Sousa – Michalička 2:1 (kon.) | Mertl – Melzer 2:0 (kon.)
1
4 6 2
Středa 05.09.2012, 11:10Challenger Alphen (antuka)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:00.

Hezký den, vítám Vás u sledování onlajn reportáže z prvního kola tenisového turnaje v nizozemském Alphenu. Společně budeme sledovat vystoupení českého zástupce Marka Michaličky v souboji se 4. nasazeným Joãem Sousou.

João Sousa

122. hráč světového žebříčku reprezentující Portugalsko. Jeho posledním vystoupením byl taktéž antukový turnaj v italském Como, ve kterém došel až do finále. V tom nestačil na Haider-Maurera, kterému podlehl 6:3, 6:4. Ještě před tímto turnajem zkoušel kvalifikaci na US Open, ale vypadl hned v prvním kole. Jeho nejoblíbenějším povrchem je totiž jednoznačně antuka a v Americe na tvrdém povrchu neměl určitě velké ambice.

Pražský rodák nyní žije v Říčanech a na žebříčku mu patří 276. pozice. Stejně jako jeho dnešní soupeř i on zkoušel kvalifikaci na US Open, ale dopadl stejně - konec hned v prvním kole kvalifikace znamenal stěhování se na turnaj série Futures. V tom došel až do semifinále, kde nestačil na Miloslava Mečíře mladšího, kterému podlehl 6:1, 6:4. Marek se na turnaji v Alphenu představil i minulý rok a došel až do semifinále.
    Uvidíme, zda se mu podaří navázat na tento úspěch i v letošním ročníku.

Naše utkání zahajuje program na dvorci číslo 9.

Dnešní zápas otevře svým servisem Marek Michalička.

0-15
    První fiftýn zápasu získává český hráč, přestože šel do výměny přes druhé podání.

15-15
    Sousa okamžitě odpovídá a srovnává na patnáct oba.

15-30
    Udržet úvodní servis je důležité pro sebevědomí tenisty. Marek má nakročeno dobře.

30-30
    Jenže Portugalec situaci komplikuje.

30-40
    Na první brejkbol zápasu si budeme muset ještě počkat.

0:1
    Úvodní gem získal při svém podání český tenista.

15-0
    Sousa otevřel lépe druhý gem.

30-0
    Čtvrtý nasazený hráč si jde sebevědomě pro své podání.

30-15
    Jenže Marek se pokusí o tento gem ještě zabojovat.

40-15
    Dva gemboly pro portugalského tenistu, který je blízko ke srovnání na 1:1.

1:1
    Ještě o jeden fiftýn méně povolil Sousa při svém servisu. Za stavu 1:1 jde podávat Michalička.

15-0
    Že by náznak nebezpečí. Sousa získal úvodní fiftýn tohoto gemu.

30-0
    Tohle začíná být opravdu velice nepříjemné. Michaličkovi nevyšel úvod třetího gemu a bude mít co napravovat.

40-0
    První brejkboly zápasu a hned tři pohromadě pro Sousu.

40-15
    První se podařilo odvrátit. Marek bojuje v tomto gemu i se špatným prvním podáním. Všechny výměny musel v této hře hrát přes druhý serivs.

40-30
    Zbývá už pouze jediná hrozba ztráty servisu.

2:1
    Do třetice už to Portugalci vyšlo a Michalička tak ztrácí svůj servis.

2:1
    Následuje přestávka a výměna stran, poté půjde na potvrzení brejku podávat čtvrtý nasazený tenista.

15-0
    A Sousa začíná dobře i tento gem, který je hodně důležitý pro vývoj první sady.

15-15
    Český tenista srovnává stav na patnáct oba.

30-15
    Sousa má hodně špatné statistiky na prvním podání. Pouze 29 % jeho prvních servisů skončilo ve vymezeném území. I tak však na svém servise nemá zatím problém.

30-30
    To by se mohlo změnit nyní.

30-40
    Tak pozor! První brejkbol má k dispozici i Michalička a to je velká šance jak se vrátit zpátky do prvního setu.

40-40
    Jenže portugalský favorit odvrací na shodu.

40-A
    Jenomže přichází brejková příležitost s pořadovým číslem 2!

40-40
    Bohužel druhý pokus dopadl stejně jako ten první.

40-A
    Michalička se taktéž dočkal tří brejkbolů, stejně jako jeho soupeř v předchozím gemu. Marek je však nemá pohromadě, ale ani to by nemuselo vadit.

2:2
    Na druhé straně je taktéž úspěšný třetí pokus a máme srovnáno na 2:2.

0-15
    Marek navíc začíná dobře i pátý gem a zdá se, že je schopen se soupeřem držet krok.

15-15
    Sousa srovnal na patnáct oba.

30-15
    Může se klidně stát, že uvidíme brejk již ve třetím gemu po sobě.

