Košice – Zlín 3:5 (kon.) | Skalica – Litvínov 5:2 (kon.) | Trenčín – Třinec 2:2 (kon.)
HK Skalica
5:2 (2:0, 1:1, 2:1 - 2:0)
HC VERVA Litvínov
sk Pátek 17.08.2012, 16:00 • ZŠ Dubnica nad Váhom • RONA Cup

Zápas sa skončil, Skalica vyhrala v riadnom hracom čase 5:2 a takisto aj na nájazdy 2:0. Pozývame Vás sledovať ešte posledný zápas dnešného dňa, ktorý sa odohrá medzi Duklou Trenčín a HC Oceláři Třinec. Zápas začína o 19:00, dovtedy dovidenia. (18:15:11)

Ani Majdan neprekonal Trenčana a tým sa samostatné nájazdy skončili. (2:0)

Gabrišovi nevyšla finta. (2:0)

Trávniček nenašiel medzierku medzi Trenčanovými betónmi.

Krásne vymietol hornú pavučinu Michal Šátek! (2:0)

Strelu Kubinčáka vytlačil Trenčan lapačkou. (1:0)

René Školiak vyskúšal zakončiť backhandom, prestrelil však bránu. (1:0)

Posmyk sa pohral s hokejkou, no nič mu to nebolo platné, pretože Trenčana neprekonal. (1:0)

Peter Trška nenapodobnil Višňovského. (1:0)

Baláž skúsil fintu z otočky, no pri pokuse spadol. (1:0)

Strelu Tibora Višňovského najprv Nechvatal chytil, no puk mu vypadol z výstroje a padol do brány! (1:0)

Ako prvý pôjde Tibor Višňovský.

Nasledovať budú samostatné nájazdy.

60:00

59:37
    Ihneď po buly vystrelil Kafan, Trenčan nemohol mať problém s týmto pokusom.

59:11
    Skalica dala gól!
    Ale tento raz sa TIBOROVI VIŠŇOVSKÉMU podarilo. Jeho puk od červenej čiary dopadol až do opustenej brány. Asistencia: Kudrna.

59:00
    Posledná minúta stretnutia.

58:43
    Andrej Kudrna od polovice ihriska nahodil puk na prázdnu bránu no o centimetre minul!

58:20
    Postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku. Hra sa vykáže von z obranného pásma Skalice.

57:59
    Lukeš si stiahol puk na os ihriska, odkiaľ aj vypálil švihom, no Trenčana sa mu nepodarilo prekonať.

57:31
    Kubát vystrelil príklepom ale Trenčan stále pozorný.

57:26
    Litvínov v šestici, Nechvatal na lavičke!

57:25
    Time-out Litvínov.

57:25
    Jakub Rumpel bude vylúčený na dve minúty za zdržovanie hry po tom, ako vyhodil puk z hracej plochy.

57:12
    Litvínov zbiera posledné zvyšky síl a ešte sa snaží urobiť niečo so zápasom, myslím však, že je už rozhodnuté.

55:32
    Je rozhodnuté! Trojica hráčov vymyslela naozaj perfektnú akciu, na ktorej konci Šátek našiel presne MARTINA VYRUBALÍKA, ktorý z pravého kruhu nekompromisne zavesil. Asistencie: Šátek, Školiak.

54:57
    Hubl si sám nabiehal po pravej strane, v kľúčovom momente dostal prihrávku a aj tvrdo vypálil, Trenčan sa musí chvíľu zotavovať z jeho štipľavej rany.

54:16
    Z medzikružia vypálil Stieler, trafil však iba spoluhráča Martineka, ktorý stál ako posledný hráč pred Nechvatalom.

53:30
    Strelu Kousalíka skúšal Gerhát tečovať pred bránou, no nevydarilo sa mu to podľa predstáv.

53:21
    Čoraz viac začínajú hráči Litvínova pritvrdzovať a Trenčan má stále viac a viac práce.

52:44
    Skaličania si s rozohrávkou dávajú na čas, za bránou čaká Višňovský.

