Flora – Basilej 0:2 (kon.) | Liberec – Karaganda 1:0 (kon.) | Žilina – Kirjat Šmona 1:0 (kon.)
New Saints – Helsingborg 0:0 (kon.) | Valletta – Partizan Bělehrad 1:4 (kon.) | Shamrock – Ekranas 0:0 (kon.)
MŠK Žilina
1:0 (0:0)
Hapoel Ironi Kirjat Šmona
Úterý 17.07.2012, 19:30 • Pod Dubňom, Žilina • Liga mistrů (předkola)

To je pro dnešní den ze zápasu MŠK Žilina - Hapoel Ironi Kirjat Šmona všechno. Děkuji Vám za pozornost při sledování online přenosu a přeji hezký zbytek večera. (21:24:34)

Žilina v utkání vítězí a odnáší si do odvety, která proběhne za týden v Haifě dobrou pozice, ale stále je to jen "poločas" a to vědí všichni aktéři. Ve druhé půli bylo k vidění spíše taktické představení, které vyvrcholilo v 80. minutě, když sudí nařídil pokutový kop pro domácí. Nunes ho nedokázal proměnit, ale aspoň získal roh. Rozehrávka Barčíka se snesla na hlavu Jozefa Piačeka, který dal nakonec jediný gól MŠK.

90+3
    Žilina už si hlídá balón a zápas spěje ke svému konci.

90+2
    Domácí taktické střídání. Kapitána Barčíka nahradil Angelovič, střídání trvalo opravdu dlouho.

90+1
    Izraelský tým střídá. Solariho nahrazuje Mresat.

90
    Hlavní sudí César Muňiz Fernandéz nechává nastavit k druhému poločasu dvě minuty.

90
    Hráči Žiliny kombinují s balónem, nikam nespěchají...

89
    U střídaček už se chystá poslední domácí střídání, které už bude jen taktické.

88
    Následně útočný faul Jeana Dezy, ten vidí žlutou kartu.

87
    Majtánova výborná práce přinesla Žilině rohový kop, ze kterého nakonec nevzešlo žádné velké ohrožení branky.

86
    Deza v dalším ofsajdu.

84
    Majtán byl nyní zastaven v útoku ofsajdem.

84
    Solari ve velmi dobré pozici míří mimo!

83
    Hapoel už nemá co ztratit a tak nyní je vidět téměř absolutní ofenziva.

82
    Tasevski odešel ze hřiště, nahrazuje ho Gazal.

82
    Žilina právě vstřelila branku!
    Nunesova neproměněná penalta je zapomenuta! Po rohu, který byl po penaltě nařízen se míč přesně snesl na hlavu JOZEFA PIAČEKA, který hlavou otevírá skóre!

81
    Nunes kopl míč přímo do středu branky a není to gól!!! Amos fantasticky!

80
    Gabai si nedovoleně odstavil ve vápně Dezu, který upadl a sudí píská pokutový kop.

80
    Sudí Fernandéz nařizuje penaltu v prospěch domácích!

78
    Pich se dokázal na levé straně dobře otočit a protáhnout do pozice pro zakončení, ke kterému nakonec nedošlo.

77
    Střídání na straně Hapoelu Ironi Kirjat Šmona. Badashe nahrazuje na závěrečné minuty Abed.

76
    V tuto chvíli je vidět na obou stranách vyčkávání. Bezgólová remíza by vyhovuje oběma stranám.

74
    Majtán hledal dlouhým pasem nově příchozího Dezu, ten se nacházel v ofsajdu.

73
    Šmona z rohu nijak neudeřila.

73
    Tak podle sudího tam byla ještě teč a Hapoel má rohový kop.

72
    Útok Hapoelu vypadal velmi dobře. Dobré přenesení hry přes celou šířku hřiště a následná nahrávka na Abihaziru, který střílel nad Dúbravkovu branku.

71
    Žilina může po krátkém náporu opět do útoku.

