2:4 (2:1)
Heracles Almelo
Čtvrtek 22.03.2012, 20:45Nizozemský pohár

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

Dobrý večer při sledování online reportáže ze semifinále nizozemského poháru mezi AZ Alkmaar a Heracles Almelo. Právě dnes se rozhodne o druhém účastníkovi finále poháru s názvem KNVB Beker. Již včera si postup do finále zajistil PSV Eindhoven, který vyhrál na hřišti Heerenveenu 3:1.

Velkým papírovým favoritem dnešního zápasu jsou domácí, kteří jsou momentálně na prvním místě nizozemské Eredivisie. Jejich dnešní soupeř je momentálně na dvanáctém místě ligové tabulky.

AZ Alkmaar: Esteban - Marcellis, Moisander, Viergever, Poulsen - Maher, Elm, Martens - Gudmundsson, Altidore, Holman.

Heracles Almelo: Telgenkamp - Breukers, Rienstra, van der Linden, Looms - Quansah, Overtoom, Duarte - Douglas, Armenteros, Everton.

Rozhodčí: Liesveld - Boonman, Goossens.

Hráči obou týmů jsou již na hrací ploše. Utkání co nevidět začne.

Výkop budou mít domácí.

1

1
    Bleskový nástup hostů! Hned v první minutě hry měl obrovskou šanci Everton, trefil ale pouze nohy brankáře.

2
    Před bouřlivým publikem se od prvních minut hraje hodně aktivně.

3
    Snad v ještě větší šanci byl nyní domácí Altidore, jenže přibližně na penaltovém puntíku nedokázal vystřelit po centru z levé strany. Míč se mu zamotal pod nohami.

4
    Gudmundsson posílal do vápna hostujícího týmu přihrávku po zemi, nakonec je z toho roh.

5
    Centr do pokutového území hostující obrana odvrátila.

6
    Nyní si roh vyzkoušeli i hosté. Po centru z pravé strany gólman Esteban vyboxoval míč mimo vápno.

7
    Po zakončení Duarteho kopali hosté rohový kop a po něm následně ještě jeden, domácí se ubránili.

7
    Heracles právě vstřelil branku!
    Další akce hostů ale již končí gólem. Po centru Overtoom z levé strany se hlavou prosadil EVERTON!

8
    Pro favorizované domácí je to velký šok. Musí nyní hodně přidat.

9
    Akce domácího celku byla nyní až příliš kostrbatá. Po sérii narážeček skončil míč až u brankáře Telgenkampa.

10
    Hlavou zakončoval po zmatcích ve vápně hostů Martens, gólman Telgenkamp byl ale na místě.

13
    Domácí jsou nyní hodně aktivní a snaží se s výsledkem něco udělat. Obrana hostů ale zatím drží.

15
    Hostující gólman si teď připsal zákrok po střele Holmana, nakonec je z toho roh pro domácí.

16
    S dalším centrem do vápna si hostující obrana poradila.

17
    Domácí vytvořili na bránu soupeře velký tlak, Altidore ale prováhal ideální příležitost ke střele a hosté se nakonec šťastně ubránili.

18
    Domácí Poulsen kopal přímý kop, jeho rána levačkou přelétla zeď i bránu Telgenkampa.

19
    Po faulu na Evertona budou přímý kop nyní kopat hosté.

19
    Na další pěkný centr do vápna nyní jen o milimetry nedosáhl právě Everton.

20
    Na druhé straně je tu další roh pro domácí tým.

20
    Centr do vápna ale v pohodě lapil Telgenkamp.

21
    Alkmaar právě vstřelil branku!
    A je srovnáno! Domácí předvedli parádní akci po levé straně. Míč se od Moisandera dostal až do vápna k ADAMU MAHEROVI, který lehkým nadzvednutím míče před gólmanem vyrovnává s pomocí tyče na 1:1.

22
    Po necelé minutě je to již 2:1 pro AZ! Z pravé strany odcentroval Martens, JOHAN BERG GUDMUNDSSON si pohodlně na hranici vápna srovnal balon a přesně zamířil!

24
    Domácí se hnal hned do další útočné akce, po střele Altidoreho měli ale nyní hosté velké štěstí - míč šel nad bránu.

