2:4 (2:1)
Heracles Almelo
Čtvrtek 22.03.2012, 20:45Nizozemský pohár

Heracles vyzve 8. dubna ve finále tým PSV Eindhoven.. (23:14:49)

Je tady konec semifinálového zápasu nizozemského poháru mezi Alkmaarem a Heracles Almelo. Domácí fotbalisté byli sice favoritem, avšak především v prodloužení tahali za kratší konec provazu a po zásluze se tak z postupu raduje celek Heracles Almelo, který vyhrál 4:2!

120
    Heracles právě vstřelil branku!
    A je rozhodnuto! Čtvrtou pojistku na postup hostujícího týmu vstřelil do rozhozené obrany NINOS GOURIYE!

119
    Domácím se čas rychle krátí, tohle už asi nezvládnou.

118
    Žlutá karta pro hostujícího brankáře Telgenkampa za zdržování.

118
    Centr nyní mířil jen do boční sítě. Následuje odkop od brány.

117
    Nyní roh pro domácí tým.

117
    Marcellis to nyní z vlastní poloviny zkoušel dlouhým nákopem, nikoho ze spoluhráčů ale nenalezl.

116
    Z velké dálky střílel hodně nepřesně domácí obránce Marcellis.

115
    Domácím jakoby došli zcela síly. Hosté průběh zápasu s přehledem kontrolují a gólman Telgenkamp může být zatím v klidu.

114
    Hosté velmi šikovně drží balon velmi daleko od vlastní brány.

113
    Celé prodloužení jsou ale výrazně aktivnější hosté a Alkmaar to bude mít hodně těžké.

112
    Domácí fotbalisté mají osm minut na to, aby vyrovnali a pokusili se zápas dotáhnout až do pokutových kopů.

110
    Hosté předvedli další parádní akci, po které šel THOMAS BRUNS sám na brankáře. Chvilku počkal a následně zamířil přesně ke vzdálenější tyči - 2:3!

110
    Domácí tým se k ohrožení soupeřovy brány nyní vůbec nedostává.

108
    Při snaze zakončit faulovali hosté ve vápně gólmana a rozehrávat tak budou domácí.

107
    Hosté hrají velmi dobře a vybojovali nyní rohový kop.

106
    Hosté naposledy vystřídali. Místo Armenterose si zahraje Bruns.

106
    Začalo druhé prodloužení.

Petr Bílek

Branky: 21. Maher, 22. Gudmundsson - 7. Everton, 67. Quansah, 110. Bruns, 120. Gouriye

Karty:   82. Klavan (ALK) - 47. Armenteros (HRC), 118. Telgenkamp (HRC)

AZ Alkmaar: Esteban - Marcellis, Moisander, Viergever, Poulsen - Maher, Elm, Martens - Gudmundsson, Altidore, Holman.
    Heracles Almelo: Telgenkamp - Breukers, Rienstra, van der Linden, Looms - Quansah, Overtoom, Duarte - Douglas, Armenteros, Everton.

Rozhodčí: Liesveld - Boonman, Goossens