70
    Druhé střídání zápasu a znovu střídá domácí mužstvo. Ceesaye nahrazuje Deza.

68
    Solari dostal dobrou přihrávku před pokutové území, ale nakonec vypálil velmi nepřesně.

67
    Hapoel má míč a můžeme vidět další útok Izraelců,

66
    Obrovská šance Žiliny, co by chtěli domácí více! Majtánovu střelu Amos vyrazil jen k Ceesayovi, který netrefuje téměř prázdnou branku!

64
    Obránci Hapoelu nyní svého brankáře dost zaměstnali, ale gólman nakonec vše zvládl.

63
    Žilina nyní chtěla zaútočit, ale přechodová fáze teď svěřencům nizozemského kouče Adelaara nevychází.

62
    Dnešní utkání sleduje na stadionu Pod Dubňom 4 281 diváků.

61
    Žilina dnes chce vyhrát a odnes si dobrý výsledek do odvety, ovšem zatím domácí velkou chuť vyhrát nepředvádí.

59
    A Majtán se hned po pár vteřinách na trávníku uvedl faulem.

58
    Máme tu první změnu v sestavě. Žilina střídá a místo Guimy přichází Tomáš Majtán.

58
    Badash po rohu trefil tyč, od které se míč odrazil k Hassarmimu, který trefil břevno!

57
    Rohový kop pro Hapoel Ironi Kirjat Šmona...

56
    A díky tomu mohl do brejku Badash, který si naběhl z pozice stopera, v útoku ale předvedl tolik kliček až se do toho zamotal.

55
    Hráči Žiliny nepředvedli dobrý útok, když míč sotva došel ke spoluhráči.

54
    Na opačné straně hřiště Pod Dubňom střílel nepřesně zpoza šestnáctky Solari.

53
    Po rohovém kopu fauloval Leitner a o míč tak domácí přicházejí.

52
    Guima dostal dlouhý centr a dokázal projít přes dva hráče. Ten druhý ho nakonec vyvedl z dobré pozice, ale ještě to bude roh pro Žilinu.

50
    Nunes přišel o míč, ale soupeř si při tomto odebrání počínal nedovoleně a tudíž u míče je i nadále Žilina.

49
    A do útoku se už zkoušeli dostat hráči hapoelu, jejich postup zastaven ve středu pole.

48
    Tak jako bych to zakřikl. Jen co jsem poslední příspěvek dopsal si připravil obrovskou šanci Guima, kterého parádně vychytal Amos.

47
    Žilina zatím zůstává dost vzadu. Amos zatím na míč nesáhl.

46
    Druhý poločas začal výkopem Žiliny. Na obou stranách zůstávají zatím stejné sestavy.

46

Druhý poločas začne přibližně ve 20:30

První půle zápasu mezi Žilinou a Hapoelem Ironi Kirjat Šmona je za námi a rozhodně musíme říct, že to byl velmi zajímavý poločas, který přinesl pohledné a gólově vyhlížející šance na obou stranách, i když přeci jen víc jich měla asi domácí Žilina a konkrétně Jozef Piaček, který nejprve mířil těsně nad a následně trefil břevno. I Hapoel měl pár šancí, v těch byli nejvíce vidět Tasevski a Solari. I přes tento výčet zůstává stav stále 0:0. Uvidíme, zda se dočkáme gólu ve druhé půli.

45
    Z následné nařízené standardní situace se Hapoelu nepovedlo získat nic.

45
    Ricardo Nunes si v souboji pomohl faulem a sudí Fernandéz neváhá se žlutým napomenutím.

44
    Následně ztratil míč i Guima.

43
    Po pravé straně se protáhl kapitán Žiliny Barčík, jeho průnik zastavuje pozorná obrana.

42
    Solari se vydal do protiútoku, na kraji obrany dnes Žilina nemá problém, a tak ani nyní nemusel z této strany Dúbravka řešit vážnější situaci.