26
    Domácí pokračují ve velmi aktivním pojetí hry. Hosté jsou pod tlakem a těžko se dostávají za polovinu.

27
    Breukers nyní ale doslova vybojoval roh pro Heracles.

28
    Z rohu sice nic nebylo, ale domácí měli co dělat, aby míč odvrátili mimo vápno.

30
    Domácí jsou stále velmi aktivní a tlačí se do útoku.

31
    Velkou šanci na navýšení skóre měl nyní Holman, v dobré pozici ale trefil opět jen brankáře.

34
    Hra se nyní trochu uklidnila, ani jedno z mužstev se nikam nežene.

36
    U balonu jsou nyní hosté, nikam ale moc nepospíchají.

38
    Hosté svého soupeře nyní přeci jen malinko zatlačili, jejich snahu ale brzdí nepřesné finální přihrávky.

40
    Pět minut před koncem stále platí, že více mají balon pod kontrolou hostující fotbalisté.

42
    Nyní se do vápna tlačil domácí Martens, proti zhuštěné obraně ale nebyl úspěšný.

43
    Hosté se zkoušeli prosadit středem hřiště, to nebyla nejlepší cesta na překonání domácí obrany.

44
    Do brejku mohl jít nyní Altidore, nedokázal ale převzít přihrávku.

45
    Domácí kapitán Moisander v závěru poločasu fauloval a je tu velmi výhodná standardka pro hosty z jednadvaceti metrů.

45
    Overtoom ale poslal míč nad bránu.

Je za námi první poločas pohárového semifinále mezi AZ Alkmaar a Heracles Almelo. Domácí sice velmi rychle prohrávali, během dvou minut dokázali ale vývoj zápasu otočit a po prvním dějství vedou 2:1.

46

47
    Domácí začali s chutí a snaží se hrát aktivně.

47
    Žlutou kartu dostal za skluz na Viergevera hostující Armenteros.

49
    Úvod druhé půle je o poznání vlažnější než úvod zápasu. Ani jedno z mužstev nechce udělat chybu, na tahu jsou ale hosté, kteří potřebují vstřelit gól.

50
    Z hranice vápna pálil Gudmundsson. Jeho rána bylo tečovaná a stal se z ní velký oblouk, který skončil na tyči. K míči dobíhal Alidore, zahrál ale rukou.

51
    Po přízemní přihrávce z levé strany musel zasahovat jeden z hostujících obránců.

54
    Domácí publikum je s výsledkem zápasu spokojené a skandovaným potleskem si zápas užívá.

56
    Domácí fotbalisté se nikam neženou a očividně čekají na chvíli, kdy soupeř otevře hru a budou moci chodit do rychlých protiútoků.

58
    Stále stejný obraz hry. Hraje se ve středu hřiště a hosté zatím nejsou zdaleka schopni ohrozit domácí bránu.

61
    Ve vlastním vápně zůstal po zásahu míčem do hlavy ležet Breukers a musí být ošetřovaný.

62
    Breukers opouští hrací plochu po svých a bude tedy pravděpodobně v pořádku.

64
    Druhý poločas již nemá zdaleka tak velký náboj, jako ten první. Stále se hraje ve středu pole.

65
    Na hranici vápna upadl Gudmundsson, pokračuje se ale ve hře.

66
    Martens se dostal až do zakončení, jeho rána ale byla zblokována a gólman Telgenkamp neměl problémy.

67
    Hosté svého soupeře dokonale uspali a udeřili. Po rohovém kopu se hlavou prosadil KWAME QUANSAH! Je srovnáno a v současné chvíli mají oba celky k postupu stejně daleko!

68
    Martens se nyní neprosadil, vybojoval ale aspoň rohový kop.

69
    Skóre se ale nezměnilo ani po standardní situaci domácího celku.

70
    Z levé strany zkoušel střílet Everton, jeho rána byla ale zastavena protihráči.

72
    Zpoza vápna pálil nebezpečně Benschop, jeho ránu hostující gólman nadvakrát zneškodnil.

74
    Domácí se nyní snaží zvýšit své úsilí. Hosté ale těžce vydobytou remízu statečně drží.

76
    Zápas začíná nabývat na dramatičnosti. Domácí hráči nejsou rozhodně nyní lepší, naopak se hraje častěji na jejich polovině.

77
    Nyní zahrál ale Everton rukou a míč má tak Alkmaar.

78
    Do kolen mohl nyní domácí tým srazit Armenteros, jeho rána z gólové pozice šla ale mimo!

79
    Nyní ale velká šance i na straně domácích. Hostující gólman Telgenkamp nyní svůj tým hodně podržel!

80
    Domácí střídají. Odešel Elm a nastupuje Klavan.

81
    Následně střídají i hosté. Odešel Overtoom a nastupuje Vejinović.

82
    Právě střídající Klavan nyní zahrál tvrdě u lajny a dostal žlutou kartu.

84
    Další velká šance hostů. Patičkou se snažil zakončit Duarte, na gólmana Estebana si ale nepřišel.

86
    Po centru z pravé strany se hlavou prosazoval Benschop, jenže hostujícího brankáře nepřekonal.

87
    Na druhé straně mířil vedle levé tyče Armenteros.

88
    Závěr zápasu je naprosto otevřený. Oba celky chtějí dát očividně gól a hraje se od brány k bráně.

88
    Nyní roh pro domácí.

88
    Martensův centr lapil brankář Telgenkamp.

89
    Hosté předvedli parádní rychlý brejk, který zakončoval Duarte. Domácí gólman ale předvedl skvělý zákrok.

90
    Domácí střídají. Odešel Holman a nastupuje Falkenburg.

90
    Poulsen poslal do vápna soupeře parádní přízemní centr, je z toho jen roh.

90+1
    S centrem do vápna si hosté poradili.