30-30
    To český hráč nechce za žádnou cenu připustit.

30-40
    A brejkbol se zatím nekoná. Naopak šanci na ukončení gemu má Michalička.

40-40
    Shoda.

40-A
    Výhodu má podávající tenista, Marek by měl tento gem co nejdříve ukončit.

2:3
    Povedlo se. Michalička sice ztratil jako první servis, ale nyní opět vede o jeden gem a po přestávce půjde bojovat o srovnání při vlastním servise Portugalec.

15-0
    Sousa začal dobře šestý gem.

30-0
    Po dvou gemech, ve kterých jsme se dočkali shody to vypadá na rychlou akci Sousy.

40-40
    Tak přece jenom nestačily a máme zde opět shodu!

A-40
    Bohžuel brejková šance zatím nepřichází.

40-40
    Utkání je zatím hodně vyrovnané a o každý gem se provádí velká bitva a nejinak je tomu i v 6. hře.

A-40
    Další gembol pro Sousu, který si již vylepšil své statistiky prvního servisu a dokonce již přeskočil Michaličku.

40-40
    Již třetí shoda v tomto gemu a o šestou hru se bude bojovat dále.

40-A
    Marek se dočkal a vybojoval si brejkbol!

40-40
    Sousa dokázal nepříjemnou sitauci zvládnout a srovnal opět na shodu.

40-A
    Jenže bude muset čelit dalšímu brejku!

40-40
    Jenže ani tentokrát to nevyšlo a šestá hra stále nezná svého vítěze.

40-A
    Třetí šance pro českého tenistu na ukončení tohoto dlouhého gemu.

40-40
    Ani napotřetí se nepodařilo Michaličkovi zlomit odpor soupeře. Již šestá shoda v šestém gemu!

A-40
    Další šance pro Marka nepřichází a naopak Sousa může ukončit tento gem.

40-40
    Kdepak! Nekonečný gem stále nekončí. Hráč, který získá tuto hru bude mít psychicky určitě navrch.

A-40
    Gembol získal Portugalec.

40-40
    Hráči nejsou v této chvíli schopni uhrát dva fiftýny v řadě a tak boj o šestou hru stále trvá.

40-A
    Michalička má šanci na zisk servisu soupeře.

40-40
    Jenže opět se nepodařilo.

A-40
    Tak možná teď Sousa ukončí nekonečný gem.

3:3
    Opravdu! Takto dlouhý gem se jen tak nevidí a získal ho nakonec servirující Sousa, který tak srovnal na 3:3.

0-15
    Jsem sám zvědav, jak zvládne český tenista tento gem - vypadá to, že na něj neúspěch v předchozím gemu následky nenechal.

15-15
    Přes druhé podání se Michalička k fiftýnu nepropracoval.

30-15
    Opět výměna přes druhé podání a opět se raduje Portugalec.

30-30
    Třicet oba a klidně se může stát, že se dočkáme další shody.

30-40
    Brejkbol se nekoná a český tenista má šanci podržet své podání bez většího nebezpečí.

40-40
    Co by to byl za gem, abychom v něm neviděli shodu.

A-40
    4. nasazený tenista a favorit tohoto utkání João Sousa si vybojoval brejkbol.

4:3
    Tak to je škoda! Po dlouhém šestém gemu přišla ztráta servisu v gemu sedmém.

4:3
    Po pauze půjde na servis portugalský hráč, který bude mít za úkol potvrdit získaný brejk. Ve stejné situaci už v prvním setu byl, ale neuspěl.

0-15
    Problémy Sousu zřejmě neminou ani v tomto gemu.

15-15
    Větší náskok však Michaličkovi nenechal.

30-15
    Dalším získaným fiftýnem navíc otáčí vývoj osmého gemu.

40-15
    Dva gemboly a velká šance na potvrzení brejku pro Sousu.

40-30
    Sousa si dokáže vypracovat náskok při svém podání, ale poté začne ztrácet a většinou musí stejně bojovat přes shodu.

40-40
    A nejinak tomu bude v tomto gemu.

40-A
    Dva gemboly zůstaly nevyužity a naopak má šanci na ukončení gemu Michalička!

40-40
    Sousa však dokázal odvrátit brejkbol.

A-40
    Portugalec má navíc výhodu a šanci na potvrzení brejku. Navíc si připsal první eso zápasu.

40-40
    Další shoda!

A-40
    Brejkbolu se Michalička opět nedočkal.

40-40
    Vypadá to, že se tenisté rozhodli předvést další z nekonečných gemů.

A-40
    Portugalec má další šanci na ukončení 8. gemu.

5:3
    To se podařilo a Michalička tak půjde podávat na udržení se v 1. setu.

0-15
    Marek ještě první set nevzdává a to je dobře.

