Kolín – Havlíčkův Brod 3:11 (kon.) | Mor. Budějovice – Žďár n/S 5:6 (po s.n.)
SC Marimex Kolín
3:11 (1:3, 0:4, 2:4)
BK Havlíčkův Brod
Středa 05.09.2012, 17:30Přípravné zápasy

Kolínští Kozlové utrpěli proti silnému soupeři vysokou porážku 3:11. Nejvýrazněji hosté odskočili ve druhé části, v té třetí už se v závěru bavili hokejem. Přesto Kozlové dokázali v závěrečné dvacetiminutovce vstřelit dvě branky.
    Fanoušci Rebelů děkuji svému týmu za vysokou výhru a já děkuji za pozornost z dnešního střeleckého koncertu. (19:33:13)

60:00

59:57
    Endálův křídelní útok končí dnešní utkání.

59:12
    Kozlové se ještě snaží napadat rozehrávku Havlíčkova Brodu, který zápas už prakticky jenom dohrává u vlastní branky.

57:57
    Musil, Rytnauer, Ostrčil, a mohlo to být už 12:3. Rebelové si už dělají co chtějí a akci trochu překombinovali, Ostrčil pálil mimo. Mrzet je to ale vůbec nemusí.

57:02
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
    Exhibice. Rebelové už se jenom baví hokejem. Puk se zpoza branky dostal na hůl Miroslava Třetiny, který vyhnal Brázdila z brankoviště a mazaně ještě přihrál úplně volnému ONDŘEJI STEHLÍKOVI. Ten už před prázdnou klecí měl jednoduchou úlohu. Asistence: Miroslav Třetina.

56:11
    A přece je tu desátá branka! Akci předcházely ještě nebezpečné pokusy Musila, o chvíli později ale v mezikruží po nahrávce Moravy zacílil zápěstní střelou PETR ŠTĚPÁNEK. A nemýlil se. Puk zapadl přesně pod břevno. Asistence: Marian Morava.

55:47

55:39
    Puk v ochranné síti. Rebelové v této přesilové hře sice dobře kombinují, střelecké pokusy ale chybí.

55:01
    Dlouho se čekalo na střelecký pokus Havlíčkova Brodu. Na modré se odhodlal Pavlík, jehož střelu se ještě snažili dorážet dva hráči. Brázdil ale drží kotouč.

53:47
    Šance pro Rebely na desítku! Nedbal (KOL) totiž zahrál vysokou holí.

52:05
    Štěpánek v přečíslení přihrával na druhou vlnu, puk se ale po zásahu Brázdila ocitl před brankou, kde jej vysokým doklepnutím do sítě dopravil PAVEL MUSIL. Asistence: Petr Štěpánek.

Dnešní utkání v Kolíně sleduje 200 diváků.

50:53
    Kozlové právě vstřelili branku!
    V pokračující klasické přesilovce dává Kolín po nádherné souhře třetí branku. Martin Barták od modré přiťukl před branku PETRU MORKESOVI, který ukázal přehled o hře a z první vymetl prostor u bližší tyče. Asistence: Martin Barták, Tomáš Pácal.

50:28
    Hosté už jsou ve čtyřech. Navíc se po úmyslném ofsajdu přesouvají před branku soupeře.

50:05
    Nedbal zamířil od modré hodně tvrdě do Dolejšovy výstroje.

49:20
    Ondráček drží kotouč za domácí brankou a šetří čas.

49:05
    Rebelové jdou do tří! Kostourek (HBR) jde na trestnou za zdržování hry.

49:05
    Cerkovi před brankou obětavě pod nohy skočil Soldán, čímž zabránil střele z velmi lukrativní pozice.

48:11
    Lukáš Endál (HBR) je hodně pobaven s výrokem sudích. V úniku totiž přidal další branku, která ovšem neplatí. Sudí nekompromisně posílají Endála na trestnou za držení hole.

47:14
    Vzápětí na druhé straně ale Havlíčkobrodští navyšují svůj náskok. V samostatném úniku se ocitl LUKÁŠ ENDÁL a bekhendem skóruje. Bez asistence.

