Lok. Moskva – Ath. Bilbao 2:1 (kon.) | Ajax – Manchester Utd. 0:2 (kon.) | Alkmaar – Anderlecht 1:0 (kon.)
Lazio – Atlético 1:3 (kon.) | Legia – Sporting 2:2 (kon.) | Plzeň – Schalke 1:1 (kon.)
Salzburg – Met. Charkov 0:4 (kon.) | Porto – Manchester City 1:2 (kon.) | Hannover – Club Bruggy 2:1 (kon.)
FCSB – Twente 0:1 (kon.) | Stoke – Valencia 0:1 (kon.) | Trabzonspor – Eindhoven 1:2 (kon.)
Wisla Krakov – Standard 1:1 (kon.)
FC Steaua Bukurešť
0:1 (0:0)
FC Twente
Čtvrtek 16.02.2012, 21:05 • National Arena, Bukurešť • Evropská liga

Zápas, kterému domanovaly obrany obou týmů, rozhodl v 53. minutě Ola John, jenž krásným lobem zajistil hostům slibný náskok do odvety. Ta se hraje za týden v Enschede. (22:58:28)

90+3
    Pěkný pas na Leandra Tatua, brankář Mihaylov byl ale u míče dřív.

90+2
    Zákrok Bicfalviho ocenil rozhodčí žlutou kartou.

90
    Rozhodčí nastaví tři minuty.

90
    Twente naposledy vystřídalo. Místo Chadliho přišel na hřiště Plet.

90
    Steaua v útoku, Martinovičův dalekonosný pokus skončil vysoko nad.

88
    Rychlonohý Bajrami pronikal po pravé straně, domácí obránci ho nakonec o míč připravili.

86
    Twente mohlo navýšit náskok. De Jong vypálil těsně za šestnáctkou, brankář Tatarusanu nemusel zasahovat.

85
    Twente podruhé vystřídalo. Trávník opustil Janssen, přišel na něj Bengtsson.

84
    Steaua prahne po vyrovnání. Leandro Tatu na hranici pokutového území krásně přiťukl míč M. Costeaovi, jehož dělovka o centimetry prolétla nad břevnem.

83
    Brandán chyboval u pomezní čáry, míče se zmocnil Bajrami, nedokázal ale přesně přihrát.

82
    Rusescu se dostal s míčem za pomezní čáru, vhazovat bude Twente.

80
    Steaua zavřela soupeře na jeho polovině, Twente se osvobodilo jen díky dlouhému odkopu.

79
    Velká šance Steauy na vyrovnání. Na rohový kop si krásně naskočil Geraldo Alves a jeho hlavička jen o kousek minula pravou tyč Mihaylovovy brány.

76
    Nepřesný pokus Martinoviče.

75
    Střídání provedla také Steaua. Na hřiště přišel M. Costea, jenž nahradil Nikoliče.

75
    Odešel střelec zatím jediné branky utkání John, kterého v sestavě Twente nahradil Bajrami.

74
    Twente z něj ale druhou branku nepřidalo.

73
    Dobrý obranný zákrok Chirichese. Unikající De Jong přes něj nepřešel, hosté budou zahrávat rohový kop.

70
    Martinovič pěkně uvolnil Leandra Tatua, jehož táhlá křížná střela pořádně vylekala brankáře Mihaylova.

69
    Dlouhý aut Brandána mířil až do pokutového území, kde stál Nikolič. Ten po souboji s Douglasem upadl, rozhodčí neposoudil situaci jako nedovolený zákrok ze strany hostujícího hráče a nechal pokračovat ve hře.

67
    Následně se pokusil o střelu ve vápně Tanase, ale trefil jen protihráče před sebou.

66
    Rusescu odcentroval zprava přes Rosalese, jeho pas ale nenašel v šestnáctce nikoho ze spoluhráčů.

65
    Domácí tým podruhé střídá. Místo Prepelity vběhl na hřiště F. Costea.

63
    Útok Twente zastavil asistent rozhodčího zdvižením praporku - ofsajd.