52:13
    V poslednej desať minútovke sa snaží Skalica udržať si jednogólový náskok, prípadne navýšiť stav, na opačnej strane je viditeľná snaha o vyrovnanie.

50:33
    Stříteský pálil od modrej, po tomto pokuse sa musel Trenčan obzerať, kde je puk, nakoniec ho iba loví zo svojej výstroje.

49:52
    Stieler sa dral do zakončenia, nakoniec puk len jemne postrčil do lapačky Nechvatala.

48:49
    Vo veľkej šanci sa ocitol Kubát, ktorý po prihrávke od Lukeša stál zoči-voči Trenčanovi, ten ale opäť čaruje a marí aj túto tutovku.

48:25
    Hubl si skvele rozumel so spoluhráčom, ktorý mu vyslal dobrú prihrávku presne na čepel hokejky. Strela Hubla bola brankárom vytlačená na ochrannú sieť.

47:45
    Gerhát sa pokúsil zakončiť z nemožného uhla na strelenie gólu, Trenčan si betónom pokryl aj túto strelu.

47:22
    Po peknej akcii Litvínova, keď zakončoval Černý ostáva na zemi ležať Trenčan, ktorému vlastný hráč odkopol masku. Po chvíli je už Trenčan v poriadku a hra pokračuje ďalej.

46:49
    Opäť sa bude vylučovať, tento raz si dvojminútový trest pôjde odpykať Konečný za hru s vysokou hokejkou.

45:39
    Litvínov roztočil kolotoč po rozložení do presilovkového vzorca, ako posledný zakončil Kousalík, na ktorého strelu Trenčan vytiahol parádny zákrok lapačkou.

44:47
    Jankovič odchádza na trestnú lavicu po tom, ako vyhodil puk z hracej plochy.

44:07
    Nahodený puk Posmyka Trenčan bez väčších problémov chytá do výstroje.

43:04
    Po buly v útočnom pásme vyslal tvrdý projektil Peter Trška, ktorého strela sa párkrát poodrážala od pred bránou stojacich hráčov. Nechvatal sa len pozeral, ako sa puk prekotúľal cez bránkovisko a mimo bránu.

42:57
    Zakázané uvoľnenie Litvínova.

42:15
    Strela Bojera zrazená na ochrannú sieť.

41:10
    Včerajšia hviezda zápasu - Juraj Jurík odchádza na striedačku bez rukavíc držiac si ľavé zápästie.

40:28
    Litvínov dal gól!
    Okamžite po úvodnom buly sa Litvínov dostal do útočného pásma, z medzikružia vyslal tvrdú strelu VIKTOR HUBL, ktorý prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste.

40:01
    Začala tretia tretina.

Úvodné zostavy:

HK 36 Skalica: Trenčan (Ďuriš) - Bartánus, Visňovský, Sieler, Školiak, Penák, Šátek, Srnec, Holovič, Jankovič, Vyrubalík, Barák, Martinek, Jurík, Rumpel, Trška, Preisinger, Kozák, Gabriš, Kudrna, Konečný.

HC VERVA Litvínov: Nechvatal (Francouz) - Trávniček, Zeman, Stříteský, Smolka, Lukeš, Gerhát, Brejčák, Černý, Kousalík, Hubl, Hubát, Posyk, Gula, Kubinčák, Jareš, Majdan, Kafan, Hanbl, Bojer, Baláž.

Rozhodcovia: Krist - Kuník, Nosek..

Po druhej tretine vyhráva Skalica 3:1, skóre najprv navýšil Trška v 21. minúte, v závere tretiny znížil Litvínov zásluhou Majdana. Tretia tretina začne zhruba o 17:32.

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:16
    Litvínov sa dočkaj zníženia v závere treteiny, Lukeš naservíroval puk presne na hokejku JURAJA MAJDÁNA. Asistencia: Lukeš.

39:00
    Posledná minúta druhej tretiny.

37:18
    Hráči Litvínova boli na ľadovej ploche vo väčšom počte ako je dovolené a preto prichádza dvojminútový trest.

