Kärpät – Luleå 2:4 (kon.) | JYP – Kuopio 2:5 (kon.) | Djurgården – Brynäs 5:4 (po s.n.)
HV71 – Linköping 4:1 (kon.) | Salzburg – Motor ČB 0:3 (kon.)
JYP Jyväskylä
2:5 (1:1,0:3,1:1)
KalPa Kuopio
Čtvrtek 30.08.2012, 17:30European Trophy

V první třetině byli aktivnější domácí, ale vytěžili z tlaku pouze jedninou branku. KalPa se chytla po proměněném brejku a branka je vyloženě nabudila. Ve druhé třetině ovládli zápas třemi brankami. Připisují si tedy první vítězství a zítra čeká oba soupeře odveta. Tentokrát v Kuopiu. (19:37:25)

60:00

59:46
    Ikonen v závěru vyloučen za podražení.

55:55
    KalPa měla další možnost ke skórování. Kosskinena však skvělým zákrokem vychytal Myllykoski.

55:11
    Z této přesilové hry také nic nebylo.

53:11
    A Miiko Viitanen na ledě dlouho nepobyl a půjde zpět na trestnou lavici. Tentokrát za podražení.

52:50
    Z přesilové hry však nic nevytěžili.

50:50
    Na 2 minuty je vyloučen Viitanen za hru vysokou holí. Hosté budou hrát tedy přesilovku.

47:34
    JYP Jyvaskyla je však v dnešním zápase bezradná. V přesilové hře nic nepředvedla.

45:34
    Za podražení je vyloučen hostující brankář Toivonen.

44:37
    KalPa právě vstřelila branku!
    A rázem je to opět o tři branky. ANTII KERÄLÄ dovršuje svůj hattrick, když propálil Myllykoskiho. Asistence: Matti Kuparinen, Jyrri Junnila.

42:11
    JYP právě vstřelilo branku!
    Krátká a rychlá kombinace po vhazování končí brankou! Poté co si kotouč vyměnil Lepine a Myttynen se k němu dostal MIIKA LAHTI a snižuje na rozdíl dvou branek. Asistence: Jason Lepine, Matias Myttynen.

40:01

Myllykoski si připsal ve druhé třetině 11 zásahů. Toivonen 7.

40:00

39:31
    V úplném závěru se hosté dostávají do trháku. Kalle Koskinen chyboval. Jeho přihrávku vystihl ANTTI KERÄLÄ a neměl problém skórovat. Bez asistence.

32:46
    A tu využívají! Opět střela od modré, kterou tentokrát vyslal po Timonenově přihrávce Salminen se odrazila od betonů Myllykoskiho. Tu dorazil za záda gólmana JYP ARRTURI LEHKONEN! Asistence: Jussi Timonen, Sakari Salminen.

31:20
    Hosté budou hrát přesilovku. Ruohomaa je vyloučen za držení.

30:30
    Jyvaskyla měla teď obrovskou příležitost vyrovnat, ale Viitanen Tovinena nepřekonal.

Ondřej Krásný

Branky a nahrávky: 5. Myttynen (Jaatinen), 43. Lahti (Lepine, Myttynen) - 17. Salminen (Lehkonen), 25. Kerälä (Halonen), 33. Lehkonen (Timonen, Salminen), 40. Kerälä, 45. Kerälä (Kuparinen, Junnila)

JYP Jyväskylä: Myllykoski, (Tarrki) - Välivaara, Kalteva, Näkyvä, Koskinen, Malmivaara, Lepine, Ikonen, Viitanen - Auvitu, Quirk, Louhivara - Ruohomaa, Perirn, Abid - Jaatinen, Lahti, Myttynen - Sipiläinen, Virtanen, Roine
    KalPa Kuopio: Toivonen, (Kiviaho) - Timonen, Kauppinen, Masuhr, Koivisto, Halonen, Kukkonen, Riikola - Salminen, Kuparinen, Lehkonen - Riekkinen, Kerälä, Kerman - Kolehmainen, Miettinen, Hentunen - Junnila, Rissanen, Saarinen

Rozhodčí: Timo Metsäla, Teemu Salminen - Jani Pesonen, Teemu Riikonen