62
    Steaua rozehrála rohový kop, přetažený míč z kopačky Tanaseho mířil na hranici šestnáctky, kde ho nikdo nezasáhl.

60
    John se zbavil kličkou protihráče a vyslal střelu, která skončila vedle tyče.

59
    Domácí tým se po rohovém kopu soupeře ubránil.

58
    Po centru Johna se do zakončení dostal Chadli, celá situace nakonec skončila rohovým kopem.

55
    Martinovič ze Steauy obdržel žlutou kartu.

55
    Steaua se snaží o odpověď, zatím se jí nedaří vytvořit si šanci.

53
    Twente právě vstřelilo branku!
    Twente jde do vedení, OLA JOHN se řítil na bránu, na hranici pokutového území předvedl parádní zakončení, když nádherným lobem nedal brankáři Tatarusanuovi šanci.

52
    Twente mělo k dispozici standardní situaci, nic z ní ale nevytěžilo.

50
    Po chybě v rozehrávce postupovalo k brance Twente, míč se dostal na levou stranu k Johnovi, jeho nebezpečný pas ukryl do rukavic brankář Tatarusanu.

49
    Steaua stále u balonu, defenziva Twente ovšem pracuje na jedničku.

48
    Střídající Martinovič obral u pomezní čáry o míč Johna, jeho následný centr ale nebyl přesný.

46
    Steaua zahájila druhou půli aktivně. Rusescu vybojoval rohový kop, hosté se po něm ubránili.

46
    Avizovaný příchod Martinoviče na trávník je realitou - do druhého poločasu už nenastoupil Dananae.

46

Steaua už je na hřišti, za pískotu tribun nastupuje i Twente.

Martinovič dostává u čáry taktické pokyny, Steaua s největší pravděpodobností provede střídání.

V bouřlivé atmosféře měla domácí Steaua častěji míč na svých kopačkách, vytvořila si i několik zajímavých příležitotí, tu největší však zatím mělo Twente, když Chadli ve 36. minutě překopl v šestnáctce poloodkrytou bránu.

45
    Rozhodčí nastaví jednu minutu.

45
    Twente se vymanilo z náporu, těsně před přestávkou odcentroval John, balon skončil v rukavicích gólmana Tatarusanua.

43
    Steaua si v posledních minutách vytvořila tlak, hostující tým však v bouřlivé kulise zatím náporu odolává.

41
    Nikolič vyslal pěknou střelu pravačkou těsně za hranicí pokutového území, míč skončil o chloupek vedle tyče.

40
    Leandro Tatu obešel ve vápně Douglase, poté upadl a rozhodčí k nelibosti domácích fanoušků nechal pokračovat ve hře.

40
    Domácí po rohu nic kloudného nevymysleli.

39
    Brandán poslal z přímého volného kopu centr až do brankového území, kde ho odvrátil hlavou na roh Douglas.

38
    Přímý volný kop nizozemského mužstva letěl do vápna, rozhodčí odpískal faul na brankáře Steauy, který bude rozehrávat přímý volný kop z vlastní šestnáctky.

36
    Příležitost jako hrom v podání Twente! John obešel na levé straně protihráče a poté adresoval jedovatý centr do šestnáctky, který brankář Tatarusanu rybičkou nezachytil. Míč tak dolétl k nekrytému Chadlimu, jenž ale odkrytou bránu vysoko přestřelil.

34
    Útočný výpad skončil střelou Rusescua, skákavý balon o kousek minul pravou tyč Mihaylovovy brány.

34
    Twente dlouho drželo míč, nakonec však o něj přišlo a Steaua vyrazila do rychlého brejku.

32
    Rosales se kličkou zbavil protihráče a těsně za pokutovým územím vypálil, jeho střela však postrádala přesnost.

31
    Ani další minuty nepřinášejí příliš vzrušujících okamžiků. Steaua si přihrávala na vlastní polovině, poté přišel dlouhý nákop dopředu, který skončil za brankovou čarou.

29
    Tanase kombinoval u pomezní čáry s Brandánem, míč nakonec skončil v zámezí. Vhazovat bude Twente.

27
    S centrem Brandána si hostující obrana poradila.

27
    Steaua bude rozehrávat rohový kop. Provede ho Brandán.

25
    Rosalesův střílený centr pořádně vystrašil brankáře Tatarusanua.

24
    První obrovská šance Twente! Fer z otočky přesně našel v šestnáctce osamoceného De Jonga, jenž ale balon netrefil podle svých představ.

