Itálie - Čína 10:14 (kon.) | USA - Austrálie 11:9 (kon.)
Rusko - Velká Británie 11:9 (kon.) | Maďarsko - Španělsko 9:10 (kon.)

(3:3, 3:2, 1:1, 2:3 - 2:0, 0:0)

Úterý 07.08.2012, 16:30Olympijské hry - Vodní pólo (ženy)
Sledujte:

Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 16:30.

Olympijský turnaj vodních pólistek vrcholí. Na programu je semifinále a od 16:30 se v něm utkají dva dosud neporažené týmy. Hráčky USA ve skupině těsně o jeden gól porazily Maďarsko a Čínu, remízu si pak připsaly ze souboje se Španělkami. Ve čtvrtfinále si to Američanky rozdaly s reprezentantkami Itálie a po výhře 9:6 bude USA bojovat o postup do finále.

Austrálie prochází turnajem také suverénně. V základní části na ně nestačily Italky, Britky, ani Rusky. Ve čtvrtfinále pak tým trenéra McFaddena odstranil z cesty Čínu, ale až po penaltovém rozstřelu.

Bookmakeři věří v boji o postup do utkání o zlato více Američankám, uvidíme, zda se Australanky předpovědím vzepřou.

Vše už je nachystáno, semifinále může začít.

0:00

0:57
    Craigovou (USA) Australanky při střelbě zablokovaly a Smithová plave s míčem kupředu.

1:43
    Southernová (AUS) se propracovala ke střele, ovšem slabě zakončila jen doprostřed brány.

2:19
    Ash Southernová (AUS) se polepšila v následujícím útoku a zařizuje svému týmu vedení.

3:16
    Američanky jsou zatím v útoku bezzubé a jejich akce končí před bránou. To Australanky si počínají daleko lépe a Rowie Websterová se z dálky prosazuje a Australanky vedou už o dvě branky!

3:34
    Ani Steffensová (USA) Brownovou v bráně neohrozila.

5:01
    Teď už Brownová (AUS) práci měla, musela zasahovat proti Seidemannové. A uspěla.

5:13
    Heather Petriová (USA) nepohla brankovým ukazatelem, napálila totiž míč šikovnou střelou odraženou od vodní hladiny jen do tyče.

6:30
    Američanky začaly být aktivnější a Courtney Mathewsonová (USA) se po zásluze dočkala snížení na rozdíl jediné branky.

7:10
    Austrálie ztrácí dvougólový náskok. Lauren Wengerová precizně zakončila akci mimo dosah Brownové.

7:40
    Steffensová (USA) faulovala a byla nařízena penalta. Ash Southernová ji s přehledem proměnila a Austranky si berou rychle zpět ztracené vedení.

7:58
    Hráčky USA přesto ještě stíhají srovnat! Steffenová přihrála na nekrytou Lauren Wengerovou a první čtvrtina tak nabídla hned šest branek.

8:00
    Konec první čtvrtiny.

8:01
    Začátek druhé čtvrtiny.

8:55
    Střela Seidelmannové (USA) byla zpacifikována.

10:34
    Pólistky USA jdou v utkání poprvé do vedení! Melissa Seidemanová si vyměnila přihrávku s Gyntherovou a zavěsila přesně ke vzdálenější tyčce.

10:43
    Australanky bleskově vyrovnaly - Southernová má dnes dobrý den a střelou doprostřed brány se prosazuje.

11:05
    Maggie Steffensová (USA) strhává vedení na stranu Američanek.

11:39
    A stejná hráčka se s tím ani nyní nepárala, napřáhla se z uctivé dálky a překonala brankářku.

12:16
    Nicola Zagameová (AUS) obdržela míč od Southernové na křídlo a snižuje na 5:6 z pohledu hráček v modrých čepičkách a plavkách, tedy Australanek.

13:19
    Lincolnová a Southernová (AUS) odmítly vyrovnat.

13:26
    Po faulu Zagameové měly Američanky výhodu penalty, Villaová mířila do růžku, ale Brownová vytrčila svou pravačku proti míči a vytlačila ho mimo tyče.

15:03
    Australanky po rychlém útoky zaměstnaly Armstrongovou v bráně.

15:26
    Už to vypadalo, že pólistky USA nic nevymyslí, a nakonec Austrálii zachránila až tyčka! Tu napálila Villaová.

16:00
    Konec druhé čtvrtiny.

16:01
    Třetí čtvrtina začala.

16:30
    Australanky ve vymezeném čase nestihly vystřelit a musí rychle zpátky.

17:10
    Armstrogová (USA) zasáhla proti rychlé ráně Moranové.