47:05
    Domácí jsou při chuti. Na dvakrát dorážel po nahození na branku Vágner. Dolejš byl ale pevně připraven.

45:29
    Poněkud nudnější pasáž hry obohatil brankou ONDŘEJ CERK a sklízí zasloužené ovace. Dokázal se totiž probít přes dva hráče soupeře a i v pádu, kdy byl faulovaný, před Dolejšem dokázal zavěsit přesně pod břevno. Bez asistence.

43:55
    Fiedler se na chvíli zjevil před Brázdilem. Včas zasáhl Špringl.

43:10
    Obranné páry Kolína odvádí skutečnou skvělou práci. Rebelové mají vůbec problém dostat se do pásma. Na druhé straně se ale domácí do útoku příliš neženou.

42:00
    Prozatím sledujeme klidnou hru. Kozlové dobře bruslí a pokrývají střední pásmo. Rebelové tak musejí od vlastní branky hledat místo pro rozehrávku.

40:58

40:21
    V pokračující přesilové hře mohl další branku zaznamenat Vondráček. K puku se před brankou dostal po vyražené střele Endála. Byl ale rychle odstaven.

40:01

Ve druhé dvacetiminutovce hosté ještě navýšili svůj náskok. Třetinu vyhráli v poměru 4:0. Velký podíl na brankách má zejména dvojice Třetina-Endál. Jeden gól zaznamenala dokonce i ve vlastním oslabení. Kozlům nepomohlo ani střídaní brankářů.

Třetí třetina začne přibližně v 19.01 hod.

40:00

39:58
    Kolínští vyhazují a závěrečný minuty druhé třetiny už přečkají bez úhony.

39:24
    Třetina vyjel zpoza branky a střílel do růžky Brázdilovy branky. Těsně minul.

38:52
    Vyloučen Lukáš Nekvasil (KOL) za podražení.

37:15
    Brankář Brázdil, který před momentem vystřídal Blažka, si zažil krušný křest. Ve vlastním oslabení nabral rychlost Lukáš Endál, přihrál na druhou stranu najíždějícímu MIROSLAVU TŘETINOVI, jenž propasíroval puk mezi betony. Asistence. Lukáš Endál.

16:44
    Až Petr Morkes provětral Dolejšovu výstroj. Na střelu z vrcholu kruhů ale hostující brankář dobře viděl a bez problémů zachytil kotouč na prsou.

36:25
    Rebelové s klidem rozehrávají od vlastní branky a kontrolují kotouč.

35:49
    Musil (HBR) opět putuje na trestnou. Tentokráte se provinil hákováním.

34:33

Hosté v plném počtu hráčů přidávají další branku. V rohu puk vyšťoural Miroslav Třetina, LUKÁŠ ENDÁL před Blažkem s nabídnutou šancí naložil nejlépe, jak mohl. Střela do protipohybu končí šestým gólem. Asistence: Miroslav Třetina.

34:15
    Kozlové v přesilové hře tlačili na pilu, ale ani z četných střeleckých pokusů toho moc nevymysleli.

32:15
    Skupina hostujících fanoušků oceňuje potleskem akci Štěpánka (HBR), který ovšem zároveň jde na trestnou lavici za držení hole.

31:06
    Zmatky před kolínskou brankou. Na tvrdou střelu Jelínka Blažek taktak dosáhl a o chvíli později ještě musel tygřím skokem jistit Rytnauerovu střelu z oblasti levého kruhu.

30:39
    Jiří Kadlec to zkoušel od pravého mantinelu. Svižná střela končí v Dolejšově lapačce.

30:29

30:02
    Další vyhození. Oslabení už Kolín pravděpodobně přečká bez úhony.

29:17
    Hostům se početní převahy příliš nedaří. Kolínští bez problémů vyhazují a drží střední pásmo.

28:40
    Kozlové se rychle osvobozují.

28:29
    Kopecký (KOL) dostává dvě minuty za držení.

