Club Brugge – Standard 4:2 (kon.) | Anderlecht – Genk 2:2 (kon.) | Lokeren – Kortrijk 0:1 (kon.)
Club Brugge KV
4:2 (3:1)
Standard Lutych
Neděle 02.09.2012, 14:30 • Jan Breydel Stadium • Belgická Jupiler Pro League

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

Dobrý den, vítejte u komentovaného přenosu šestého kola belgické Jupiler League. Moje jméno je Lucie Rapantová a dnes Vás budu provázet komentovaným přenosem fotbalového dění z Jan Breydel Stadium, kde domácí Club Brugge KV přivítá Standard Lutych.

Club Brugge KV je po pěti odehraných kolech na první příčce se ziskem třinácti bodů. Skóre tohoto celku je 13:6, tým si připsal čtyři výhry a jednu remízu.

Standard Lutych je po pěti odehraných kolech, se ziskem deseti bodů, na příčce čtvrté. Tým si připsal jednu prohru, jednu remízu a tři výhry. Skóre je 12:6.

Sázkové kanceláře, s kursem 1.9, favorizují domácí Club Brugge KV, na remízu vypsaly kurs 3.71 a na výhru Standardu Lutych kurs 4.5.

Club Brugge KV: Jorgacevic - Figueras, Donk, Almeback, Hoefkens - Vazquez, Rafaelov, Jorgensen, Van Acker - Bacca, Tchité.

Standard Lutych: Kawashima - Goreux, Van Damme, Ciman, Pocognoli - Bulot, González, Buyens, Vainqueur, Seijas - Ezekiel.

Rozhodčí: S. Delferière.

-3
    Sudí Delferière přivádí obě základní jedenáctky na hrací plochu.

1

1
    Výkop provedli domácí hráči, kteří budou hrát zleva doprava.

1
    Domácí hráči zvolili pruhované dresy černo-bílé, hosté oblékli dresy červené.

1
    Domácí tým rozehrál a stále kombinuje na vlastní polovině, nyní však zakládá postupný protiútok.

2
    Domácí tým bude zahrávat volný přímý kop.

3
    Vazquez vystřelil na bližší tyč prudkou střelu, ale pokus skončil těsně vedle branky.

5
    Bruggy právě vstřelily branku!
    V pokutovém území byl úplně osamocený DOEL CARLOS BACCA, jenž si vyskočil na odcentrovaný míč a přesnou trefou hlavou jej poslal do branky.

8
    Standard Lutych bude zahrávat pokutový kop.

10
    Standard právě vstřelil branku!
    GONZÁLEZ GATTI MARÍA IGNACIO bezpečně proměňuje pokutový kop, a srovnává tak skóre na 1:1.

7
    Žlutou kartu vyfasoval Hoefkens.

16
    Protiútok domácího týmu zastavili hosté výbornou defenzivní činností.

17
    U míče jsou nyní domácí hráči, kteří kombinují na soupeřově polovině.

18
    Club Brugge bude zahrávat volný přímý kop.

19
    Z tohoto volného přímého kopu nebezpečí nehrozilo.

20
    Ke střele se probojoval Bacca, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.

20
    Faulovaný byl Jorgensen, domácí tým tak dostane výhodu standardní situace.

21
    Domácí tým bude zahrávat pokutový kop.

22
    LIOR RAFAELOV poslal míč na pravou stranu, ale golman skočil na levou, a tak LIOR RAFAELOV bezpečně penaltu proměnil.

24
    Jorgensen přihrávku na pravém křídle nestihl, a tak budou hosté zahrávat autové vhazování.

24
    Nyní vypomáhá hostům také brankář, kterého jeho spoluhráči zapojili do kombinace.

25
    Faulovaný byl Rafaelov, a tak domácí rozehrají volný přímý kop.

27
    Držení míče: Club Brugge KV 61% - 39% Standard Lutych.

30
    Hosté zahrávali volný přímý kop, ale soupeřovu branku neohrozili.

32
    Domácí tým využívá prvního střídání. Ze hry odchází Rafaelov, nahrazuje jej Meunier.

35
    Hosté budou zahrávat volný přímý kop.

35
    Do protiútoku pospíchal MOHAMED TCHITE, který si svoji akci stihl pořádně promyslet a chladnokrevně zakončil na vzdálenější tyč. Kawashima neměl šanci brance zabránit.

35
    Jorgacevic centrovaný míč vyboxoval a do protiútoku pospíchá Tchite.

39
    Standard zahrával rohový kop, který nebezpečím pro domácí tým neskončil.

40
    A máme tady volný přímý kop, který bude zahrávat Standard Lutych.

41
    Pozorná obrana odvrátila centrovaný míč do bezpečí.

42
    Odkop od brány provede Jorgacevic.

43
    Přihrávka za obranu byla příliš dlouhá, a tak Bacca neměl šanci ji stihnout.

43
    Van Damme si zpracoval odražený míč a zakončil, ale jeho střelu zblokovala pozorná obrana.

44
    Žlutou kartu za faul vyfasoval Van Damme.

