IFK Helsinky – Mannheim 4:0 (kon.) | Tappara – Pardubice 4:1 (kon.) | TPS – Liberec 5:2 (kon.)
Kuopio – Sparta 1:5 (kon.) | JYP – Chomutov 4:5 (po s.n.) | Kärpät – Salzburg 3:5 (kon.)
Luleå – Motor ČB 5:2 (kon.) | Linköping – HC Slovan 4:2 (kon.) | HV71 – Vienna Capitals 3:1 (kon.)
Färjestad – Zürich 5:2 (kon.) | Frölunda – Zug 3:2 (kon.) | Djurgården – Bern 4:1 (kon.)
Brynäs – Fribourg 4:2 (kon.) | Eisbären – Plzeň 6:4 (kon.) | Hamburg – Kometa Brno 7:3 (kon.)
Kärpät Oulu
3:5 (2:1, 0:2, 1:2)
EC Red Bull Salzburg
Pátek 17.08.2012, 18:00European Trophy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Poprvé v této sezoně uvidíme v akci loňského vítěze ze Salzburgu, který se představí na půdě Kärpät Oulu. Ani jeden ze soupeřů ještě v této sezoně nezvítězil a proto si oba celky budou brousit zuby na první výhru sezony.

Před dvěma lety se již tyto týmy 2x potkali v European Trophy a oba zápasy ovládl celek ze severu Evropy, jehož farby letos hájí i český útočník Tomáš Plíhal.

Kärpät Oulu: Bäcklund - Keränen, Plíhal, Haataja, Lehtonen, Mäntymaa - Salomäki, Viuhkola, Kähkönen, Mikkola, Eklund - Donskoi, Komulainen, Junttila, Ohtamaa, Eminger - Halava, Norman, Suoranta, Niemelä, Pokka

EC Red Bull Salzburg: Auld - Regier, Duncan, Kinsevich, Glenn, Lupaschuk - Raffl, Bischofberger, Latusa, Trattnig, Welser - Keller, DiBenedetto, Grenier, Davison, Heinrich - Komarek, Obrist, Kristler, Ross, Pallestrang

Rozhodčí: .

Oba celky jsou nastoupené na modré čáře a za malý okamžik může utkání začít.

00:01

00:34
    Karpat začíná zostra. První střelu Plíhala však Auld zneškodňuje.

01:03
    Kärpät Oulu vstřelil branku!
    Aktivita domácích přináší otevření gólového účtu. Střelou zblízka se prosadil KÄHKÖNEN. Asistence: Viuhkola, Salomäki.

03:32
    Karpat je i nadále pánem na ledě. Salzburg se brání pouze za cenu zakázaného uvolnění.

04:13
    Salzburg půjde do čtyř. Na dvě minuty odchází Lupachuk za nedovolené bránění.

04:18
    Pouze pět vteřin stačilo domácím k využití početní převahy. Puk se po buly dostal k POKKOVI, který propálil vše co mu stálo v cestě. Asistence: Komulainen.

06:07
    Další vuloučení na straně hostů. Latusa dostává menší trest za sekání.

07:29
    Karpat si vytvořil obrovský tlak. Jeho hráči však nedokážou dostat puk za záda Aulda.

08:07

08:40
    Zajímavá šance hostujícího celku. Bäcklund musel předvést dobrý zákrok proti tvrdé střele soupeře.

09:11
    Salzburg právě vstřelil branku!
    Další dělovka již končí za jeho zády. GLENN svým golfovým úderem vrací hosty do hry. Bez asistence.

10:00
    První vyloučení domácích. Na trestnou si jde oddechnout Eminger.

12:00
    Domácí v plném počtu. Hosté si sice vytvořili optický tlak, ale žádnou zajímavou šanci ke vstřelení branky.

12:45
    Salzburg jde znovu do čtyř. Ross dostává dvě minuty za krosček na Viuhkolu.

12:45

13:38
    I navzdory slunečnému počasí si cestu na zimní stadion našlo dostatek fanoušků obou celků.

14:36
    Karpat přichází o možnost přesilové hry. Donskoi dostává dvě minuty za podražení.

14:45

15:33
    Salzburg si vytvořil několik příležitostí ke skórování, ale ani jeden puk neskončil za zády Bäcklunda.

16:36

17:54
    Salzburg se dostal do tempa a má jednoznačně více ze hry než domácí.

18:30
    Dobrou šanci si vypracoval Komarek. Na poslední chvíli jej v zakončení zastavil Keränen.

18:52
    Další vyloučení domácích. Dvě minuty pro Ohtammau za podražení.

19:00
    Domácí fanoušci se začínají ozývat a pořádně povzbuzují svůj celek.

20:00

První třetina nám přinesla svižný hokej s množstvím šancí. Salzburg se postupem zápasu dostával do tempa a na začátku druhé třetiny bude ještě dohrávat přesilovou hru, což bude chtít určitě zúročit ke skórování.

20:01

20:44
    Salzburg hned na začátku třetiny a srovnává stav utkání na 2:2. Střelcem branky je DUNCAN, který nezištně proměnil přesnou přihrávku Glenna.

22:11
    Salzburg je na koni a ukazuje, že byl právem vítězem European Trophy. Domácí se teď zpod tlaku vymanili pouze za cenu zakázaného uvolnění.

