Pelhřimov – Kolín 5:3 (kon.) | Trutnov – Jindř. Hradec 5:1 (kon.) | Nymburk – Břeclav 6:1 (kon.)
Klášterec nO – Děčín 3:2 (kon.) | Žďár n/S – Kutná Hora 4:5 (kon.) | Vsetín – Havířov 5:2 (kon.)
VHK ROBE Vsetín
5:2 (2:0, 2:1, 1:1)
AZ Havířov
Neděle 05.02.2012, 17:30 • Vsetín, Na Lapači 5400 míst (1700 sezení) • 2. liga skupina Východ

Valaši dnes dokázali zvítězit hlavně díky efektivitě v zakončení, zatímco Havířov se na své branky musel hodně natrápit. Vsetín je stále ve hře o čtvrté místo a v příštím kole se představí na ledě v Opavě. Poslední domácí zápas základní části přijde pro Vsetín na ředu příští týden v neděli, kdy přivítají vedoucí Karvinou. Ode mě je to dnes vše, přeji Vám příjemné strávení zbytku večera a u onlajnů zase někdy napočtenou! (19:51:47)

60:00

59:35
    Bajtek zkusil ranou ze středního pásma překvapit Vrbu a ten jen vyrazil před sebe, kde puk sebrali hosté.

58:52
    Azet se ještě snaží něco vymyslet a ještě nějakou branku vstřelit, ale už se jim to nejspíš nepodaří. V hledišti už propukla oslava dnešního vítězství, které si už Vsetín pohlídá.

57:53
    Daniel Vaněk jel sám na Vrbu, ale v poslední chvíli, kdy se snažil zakončit mu puk vypíchl vracející se obránce.

57:02
    Vsetín vstřelil branku!
    Troufám si říct, že je rozhodnuto, Vsetín vede 5:2. Dva hráči Azetu si raději více všímali Bajtka, kterého drželi na zemi než JIŘÍHO FARDY, jenž vzal puk a sám z mezikruží tvrdou ranou probil puk za záda Vrby, který neměl šanci. Bez asistence.

56:27
    Vsetín sice hraje přesilovou hru, ale na puku jsou hosté, kteří si dovolují až příliš, Valaši se znovu pokouší založit útok.

56:04
    Další přesilovka pro Vsetín, Lukáš Zientek (HAV) dvě minuty hákování.

54:52
    Havířov právě vstřelil branku!
    Havířov se v oslabení prosazuje a snižuje na 2:4! MARTIN BALČÍK obral o puk Fardu a okamžitě si to namířil na Hromadu podporován spoluhráčem, rozhodl se vystřelit na vyrážečku a přesně trefil horní růžek. Bez asistence.

53:34
    Kozák s Bajtkem byli několikrát holí udeřeni do obličeje, ale rozhodčí zůstal klidným až následný krosček na Bajtka se rozhodl sudí Volf odpískat, Petr Prokop (HAV) vyloučen na dvě minuty za napadení.

52:25
    Vsetín oslabení zvládl na jedničku a je v plném počtu.

51:31
    Valaši se osvobozují a rychle střídat....

51:01
    Slezané s usadili bleskově v pásmu a snaží se najít si místo k akci, ale jejich pohyb je příliš statický.

50:25
    Přesilovku okusí i Havířov, Ondřej Hruška (VSE) je vyloučen na dvě minuty za vražení na hrazení.

49:55
    Korčák nabil do mezikruží Ondřeji Hruškovi, který tvrdou ranou mohl dát branku, ale trefil přesně beton Vrby.

Dnešní utkání sleduje 970 diváků.

49:04
    Valachům se nedaří usadit se v pásmu a Havířov se zatím v poklidu brání.

48:21
    Vsetín si zahraje přesilovou hru, Lukáš Zientek (HAV) zbytečně podrazil Sprušila a odsedí si dvě minuty za podražení.

46:54
    Valaši nyní měli sérii šancí, ze kterých mohli vstřelit branku, ale stálo při nich štěstí a výborný Vrba v bráně.

45:49
    První formace Vsetína totálně rozebrala hráče Havířova, když po modré čáře poslal na Sprušila puk Vaněk a první jmenovaný mohl zakončovat sám před Vrbou, ale ten výborně vytěsnil puk betonem!

45:24
    Havířov nadále okupuje branku Hromady, ale nedaří se jim dostat do nějaké šance, ze které by mohli dát branku.

