Znojmo – Plzeň 1:4 (kon.) | Sparta – Zlín 2:0 (kon.) | HC Kladno – Chomutov 2:1 (kon.)
Vítkovice – Jihlava 4:1 (kon.) | Olomouc – HC Litvínov 3:4 (po s.n.) | Kometa Brno – K. Vary 2:1 (po s.n.)
Motor ČB – Mladá Boleslav 2:3 (kon.) | Pardubice – Liberec 7:4 (kon.) | Třinec – Slavia 0:4 (kon.)

59:29
    Ruprecht teď vyslal na Helešice střelu od modré, ten si s ní poradil.

58:51
    Šťáva zkoušel své štěstí, jeho rána ale byla příliš vysoká.

58:11
    Znojmo úřaduje za Polívkovou bránou.

57:10
    Plzeň právě vstřelila branku!
    ANTONÍN BASTL dostal přesnou přihrávku a bez problémů posílá puk do znojemské brány. Asistence: Tomáš Noga, Martin Váchal.

56:33
    Až nyní se Horváthovi podařilo dostat se až ke střele, tu ale gólman vyrazil.

55:40
    Znojmo zakládá další útočnou akci, ale nemůže přejít přes střední pásmo, kde hosté vytvořili neprostupnou modrou zeď.

55:12

54:30
    Nyní střílel od modré Tichý. I jeho střela byla vytěsněna mimo tyče.

53:27
    Nepřesná přihrávka vyhání Orly z obranného pásma Plzně.

53:12
    Vyloučen Hájek (PLZ) na dvě minuty za podražení.

52:54
    Domácí se usadili před Polívkou. Kovářovu střelu gólman vyráží.

52:15
    Oba týmy jsou v plném počtu.

52:05
    Až nyní musel Helešic zasahovat proti Pacandově střele.

51:10
    Hra je hodně rozháraná, hraje se především ve středním pásmu.

50:15
    Současně vyloučni Zika (ZNO) za hrubost a Houfek (PLZ) za hrubost.

50:08

49:37
    Nyní Pelikán vystihl jejich rozehrávku a snažil se překonat Polívku, gólman byl úspěšnější.

49:25
    Hosté opět začínají od vlastní brány.

48:57
    Ruprechtovu střelu od modré Helešic vyráží.

48:07
    Znojemská střídačka dostává trest za příliš mnoho hráčů na ledě, ten odpyká Nováček (ZNO).

47:27
    Plzeň se usídlila před Helešicem a ostřeluje jeho branku.

46:21
    Hraje se se převážně ve středním pásmu.

46:09

44:49
    Hostujícímu celku se přesilovka nedaří. Ke střele se až teď dostal Kubík, Helešic byl ale na svém místě.

44:09
    Vyloučen Hobza (ZNO) na dvě minuty za držení.

43:43
    Hobzovu střelu od modré plzeňský gólman vyráží.

43:23
    Plzeň se až nyní dostává z pásma, ale zastavuje ji ofsajd.

42:44
    Zakázané uvolnění Plzně.

42:10
    Teleszovu střelu Polívka chytá.

41:27
    Plzeňský gólman je zatím proti střelám znojemských hráčů úspěšný.

40:49
    Orli se v pásmu soupeře neudrželi příliš dlouho, ale zkoušejí to znovu.

40:22
    Plzeň ihned po buly zkouší Helešicovu pozornost.

40:01

Druhá třetina byla poněkud chudší na šance i góly. Jediný přidal šest sekund před sirénou ohlašující přestávku Petruška, díky němuž Plzeň vede už 3:1.

40:00

39:54
    Soupeř pár vteřin před koncem druhé třetiny zvyšuje svůj náskok. PATRIK PETRUŠKA přesnou ránou z pravého kruhu vymetá pavučinky Helešicovy brány. Asistence: Radek Hájek, Tomáš Pacanda.

39:38
    Schleissovu střelu z mezikruží Helešic vyráží.

39:07
    Nováček to zkoušel od modré, jeho střelu soupeřův gólman vyrazil.

38:55
    Telesz se natlačil před soupeře a snažil se zakončit, z blízka ovšem Polívku nepřekonal.

37:43
    Pelikánovu tvrdou střelu od modré Polívka vyráží.

37:20
    Hosté ale získávají puk po souboji v rohu kluziště a opět otáčejí hru.

36:48
    Tichý s Nováčkem nyní zavezli puk do pásma Plzně.

35:54
    Váchalova střela Helešicovi vypadla z náruče, žádný plzeňský hráč se k puku však nedostal.

