Omsk – Ufa 5:2 (kon.) | Magnitogorsk – Kazaň 2:6 (kon.) | Petrohrad – Chabarovsk 5:2 (kon.)
N.Novgorod – Lev 5:2 (kon.)
Metallurg Magnitogorsk
2:6 (1:0, 0:4, 1:2)
Ak Bars Kazaň
Pátek 24.02.2012, 14:00 • Magnitogorsk Aréna, Magnitogorsk • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Metallurg Magnitogorsk: Ahonen (Gelašvili) - Markov, Kukkonen, Tverdovskij, Birjukov, Bykov, Lajunen, Bondarev - Aaltonen, Fjodorov, Rolinek - Sušinskij, Kajgorodov, Mozjakin - Michnov, Kazionov, Obuchov - Kosov, Jakubov, Chlystov - Zdunov

AK Bars Kazaň: Kasutin (Garilov) - Kornějev, Nikulin, Medvěděv, Chomickyj, Panin, Kuljaš, Tokranov - Panarin, Bodrov, Petrov K. - Zaripov, Kapanen, Morozov - Straka, Těreščenko, Petrov O. - Glazačev, Immonen, Ckačkov

Rozhodčí: Hofman, Soin - Sivov, Šeljanin.

Nyní si oba celky vyslechnou ruskou hymnu, poté již vše vypukne.

00:01

00:39
    Hned v úvodu tu byla obrovská šance domcího Metallurgu! Aaltonen šikovně našel před brankou Tomáše Rolinka, který se ocitl sám před brankářem! Jeho střelu z první však mířila pouze do hrudi Kasutina!

01:24
    Domácí začai vlmi aktivně a Bars se nemůž dostat do hry. Nyní mohou být hosé rádi, že se jim dokonce podařilo procpat kotouč alespoň do středního pásma.

02:35
    Hraje se bez přerušení a puk se stále pohybuje na čepelích domácích hokejistů.

03:17
    Opět velice aktivní Juhamatti Aaltonen dělal problémy obraně Kazaně , jeho střela z mezikruží orazítkovala Kasutinovu vyrážečku.

04:34
    Magnitogorsk si za svoji aktivitu vyžádal přesilovou hru. Na trestnou lavici se posadil Medvěděv (KZN) za hru vysokou holí.

05:03
    Kazani se hned v úvodu podařilo vyhodit.

05:31
    Aaltonen trefil hned prvního hráče, následně Nikulin vyjel s kotoučem až do útočného pásma hostí.

06:34

07:19
    Převaha Magnitogorsku nemá meze, unavená pětice musí vyhodit na icing. Nyní Kazani velmi přišla vhod komerční přestávka.

08:46
    Nyní se i host dostali před branku Ahonena. Ten si připisuje klidný zákrok, střela Straky nebyla nijak prudká.

09:08
    Další velká šance Metallurgu! Vše vymyslel Tomáš Rolinek, který přesným pasem hledal před brankou hokejku Aaltonena, který by jen zakončoval do odkryté klece. Chybělo mu však několik centimetrů!

10:06
    Na druhé straně Straka posunul kotouč na Petrova, jeho střela však nepatřila mezi nejpřesnější.

10:46
    Hráči Magnitogorsku si nerozuměli v rozehrávce, čároví rozhodčí pískají zakázané uvolnění.

11:34
    Metallurg právě vstřelil branku!
    A máme otevřené skóre! Domácí do dnešního duelui vstoupili opravdu aktivně a nyní střílí svoji první branku! O vše se postaral DMITRIJ OBUCHOV, který si vzal za brankou kotouč, nacpal se až do brankoviště a bekhendem překonal přesouvajícího se Kasutina - 1:0! Asistence: Alexej Michnov a Dmitrij Kazionov.

12:26
    Hosté se snaží s vývojem zápasu něco udělat, střela Immonena končí v Ahonenově lapačce.

13:01
    Opět se vylučovat na straně Kazaně. Arthemy Panarin (KZN) si počínal nedovoleně a již sedí za katrem.

14:43
    Domácí drží svého soka v pásmu, gólman Kasutin ale ještě nemusel zasahovat.

15:01
    Vyloučený hráč je zpět na ledě.

16:06
    Střelecká převaha domácího Metallurgu je zatím 9:3 a nyní se to pravděpodobně ještě zvýší. Za hákování totiž usedá na trestná lavici Danis Zaripov (KZN).