44:02
    Korčák s Ondřejem Hruškou jeli dva na jednoho a asi třikrát během své jízdy si přes bránícího obránce Azetu prohazovali puk, ale ve finální části, kdy Korčák mohl střílet mu puk přeskočil hůl a nakonec si Vrba mohl oddechnout.

43:25
    Havířov se snaží něco vymyslet, ale domácí hráči zatím velmi svědomitě brání a přistupují včas k hráčům Azetu.

42:49
    Kozák zůstal v útočném pásmu a bylo signalizováno ofsajdové postavení, což Filip Bajtek ignoroval a vrhl se s pukem dopředu, je pískán úmyslný ofsajd, vhazování před Hromadou.

42:08
    Klimša pálil z levého kruhu na Hromadu, jeho střela ale vsetínskou klec jen minula.

41:20
    Domácí se ubránili a Zúbek je na ledě.

41:03
    Ještě pár vteřin bude hrát Vsetín ve čtyřech, mezitím se Havířov ocitl v ofsajdu.

40:32
    Prokop pálil od modré a před Hromadou tečoval puk Vydra, touš jen těsně minula vsetínskou branku.

40:01

Obě mužstva nám již krouží po ledě a za okamžik začne třetí třetina.

Ve druhé třetině hosté zlepšili svou hru a byli mimo oslabení nebezpečnějším týmem. Bylo to hlavně díky důrazu, na který kladli velkou část svých sil. Vsetín dal branku po sporné situaci, která Havířov hodně rozezlila, ale uklidnili se a dali jednu branku. Valaši ovšem dali dvě a po dvou třetinách tak vedou jasně 4:1. Uvidíme, jak se zápas bude dále vyvíjet ve třetí třetině, která začne přibližně v 19:17.

40:00

39:57
    Tak ještě jedno vhazování před Hromadou po jeho zákroku.

39:41
    Valaši vybojovali puk v rohu kluziště a vyhazují. Ve druhé třetině se nejspíš už nic nestane.

39:20
    Havířov si v závěru třetiny ještě zahraje přesilovku, František Zúbek (VSE) vyloučen na dvě minuty za hákování.

39:01
    Při hlášené poslední minutě druhé třetiny, se odrazil puk za Hromadovými zády trochu razantněji a v rámci bezpečnosti jej Hromada tygřím skokem raději přikryl pod lapačku.

38:06
    Radek Holík se uvolnil po levé straně a všiml si, že mu najíždí také Kajaba, ale ten byl moc daleko a stihli se vrátit další hráči Havířova, kteří tuto akci zhatili.

36:44
    Havířov se snaží dát další branku a vsetínští jim v tom moc nebrání. Hromada řešil další těžký zákrok. Po odpískání mu Říčka vypíchl puk z pod lapačky a domácí gólman se velmi zlobil. Bez vyloučení.

36:03
    Havířov snižuje na 1:4! Hromada si vyjel z branky, aby pokryl puk, ale dřív se jej zmocnil ROBERT ŘÍČKA, který zasunul do poloprázdné branky. Bez asistence.

Ve stejném čase dostává gólman Vrba 10 minut za nesportovní chování.

35:22
    Vsetín proměňuje přesilovou hru a domácí vedou už 4:0! Hruška přihrál na modrou TOMÁŠOVI ŽABČÍKOVI, který ranou od modré propálil Vrbu. Asistence: Ondřej Hruška.

34:56
    Valaši se do pásma nehrnou, ale když už se v něm usadili museli ihned zpět, Havířov se osvobozuje.

34:08
    Hosté hodně přidali na tvrdosti a budou za to pykat, jmenovitě Daniel Kraft (HAV), který je vyloučen na dvě minuty za vražení na hrazení.

33:08
    Hrčka hledal prudkou přihrávkou na modré čáře Bajtka, ale ten se na puk nenatáhl a píská se icing.

32:44
    Michal Sztefek vystřelil po odpískání na Hromadu a domácí hráči mu nyní velmi tvrdě naznačují, že tohle nebudou trpět. Sudí jej zatím jen pokáral, jelikož hráč Azetu se omluvil, že ve řvavě písknutí neslyšel.

32:02
    Hosté se okamžitě snaží snížit, Pechanec se prohákl až před Hromadu, který jeho pokus vytěsnil mimo nebezpečí.

Hostující tým se stále nevzdává a snaží se sudímu jeho úsudek rozmluvit. Z hostujícího kotle se ozývá silný pískot.