15-15
    Sousa by určitě rád ukončil první set už v tomto gemu, protože při vlastním podání není vůbec jistý. Michalička mu pomáhá dvojchybou.

15-30
    Jenže blíže k zisku hry je opět podávající Michalička.

15-40
    Až na zaváhání při dvojchybě je Michalička v tomto gemu suverénní.

5:4
    Pohodlný gem pro českého hráče znamená snížení na 5:4.

5:4
    Následuje přestávka a výměna stran, poté půjde podávat na vítězství v 1. setu portugalský tenista.

15-0
    Sousa začal tento veledůležitý gem dobře.

15-15
    Marek se však nevzdává a stále bojuje o tento gem a případně i o první set.

30-15
    Pouze dva fiftýny chybí Portugalci k úspěchu v tomto setu.

30-30
    Co bude následovat? Brejkbol nebo setbol, to se dozvíme za okamžik.

40-30
    Je to setbol!

6:4
    Sousa získává první set poměrem 6:4!

0:0
    První set byl velice vyrovnaný. Michalička ztratil svůj servis dvakrát, jeho soupeř však pouze jednou a proto slavil úspěch. V prvním setu jsme viděli několik dlouhých gemů a jsem sám zvědav, co nabídne druhý set.

15-0
    Druhou sadu otevřel servisem Michalička, první fiftýn však získal jeho soupeř díky dvojchybě.

30-0
    I druhý míč jde na stranu Portugalce.

40-0
    Tohle je vážné! Tři brejkboly pro Sousu mu dávají dobrou výchozí pozici.

1:0
    Marek Michalička ztratil své podání čistou hrou.

0-15
    V tomto setu se hráčům na servise zatím nedaří.

15-15
    To moc dlouho netrvalo. Sousa okamžitě srovnává na patnáct oba.

15-30
    Rýsuje se šance na zisk ztraceného servisu zpátky.

15-40
    Dva brejkboly pro Michaličku jsou na světě.

1:1
    Povedlo se! Michalička je zpět v utkání.

15-0
    Vypadá to, že se tenisté rozhodli soustředit hlavně při podání soupeřů.

15-15
    Patnáct oba.

30-15
    Blíže k zisku gemu je opět portugalský tenista. Michalička by měl tento gem získat, jinak jeho šance opět rapidně klesnou.

40-A
    Třemi fiftýny v řadě získává Michalička gembol.

1:2
    Obrat dokonán. Marek udržel servis a tak vede ve druhém setu 1:2.

1:2
    Následuje přestávka a výměna stran.

0-15
    Michalička začal lépe i 4. hru druhého setu.

0-30
    Stav 0:30 je ještě zajímavější.

0-40
    Tři brejkboly má k dispozici Marek MIchalička! Velká šance pro českého hráče.

1:3
    Čistou hrou získal Michalička tento gem a najednou je to on, kdo je na koni.

15-0
    Jenže Portugalec se jen tak nevzdá a chce zaútočit již nyní na servis Marka.

15-15

15-30
    Potvrzení brejku je nyní primárním úkolem.

15-40
    Dva gemboly pro Michaličku.

1:4
    Pohodlný gem znamená vedení 1:4 a ve vzduchu je cítit třetí set.

1:4

15-0
    Stav 1:4 sice vypadá hrozivě, ale Sousa dobře ví, že je rozdíl pouze v jednom brejku.

15-15
    Michalička by v případě zisku tohoto gemu měl druhý set jasně ve své režii.

15-30
    Nakročeno má slušně.

15-40
    Dva brejkboly pro Michaličku, který ovládá druhý set.

1:5
    Je to tady. Marek Michalička půjde podávat na vítězství ve 2. setu!

15-0
    Sousa se ještě zřejmě pokusí o téměř nemožné a to i díky dvojchybě Marka.

15-15
    Jenže Marek Michalička je ve druhém setu v naprosté pohodě.

15-30
    Dva fiftýny dělí Michaličku od zisku druhého setu.

15-40
    Jsou zde dva setboly pro našeho tenistu.

1:6
    Druhý set je u konce. Marek Michalička si vybojoval rozhodující sadu.

1:6
    Michalička ztratil na úvod druhého setu své podání čistou hrou a vypadalo to s ním velice špatně. Pak však dokázal získat ztracené podání zpět a k tomu navíc i všechny zbývající gemy a v pohodě získal druhý set poměrem 1:6. My se tak můžeme těšit na třetí set.

15-0
    Uvidíme s čím příjdou tenisté do třetího setu. Ten otevřel vlastním podáním Sousa a začal dobře.

15-15

30-15
    Velmi důležitý bude pro Sousu vstup do tohoto setu, potom co se mu přihodilo v setu druhém potřebuje co nejdříve nabrat sebevědomí.

40-15
    Má k dispozici dva gemboly.