25:11
    Salzburg i nadále ovládá hru. Domácí nejsou schopni dostat se do útočného pásma Salzburgu.

25:14
    Domácí budou hrát ve čtyřech.

25:39
    To co nejde domácím při hře v plném počtu, tak se jim daří v oslabení a nepouštějí soupeře do šancí.

27:14

27:37
    Podruhé v zápase se do dobré příležitosti dostal Tomáš Plíhal, ale i teď jeho šanci vychytal Auld.

29:56
    Obrovská šance Salzburgu! Duncan se dostal do obrovské šance po přihrávce od Regiera, po které před ním zívala odkrytá branka. Bäcklund však předvedl fantastický zákrok, když se dokázal bleskově přesunout a zneškodnil pokus hostujícího útočníka.

32:20
    Domácí Komulainen drze vypíchl puk obránci, ale v dobré příležitosti míjí hostující branku.

31:13
    Další vyloučení domácího hráče.

32:45
    Duncan s Glennem hrají v parádní formě. Teď skvěle zakombinovali a doslova darovali gól spoluhráči KINASEWICHOVI, který využívá přesilovou hru. Asistence: Duncan, Glenn.

33:05
    Pallestrang oslabuje Salzburg a dává šanci domácím k vyrovnání.

34:13
    Do rychlého brejku se dostal Regier, ale Bäcklund jeho pokus o blafák vychytal a drží svůj celek ve hře.

35:05

36:10
    Donskoi se v dobré pozici ukvapila pouze vyslal nevýraznou střelu směrem na Aulda.

37:28
    Keller vyslal nebezpečnou střelu na Bäcklunda, který jeho pokus vyrazil a jeho spoluhráči se okamžitě hnali do protiútoku.

39:00
    Hosté jsou i nadále aktivnějším celkem a nepouštějí domácí do hry.

40:00

Salzburg pokračoval i ve druhé třetině ve zlepšeném výkonu z konce první třetiny a byl za to odměněn dvěma brankami v sítí domácích.

40:01

40:23
    Hned po buly se tlačil před Bäcklunda Regier, ale byl zpacifikován domácí obranou.

41:35
    Salzburg dál útočí. Raffle hledal přihrávkou z rohu před bránou Welsera, který však jeho přihrávku minul.

43:35
    Je srovnáno! OHTAMAA dostal puk na modrou čáru a jeho střela zápěstím překvapivě končí za zády brankáře Aulda. Asistence: Norman, Kähkönen.

43:43
    Grenier odchází na dvě minuty za nebezpečnou hru vysokou holí.

45:43
    Hosté v plném počtu. Domácí nabídnutou šanci nevyužili.

45:55
    O malou chvíli jdou do oslabení domácí a také za nebezpečnou hru s vysokou holí. Provinil se Halava.

46:22
    Hosté znovu odskakují do vedení, když na rozdíl od domácích využívají přesilovou hru. Přesnou střelou se prezentoval veterán TRATTNIG. Asistence: Komarek.

47:52
    Skvělý Bäcklund nejdříve zastavil střelu Kinasewiche a následně i dorážku Regiera.

48:02
    Karpat musí zabrat jestli nechce být na vlastním ledě poražen.

49:30
    Obrovský závar před brankou Salzburgu. Po odpískání se do křížku dostali Pallestrang s Plíhalem, ale rozhodčí nevylučuje.

50:33
    Na ledě se přitvrzuje. Domácí se hnaní publikem ženou do útočení.

52:02
    Domácí fanoušci se bouří, protože vůbec nesouhlasí s vyloučením Ohtamaai.

53:19
    Trattnig nepřekonal Bäcklunda. Následně se neprosadil ani Latusa.

54:02

54:29
    Dobrá šance pro domácí. Na trestnou lavici odešel Obrist ze Salzburgu.

56:00
    Oddechový čas pro domácí.

56:00
    Hosté jdou navíc do tří. Heinrich dostává dvě minuty za hákování.

56:29
    Hosté ve čtyřech.

56:34
    Domácí hráč Keränen inkasoval pukem do obličeje. Zdá se, že pro dnes již dohrál.

57:30
    Domácí hrají v šesti. Bäcklund na střídačce.

58:00

58:40
    Domácím se powerplay nedaří a navíc přicházejí o pásmo a Bäcklund se vrací do branky.

58:44
    Další vyloučení na straně hostů. Dvě minuty pro Regiera.

59:11
    Domácí to znovu zkusili bez brankáře, ale jejich snaha končí brankou RAFFLA do prázdné brány. Asistence: Lupachuk, Latusa.

60:00

Salzburg nakonec dotáhl zápas do vítězného konce, i když po prvních pěti minutách by v to snad věřil jen málokdo. Pak se však hráči rakouského celku probrali a přebrali otěže zápasu. Po závěrečném hvizdu se tak po právu radují a připisují si první výhru v letošní sezoně.

Děkuji Vám za pozornost. (20:22:44)

Ján Jabrocký

Branky a nahrávky: 2. Kähkönen (Viuhkola, Salomäki), 5. Pokka (Komulainen), 44. Ohtamaa (Norman, Kähkönen) - 10. Glenn, 21. Duncan (Glenn), 33. Kinasewich (Duncan, Glenn), 47. Trattnig (Komarek), 60. Raffl (Lupachuk, Latusa)