35:05
    Na druhé straně si i Helešic poradil se střelou Baxe.

34:45
    Zika zkoušel pozornost Polívky, jeho střelu ale zblokoval bránící hráč.

34:05
    Plzeň prozatím drží Orli před Helešicem, až nyní se domácí na chvíli dostali ven z pásma.

33:20
    Plzeň zastavuje znojemskou rozehrávku ihned ve středním pásmu a otáčí hru. Hodně z úhlu teď střílel Baxa, Helešic puk skryl do náruče.

32:46
    Znojmo se ujímá kotouče a zakládá útok, zastavuje ho ofsajd.

32:10
    Helešic si doslova skočil pro puk, aby uklidnil hru.

31:10
    Zmatku před Helešicem nedokázali hosté využít, nejrychleji se zorientoval Tichý, který puk odklidil do bezpečí.

30:46
    Kubíkovu střelu od modré Helešic opět vyráží.

30:10
    Plzeň se dostala do tempa a prozatím drží domácí v jejich třetině.

29:51

29:03
    Blumentritova střela končí v náruči znojemského brankáře.

28:44
    Ruprechtovu střelu od modré Helešic vyráží do rohu kluziště.

28:13
    Znojmo prozatím úspěšně brání.

27:48
    Vyloučen je Nováček (ZNO) na dvě minuty za sekání.

27:36

27:02
    Schleiss se zkoušel proháčkovat znojemskou obranou až ke střele, znojemský hráč však v poslední chvíli zasáhl.

26:42
    Aj opět musejí domácí začít od vlastní brány.

26:22
    Hosté se osvobozují.

25:50
    Telesz zkoušel z blízkosti překonat Polívku, marně.

25:36
    Vyloučen Varačka (PLZ) na dvě minuty za hákování.

25:22
    Tichý teď rychlou střelou od modré vyzkoušel Polívkovu pozornost, ten puk chytá do náruče.

24:54
    Znojmo zakládá útok.

24:00
    Pacanda s Petruškem se hnali na Helešice, ale střelu prvního si znojemský gólman pohlídal a následná dorážka se hráči Plzně nevyvedla tak, jak by si přál.

26:40
    Teleszova střela od modré šla také mimo tyče.

22:48
    Plzeň vyhrála vhazování a pálila ihned poté, střela byla ovšem nepřesná.

22:45
    A znovu zakázané uvolnění Znojma.

22:30
    Domácí nepouští Plzeň moc k puku, teď se ale po zakázaném uvolnění vhazuje před Helešicem.

21:30
    Znojmo se snažilo protlačit puk za Polívku, ten měl ale betony pevně přitisknuté k ledu.

20:56
    Plzeň mohla využít nepřesnosti ve znojemské rozehrávce, ale jeden z domácích hráčů se dobře vrátil a situaci vyřešil.

20:20
    Znojmo vyhrálo buly a Telesz s Mikuláškem drží Orly v obranném pásmu Plzně.

20:01

Plzeň otevřela skóre utkání ihned v první minutě, když si Pacanda vybruslil před bránu a poslal puk za Helešicova záda. Orli ale zásluhou Kastnera vyrovnali v přesilové hře. Ovšem nadšení netrvalo dlouho jen několik sekund poté se k puku dostal první střelec plzeňské branky, který opět obnovil vedení svých barev. Druhá třetina začne v 15:45.

20:00

19:51
    Nyní Kovář zabránil jasnému gólu. Helešic vyjel z brány, aby pomohl s rozehrávkou, ta se ovšem nepovedla a Plzeň mohla skórovat do prázdné klece. Kovář ale dobře přečetl situaci a puk zastavil ještě než přešel brankovou čáru.

19:32
    Hraje se ve středním pásmu.

19:05
    Tichý vyslal tvrdou ránu od modré, ale Polívka si s ní poradil.

18:57

18:13
    Znojmu utíká puk a musí začít od Helešice.

17:35
    Množství přihrávek na modré ukončila až Nováčkova střela.

17:10
    Nováček zkoušel z otočky, ale trefil jen bránícího hráče.

16:56
    Vyloučen Pašek (PLZ) na dvě minuty za hákování.

16:30
    Znojmo otáčí hru na druhou stranu, ale puku se opět ujímá Plzeň, kterou zastavuje ofsajd.

05:45
    Hájek pálil z levého kruhu pouze do betonů Helešice.

14:39

14:38
    Váchal si sjel pro puk za bránou, ale neposlal přesnou přihrávku na modrou, přesto hosté ještě udrželi pásmo.

14:00
    Plzeň začíná útočit, ale v rohu ztrácí puk a musí to zkusit znovu.