41
    Piaček si počínal ve vápně nedovoleně, sudí ze Španělska to viděl opačně.

40
    Tak nyní končeně došlo ze strany Žiliny na ohrožení branky. Gólman Amos podběhl míč a nakonec to bude roh.

38
    Žilina zatím marně útočí. Hapoel Ironi Kirjat Šmona se po úvodních deseti minutách hodně zlepšil.

36
    Tak nakonec ano, Dúbravka se nakonec musel vyznamenat proti střele, kterou vyslal Solari.

36
    Ani na druhé straně nyní nedošlo k ohrožení branky.

35
    Žilina se nedokázala dostat až ke střelecké pozici.

34
    Ještě k sudímu Fernandézovi. Za za 14 zápasů ve Španělsku udělil 96 žlutých karet a 6 červených.

33
    Sudí Fernandéz ukazuje první žlutou kartu a vidí ji hráč Hapoelu Tasevski, který si vyšlápl na Guimu.

31
    Po delší mezihře ve středu pole se hosté osmělili do útoku a byla z toho zablokovaná střela Abuhaziry.

29
    První ofsajd dnešního zápasu a je pískán týmu z Izraele.

28
    Nunez rozehrál opět velmi dobře, ale míč dokázali ukořistit obránci Šmony.

27
    Velmi zajímavá standardní situace pro Žilinu.

26
    Ceesay vyhlavičkoval balón a založil rychlý kontr, který ve finále zakončila nepřesná střela Barčíka mimo.

26
    A nyní je tu po rychlém protiútoku roh na druhé straně.

25
    Pokřik domácích fanoušků " Teraz to vyjde" hráči Žiliny nevyslyšeli. Ceesay střílel nad.

24
    Hapoelu se povedlo dostat míč už poměrně dost daleko od branky, ale po rychlém centru zpět to nakonec je rohový kop pro Šošony.

23
    Míč po rohu proskákal až k Barčíkovi, ten ho nečekal a ztratil míč.

22
    A z rychlého útoku vytěžili hráči slovenského mistra rohový kop.

22
    Kombinace Hapoelu pro tentokráte nepřesná a po dlouhé době uvidíme útok Žiliny.

20
    Další roh už to nebude. K zakončení se teď dostal Abuhazira a nebyl přesný.

20
    Nunes míč odvrátil pouze na další rohový kop.

19
    Hapoel přidal v posledních minutách a je to další roh pro Hapoel Ironi Kirjat Šmona.

18
    A Hapoel teď aktivním týmem a to potvrzuje další zakončení Izraelců. Tasevski mířil svou střelu jen do středu branky.

16
    Obrana Žiliny si dokázala celou situaci kolem brankoviště pohlídat.

15
    První roh pro Hapoel.

14
    A Šmona nyní útočí. Dúbravka se musel snažit proti střele Abuhaziry.

14
    U míče jsou nyní hráči Žiliny, kteří nyní však musí postupovat až ze své poloviny.

12
    Hapoel rozhodně v útoku nezklamal, ale nakonec míč Dúbravkovu branku výrazně neohrozil.

12
    A Pečovský vzápětí fauluje a míč mohou na chvíli podržet hráči Šmony.

12
    Pečovský se snažil najít přihrávkou Ceesaye, ale přes zahuštěný prostor míč neprošel.

11
    Žilina mohla vést už minimálně 2:0, ale ani teď to gól není. Piaček trefuje tyč!

10
    Ještě nakonec jeden roh pro Žilinu.

10
    Míč se po rohu snesl na hlavu Piačeka, který měl gól doslova na dosah.

9
    Ceesay ukazuje po zranění výbornou formu a nyní opět prošel sám přes obranu Hapoelu. Vybojoval roh.

8
    Žilina znovu u balónu a pokračuje v útočném snažení.

7
    Pich skvěle vyzval k zakončení Ceesaye, kterému chyběl k otevření skóre opravdu jen malý kousek! Amos jeho ránu s potížemi vyrazil.