22
    Twente kombinovalo na vlastní polovině, nedokáže však zatím překonat obranu domácího celku.

20
    Leandro Tatu prošel až do šestnáctky, jeho křížnou ránu levačkou výtečně zlikvidoval gólman Mihaylov.

19
    Nikolič je v pořádku a pokračuje v utkání.

18
    Nikolič se ocitl po souboji na zemi, hra je přerušená. Útočník Steauy se s bolestivou grimasou drží za hlavu.

17
    Nikolič uvolňoval Tanaseho, ten na míč nedosáhl, Twente bude kopat od brány.

17
    Twente se snaží využívat ke svým ofenzivním výpadům levou stranu, do vážnější šance se ale zatím nedostalo.

16
    První žlutou kartu utkání uviděl Dananae.

15
    Další náznak šance v podání domácích. Leandro Tatu se snažil uvolnit v šestnáctce, o míč ale přišel.

14
    Steaua poprvé zahrozila, Rusescu to zkusil levačkou z dálky a míč o chloupek minul pravou tyč.

14
    John se snažil odcentrovat z levé strany, proti dvojici obránců Steauy ale neuspěl.

12
    Opatrná hra pokračuje i v dalších minutách. Týmům jako by se nechtělo do útoku.

11
    Tanase se vrátil na trávník s ošetřenou ránou na bradě.

11
    Oběma týmům vázne přesnost v rozehrávce.

9
    De Jong se neprobil do pokutového území, navíc si pomohl faulem. Domácí budou kopat přímý volný kop.

8
    Fer nedovoleně zastavil pronikajícího Tanaseho, který je následně mimo hrací plochu ošetřován.

6
    V úvodních minutách se hraje opatrně z obou stran.

5
    Ostrý zákrok Prepelity na Janssena zhruba na polovině hřiště. Hlavní arbitr žlutou kartu nevytáhl, domácímu záložníkovi ale důrazně domluvil.

3
    Steaua měla k dispozici přímý volný kop. Brandán načechral levačkou míč do pokutového území, gólman Mihaylov na něj nedosáhl, rozhodčí však přerušil hru pro nedovolený zákrok ze strany hráče domácího celku a Mihaylov tak bude rozehrávat přímý volný kop.

2
    Twente stále u míče, domácím ho zatím příliš nepůjčuje.

1
    Twente provedlo výkop, dlouhý balon letěl na hranici šestnáctky, kde ho do zámezí odhlavičkovala obrana domácích.

1

Hráči obou mužstev nastupují na trávník, Steaua bude hrát v tradičních červeno-modrých dresech, Twente v bílých.

FC Steaua Bukurešť: Tatarusanu - Dananae, Chiriches, Geraldo Alves, Brandán - Rusescu, Bicfalvi, Prepelita, Tanase - Leandro Tatu, Nikolič.

FC Twente: Mihaylov - Cornelisse, Douglas, Wisgerhof, Rosales - Brama, Fer, Janssen - Chadli, De Jong, John.

Rozhodčí: Clattenburg - Cann, Collin (všichni Ang.).

Trenéry týmů jsou Ilie Stan a Steve McClaren.

Domácímu týmu bude chybět záložník Alexandru Chipciu, jehož trápí svalové zranění.

Fotbalisté Twente mají za sebou šňůru pěti domácích zápasů v evropských pohárech bez porážky, když naposledy podlehli na svém stadionu ve čtvrtfinále minulého ročníku Evropské ligy španělskému Villarrealu. Do 1. kola play-off prestižní soutěže postoupili počtvrté v řadě.

Bilance Steauy s nizozemskými celky je velmi vyrovnaná (3 vítězství – 3 remízy – 4 porážky). V sezoně 2005/06 ve stejné fázi Poháru UEFA vyřadil rumunský tým Heerenveen.

Steaua a Twente Enschede na sebe nasazily už v sezoně 2009/10, kdy spolu ve skupinové fázi druhé nejprestižnější evropské klubové soutěže remizovali 0:0 v Enschede a 1:1 v Bukurešti.

Fotbalisté Steauy, již jsou posledními rumunskými zástupci v Evropské lize, se dnes pokusí udělat další krok za svým snem, kterým je účast ve finále letošního ročníku soutěže. To se bude hrát 9. května právě na jejich stadionu.

Vítěz dvojzápasu bude v osmifinále rivalem Viktorie Plzeň, pokud Západočeši vyřadí v 1. kole play-off německé Schalke 04.

Steaua Bukurešť hostí v úvodním utkání 1. kola play-off Evropské ligy na svém stadionu nizozemské Twente Enschede. Zatímco Rumuni naskakují do duelu přímo ze zimní přestávky, Nizozemci už mají za sebou první zápasy jarní části nejvyšší domácí soutěže.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.