2:4 (2:1)
Heracles Almelo
Čtvrtek 22.03.2012, 20:45Nizozemský pohár

Heracles vyzve 8. dubna ve finále tým PSV Eindhoven.. (23:14:49)

Je tady konec semifinálového zápasu nizozemského poháru mezi Alkmaarem a Heracles Almelo. Domácí fotbalisté byli sice favoritem, avšak především v prodloužení tahali za kratší konec provazu a po zásluze se tak z postupu raduje celek Heracles Almelo, který vyhrál 4:2!

120
    Heracles právě vstřelil branku!
    A je rozhodnuto! Čtvrtou pojistku na postup hostujícího týmu vstřelil do rozhozené obrany NINOS GOURIYE!

119
    Domácím se čas rychle krátí, tohle už asi nezvládnou.

118
    Žlutá karta pro hostujícího brankáře Telgenkampa za zdržování.

118
    Centr nyní mířil jen do boční sítě. Následuje odkop od brány.

117
    Nyní roh pro domácí tým.

117
    Marcellis to nyní z vlastní poloviny zkoušel dlouhým nákopem, nikoho ze spoluhráčů ale nenalezl.

116
    Z velké dálky střílel hodně nepřesně domácí obránce Marcellis.

115
    Domácím jakoby došli zcela síly. Hosté průběh zápasu s přehledem kontrolují a gólman Telgenkamp může být zatím v klidu.

114
    Hosté velmi šikovně drží balon velmi daleko od vlastní brány.

113
    Celé prodloužení jsou ale výrazně aktivnější hosté a Alkmaar to bude mít hodně těžké.

112
    Domácí fotbalisté mají osm minut na to, aby vyrovnali a pokusili se zápas dotáhnout až do pokutových kopů.

110
    Hosté předvedli další parádní akci, po které šel THOMAS BRUNS sám na brankáře. Chvilku počkal a následně zamířil přesně ke vzdálenější tyči - 2:3!

110
    Domácí tým se k ohrožení soupeřovy brány nyní vůbec nedostává.

108
    Při snaze zakončit faulovali hosté ve vápně gólmana a rozehrávat tak budou domácí.

107
    Hosté hrají velmi dobře a vybojovali nyní rohový kop.

106
    Hosté naposledy vystřídali. Místo Armenterose si zahraje Bruns.

106
    Začalo druhé prodloužení.

V prvním poločase prodloužení jsme branku neviděli a stav zápasu je tak stále vyrovnaný 2:2.

První poločas prodloužení skončil.

105
    Sám na gólmana šel nyní hostující Gouriye, jenže tvrdou ranou zamířil nad bránu! To měl být ale gól!

104
    Z velké dálky napřáhl Viergever, jeho rána byla sice dostatečně razantní, ale hodně nepřesná.

103
    Centr z levé strany v pohodě chytil Telgenkamp.

102
    Rána Benshopa měla gólové parametry, jenže byla lehce tečována a je z toho jen roh.

101
    Nyní mají domácí dobrou šanci, přímý kop z třiadvaceti metrů.

99
    Domácí pokračují v útočném snažení, hosté se nyní jen brání.

98
    Při hostech stáli nyní všichni svatí, Altidore trefil v gólové pozici ranou z úhlu tyč!

97
    Domácí fotbalisté pokračují v obléhání brány soupeře. Akci nyní zakončoval dokonce stoper Viergever, mířil ale nad bránu.

95
    Snaha Benshopa byla marná, je mu máván a pískán ofsajd.

94
    Domácí začali lépe a jsou hodně aktivní, hosté podobně jako v průběhu druhého poločasu nikam nespěchají.

92
    Prodloužení začalo ofenzivně. Míč nyní propadl k Falkenburgovi, jeho ránu ale gólman vyrazil.

91
    Začal první poločas prodloužení.

Konec normální hrací doby, následovat bude prodloužení.

90+3
    Zápas skončil pro Douglase a nastupuje Pedro.

90+2
    Rychle se blíží konec normální hrací doby a nevypadá to, že uvidíme branku.

90+1
    Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.

90+1
    S centrem do vápna si hosté poradili.