90+1
    Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.

90+2
    Rychle se blíží konec normální hrací doby a nevypadá to, že uvidíme branku.

90+3
    Zápas skončil pro Douglase a nastupuje Pedro.

Konec normální hrací doby, následovat bude prodloužení.

91
    Začal první poločas prodloužení.

92
    Prodloužení začalo ofenzivně. Míč nyní propadl k Falkenburgovi, jeho ránu ale gólman vyrazil.

94
    Domácí začali lépe a jsou hodně aktivní, hosté podobně jako v průběhu druhého poločasu nikam nespěchají.

95
    Snaha Benshopa byla marná, je mu máván a pískán ofsajd.

97
    Domácí fotbalisté pokračují v obléhání brány soupeře. Akci nyní zakončoval dokonce stoper Viergever, mířil ale nad bránu.

98
    Při hostech stáli nyní všichni svatí, Altidore trefil v gólové pozici ranou z úhlu tyč!

99
    Domácí pokračují v útočném snažení, hosté se nyní jen brání.

101
    Nyní mají domácí dobrou šanci, přímý kop z třiadvaceti metrů.

102
    Rána Benshopa měla gólové parametry, jenže byla lehce tečována a je z toho jen roh.

103
    Centr z levé strany v pohodě chytil Telgenkamp.

104
    Z velké dálky napřáhl Viergever, jeho rána byla sice dostatečně razantní, ale hodně nepřesná.

105
    Sám na gólmana šel nyní hostující Gouriye, jenže tvrdou ranou zamířil nad bránu! To měl být ale gól!

První poločas prodloužení skončil.

V prvním poločase prodloužení jsme branku neviděli a stav zápasu je tak stále vyrovnaný 2:2.

106
    Začalo druhé prodloužení.

106
    Hosté naposledy vystřídali. Místo Armenterose si zahraje Bruns.

107
    Hosté hrají velmi dobře a vybojovali nyní rohový kop.

108
    Při snaze zakončit faulovali hosté ve vápně gólmana a rozehrávat tak budou domácí.

110
    Domácí tým se k ohrožení soupeřovy brány nyní vůbec nedostává.

110
    Hosté předvedli další parádní akci, po které šel THOMAS BRUNS sám na brankáře. Chvilku počkal a následně zamířil přesně ke vzdálenější tyči - 2:3!

112
    Domácí fotbalisté mají osm minut na to, aby vyrovnali a pokusili se zápas dotáhnout až do pokutových kopů.

113
    Celé prodloužení jsou ale výrazně aktivnější hosté a Alkmaar to bude mít hodně těžké.

114
    Hosté velmi šikovně drží balon velmi daleko od vlastní brány.

115
    Domácím jakoby došli zcela síly. Hosté průběh zápasu s přehledem kontrolují a gólman Telgenkamp může být zatím v klidu.

116
    Z velké dálky střílel hodně nepřesně domácí obránce Marcellis.

117
    Marcellis to nyní z vlastní poloviny zkoušel dlouhým nákopem, nikoho ze spoluhráčů ale nenalezl.

117
    Nyní roh pro domácí tým.

118
    Centr nyní mířil jen do boční sítě. Následuje odkop od brány.

118
    Žlutá karta pro hostujícího brankáře Telgenkampa za zdržování.

119
    Domácím se čas rychle krátí, tohle už asi nezvládnou.

120
    A je rozhodnuto! Čtvrtou pojistku na postup hostujícího týmu vstřelil do rozhozené obrany NINOS GOURIYE!

Je tady konec semifinálového zápasu nizozemského poháru mezi Alkmaarem a Heracles Almelo. Domácí fotbalisté byli sice favoritem, avšak především v prodloužení tahali za kratší konec provazu a po zásluze se tak z postupu raduje celek Heracles Almelo, který vyhrál 4:2!

Heracles vyzve 8. dubna ve finále tým PSV Eindhoven.. (23:14:49)

Petr Bílek

Branky: 21. Maher, 22. Gudmundsson - 7. Everton, 67. Quansah, 110. Bruns, 120. Gouriye

Karty:   82. Klavan (ALK) - 47. Armenteros (HRC), 118. Telgenkamp (HRC)

Rozhodčí: Liesveld - Boonman, Goossens