4:2 (1:0, 1:2, 2:0)
HC TWK Innsbruck
Sobota 01.09.2012, 17:00 • Zimní stadion Znojmo • Erste Bank Young Stars League

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Příjemné odpoledne, v pět hodin odpoledne ve Znojmě odstartuje historicky první zápas nové soutěže s názvem Erste Bank Young Stars League. Ta vznikla letos v létě a představuje juniorskou obdobu mezinárodní Erste Bank Ligy, kde kromě českého zástupce ze Znojma působí celky z Rakouska, Slovinska, Maďarska a Chorvatska.

V EBYSL bude působit celkem 14 týmů. Jedenáct týmů EBEL, které svou juniorku do soutěže museli nasadit povinně (výjimku dostal nováček z Dornbirnu) doplní silní junioři slovinské Jesenice, kde svou hokejovou kariéru začínala třeba současná hvězda Los Angeles Kings Anže Kopitar, a dva celky LA Stars ze St. Pöltenu, složené z hráčů tamní hokejové akademie Okanagan Hockey School Europe. Více informací o soutěži najdete na oficiálním webu Orlů Znojmo www.hcorli.cz.

Znojemská juniorka loni po obtížné sezóně obsadila poslední místo v extralize juniorů, po povinném vstupu do Young Stars League už ale české soutěže dále hrát nebude. Administrativně však zůstává pod ČSLH, který k jejímu působení v zahraničí udělil souhlas.

Orli Znojmo: Novotný (Helešic) – Tichý, Odehnal, Hobza, Bukáček, Michalica, Koňařík – Telesz, Kastner, Kacetl – Cerovecki, Nahodil, Pelikán – Holub, Horák, Vald.

HC TWK Innsbruck: Repitsch (Litterbach) – Simperl, Saringer, Pittl, Karpf, Ebner – Frischmann, Schramm, Dallapozza – Kuprian, Teschauer, Kuchinka – Gritsch, Paulweber, Tomasini.

Rozhodčí: Polák – Lukš, Král.

Dnešní utkání bude soutěžní trenérskou premiérou pro Radka Hamana, dlouholetou oporu a kapitána Orlů.

00:01

01:01
    První útočný výpad Orlů do útočného pásma končí zdviženou pravicí hlavního sudího, Znojmo bude hrát přesilovku.

01:07
    Teschauer (INS) vyloučen za podražení.

01:14
    Rozhodčí Polák teď v nejhorší možný okamžik, uprostřed velké vřavy v brankovišti hostů, zjistil, že mu nepíská píšťalka. Hru přerušují čároví, Znojmo má v přesilovce tlak.

02:03
    Nápor druhé znojemské formace přináší několik šancí. Nahodil tečuje nahození od modré do Repitschovy náruče, o chvíli později končí rychlá kombinace Orlů na tyči innsbrucké branky.

03:07

03:52
    Zakázané uvolnění Znojma.

05:07
    První zásah brankáře Novotného, který zachytil nahození od pravého mantinelu.

05:27
    Repitsch švihem lapačkou chytá Kastnerovu střelu bez přípravy.

07:07
    Domácí jsou zatím aktivnější a tlačí se do zakončení, Repitsch už má na kontě dobrých šest sedm zásahů, ten poslední proti Holubově pokusu zblízka, který ale postrádal razanci.

07:29
    Simperlovu tvrdou ránu od modré vyráží Novotný.

07:31
    Pelikán (ZNO) vyloučen za sekání.

08:01
    Bude se hrát ve čtyřech, za držení protihráče inkasuje dvě minuty Frischmann (INS).

08:50
    Holubův pas na najíždějícího Horáka byl příliš rychlý a nepřesný, je z toho zakázané uvolnění.

10:48
    Vald hledal zpoza branky spoluhráče, před brankou Innsbrucku ale bylo příliš těsno.

12:24
    Znojmo je na ledě aktivnější, ale hraje se bez větších šancí.

12:52
    Pittl (INS) dostává 2 minuty za nedovolené bránění.