40-30
    Marek ještě dokázal snížit, je však otázkou jestli to bude na něco stačit.

1:0
    Úvodní gem třetího setu si připsal favorit dnešního utkání.

0-15
    Uvidíme, který z hráčů nabídné svému sokovi první brejkbol. Michalička se k tomu pochopitelně nemá.

15-15
    Sousa srovnává na patnáct oba.

30-15
    Sousa se nebezpečně brejkové šanci blíží.

30-30
    Bude následovat brejkbol nebo gembol?

40-30
    Je to bohužel brejkbol. Sousa má dobrou šanci odskočit hned na úvod rozhodujícího setu.

40-40
    Nepodařilo se a tak zde máme shodu.

40-A
    Výhodu má český hráč a tím i dobrou šanci na srovnání skóre.

1:1
    Přestože musel odvracet brejkbol i tak Marek Michalička srovnal stav ve třetím setu na 1:1.

15-0
    Sousa se oproti druhému setu hodně zlepšil při vlastním podání.

15-15
    Přesto dokáže Michalička i při podání soupeře získávat fiftýny.

15-30
    Marek otáčí vývoj tohoto gemu a může zabojovat o brejkbol.

30-30
    Třicet oba.

40-30
    Brejkbolu se však český hráč nedočkává a naopak bude muset bojovat proti gembolu.

2:1
    Sousa udržel své podání a opět je blíže k postupu do dalšího kola.

2:1

0-15
    Ve třetím setu si prozatím tenisté drží servis a čeká nás tak zajímavé rozuzlení tohoto duelu.

0-30
    2. eso Michaličky v tomto setu.

0-40
    Tři gemboly a šance na čistou hru.

15-40
    Čistá hra to nebude, ale srovnání na 2:2 je blízko.

30-40
    Sousa ještě může přece jenom zabojovat i tuto hru.

40-40
    Tři gemboly nestačily a tak je zde shoda!

40-A
    Marek dostává ještě čtvrtou šanci.

40-40
    Ani čtvrtou příležitost na ukončení čtvrté hry však český hráč nevyužívá a to ho může mrzet v celkovém zúčtování.

A-40
    O to víc, když se Sousa dostal k brejkbolu.

3:1
    Tři gemboly nestačily a poté ani výhoda a zákonitě musel přijít trest. Sousa bere našemu hráči servis a ujímá se vedení 3:1.

4:1
    4. nasazený hráč čistou hrou potvrdil brejk z předchozí hry a je velice blízko k postupu do dalšího kola.

4:1
    Po krátké pauze půjde na servis Marek Michalička.

0-15
    Český tenista se ještě rozhodně nesmířil s porážkou. Rozdíl mezi oběma hráči je stále pouze v jednom brejku.

0-30
    Tento gem je pro Marka hodně důležitý a vypadá to nadějně s udržením vlastního podání.

0-40
    Tři gemboly a šance na čistou hru i na druhé straně.

15-40
    Tak čistá hra to nebude, ale snad se nebude opakovat scenář se 4. hry této sady.

4:2
    Sníženo. Pod tlakem nyní bude Sousa, kterému chybí dva gemy k postupu.

15-0
    Portugalec si však nepřipouští žádný tlak a dostává se do mírného vedení v 7. hře třetího setu.

15-15
    Michalička má pouze dvě šance, jak zabojovat o podání soupeře a tak není na co čekat.

15-30
    První šance by se mohla naskytnou už nyní.

30-30
    Brejkbol však zatím nepřichází.

40-30
    Sousa má gembol na 5:2, v případě využítí by již byl hodně blízko vítězství.

40-40
    Sousa musel do výměny přes druhé podání a nezvládl to.

A-40
    Jenže si vybojoval další šanci.

5:2
    Tuto příležitost už Sousa využil a chybí mu už pouze gem k vítězství v tomto zápase.

5:2
    Následuje přestávka, po které půjde Michalička podávat na udržení se v utkání.

15-0
    Dost možná jsme svědky posledního gemu tohoto utkání. Michalička by však neměl složit zbraně a zkusit zabojovat.

30-0
    Pouhé dva fiftýny dělí 4. nasazeného tenistu od postupu do dalšího kola.

40-0
    Tři mečboly a obávám se, že turnaj pro Marka Michaličku za malou chvíli skončí.

6:2
    Utkání je u konce. Michalička prohrál svůj servis čistou hrou a tím i třetí set poměrem 6:2.

Konec zápasu

Třetí set rozhodl 4. gem, ve kterém Michalička vedl při vlastním podání 40:0, ale servis ztratil. Sousa se oproti druhému setu zlepšil na podání a bezpečně dokráčel k postupu do druhého kola.

To je z mé strany pro dnešek vše a budu se těšit u dalších onlajn reportáží. (13:17:55)