45
    Hosté znovu zahrávali volný přímý kop, ale ani tentokrát soupeřovu branku neohrozili.

45
    Sudí Delferière přidal dvě minuty nad rámec prvního poločasu.

45+2
    Domácí tým vybojoval autové vhazování na soupeřově polovině.

Druhý poločas začne přibližně v 15:35.

46

46
    Míč do hry uvedli hosté, kteří budou hrát zleva doprava.

47
    Standard vybojoval autové vhazování.

48
    Přesnou přihrávku obdržel Vainqueur, jenž si zpracoval míč a zakončil do pravého rohu brankové konstrukce. Pozorný Jorgacevic brilantním zákrokem lapil míč do rukavic.

53

53
    Sntadard nedokázal využít výhody a soupeřovu branku vlastně vůbec neohrozil.

56
    Na hrací ploše zůstal ležet Bulot, který byl faulovaný a potřebuje nutně ošetřit.

58
    Bulot nemůže pokračovat ve hře, nahrazuje ho Batshuayi.

62
    Standard dostal další výhodu volného přímého kopu, ale ani tentokrát této výhody nedokázal využít.

64
    Hra se v posledních minutách odehrává v blízkosti středového kruhu. Míč putuje ze strany na stranu, a těžko tak říct, kdo je nyní lepším týmem.

65
    A máme tady rohový kop, který budou zahrávat domácí. Pro domácí tým je tento roh vůbec prvním v dnešním utkání. Hosté zahrávali rohové kopy už dva.

66
    Žádne nebezpečí ani tlak si domácí nevytvořili. U míče jsou hosté.

72
    Krajní beci Standardu se zapojují k ofenzivní činnosti, nemají už co ztratit, a tak proč to nezkusit. Zadní řady jsou otevřené a domácí mohou hrozit z rychlých brejků.

74
    Žlutou kartu vyfasoval Almebäck.

76
    Hosté střídají Ajdareviće, kterého nahrazuje Ezekiel.

79
    Držení míče: Club Brugge KV 47% - 53% Standard Lutych.

80
    Míč na střelu si přichystal González a nasměroval míč na zvdálenější tyč. Pozorný Jorgacevic brilantním zákrokem uklidil míč do koše.

81
    Sudí přerušil hru, protože na trávníku zůstal sedět Pocognoli, kterého trápí křeč.

82

83
    Pocognoli nemůže pokračovat ve hře, a tak jej nahrazuje Biton.

86
    Buyens nacentroval míč do pokutového území, ale pozorný Donk odhlavičkoval míč do bezpečí.

88
    Hrací plochu opouští Vazquez, nahrazuje jej Lestienne.

88
    V gólové situaci se ocitl Tchité, ale jeho pokus zlikvidoval Kawashima.

89
    Pro centrovaný míč do pokutového území si došel Jorgacevic, který zabránil Baccaovi hlavičkovat.

90
    DUDU BITON je na hřišti pouhé tři minuty a už si připisuje vstřelený gól! DUDU BITON dostal přesnou zpětnou přihrávku a přesnou tvrdou ránou zakončil. Jorgacevic se natahoval marně.

90+2
    CARLOS BACCA pospíchal společně s Tchitém do protiútoku. Tchité načasoval přesnou přihrávku, z čehož těžil CARLOS BACCA, který přesnou trefou zvýšil skóre na 4:2, a definitivně tak pojistil vedení.

Sudí Delferière dnes naposledy foukl do píšťalky, a ukončil tak dnešní utkání, které končí vítězně pro domácí Club Brugge KV, který zdolal v poměru 4:2 Standard Lutych. Utkání nám přineslo celkem šest branek, ale zápas to zas tak atraktivní nebyl. Hlavně druhý poločas mohl diváka klidně nudit, neviděli jsme žádné hezké akce a ani góly. Až poslední minuty přinesly dva góly, když v devadesáté minutě snížil na 3:2 Biton, a dal tak svému týmu naději na remízu, ale o dvě minuty se na druhé straně trefil Bacca, který si dnes připsal druhou branku a o utkání definitivně rozhodl.

Děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (16:28:10)

90
    Sudí Delferière nastavil tři minuty nad rámec řádné hrací doby.

Lucie Rapantová

Branky: 5. Bacca, 22. Rafaelov, 35. Tchite, 90+2. Bacca - 10. González, 90. Biton

Karty:   7. Hoefkens (BGY), 59. Van Acker (BGY), 74. Almebäck (BGY) - 44. Van Damme (STA)

Club Brugge KV: Jorgacevic - Figueras, Donk, Almeback, Hoefkens - Vazquez (88. Lestienne), Rafaelov (32. Meunier), Jorgensen, Van Acker - Bacca, Tchité.
    Standard Lutych: Kawashima - Goreux, Van Damme, Ciman, Pocognoli (87. Biton) - Bulot (58. Batshuayi), González, Buyens, Vainqueur, Seijas - Ezekiel (76. Ajdarević).

Rozhodčí: S. Delferière