36:36
    Vo veľkej šanci sa ocitla dvojica Školiak - Trška, druhý menovaný dostal finálnu prihrávku, no Nechvatal vyčaroval perfektný zákrok a v roznožke vychytal aj túto tutovku.

35:57
    Litvínov bude hrať minútovú presilovku 4 na 3, na trestnú lavicu odchádza Srnec - menší trest za držanie.

34:53
    Dvojité vylúčenie - na trestnú lavicu odchádzajú Gabriš za sekanie a Majdan za hrubosť.

34:04
    Tvrdá strela Gabriša opečiatkovala len mantinel.

33:06
    Gerhát zakončil z otočky dúfajúc, že trafí priestor brány, no puk sa kĺže len kúsok od žrdi.

32:44
    Jareš napriahol z veľkej diaľky, ale voči týmto strelám je Trenčan imúnny.

31:32
    Hubl si už hľadal priestor na zakončenie, v poslednej chvíli mu ale puk vypichol Srnec.

30:27
    Hra teraz musí naozaj ladiť oku diváka. Na ľade sa odohráva rýchly, tvrdý hokej.

29:16
    Hráči Skalice sú dnes určite lepším tímom. Potvrdzuje to aj Višňovského útok, po ktorom sa Nechvatal len obzeral, kde je puk.

28:48
    Strela Jareša zblokovaná, navyše pri tejto strele zlomil hráč Litvínova hokejku.

27:57
    Kafan skúšal nájsť priestor medzi žrďou a Trenčanom, ten bol ale dobre postavený a gólu zabránil.

27:28
    Skalica v plnom počte.

27:11
    Druhá minúta presilovej hry sa odohráva mimo obranného pásma Skalice. Tej sa darí ubrániť.

26:28
    Litvínov zatiaľ nič svetoborné počas presilovej hry nevymyslel, strela Zemana sa zastavila na Trenčanovi.

25:28
    Bude sa vylučovať, za podrazenie si na dve minúty pôjde schladiť hlavu Jurík.

24:31
    Nepríjemná strela po ľade v podaní Jareša, ktorý pálil už od červenej čiary, Trenčan ale mal dostatočný rozhľad a strelu odvracia do rohu.

24:18
    Píska sa ofsajd Litvínova. Tým sa stala nedarí skonsolidovať sa a aspoň znížiť.

23:33
    Preisinger prevzal puk, ktorý sa osamotený kĺzal v stredovom kruhu, okamžite s vním vyštartoval do útoku, chcel zakončiť backhandom, no v poslednej chvíli mu puk vypichol dobiedzajúci obranca.

23:06
    Holovič sa už hotoval do útoku, spoluhráč mu však prihral rukou a prerušenie hry je na mieste.

22:59
    Skaličania si nie príliš dobre rozumeli, píska sa zakázané uvoľnenie.

22:13
    Po neúspechu Stielera prišla kontra Litvínova, spoza obrancu vyslal nepríjemný puk Zeman, ale Trenčan bez problémov chytá do lapačky.

20:53
    Skalica opäť navyšuje skóre! V úvode tretiny si vytvorila tlak, po strele Lukáša Kozáka sa puk odrazil k PETROVI TRŠKOVI, ktorý nekompromisne vystrelil presne do siete, pričom skoro roztrhol sito. Asistencie: Kozák, Školiak.

20:01
    Na úvod tretiny správa zo Skalickej lavičky - na druhú tretinu nenastúpil Marek Bartánus, uvidíme, či tento skalický útočník ešte zasiahne do zápasu, alebo nie.

20:01
    Začala druhá tretina.

Po prvej tretine vyhráva Skalica 2:0, v 5. minúte otvoril zápas René Školiak, o dve minúty navýšil stav Tibor Višňovský. Druhá tretina začne zhruba o 16:47.

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:52
    Kafan si takmer korčuľou zasunul puk do vlastnej siete!

19:22
    Jurík sa tlačil do útoku, bol však pritlačený protihráčom na mantinel. Puk predral do pásma, seba už nie.