Švédsko – Švýcarsko 8:4 (kon.) | Finsko – USA 8:6 (kon.) | Slovensko – Kanada 2:3 (kon.)
Česko – Rusko 3:2 (kon.)
Slovensko
2:3 (1:0, 1:0, 0:3)
Kanada
Středa 15.08.2012, 17:30Hlinka Gretzky Cup

Děkuji za pozornost a nashledanou. (19:37:09)

Kanada vyškolila slovenské mladíky. Ti si zřejmě mysleli, že hokej se hraje pouze 56 minut. Neskutečný nápor Kanady v posledních třech minutách utkání znamenal obrat ve skóre. Kanaďané vstali z mrtvých a otočili třemi rychlými zásahy zápas ve svůj prospěch.

60:00

59:07
    Kanada právě vstřelila branku!
    Slováci se v závěru totálně rozsypali. Kanadský kapitán REINHART dostává svůj tým do vedení. Asistence: Domi, Morrisey.

58:50
    V další tutovce Domi. Skvělý zákrok Mikoláše. Kanadský tlak je neuvěřitelný.

58:30
    Mikoláš hatí stoprocentní šanci Duclaira.

57:07
    Studená sprcha pro Slovensko. Po vyhraném buly se puku zmocnil MORRISEY a napálil puk přesně do levého víka. Asistence: Reinhart, MacKinnon.

57:02
    Bačík (SVK) - 2 min. za hákování.

56:06
    Tak přeci jen se kanadští hokejisté prosazují. Kousek za modrou čárou nahodil na Mikoláše puk RYAN KUJAWINSKI. Gól z kategorie laciných. Asistence: Morrisey, Bowey.

55:41
    Slovensko je blízko velkému překvapení. Do konce zápasu zbývá necelých 5 minut.

54:40
    Teď pocítil tvrdost kanadských útočníků Ambróz.

53:30
    Pleša se těžko zvedá z ledu a odjíždí na střídačku.

52:04
    Törökův projektil z pravého kruhu zastavil lapačkou Comrie.

51:55
    Chytrý tah Slováků. Lobem přes celé hřiště získali bez námahy útočné pásmo.

51:38
    Slováci bojují o své první vítězství na turnaji. Kanaďané nemůžou najít recept na brankáře Mikoláše.

49:59
    Paulovič střílí Comriemu do betonu.

49:22
    Ritchie tři metry před brankovištěm. Střela mimo tři tyče.

47:38
    Kanada tlačí, její tlak je ale neefektivní.

46:05
    Nahozený puk tečoval Reinhart. Černý touš míjí Mikolášovu klec.

44:50
    MacKinnon ukázal šikovnost svých paží. Naservíroval svému spoluhráči před odkrytou branku. Naštěstí pro Slováky to měl ale kanadský útočník přes ruku, a tak nemohl zakončit z voleje.

44:15
    Druhá část početní výhody se slovenským reprezentantům nevyvedla. Hraje se v plném počtu na obou stranách.

43:06
    Slovensko v tlaku. Polovina přesilovky již uplynula.

42:06
    Josh Morrissey (CAN) vyloučen na dvě minuty za hákování.

40:34
    Drouin tak dlouho pouze naznačoval střelu až se dostal ze střeleckého úhlu. Pro Mikoláše lahůdka.

40:15
    Holenda výborně zastavuje průnik MacKinnona po křídle.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:03.

Slovensko vede po 40 minutách 2:0. Kanaďané působí na jejich poměry velmi laxním dojmem. Podaří se jim v poslední třetině zvrátit vývoj utkání ve svůj prospěch? Sledujte náš onlajn přenos.

40:00

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

37:51
    Slovensko právě vstřelilo branku!
    Do pásma zavezl puk Šille, krátkou kličku oklamal obránce a dostal se s pukem až za bránu. Odtud rychle našel MARTINA AMBRÓZE, který rozjásal slovenskou část publika. Asistence: Šille, Svetlík.

35:31
    Slovensko se sice usadilo před kanadským brankářem, ale k žádné velké šanci se nedostalo.

34:56
    Nathan MacKinnon (CAN) vyloučen na dvě minuty za sekání.

34:16
    Rehák si vyzkoušel, co to znamená dostat "big hit". A jak tak na něj koukám, znovu už do toho nepůjde...