31:45
    Velmi sporná branka domácích 3:0. Vaněk přihrál na pravý kruh FRANTIŠKOVI ZÚBKOVI, který tvrdou ranou dává branku, i když to vypadalo, že se puk odrazil od břevna. Po konzultaci rozhodčích ukázal hlavní sudí Volf na střed a za velké nelibosti hostů uznal branku. Asistence: Daniel Vaněk.

30:24
    Hruška - Korčák - Vítek nyní zaměstnali obranu Havířova. Nejprve Hruška s Korčákem ujeli do šance dva na jednoho, ale Hruškův pokus zablokoval Říčka. Valaši ještě zachytili puk a Hruška si dobře všiml najíždějícího Vítka, která dostal puk přesně na hůl a před Vrbou zkusil blafák na bekhend, který neumístil přesně a skóre se tak nemění.

29:58
    Balčíkův pokus z pravého kruhu končí v Hromadově výstroji.

29:31
    Zúbek sám před havířovským brankářem trefuje jen tyčku!

28:49
    Vsetínský Hrčka se v přerušené hře zkouší rozbruslit, zatím však do dalšího průběhu utkání nezasahuje.

28:23
    Maruna opouští led s bolestí ve tváři, inkasoval zásah hokejkou do tváře. Sudí ale nevylučuje.

27:36
    Hra se přesunula do středního pásma, je však zároveň přerušena kvůli posunutí havířovské branky.

26:44
    Vaněk zpoza brány hledal obránce Fardu, adresát přihrávky ale vyslal jen střelu z kategorie propagačních.

26:20
    Hosté pod tlakem vyhazují na zakázané uvolnění.

24:37
    Vítek těsně před Vrbou tečoval kotouč, který však ke škodě domácích neusměrnil přesně.

23:14
    Sprušil hledal na pravém kruhu Vaňka, jenž byl ale zblokován hostující obranou.

22:30
    Dva hráči Vsetína opuštějí led s bolestivými grimasami. Nejprve Jiří Kozák inkasoval úder hokejkou do tváře a v nepřerušené hře dostal ránu do kolena Michal Hrčka.

21:27
    Stejná situace na druhé straně kluziště.

21:00
    Vsetínští vyhazují na zakázané uvolnění.

20:49
    Úvodní tlak Havířova končí pukem v Hromadově lapačce.

20:01

20:00
    První třetina skončila. Více ze hry v ní měli domácí, kteří dvě ze svých šancí přetavili v branky a ujali se slibného vedení. Druhé dějství začne asi v 17:20.

19:35
    Hromada před dotírajícím soupeřem raději ukryl kotouč v lapačce. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.

18:44
    Vítek z jízdy přestřelil.

18:05
    Hešově bombě od modré chyběly asi dva metry.

17:21
    Sztefek v obří šanci! Hromada jeho střelu vytěsnil na poslední chvíli hřbetem hokejky!

16:57
    A znovu totožná situace.

16:45
    Chybná rozehrávka AZetu končí icingem.

16:10
    Hosté se dostali do přečíslení, které ke štěstí domácích brzdí postavení mimo hru.

15:40
    Havířov je také komplet.

15:23
    Vsetín je v plném počtu a začíná jeho kratičká přesilovka.

13:58
    Farda našel vtipnou přihrávkou osamoceného Vaňka před havířovskou brankou, ovšem vsetínský kapitán byl pod tlakem a tak zakončil nepřesně.

13:40
    A počty hráčů na ledě se srovnají. Daniela Vaňka v brejku jen za cenu nedovolaného bránění zastavil Petr Prokop.

13:23
    Je tady první přesilovka Havířova: Dvě minuty za vysokou hůl dostává vsetínský Michal Hrčka.

12:38
    Spitzer našel přes dvě čáry Korčáka, jenž přenechal kotouč Ondřeji Hruškovi a jen pohotový Vrbův reflex zabránil třetímu gólu Valachů.

11:48

Na konci trojčlenky Zúbek - Vaněk - Sprušil stál přerovský odchovanec, jenž zametl kotouč do zcela prázdné brány. Zásluhou ANTONÍNA SPRUŠILA vede Vsetín 2:0! Asistence: Daniel Vaněk a František Zúbek.

10:42
    Valaši zkoušeli založit nový útok, ale vše končí icingem. Vhazovat se bude po hromadově levici.