27:42
    Pavel Musil naskočil z trestné a hned se dostal do samostatnému úniku. Proti bývalým spoluhráčům se ale neprosadil. Zápěstní střelu do horní poloviny branky Blažek vytáhl lapačkou.

27:33

26:48
    Rebelové ale propadli v útočné třetině a Kozlové šli rázem do přečíslení 3 na 1. Výborně si vyměnil puk Morkes s Pácalem. Druhý jmenovaný to zkoušel do rohu branky, ale Dolejš ho vykryl ramenem.

26:36
    Třetina vyváží kotouč a šetří čas.

25:57
    Kolínští drží Rebely v pásmu. Malého nahození tečovaly před Dolejšem ještě nejméně dvě hole. Puk však proletěl pouze vedle tyče.

25:33
    Až ve 26. minutě tu máme první vyloučení. Na trestnou putuje Pavel Musil (HBR) za hákování.

24:09
    Po vyhraném buly před Blažkem přidávají Rebelové další branku. Zpoza branky přihrával Třetina na ONDŘEJE STEHLÍKA. Ten z levého kruhu z voleje vymetl vzdálenější šibenici. Asistence: Miroslav Třetina.

23:54
    A jako další to ze stejné pozice zkoušel Protivný. Střele předcházel ještě útok Knotka, jenž si obhodil dva hráče, na tom třetím ale ztroskotal.

23:13
    Kozlové jsou pod permanentním tlakem. Další souhru před Blažkem tvrdou střelou od modré zakončoval Jelínek. Domácí brankář drtí touš na prsou.

22:35
    Fiedler chtěj v mezikruží uvolnit Musila, tomu se však puk zapletl mezi bruslemi.

21:42
    Špringl po buly v útočné třetině napálil puk jen do výstroje před sebou stojícího Rytnauera.

20:13
    Rychlá branka hostí! Jan Knotek zvláštním způsobem zavezl kotouč až před branku. V pádu mu totiž zapadl někam pod výstroj a vypadl právě před Blažkem. Z toho těžil LUKÁŠ ENDÁL, jehož střelu Blažek vyrazil hodně vysoko. Následné tentýž hráč sklepl kotouč ze vzduchu a umístil jej mezi tyče. Bez asistence.

20:01

V první třetině se projevil prvoligový a druholigový rozdíl obou mančaftů. Více ze hry měli jednoznačně Rebelové, kteří se ujali rychlého dvoubrankového vedení. Kozlové se na dostřel po několika odvrácených šancích dostali díky Kadlecovi, jenže vzápětí hosté opět odskočili zásluhou "dvoubrankového" Meidla.

Druhá dvacetiminutovka začne přibližně v 18.14 hod.

20:00

19:57
    Ještě to zkoušel z levého kruhu Ostrčil. Kolínský brankář ukázal mrštnou lapačku.

19:33
    Rebelové mají puk na hokejkách za vlastní brankou, kde pravděpodobně první třetinu také dohrají.

18:56
    Po icingu hostů se vhazuje před Dolejšem.

18:20
    Na druhé straně z úhlu najížděl Třetina. Tvrdá pumelice se otřela o Blažkovu lapačku.

16:59
    Trestuhodně zahozená šance Ondřeje Cerka. Kolínský forvard se v úniku dostal až před Dolejše, který z braky hodně vyjel. Cerk jeho záměr vystihl, obhodil si jej a ocitl se tak před odkrytou klecí. Jenže puk mu odskočil a následným bekhendovým pokusem přestřelil.

16:24
    Další útočná zteč Havlíčkobrodských končí na postavení mimo hru.

14:55
    Ovšem Havlíčkův Brod rychle odpovídá. VÁCLAV MEIDL se protáhl kolem mantinelu až do útočné třetiny a z oblasti vrcholu levého kruhu prostřelil Blažka mezi betony. Asistence: Radim Ostrčil.

