Švýcarsko – USA 0:5 (kon.) | Německo – Slovensko 3:6 (kon.)
Německo
3:6 (1:3, 1:1, 1:2)
Slovensko
Čtvrtek 09.08.2012, 18:00Turnaj pěti (U17)

Přestože německá sedmnáctka v tomto zápase bojovala a nevzdávala se ani za nepříznivého stavu, výborný začátek posadil Slováky na koně a své vedení dokázali naši východní sousedé udržovat až do konce. Příjemný zbytek večera a díky za pozornost. (20:26:55)

60:00

58:04
    Němci ještě zkoušejí s průběhem utkání něco udělat a vybírají si oddechový čas.

55:02
    Ve stejném čase dostává 2 minuty za držení protihráče Kurz (GER).

55:02
    Moravčík (SVK) vyloučen na 2 minuty za hrubost.

53:49
    Slovensko právě vstřelilo branku!

MARKO HALAMA zvyšuje na 6:3 a zřejmě definitivně rozhoduje o vítězi utkání. Asistence: Adrian Holešinský.

50:41
    Stefan Reiter (GER) dostává menší trest za držení.

48:53

Znovu stejná písnička. JURAJ MILÝ se prosazuje, vrací Slovákům dvoubrankový náskok a pro Němce je cesta zpět do utkání velmi dlouhá. Asistence: Marco Ferenc.

44:45
    Německo právě vstřelilo branku!

Je to znovu o gól! ANDREAS EDER proměňuje přihrávku Kurze v třetí německou branku. Asistence: Patrick Kurz a Stefan Reiter.

40:01

Slovensko bylo ve druhé třetině hokejovější, jeho hráči si lépe rozuměli s pukem, odstup ve skóre zůstává i před poslední třetinou dvougólový.

40:00

33:01
    Manuel Todam (GER) oslabuje svůj tým, provinil se hákováním.

27:04

Podobný scénář jako v první třetině, Slovensko znovu odskakuje do dvoubrankového vedení. Svůj druhý gól v utkání střílí PATRIK KRATOCHVÍLA. Asistence: Jozef Klenko a Filip Adamčík.

24:38
    Daniel Merl (GER) vyloučen za vražení na hrazení.

23:34

Německá sedmnáctka znovu stahuje na rozdíl jediné branky, prosazuje se STEFAN LOIBL. Asistence: Maxi Kammerer.

20:01

Slovensku vyšel ideálně začátek, první dvě střely na branku skončily za zády brankáře Kesslera, a přestože Němci poté vyrovnali hru a střelecky byli dokonce mírně aktivnější, odchází do kabin s dvoubrankovým mankem.

Branky a nahrávky: 8. Kurz (Eder), 24. Loibl (Kammerer), 45. Eder (Kurz, Reiter) - 1. Halama (Holešinský), 5. Kratochvíla (Adamčík, Klenko), 14. Halama (Holešinský, Koch), 28. Kratochvíla (Klenko, Adamčík), 49. Milý (Ferenc), 54. Halama (Holešinský)

Německo: Kessler (Proske) – Bockmann, Quass, Stern, Rogl, Olleff, Stocker, Stettmer, Trinkberger – Kurz, Merl, Todam, Wiederes, Reiter, Niederberger, Loibl, Eder, Kammerer, Koziol, Berezovskij, Konpatski.
    Slovensko: Nemčič (Škorvánek) – Romančík, Koch, Mendrej, Ivanič, Černák, Jaroš, Moravčík, Bajaník – Kratochvíla, Milý, Valent, Halama, Holešinský, Krajňák, Adamčík, Klenko, Javorek, Kundrát, Ferenc, Ondris.

Rozhodčí: Hribik, Šindler – Barvíř, Blümel