33:08
    Přihrávku zpoza brány se snažil z voleje usměrnit za Mikolášova záda Laplante. Slovenský brankář vyráží betonem.

32:40
    Kanaďané přesilovku nevyužili. Chyběla jim střela. Přihrávkami se většinou góly nedávají.

31:50
    Lišácký pokus MacKinnona, Mikoláš se ale nenechal obelstít.

31:14
    Na ledě se bolestí svíjí Svetlík. Rozhodčí přerušují hru.

30:42
    Samostatný nájezd Töröka, jenž zvolil zakončení blafákem ala Pálffy. Comrie chytá.

30:27
    Dávid Šoltés (SVK) vyloučen na dvě minuty za vyhození puku mimo hrací plochu.

29:52
    Kombinace Šille-Pleša končí nevalně.

28:58
    Curtis Lazar střílí z velkého úhlu bez šance na úspěch.

27:55
    Paulovič blokuje MacKinnonovu střelu.

26:42
    Bo Horvat se svou lajnou zamknul Slováky v útočném pásmu. Velký tlak končí střelou Bigrase, kterou kryje Mikoláš.

25:44
    Požár ve slovenském brankovišti hasí Mikoláš.

24:54
    Skrumáž před Comriem. Sudí píská.

24:01
    Fantastický zákrok Mikoláše! Na Klimchuka zívala prázdná brána, ale slovenský fantom zvednul lapačku a puk mu zázrakem končí v ní. Kanadský forvard odjíždí na střídačku s hlavou v dlaních.

22:44
    Laplant mohl dorazit puk do odkryté klece, ale skvělým obranným zákrokem mu v tom zabránil Svetlík.

21:45
    3 na 1 pádili slovenští útočníci. Zodpovědnost vzal na svá bedra Róbert Lantoši, ale trefil jen před sebou stojícího obránce.

21:18
    Bačik výborně přečetl rozehrávku Kanady a nedovolil soupeři založení kloudné akce.

20:34
    Rehákovi se při pokusu o přečíslení puk zamotal pod nohama.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:17.

Máme za sebou první dějství. Slováci svého soka v úvodu utkání zaskočili. Ve druhé minutě je dostal do vedení Kristián Horvát. Kanada ale postupem času začala přebírat otěže zápasu a místy dostávala slovenské hokejisty pod drtivý tlak. Vyrovnání vyselo ve vzduchu. Mikoláš ale své spoluhráče zatím drží nad vodou. Slovensko vede po dvaceti minutách hry 1:0.

20:00

19:48
    Dvakrát Lazar, poté MacKinnon. Ani jeden z kanadských hokejistů nebyl úspěšný.

19:23
    Slovenští hokejisté pod velkým tlakem.

18:10
    Skvělý obranný zákrok Slobody, který nedovolil Domimu zakončení.

17:14
    Mikoláš přikryl puk a vhazovat se bude po jeho levici.

15:52
    Přečíslení dvou slovenských útočníků proti jedinému obránci Kanady se rozjíždělo poněkud kostrbatě. O to víc bylo překvapivé zakončení, které skončilo na tyči!

14:50
    Své umění se chystají ukázat i místní ledaři. Na ledě se objevila nějaká nečistota.

14:50
    Kanaďané šlápli na plyn. Mikoláš i připisuje další zákrok.

14:17
    Obrovskou příležitost k vyrovnání zahazuje Darnell Nurse.

13:47
    Na levém křídle se ukázkově uvolnil Dominik Rehák, vybruslil si až na vrchol kruhu a vystřelil. Comrie chytá.

12:49
    Morrisey od modré čáry vyprášil Mikolášovy betony.

12:00
    Útočník ze Skalice, Timotej Šille, si vysloužil ovace publika, když našetřil několik vteřinek kroužením v útočném pásmu.

10:57
    Adrián Sloboda (SVK) vyloučen na dvě minuty za držení.

10:07
    Pokus Dominika Reháka z pravého kruhu míjí branku jen o centimetry!

09:47
    Šoltés vypálil střelu zápěstím. Comrie se nenechal zahanbit.

08:41
    Diváci potleskem odměňují výkon slovenských chlapců. Horvátovi v další šanci sjel puk z hole.

08:10
    Matej Paulovič pronikl do útočného pásma a vyzkoušel Comrieho.