6
    Na druhé straně opět útok Šmony vedl její kapitán Rochet, ale nebyl ve své snaze úspěšný.

5
    Rozehrávka domácím moc nevyšla. Míč končí v náručí Amose.

5
    Pich byl faulován před šestnáctkou a bude to standardní situace pro Žilinu.

4
    A první zajímavá situace pro Žiliny. Ceesay dostal dobrou přihrávku do vápna, ale jen díky mimořádnému zákroku Amose je stav stále nerozhodný!

3
    Guima bylo faulován ve středu hřiště. U míče tak zůstane Žilina.

2
    A opět Žilina. Tentokráte dlouhý nákop končí v náručí gólmana Amose.

2
    Na druhé straně zkusil projít neúspěšně Nunes.

1
    Izraelským tým se hned dral do útoku a nevypadalo to zprvu špatně. Nakonec si ale Rochet neporozuměl se Solarim.

1
    Hapoel Ironi Kirjat Šmona měl úvodní výkop.

1

Žilina dnes nastupuje v tradičních žlutých dresech se zelenými trenýrkami. Šmona v modro-bílých dresech.

Vše už je Pod Dubňom připravené k zápasu, týmy už jsou v kabině a za pár chvil přijdou na trávník, který je i přes nepříznivé počasí kvalitně připravený.

MŠK Žilina: Dúbravka - Mabouka, Piaček, Leitner, Nunes - Pečovský - Barčík (C), Šulek, Pich - Ceesay, Azevedo Guima

Hapoel Ironi Kirjat Šmona: Amos - Tzedek, Badash, Gabai, Hassarmi - Gerzicich, Abuhazira, Tasevski, Rochet (C) - Solari, Matovič

Rozhodčí: Cezar Fernandez - Miranda, Samper (ESP).

MŠK Žilina jak už bylo řečeno vstupuje do dvojzápasu druhého předkola jako favorit, ovšem Pod Dubňom rozhodně soupeře nepodceňují. "Čeká nás těžký zápas ale chceme vyhrát! Hned po losu jsme věděli, že nás nečeká lehký soupeř, ale věřím, že to zvládneme a vytvoříme si dobrou pozici pro odvetu," řekl na včerejší tiskové konferenci kapitán Žiliny Miroslav Barčík.

"Hráči Šmony měli letní přípravu u nás v Holandsku, a tak jsme od svých známých získával systematicky informace o jejich zápasech a podobně. Šéf skautů z Utrechtu, kde jsem před tím působil, mi poskytl velmi podrobnou analýzu Izraelců, což nám také pomohlo se kvalitně připravit. Kromě toho trenér Štefan Tarkovič bol v Holandsku na jednom z prípravných zápasov Šmony osobně," řekl k soupeři na včerejší tiskovce trenér Žiliny, Nizozemec Frans Adelaar.

MŠK Žilina vstupuje do dvojzápasu proti Izraelcům jako favorit, ale Hapoel Ironi Kirjat Shmona není radno nijak podceňovat, jelikož v poslední sezóně získal na domácí scéně hned duble. "Je nám potěšením, že můžeme reprezentovat Izrael v Lize mistrů a pokusíme se o to, aby jsme udělali naší zemi jen to nejlepší jméno," řekl na úvod včerejší tiskové konference trenér Haopelu Gili Landau. Trenér Šmony na otázku co čeká od dnešního utkání řekl: "Určite chceme v Žilině vyhrát, to by jsme měli před domácí odvetou všechno ve svých rukách. Myslím si však, že budeme rádi za remízu Očekávám vyrovnaný zápas a pravděpodobně s nerozhodným výsledkem."
    Na závěr tiskovky řekl trenér Landau toto: "Chceme se pokusit o malý zázrak v Lize mistrů a postoupit už v tomto zápase," řekl odhodlaně.

Hezký úterní večer všem fotbalovým příznivcům, kromě českého šampiona Slovanu Liberec začíná pohárová pouť také pro slovenského mistra minulého ročníku MŠK Žilina, který stejně jako Liberec vstupuje do 2.předkola milionářské soutěže. Na úvod vyzve slovenský tým izraelský Hapoel Ironi Kirjat Shmona.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.