14:37
    Telesz z ostrého úhlu nemířil přesně.

15:32
    Hosté chybovali v rozehrávce, ale Horákův bekhend chytá Repitsch.

15:59
    Jeden z mála útoků Innsbrucku táhl kapitán Schramm, branku přestřelil, a Novotný tak zůstal bez práce.

16:15
    Kastner (ZNO) vyloučen za faul loktem.

17:00
    Teď už si Novotný zachytá, se švihem Schramma neměl problém.

17:38
    Od modré pálil Simperl, branku netrefil.

18:09
    Přesilovka Innsbrucku končí, v souboji u mantinelu fauloval Schramm (INS).

18:23
    Orli právě vstřelili branku!

Chorvatský útočník ROBERT CEROVEČKI se v útočném pásmu dostal k odraženému puku a překvapivou střelou z otočky nachytal brankáře Repitsche. Znojmo využívá přesilovku. Asistence: František Nahodil.

20:00

Další třetina začne přibližně v 17:45. Domácí celek byl v úvodní třetině aktivnější, dlouho se ale trápil v zakončení, až se chvíli před koncem první části prosadil Cerovečki. Uvidíme, s čím přijde do druhé třetiny Innsbruck, který zatím Novotného branku téměř neohrozil.

20:01

20:22
    Mizerná rozehrávka hostů nabídla šanci Kastnerovi, ten ale posílá puk jen do betonů brankáře.

21:01
    Kacetl (ZNO) vyloučen za podražení.

22:05
    Schramm od modré trefil připraveného Novotného.

22:45
    Innsbruck v přesilovce hrozí, ale Kuchinka ani Kuprian svými střelami neuspěli. Novotný vyráží nad branku.

23:01

24:28
    Innsbruck právě vstřelil branku!

Série chyb ve znojemské obraně vyvrcholila ztrátou puku za vlastní brankou, FABIO SCHRAMM vyjel před Novotného a přehodil brankáře. Asistence: Clemens Kuchinka.

25:24
    Simperl (INS) vyloučen za podražení.

25:39

Druhá využitá přesilovka v zápase. Bukáčkovu střelu Repitsch vyrazil přímo na hůl ROBERTA CEROVEČKIHO, který z hranice brankoviště střílí svůj druhý gól v zápase. Asistence: Martin Bukáček.

27:02
    Saringer zůstal sám v mezikruží před znojemskou brankou, trefil ale jen vnější tyč.

27:20
    Novotný zasahuje také proti Schrammovi, nyní je hra mnohem zajímavější než v první třetině.

28:25

I hosté už mají dvougólového střelce. FABIO SCHRAMM využil Hobzova zaváhání, lehce přebruslil znojemského beka a zavěsil pod břevno. Asistence: Christian Pittl.

29:10
    Znojmo mohlo znovu vést, ale protiútok tří proti dvěma zakončil Holub jen do nataženého betonu Repitsche.

29:52
    Znovu v akci gólman hostů, tentokrát proti Kastnerově příklepu.

30:21
    Saringer se protáhl mezi dvěma znojemskými beky, jeho švih končí v lapačce Novotného.

31:04
    Icing Innsbrucku.

32:38
    Telesz netrefil před brankou prudkou přihrávku Kacetla, vzápětí Telesz těsně míjí odkrytou klec.

34:33
    Ve druhé třetině se diváci nenudí, hraje se nahoru dolů.

35:29
    Série zakázaných uvolnění hostů.

35:46
    Nahodil (ZNO) vyloučen za krosček.

36:33
    Schramm se k další střele nedostal, domácí vyhazují.

37:56
    Velký závar před znojemskou brankou, Novotný měl co dělat, ale všechny střely dokázal vykrýt.

37:56
    Současně vyloučeni Nahodil (ZNO) a Schramm (INS) - oba za hrubost.

39:41
    Třetina se dohrává.

40:00

Další třetina začne přibližně v 18:35. Hosté ve druhé třetině hráli jako úplně vyměněný tým a dokázali vyrovnat.

