova: Dvě minuty za vysokou hůl dostává vsetínský Michal Hrčka.

11:48

Na konci trojčlenky Zúbek - Vaněk - Sprušil stál přerovský odchovanec, jenž zametl kotouč do zcela prázdné brány. Zásluhou ANTONÍNA SPRUŠILA vede Vsetín 2:0! Asistence: Daniel Vaněk a František Zúbek.

5:43
    Vaněk před odkrytou brankou trefil beton hostujícího gólmana Vrby!

5:25
    Marek Zientek (HAV) oslabuje svůj tým dvěma minutami za držení.

2:59

Vaněk vybojoval v rohu kluziště kotouč, všiml si šikovně postaveného FRANTIŠKA ZÚBKA a ten v přesilovce otevřel gólový účet zápasu! Asistence: Daniel Vaněk a Jiří Heš.

1:12
    Další šance Ondřeje Hrušky končí faulem. Dvě minuty za hákování si odsedí Patrik Rimmel. Začíná první přesilovka Valachů.

Filip Bazala

Václav Trávníček

Branky a nahrávky: 3. Zúbek (Vaněk, Heš), 12. Sprušil (Vaněk, Zúbek), 32. Zúbek (Vaněk), 36. Žabčík (Hruška O.), 58. Farda - 37. Říčka, 55. Balčík

VHK ROBE Vsetín: Hromada (Plšek) - Spitzer, Hoďa, Farda, Heš, Hrčka, Žabčík, Šimek - Zúbek, Hruška O., Vítek, Bajtek, Kozák, Vaněk, Kajaba, Korčák, Sprušil, Dědek, Holík.
    AZ Havířov: Vrba (Daneček) - Prokop, Rimmel, Krisl, Balčík, Machálek, Zientek M., Zientek L., Vydra, Lhotský, Klimša, Maruna, Pechanec, Potočný, Stránský, Daneček J., Říčka, Kraft, Pavlas.

Rozhodčí: Volf - Švarc, Velinský