19:00
    Třetí čtvrtina zatím nenabídla branku, míč mají Američanky.

19:31
    Tým USA si bere oddechový čas.

20:47
    Jako kdyby se celky navzájem přečetly a brankářky nyní nemají žádnou práci.

21.11
    Teď už ale Maggie Steffensová (USA) zabojovala před brankou a bez problémů zakončila do sítě. Je po Southernové druhou hráčkou, která dnes vstřelila svou třetí branku. Na branku ji přihrála sestra Jessica.

21:42
    I australský kouč sáhl po možnosti vybrat si time-out.

22:57
    Rowie Websterová (AUS) využila početní výhody a po dlouhé době připsala branku na konto svého týmu.

23:00
    Poslední minuta třetí čtvrtiny, Američanky se prokousaly do zakončení, ale v době střely už jejich akci přerušil klakson - pólistky USA to před limitem nestihly.

24:00
    Konec třetí čtvrtiny.

24:01
    Začala čtvrtá čtvrtina.

24:02
    Rychlík Gyntherová (AUS) vyhrála sprint o míč a rozehrává.

25:11
    Australankám se nepovedla rozehrávka a darovaly míč USA.

26:17
    Kdepak, ani jeden z týmů nemůže vyzrát na soupeře a čas utíká, Američanky stále drží těsný náskok.

26:40
    Knoxová (AUS) prověřila brankářku, ale tato střela neměla naději uspět.

27:19
    Jessica Steffensová (USA) skórovala důležitou branku! Na tahu jsou Australanky.

28:58
    A daří se jim! Obloučkem se prosadila Ralphová (AUS), poté, co ji uvolnila chytrou přihrávkou Ripponová.

29:00
    Tři minuty do konce, Australanky musí vyrovnat, pokud chtějí myslet na cennější, než bronzovou medaili.

29:46
    A začínáme od nuly. Respektive od osmi. Na 8:8 totiž vyrovnala Beadsworthová nechytatelnou ranou.

30:20
    USA zpět ve vedení! Seidemannová si svou druhou branku schovávala na závěr střetnutí a o hladinu posílá Ameriku na práh finále.

30:48
    Australanky neproměnily svůj útok, Gyntherová totiž nastřelila skákavou střelou břevno.

31:17
    Jenomže prosadit se nedokázaly ani vodní pólistky USA a Austrálie má na srovnání 43 sekund. Bere si time-out.

31:40
    Míč stále koluje v rukách Australanek kolem branky USA.

31:59
    Tak tohle mrzí! Southernová (AUS) trefila břevno! Stále 9:8 pro USA a trenér Američanek si bere oddechový čas vteřinu před koncem.

31:59
    Po dohadech nakonec byla nařízena penalta pro Austrálii! A Ash Southernová (AUS) ji proměnila, poslala tak zápas do prodloužení!

32:00
    Konec závěrečné čtvrtiny.

32:01

32:01
    Na Gyntherovou (AUS) v rychlosti žádná Američanka nemá, tříminutové prodloužení tak začne z rukou Australanek.

33:23
    Proti střele Villaové (USA) podržela své spoluhráčky McCormacková v bráně.

34:26
    Maggie Steffensová (USA) ale vzápětí překonává šikovnou brankářku a strhává vedení na stranu svého týmu.

35:07
    Ralphová (AUS) svým zakončením neuspěla.

35:57
    Američanky jdou do trháku! Skvěle vykombinovaly na volnou Kamiovou a ta se tři vteřiny před koncem první části prodloužení prosadila ranou do horního růžku branky.

36:00
    První část prodloužení skončila.

36:01
    Začala druhá část prodloužení.A můžete hádat, kdo byl u míče první. Opět to byla Gyntherová (AUS), ta by přeplavala snad i Michaela Phelpse.

37:00
    Australanky musí zabrat, ale vůbec se jim nedaří.

38:00
    Američanky náskok pustit nechtějí a je tu pravděpodobně poslední minuta střetnutí.

38:21
    39 vteřin před koncem prodloužení využívá Australan na střídačce time-outu.

38:35
    Ale Websterová (AUS) svou uspěchanou střelou minula. Ale ony už "Protinožky" spěchat musí...

39:00
    Konec zápasu. Ve finále si zahrají vodní pólistky USA!

Australanky přežily klinickou smrt, když poslaly zápas v poslední vteřině základní hrací doby do prodloužení. Jenomže v první části prodloužení nechaly soupeřky odskočit a samy se za šest minut hry neprosadily ani jednou. Hráčky USA se tak po výhře 11:9 v prodloužení radují z postupu do finále, Austrálie bude hrát o bronz. (18:00:52)