40:01

40:44
    Pittl (INS) vyloučen za nedovolené bránění.

40:48

Čistý hat-trick! ROBERT CEROVEČKI po buly nic nevymýšlel, vystřelil na branku a trochu překvapivě překonal Repitsche. Asistence: Martin Bukáček.

42:23
    Nyní ale rakouský gólman vychytal nadvakrát Kastnera ve velké šanci.

45:39
    Koňařík (ZNO) u mantinelu trefil soupeře vysokou holí a inkasuje 2 + 2 minuty.

46:25
    Odehnal může být rád, že jeho zákrok u mantinelu nebyl potrestán. Innsbruck se snaží získat útočné pásmo.

47:00
    Bukáček (ZNO) poslal po odehrání puku na mantinel Simperla a dostává od rozhodčího 2 minuty za vražení na hrazení. Innsbruck čeká dlouhá přesilovka 5 na 3!

47:14
    Novotný zastavuje betonem střelu Simperla a domácí vyhazují.

47:27
    Ofsajd hostů.

47:57
    Minuta dvojnásobné převahy je pryč, Innsbruck začíná zpoza vlastní branky.

48:17
    Orli znovu vyhazují.

48:59
    Frischmann z mezikruží švihem netrefuje branku, následně vykazují rozhodčí hru do středního pásma.

49:01
    Znojmo už je ve čtyřech a zatím se brání vcelku pohodlně.

49:39

51:52
    Znojmo může znovu do útoku, Michalica to zkusil od modré, Repitsch zasahuje.

52:33
    Novotný chytá Kuprianovo nahození.

53:08
    První útok domácích se dostal do přečíslení, ale gólu se znovu nedočkal. Kacetl trefil z mezikruží levou tyč.

54:39
    Znojmo zatím kontroluje hru, po nahození ze středního pásma se bude vhazovat před Repitschem.

56:10
    Hosté nedokáží udržet kotouč delší dobu na hokejkách.

57:21
    Teschauer se už už dostával do velké šance, na poslední chvíli jej trojice domácích hráčů zpacifikovala.

58:13
    Innsbruck vybojoval vhazování v útočném pásmu.

58:13
    Hosté si vyžádali oddechový čas.

58:13
    Hosté hrají v šesti bez brankáře.

58:42
    Znojmo dostalo kotouč do středního pásma.

59:12

Telesz vyvezl puk z vlastní třetiny, byl faulován, v signalizované výhodě ale trefil prázdnou branku Innsbrucku ALEŠ PELIKÁN. Bez asistence.

59:12
    Simperl (INS) vyloučen za krosček.

59:15
    Nahodil (ZNO) dostává 2 minuty za vysokou hůl.

59:45
    Saringer (INS) vyloučen za hrubost.

59:56
    Odehnalova střela zůstala pár centimetrů před brankovou čarou.

60:00

Radek Haman ve svém prvním utkání na trenérském postu získává se svým týmem tři body a je vyvoláván domácími fanoušky. Hrdinou utkání je chorvatský útočník ve službách Znojma Robert Cerovečki, který dosáhl čistého hat-tricku a prakticky rozhodl o výhře mladých Orlů. Díky za pozornost a na shledanou.

Lukáš Peroutka

Branky a nahrávky: 19. Cerovečki (Nahodil), 26. Cerovečki (Bukáček), 41. Cerovečki (Bukáček), 60. Pelikán - 25. Schramm (Kuchinka), 29. Schramm (Pittl)

HC LERAM Orli Znojmo: Novotný (Helešic) – Tichý, Odehnal, Hobza, Bukáček, Michalica, Koňařík – Telesz, Kastner, Kacetl – Cerovečki, Nahodil, Pelikán – Holub, Horák, Vald.

Trenéři: Radek Haman, Petr Konečný.

Trenéři: Robert Dallapozza, Andreas Sovy.

Rozhodčí: Polák – Lukš, Král