13:28
    Znojmo vystihlo rozehrávku soupeře a hnalo se do útoku, který zastavil Slavík (PLZ), ten je vyloučen na 10 min za nesportovní chování.

13:15
    Domácí se už brání ve čtyřech.

12:39
    Plzeň si nyní zahraje přesilovku 5/3. Za zásah do oblasti hlavy a krku je vyloučen Zika na 2 + 10 minut.

12:05
    Nepřesná rozehrávka vyhání Plzeň z pásma Orlů.

11:16
    Plzeň drží puk za brankou, dobrou střelu od modré teď vyslal na Helešice Blumentrit. Znojemský gólman byl ovšem připraven.

10:59
    Dvě minuty za krosček dostává Horváth (ZNO).

10:23
    Mikulášek dobře rozrušoval plzeňskou rozehrávku, hosté se do útočného pásma dostali až teď.

09:20
    Plzeň mohla jít do přečíslení, bohužel pro ni ujíždějící hráč škobrtl a ztratil puk.

08:58

08:10
    Hosté se nemohou udržet v útočném pásmu, Orli prozatím dobře brání.

07:48
    Plzeň musí začít znovu od svého brankáře, ale nyní ji zastavuje ofsajd.

07:15
    Hosté kombinují v obranném pásmu Znojma, na bránu ale zatím nevystřelili a Znojmo se nyní osvobozuje.

06:58
    Vyloučen Nováček (ZNO) na dvě minuty za zdržování hry.

06:25
    Ti ale získávají puk za brankou a vydávají se útočit.

05:55
    Znojmo se opět usazuje v obranné třetině hostů.

05:40
    Hosté ovšem velice rychle otáčejí hru a zásluhou TOMÁŠE PACANDY vracejí vedení svým barvám. Asistence: Radek Hájek.

05:06
    Orli právě vstřelili branku!
    I Znojmo využívá početní výhody. Kovář poslal puk před bránu, kde se v klubku hráčů nejrychleji zorientoval MILAN KASTNER, který vyrovnává. Asistence: Kovář.

04:34
    Vyloučen Ruprecht (PLZ) za nedovolené bránění.

04:12
    Mukulášek zavezl puk do útočného pásma, kde Orli ostřelují Polívkovu bránu.

04:03

03:17
    Domácí ztrácejí puk a Plzeň sbírá cenné minuty.

02:40
    Orli okupují obranné pásmo Plzně. Nováček nadvakrát zkoušel střelou od modré překonat Polívku, nepodařilo se.

02:03
    Vyloučení přichází i na druhé straně. Pašek (PLZ) si jde odsedět dvě minuty za sekání.

00:40
    Hosté využívají přesilovou hru a otevírají skóre utkání. Na konci dobře rozehrané kombinace stál TOMÁŠ PACANDA, který si sjel před bránu a Helešice bez problémů překonává. Asistence: Petruška, Hájek.

00:23
    Vyloučen Tichý (ZNO) na dvě minuty za sekání.

00:13
    Hosté vyhráli úvodní vhazování a ihned zaútočili.

00:01

Týmy jsou na ledě, utkání za několik okamžiků začne.

Znojemští junioři dnes na svém ledě přivítají tým z Plzně, který se momentálně drží na jedenáctém místě tabulky, kdežto domácí celek je úplně na jejím konci. Podaří se Znojmu dnes konečně bodovat?

HC Plzeň 1929: Polívka (Brabec) - Houfek, Ruprecht, Kubík, Slavík, Bastl, Karpíšek, Noga, Varačka, Blumentrit, Šimandl, Němec, Schleiss, Váchal, Kubalík, Baxa, Petruška, Pacanda, Pour, Hájek, Pašek.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Jana Šremrová

Branky a nahrávky: 6. Kastner (Kovář) - 1. Pacanda (Petruška, Hájek), 6. Pacanda (Hájek), 40. Petruška (Hájek, Pacanda), 58. Bastl (Noga, Váchal)

HC LERAM Orli Znojmo: Helešic (Kuchař) - Kovář, Tichý, Hobza, Pražák, Šťáva, Horváth, Horák, Mikulášek, Janoušek, Špaček, Telesz, Pelikán, Schejbal, Zika, Kastner, Nováček.
    HC Škoda Plzeň: Polívka (Brabec) - Houfek, Ruprecht, Kubík, Slavík, Bastl, Karpíšek, Noga, Varačka, Blumentrit, Šimandl - Němec, Schleiss, Váchal, Kubalík, Baxa, Petruška, Pacanda, Pour, Hájek, Pašek.