90
    Poulsen poslal do vápna soupeře parádní přízemní centr, je z toho jen roh.

90
    Domácí střídají. Odešel Holman a nastupuje Falkenburg.

89
    Hosté předvedli parádní rychlý brejk, který zakončoval Duarte. Domácí gólman ale předvedl skvělý zákrok.

88
    Martensův centr lapil brankář Telgenkamp.

88
    Nyní roh pro domácí.

88
    Závěr zápasu je naprosto otevřený. Oba celky chtějí dát očividně gól a hraje se od brány k bráně.

87
    Na druhé straně mířil vedle levé tyče Armenteros.

86
    Po centru z pravé strany se hlavou prosazoval Benschop, jenže hostujícího brankáře nepřekonal.

84
    Další velká šance hostů. Patičkou se snažil zakončit Duarte, na gólmana Estebana si ale nepřišel.

82
    Právě střídající Klavan nyní zahrál tvrdě u lajny a dostal žlutou kartu.

81
    Následně střídají i hosté. Odešel Overtoom a nastupuje Vejinović.

80
    Domácí střídají. Odešel Elm a nastupuje Klavan.

79
    Nyní ale velká šance i na straně domácích. Hostující gólman Telgenkamp nyní svůj tým hodně podržel!

78
    Do kolen mohl nyní domácí tým srazit Armenteros, jeho rána z gólové pozice šla ale mimo!

77
    Nyní zahrál ale Everton rukou a míč má tak Alkmaar.

76
    Zápas začíná nabývat na dramatičnosti. Domácí hráči nejsou rozhodně nyní lepší, naopak se hraje častěji na jejich polovině.

74
    Domácí se nyní snaží zvýšit své úsilí. Hosté ale těžce vydobytou remízu statečně drží.

72
    Zpoza vápna pálil nebezpečně Benschop, jeho ránu hostující gólman nadvakrát zneškodnil.

70
    Z levé strany zkoušel střílet Everton, jeho rána byla ale zastavena protihráči.

69
    Skóre se ale nezměnilo ani po standardní situaci domácího celku.

68
    Martens se nyní neprosadil, vybojoval ale aspoň rohový kop.

67
    Hosté svého soupeře dokonale uspali a udeřili. Po rohovém kopu se hlavou prosadil KWAME QUANSAH! Je srovnáno a v současné chvíli mají oba celky k postupu stejně daleko!

66
    Martens se dostal až do zakončení, jeho rána ale byla zblokována a gólman Telgenkamp neměl problémy.

65
    Na hranici vápna upadl Gudmundsson, pokračuje se ale ve hře.

64
    Druhý poločas již nemá zdaleka tak velký náboj, jako ten první. Stále se hraje ve středu pole.

62
    Breukers opouští hrací plochu po svých a bude tedy pravděpodobně v pořádku.

61
    Ve vlastním vápně zůstal po zásahu míčem do hlavy ležet Breukers a musí být ošetřovaný.

58
    Stále stejný obraz hry. Hraje se ve středu hřiště a hosté zatím nejsou zdaleka schopni ohrozit domácí bránu.

56
    Domácí fotbalisté se nikam neženou a očividně čekají na chvíli, kdy soupeř otevře hru a budou moci chodit do rychlých protiútoků.

54
    Domácí publikum je s výsledkem zápasu spokojené a skandovaným potleskem si zápas užívá.

51
    Po přízemní přihrávce z levé strany musel zasahovat jeden z hostujících obránců.

50
    Z hranice vápna pálil Gudmundsson. Jeho rána bylo tečovaná a stal se z ní velký oblouk, který skončil na tyči. K míči dobíhal Alidore, zahrál ale rukou.

49
    Úvod druhé půle je o poznání vlažnější než úvod zápasu. Ani jedno z mužstev nechce udělat chybu, na tahu jsou ale hosté, kteří potřebují vstřelit gól.

47
    Žlutou kartu dostal za skluz na Viergevera hostující Armenteros.

47
    Domácí začali s chutí a snaží se hrát aktivně.

46

Je za námi první poločas pohárového semifinále mezi AZ Alkmaar a Heracles Almelo. Domácí sice velmi rychle prohrávali, během dvou minut dokázali ale vývoj zápasu otočit a po prvním dějství vedou 2:1.

45
    Overtoom ale poslal míč nad bránu.

45
    Domácí kapitán Moisander v závěru poločasu fauloval a je tu velmi výhodná standardka pro hosty z jednadvaceti metrů.

44
    Do brejku mohl jít nyní Altidore, nedokázal ale převzít přihrávku.

43
    Hosté se zkoušeli prosadit středem hřiště, to nebyla nejlepší cesta na překonání domácí obrany.

42
    Nyní se do vápna tlačil domácí Martens, proti zhuštěné obraně ale nebyl úspěšný.

40
    Pět minut před koncem stále platí, že více mají balon pod kontrolou hostující fotbalisté.

38
    Hosté svého soupeře nyní přeci jen malinko zatlačili, jejich snahu ale brzdí nepřesné finální přihrávky.

36
    U balonu jsou nyní hosté, nikam ale moc nepospíchají.

34
    Hra se nyní trochu uklidnila, ani jedno z mužstev se nikam nežene.

31
    Velkou šanci na navýšení skóre měl nyní Holman, v dobré pozici ale trefil opět jen brankáře.

30
    Domácí jsou stále velmi aktivní a tlačí se do útoku.

28
    Z rohu sice nic nebylo, ale domácí měli co dělat, aby míč odvrátili mimo vápno.

27
    Breukers nyní ale doslova vybojoval roh pro Heracles.

26
    Domácí pokračují ve velmi aktivním pojetí hry. Hosté jsou pod tlakem a těžko se dostávají za polovinu.

24
    Domácí se hnal hned do další útočné akce, po střele Altidoreho měli ale nyní hosté velké štěstí - míč šel nad bránu.