07:20
    Šoltés odvážně zastavil před Comriem a osprchoval ho ledem. Kanadští beci jeho počin po zásluze ocenili...

07:04
    Kasanický po návratu z trestné lavice naskočit rovnou do brejku. Jeho pokus kryje Comrie. Následnou skrumáž před brankou ukončuje hvizd sudího, který si všimnul, že branka se vychýlila ze své pozice.

06:30
    Hraje se ve čtyřech na obou stranách.

06:28
    Slováci se svého zámořského soka nebojí. Hrají zatím velmi sympatický hokej.

05:00
    S vyloučenými se nám roztrhl pytel. Kujawinski (CAN) vyloučen na dvě minuty za sekání.

04:52
    Přesilovka Slováků je u konce. Kasanický (SVK) vyloučen na dvě minuty za podražení. Zbytečný faul na útočné polovině.

04:21
    Klimchuk (CAN) vyloučen na dvě minuty za držení hole.

04:20
    Špatnou rozehrávku kanadských obránců mohl ztrestat Tomáš Török. Nepovedlo se.

03:14
    Domi si vyjel zpoza branky, ale Mikoláš byl ve střehu.

01:40
    Po pravém křídle unikl KRISTIÁN HORVÁT. Jeho nahozený puk nedokázal Comrie zkrotit a Slovenko se překvapivě ujímá vedení. Asistence: Jakub Žilka.

01:10
    Střely na branku zatím 1:1.

00:30
    Paulovič se probíjel do šance, stopku mu vystavil Subban.

00:01

Oba celky na ledě. Za několik málo minut začínáme.

Slovensko: Mikoláš - Pavlíček, Sloboda, Holenda, Boboš, Bačik, Kasanický, Tomko, Svetlík - Cehlárik, Lantoši, Rehák, Pleša, Šille, Šoltés, Torok, Horvát, Paulovič, Beták, Ambróz, Žilka.

Kanada: Comrie - Nurse, Bowey, Bigras, Theodore, Morrisey, Doetzel, Subban - Domi, Duclair, Laplante, Petan, Kujawinski, Klimchuk, Horvat, Ritchie, Gregoire, Reinhart, Mackinnon, Lazar, Drouin.

Rozhodčí: Jonák, Konc D. - Tvrdoň, Šefčík.

Slováci si na turnaji zatím připsali dvě porážky o 4 branky. V prvním zápase podlehli zástupcům Tre Kronor - 3:7. Následná porážka 0:4 od Švýcarů znamenala jasné stvrzení posledního 4. místa ve skupině. V dnešním zápase tak půjde našim východním bratrům hlavně o čest.

Diváci jsou především zvědavi, v jakém světle se ukáže hvězda budoucnosti, Nathan MacKinnon. Šestnáctiletý forvard je podle skautů považován za jasnou jedničku draftu NHL, který se uskuteční na konci června roku 2013 v Prudential Centru. Na Memoriálu Ivana Hlinky zatím posbíral 4 body za 2 branky a stejný počet asistencí.

Hokejisté s javorovým listem na hrudi si na úvod turnaje poradili se Švýcarskem 4:1. Následně v gólové přestřelce přehráli Švédsko 7:5.

Čeká nás utkání, které má jasného favorita. Kanadský celek se netají svými vysokými ambicemi. Vydařený vstup do turnaje chce umocnit výhrou nad papírovým outsiderem ze Slovenska.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Pavel Zeman

Branky a nahrávky: 2. Horvát (Žilka), 38. Ambróz (Šille, Svetlík) - 57. Kujawinski (Morrisey, Bowey), 58. Morrisey (Reinhart, MacKinnon), 60. Reinhart (Domi, Morrisey)

Slovensko: Mikoláš - Pavlíček, Sloboda, Holenda, Boboš, Bačik, Kasanický, Tomko, Svetlík - Cehlárik, Lantoši, Rehák, Pleša, Šille, Šoltés, Török, Horvát, Paulovič, Beták, Ambróz, Žilka.
    Kanada: Comrie - Nurse, Bowey, Bigras, Theodore, Morrisey, Doetzel, Subban - Domi, Duclair, Laplante, Petan, Kujawinski, Klimchuk, Horvat, Ritchie, Gregoire, Reinhart, MacKinnon, Lazar, Drouin.