Erraniová – Vinciová 2:0 (kon.) | Šarapovová – Bartoliová 2:1 (kon.)
6 6
Roberta Vinciová
0
2 4
Středa 05.09.2012, 17:00 • Louis Armstrong Stadium • US Open - ženy - US Open (tvrdý povrch)

Sara Erraniová po jedné hodině a dvanácti minutách proklouzla do semifinále US Open jako první Italka vůbec. V souboji se svou partnerkou ze čtyřhry si vedla suverénně, a přestože ve druhém setu dvakrát sama ztratila své podání, dokázala utkání dovést k vítězství.

Výmluvné jsou také tři hlavní statistiky. Přestože vítězných úderů zaznamenala více Vinciová, nevynucených chyb vyrobila za zápas 37, což je o více než dvojnásobek 15 chyb Erraniové. Navíc selhalo u Vinciové i podání. Zatímco Erraniová dostala do dvorce 85% svých prvních servisů, u Vinciové je tato statistika jen 45%. Sečteno a podtrženo, zasloužené vítězství a postup pro Saru Erraniovou. (20:37:03)

Konec zápasu

6:4
    A je tu konec. Dobrým servisem získává Erraniová poslední míček utkání.

40-0
    Všechno teď cpe Erraniová do bekhendu a vychází jí to. Tři mečboly pro Erraniovou.

30-0
    Dlouhé výměny z bekhendu, to je voda na mlýn Erraniové.

15-0
    Vinciová nedokázala vrátit první servis Erraniové.

5:4
    Po dlouhé výměně nakonec Erraniová získává svůj třetí brejk druhého setu a půjde podávat na vítězství.

40-15
    Erraniová bojuje a Vinciová kazí.

30-15
    Vinciová teď pořádně rozběhala svoji soupeřku, ta ale vše stihla a navíc zakončuje vítězným úderem.