22
    Alkmaar právě vstřelil branku!
    Po necelé minutě je to již 2:1 pro AZ! Z pravé strany odcentroval Martens, JOHAN BERG GUDMUNDSSON si pohodlně na hranici vápna srovnal balon a přesně zamířil!

21
    A je srovnáno! Domácí předvedli parádní akci po levé straně. Míč se od Moisandera dostal až do vápna k ADAMU MAHEROVI, který lehkým nadzvednutím míče před gólmanem vyrovnává s pomocí tyče na 1:1.

20
    Centr do vápna ale v pohodě lapil Telgenkamp.

20
    Na druhé straně je tu další roh pro domácí tým.

19
    Na další pěkný centr do vápna nyní jen o milimetry nedosáhl právě Everton.

19
    Po faulu na Evertona budou přímý kop nyní kopat hosté.

18
    Domácí Poulsen kopal přímý kop, jeho rána levačkou přelétla zeď i bránu Telgenkampa.

17
    Domácí vytvořili na bránu soupeře velký tlak, Altidore ale prováhal ideální příležitost ke střele a hosté se nakonec šťastně ubránili.

16
    S dalším centrem do vápna si hostující obrana poradila.

15
    Hostující gólman si teď připsal zákrok po střele Holmana, nakonec je z toho roh pro domácí.

13
    Domácí jsou nyní hodně aktivní a snaží se s výsledkem něco udělat. Obrana hostů ale zatím drží.

10
    Hlavou zakončoval po zmatcích ve vápně hostů Martens, gólman Telgenkamp byl ale na místě.

9
    Akce domácího celku byla nyní až příliš kostrbatá. Po sérii narážeček skončil míč až u brankáře Telgenkampa.

8
    Pro favorizované domácí je to velký šok. Musí nyní hodně přidat.

7
    Další akce hostů ale již končí gólem. Po centru Overtoom z levé strany se hlavou prosadil EVERTON!

7
    Po zakončení Duarteho kopali hosté rohový kop a po něm následně ještě jeden, domácí se ubránili.

6
    Nyní si roh vyzkoušeli i hosté. Po centru z pravé strany gólman Esteban vyboxoval míč mimo vápno.

5
    Centr do pokutového území hostující obrana odvrátila.

4
    Gudmundsson posílal do vápna hostujícího týmu přihrávku po zemi, nakonec je z toho roh.

3
    Snad v ještě větší šanci byl nyní domácí Altidore, jenže přibližně na penaltovém puntíku nedokázal vystřelit po centru z levé strany. Míč se mu zamotal pod nohami.

2
    Před bouřlivým publikem se od prvních minut hraje hodně aktivně.

1
    Bleskový nástup hostů! Hned v první minutě hry měl obrovskou šanci Everton, trefil ale pouze nohy brankáře.

1

Výkop budou mít domácí.

Hráči obou týmů jsou již na hrací ploše. Utkání co nevidět začne.

AZ Alkmaar: Esteban - Marcellis, Moisander, Viergever, Poulsen - Maher, Elm, Martens - Gudmundsson, Altidore, Holman.

Heracles Almelo: Telgenkamp - Breukers, Rienstra, van der Linden, Looms - Quansah, Overtoom, Duarte - Douglas, Armenteros, Everton.

Rozhodčí: Liesveld - Boonman, Goossens.

Velkým papírovým favoritem dnešního zápasu jsou domácí, kteří jsou momentálně na prvním místě nizozemské Eredivisie. Jejich dnešní soupeř je momentálně na dvanáctém místě ligové tabulky.

Dobrý večer při sledování online reportáže ze semifinále nizozemského poháru mezi AZ Alkmaar a Heracles Almelo. Právě dnes se rozhodne o druhém účastníkovi finále poháru s názvem KNVB Beker. Již včera si postup do finále zajistil PSV Eindhoven, který vyhrál na hřišti Heerenveenu 3:1.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

Petr Bílek

Branky: 21. Maher, 22. Gudmundsson - 7. Everton, 67. Quansah, 110. Bruns, 120. Gouriye

Karty:   82. Klavan (ALK) - 47. Armenteros (HRC), 118. Telgenkamp (HRC)

Rozhodčí: Liesveld - Boonman, Goossens