17:12
    Aaltonen nebezpečně střílel, ani následné dorážky za zády Kasutina neskončily!

17:54
    Hosté se osvobozují.

18:06
    Hosté jsou opět v pěti, přežili třetí oslabení v tomto zápase.

18:36
    Od modré vyzkoušel pozornost hostujícího brankáře Lajunen, Kasutin však stihl sklapnout betony včas.

19:32
    Birjukov ztratil kotouč za vlastní brankou a byly z toho nepříjemnosti před Ahonenem. Střela Zaripov však po teči domácího obránce skončila v ochranné síti.

20:00

Domácí od úvodního vhazování svého soka přehrávají a zaslouženě vedou 1:0. Vedení mohlo být ještě vyšší, ale veškeré zejména Aaltonenovy a Rolinkovy šance pochytal Kasutin. Druhá dvacetiminutovka začne zhruba v 14:45.

20:01

20:39
    Hosté začínají útokem a vypadá to, že chtějí do této třetiny vstoupit mnohem aktivněji.

20:51
    Bodrov nahodil ještě před červenou čarou a bylo mu tedy odpískáno zakázané uvolnění.

22:39
    První přesilovka Kazaně je na světě. V útočném pásmu zvytečně fauloval Dmitrij Obuchov (MET).

23:28
    Kazaň je zatím naprosto bezzubá...

24:04
    Nejen, že si Bars ještě v početní výhodě nevystřelil, navíc na druhé straně zahrozil Fjodorov. Útok kapitána Metallurgu však dokázal na poslední chvíli zastavit Kornějev.

24:34
    Kazaň vstřelila branku!
    A z ničeho nic je to první branka za zády brankáře Ahonena! Myslím, že dokonce první střela ve druhé třetině v podání Kazaně končí gólem! Puk od modré vyslal na Ahonena JEVGENIJ MEDVĚDĚV - 1:1! Asistence: Konstantin Glazačev.

25:36
    Domácí zahráli na icing. Evidentně jsou zaskočeni vyrovnávací brankou.

26:10
    Tlak Barsu bude ještě umocněn, když Aaltonen (MET) zatáhl za záchranou brzdu a v šanci sekl hostujcího hráče.

26:34
    Domácí hráli v pěti a nyní půjdou do tři! Trest půjde odpykat Kosov.

27:06
    Střela Zaripova končí o chlup mimo!

27:34
    Nyní se bude vylučovat i na straně Kazaně. Zaripov (KZN) zahákoval Birjukova a již sedí na lavici hanby.

28:03
    Ahonen drží šance Metallurgu! Medvěděv od modré napálil kotouč, brankář ve službách domácího celku kotouč neudržel, ale nakonec pokryl i následnou dorážku Kapanena!

28:34
    Metallurg hraje v plném počtu a začíná jeho krátká přesilová hra.

29:34
    I hosté hrají v plném počtu.

29:55
    Ale opět se bude vylučovat. Sudí se s tím nepáře a nyní posílá za hákování za katr Petrova (KZN).

30:46
    Domácí pětice po několika přihrávkách zbytečně přišla o útočné pásmo.

31:19
    Straka si udělal výlet v oslabení, jeho lehká střela zapadla do Ahonenova klína.

31:55
    Hosté oslabení přežili a mohou opět myslet na útočení.

32:27
    A nemuseli myslet příliš dlouho a již se radují z druhé branky! Musím ale podotktnout, že brankář Ahonen zde rozhodně nemá čisté svědomí! Za jeho záda mu totiž prošla poměrně lehká střela JEVGENIJE BODROVA - 1:2! Asistence: Kirill Petrov.

33:12
    Kazionov (MET) je vyloučen za hákování, hosty čeká další početní výhoda.

33:49
    Ahonen nyní napravil druhou branku, protože lvím skokem zastavil kotouč, který jasně směřoval do odkryté klece!

35:12
    Domácí v plném počtu, ale stále pod tlakem.

35:35
    A to se jim stává osudným! Metallurgu se dlouho po oslabení nedařilo dostat puk ze své obranné třetiny, volný puk našel ALEXEJ MOROZOV a z otočky poslal přízemní střelou puk přesně k pravé tyči - 1:3! Asistence: Danis Zaripov.

36:09
    Odpovědět mohl Sergej Fjodorov, skvěle ho ale vychytal Kasutin!

37:46
    Domácí trenér si vyžádal oddechový čas a snaží se v závěru druhé třetiny něco udělat s vývojem dnešního zápasu!

