Dánsko – Kanada 1:6 (kon.) | Lotyšsko – Rusko 1:6 (kon.) | Finsko – USA 0:4 (kon.)
Německo – Švédsko 1:8 (kon.)
Dánsko
1:6 (1:3, 0:2, 0:1)
Kanada
Čtvrtek 12.04.2012, 16:00 • KAJOT ARENA (kapacita 7200) • Mistrovství světa do 18 let

To je pro tuto chvíli vše. (18:05:29)

Nejlepší hráči zápasu: Oliver Bjorkstrand (DEN) - Scott Laugthton (CAN).

V závěreční třetině již padla pouze jedna branka, postaral se o ni kapitán Kanady Matt Dumba. Kanada tak splnila s přehledem roli favorita a v prvním zápase turnaje zdolala Dány. Ti se však za svůj výkon stydět nemusejí.

60:00

59:42
    Lehká strkanice mezi Korsgaardem a Bourkem se obešla bez vyloučení.

58:54
    Ještě jedna velká šance Dánů. Kristensen našel zpoza branky Lauridsena, který však střelu zbytečně uspěchal a trefil jen hruď Murrayho.

58:35
    Další vhazování v obranném pásmu Dánů.

57:48
    Krátký kanadský tlak končí bez střely na branku.

57:35
    Utkání se opravdu jen dohrává.

56:59
    Dumbovu přízemní střelu od pravého mantinelu sebral Hansen s přehledem do košíku lapačky.

56:33
    Kotouč je opět mimo hrací plochu, vhazování před Hansenem.

56:06
    Tempo zápasu už je hodně klidné, o vítězi je dávno rozhodnuto.

55:19
    Larsen poslal kotouč na vlastní střídačku, následuje buly ve středním pásmu.