10:11
    Domácí Vítek uklouzl před vlastní bránou a jen dezorientace zabránila Robinu Pavlasovi ve vyrovnání.

9:29
    Rána Davida Klimši od levého mantinelu končí v Hromadově výstroji.

8:57
    Jan Daneček zaměstnal Hromadu jedovkou z pravého kruhu, domácí fantóm chvíli nevěděl, kde je kotouč.

8:34
    Vsetínu nevyšla rozehrávka a puk končí v zakázaném uvolnění.

7:58
    Bajtek otestoval Vrbovu pozornost z pravé strany, trefil jen beton havířovského gólmana.

7:25
    AZ Havířov hraje v plném počtu.

7:21
    Hosté opět vyhazují.

6:52
    Spitzerova rána od modré končí v rohu kluziště.

6:16
    Havířovští posílají kotouč přes všechny čáry.

5:43
    Vaněk před odkrytou brankou trefil beton hostujícího gólmana Vrby!

5:25
    Marek Zientek (HAV) oslabuje svůj tým dvěma minutami za držení.

5:01
    Poprvé v utkání se osmělují i hráči Azetu, ovšem Martin Potočný nemířil přesně.

4:17
    Vsetín si vypracoval tlak v útočné třetině, domácí hokejisté se však nedostali ke koncovce.

2:59

Vaněk vybojoval v rohu kluziště kotouč, všiml si šikovně postaveného FRANTIŠKA ZÚBKA a ten v přesilovce otevřel gólový účet zápasu! Asistence: Daniel Vaněk a Jiří Heš.

2:43
    Vaněk před Vrbou promáchl!

2:20
    Havířov uzamkla v obranné třetině "juniorská" lajna Vsetína Bajtek, Kajaba, Kozák, první jmenovaný však v největší šanci poslal kotouč mimo.

1:12
    Další šance Ondřeje Hrušky končí faulem. Dvě minuty za hákování si odsedí Patrik Rimmel. Začíná první přesilovka Valachů.

0:56
    Vrba před dotírajícím Ondřejem Hruškou raději ukryl kotouč do lapačky.

0:47
    Další akci Vsetína brzdí ofsajd.

0:25
    Domácí chtěli založit první útok zápasu, ovšem puk končí zakázaným uvolněním.

00:01

Dnešní utkání začne minutou ticha za zesnulého vsetínského hlasatele Zdeňka Bártka.

VHK Vsetín: Hromada (Plšek) - Spitzer, Hoďa, Farda, Heš, Hrčka, Žabčík, Šimek - Zúbek, Hruška O., Vítek, Bajtek, Kozák, Vaněk, Kajaba, Korčák, Sprušil, Dědek, Holík.

AZ Havířov: Vrba (Daneček) - Prokop, Rimmel, Krisl, Balčík, Machálek, Zientek M., Zientek L., Vydra, Lhotský, Klimša, Maruna, Pechanec, Potočný, Stránský, Daneček J., Říčka, Kraft, Pavlas.

Rozhodčí: Volf - Švarc, Velinský.

Vsetín dnes přivítá na svém ledě celek Havířova, který momentálně sídlí na druhé příčce v tabulce skupiny Východ. Jde o čtvrté střetnutí v této sezoně, kdy v předchozích třech duelech platilo "můj dům, můj hrad". Valaši ve Slezsku prvně padli 4:3 a poté 5:3. Na Lapači se hrálo zatím jednou a tento zápas vyhrál Vsetín 2:1. Všechna utkání měla podobnou šablonu - divácky atraktivní zápas s kvalitním hokejem. Věřme, že se dnes na ledě opět hráči předvedou co nejlépe a při jejich výkonu je doprovodí výborná atmosféra. Pojďme na sestavy.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Filip Bazala

Václav Trávníček

Branky a nahrávky: 3. Zúbek (Vaněk, Heš), 12. Sprušil (Vaněk, Zúbek), 32. Zúbek (Vaněk), 36. Žabčík (Hruška O.), 58. Farda - 37. Říčka, 55. Balčík

VHK ROBE Vsetín: Hromada (Plšek) - Spitzer, Hoďa, Farda, Heš, Hrčka, Žabčík, Šimek - Zúbek, Hruška O., Vítek, Bajtek, Kozák, Vaněk, Kajaba, Korčák, Sprušil, Dědek, Holík.

Rozhodčí: Volf - Švarc, Velinský