39:03
    Immonen střílel nebezpečně, Ahonen nakonec ale nemusel ani zasahovat.

39:40
    Domácímu trenérovi pomohl také vyloučený Panin (KZN), který je poslán na trestnou lavici za vražení na hrazení.

39:54
    A to je pro domácí definitivní rána! Při vlastním oslabení se do úniku dostal Alexej Bodrov, kterého sice ještě dokázal vybruslit domácí obránce, ale na jeho příhrávku a na následnou střelu DANISE ZARIPOVA nestačil ani bezmocný Ahonen - 1:4! Asistence: Alexej Bodrov.

40:00

Doslova tragicky skončila pro Metallurg druhá třetina, po které prohrává již 4:1. Hostům vyšly čtyři akce a mají nakročeno k vítětství. Třetí perioda začne zhruba v 15:46.

40:01

41:15
    Domácí ještě dohrávají přesilovou hru, ta se jim ale příliš nedaří.

41:40

42:26
    Metallurg se snaží se zápasem něco udělat, ale je na něm vidět velké zklamání z tragické druhé třetiny.

43:13
    Nyní budou mít k dispozici další početní výhodu. Za držení usedá za katr Ilja Nikulin (KZN).

43:56
    Aaltonen vyklouzl s kotoučem do středního pásma - ofsajd.

44:24
    Straka dobře zabojoval a odpálil kotouč ze vzduchu do střední třetiny.

45:13
    Ani tato přesilová hra brankou Magnitogorsku neskončila.

46:09
    Na Metallurgu je vidět velká snaha, ale když už je hosté pustí do šance, tak je v brance Barsu připraven pozorný Kasutin.

48:49
    Ne, ne. Tak toto již domácí rozdýchat nedokáží. JARKKO IMMONEN si sjel na přihrávku svého spoluhráče zpoza branky, dostal jí a na vzdálenější tyč popáté propálil Ahonena - 1:5! Asistence: Konstantin Glazačev.

50:00
    Třetí třetina se nám převalila do druhé poloviny a o vítězi dnešního duelu je již rozhodnuto.

50:29
    Straka trefuje tyč!

51:58
    Tverdovskij si vypracoval obrovskou příležitost, skvěle ho ale vychytal Kasutin!

53:56
    Další komplikace pro domácí tým. Chlystov (MET) podrazil unikajícího Morozova a byl vyloučen.

54:03
    Přesilovka Kazani ale příliš dlouho nevydržela. Za podražení putoval za katr Morozov (KZN).

55:17
    Hra čtyři na čtyři výborně vyhovuje finskému ostrostřelci JUHAMTTI AALTONENOVI! Ten si vzal kotouč, vylákal brankáře z klece, poté ji objel a zakončil do volného místa - 2:5! Bez asistence.

57:38
    Zápas se dohrává, Metallurg se ještě snaží o zdramatizování duelu, ale příliš času mu již nezbývá.

58:53
    Rolinkova střela nepatřila mezi nejpřesnější.

59:42
    A ještě jedna branka v síti Metallurgu! NIKA KAPANEN stál ve správnou chvíli na správném místě a střelou z hranice brankoviště poprvé v zápase překonává Gelašviliho - 2:6! Asistence: Oleg Petrov.

60:00
    Konec zápasu. (16:09:22)

Petr Dejnožka

Branky a nahrávky: 12. Obuchov (Michnov, Kazionov), 56. Aaltoonen - 25. Medvěděv (Glazačev), 33. Bodrov (Petrov K.), 36. Morozov (Zaripov), 40. Zaripov (Bodrov), 49. Immonen (Glazačev), 60. Kapanen (Petrov O.)

Metallurg Magnitogorsk: Ahonen (41. Gelašvili) - Markov, Kukkonen, Tverdovskij, Birjukov, Bykov, Lajunen, Bondarev - Aaltonen, Fjodorov, Rolinek - Sušinskij, Kajgorodov, Mozjakin - Michnov, Kazionov, Obuchov - Kosov, Jakubov, Chlystov - Zdunov
    Ak Bars Kazaň: Kasutin (Garilov) - Kornějev, Nikulin, Medvěděv, Chomickyj, Panin, Kuljaš, Tokranov - Panarin, Bodrov, Petrov K. - Zaripov, Kapanen, Morozov - Straka, Těreščenko, Petrov O. - Glazačev, Immonen, Ckačkov

Rozhodčí: Hofman, Soin - Sivov, Šeljanin