14:03
    Domácí z rychlé akce snižují. Ondřej Cerk na modré zachytil puk, na druhé vlně našel najíždějícího JIŘÍHO KADLECE, jenže nenápadnou, leč skvěle umístěnou a skrytou střelou přes obránce, vymetl prostor u bližší tyče. Asistence: Ondřej Cerk.

13:40
    Na druhé straně to z mezikruží zkoušel Fiedler. Forhendový pokus zacílil těsně vedle bližší tyče.

13:22
    Možnosti vhazování v útočném pásmu se snažil využít na modré Barták. Jeho tvrdý pokus po sérii odrazů končí v Dolejšově výstroji.

12:35
    Gólman Blažek pevnými betony hodně podržel svůj tým. Po závaru před brankou nadvakrát udržel Rytnauerovu dorážku. Následující vysoký pokus přeletěl klec.

12:11
    Zpoza branky namazal Třetinovi Meidl. Brodský útočník však těsně minul zařízení.

10:32
    Po chybě Kozlů ve středním pásmu ujížděli Rebelové dva na jednoho. Vondráček proti Výbornému zkoušel stahovačku, čímž chtěl uvolnit Knotka do gólové pozice, ale domácí zadák jeho záměr výborně vystihl a příležitosti zabránil.

09:49
    Mejzr se snažil pasem z obranného pásma založit rychlý útok. Jeho přihrávku však nikdo nezpracoval, a tak puk končí pouze na zakázaném uvolnění.

08:59
    A druhá velká šance. V přečíslení kolínský odchovanec Musil trefuje břevno!

08:48
    Klasická souhra v útočném pásmu končí křížnou přihrávkou na u levé tyče číhajícího Kostourka, jehož pokus z voleje výborně vychytal Blažek!

07:56
    Cerk s Kadlecem se do dostali do přečíslení dva na jednoho! Druhý jmenovaný po přihrávce zkusil rychlou střelu, jenže byl příliš vysoká a nedůrazná. Dolejš bez větších problémů drží puk v rukavici.

07:16
    Hosté nadvakrát nahazovali puk na branku, přičemž podruhé byl přizvednut do ochranné sítě. Vhazuje se ve středním pásmu.

05:58
    O rychlou odpověď se snažil kapitán Malý. Po rychlém přechodu přes modrou ale mnoho prostoru nedostal, a tak zápěstí střela končí na levém betonu mladého gólmana Rebelů.

05:11
    A máme tu druhý gól rychle za sebou. Hosté uzavřeli Kozly v jejich obranném pásmu. Střelu Rytnauera z úhlu ještě Blažek pokryl, na následnou dorážku MARTINA ONDRÁČKA z bezprostřední blízkosti byl už ale krátký. Asistence: Ladislav Rytnauer.

04:36
    Obrovská hrubka domácí obrany končí brankou. Pýcha si nerozuměl v rozehrávce se spoluhráčem a před brankou se tak k puku dostal úplně volný VÁCLAV MEIDL. Blafákem do forhendu si bez větších problémů poradil s gólmanem a zavěsil přesně pod jeho vyrážečku. Bez asistence.

04:02
    Rebelové mají i nadále navrch a drží soupeře v jeho obranném pásmu.

03:13
    Podobná situace jako před chvílí, jen s tím rozdílem, že puk končí v brance. Gól však platit nebude, protože kotouč přešel brankovou čáru až po odpískání.

03:03
    Na druhé straně se po buly kolem klece obkroužil Štěpánek - Blažek byl u tyče včas.

02:20
    První šanci domácích měl Jiří Kadlec. Křídelní průnik zakončil bekhendovou střelou, kterou Dolejš betony srazil do rohu kluziště.

01:47
    Ondráček v hodně nebezpečné pozici! V přečíslení dostal kotouč od mantinelu od Rytnauera. Měl dostatek času na přesně umístěnou střelu zápěstí, kterou ovšem Blažek vyrazil rukavicí.

01:22
    Rychlá rozehrávka na Ježka nevyšla, a tak jdou kupředu opět Rebelové.

00:52
    Protivný po buly v útočném pásmu opřel svojí střelu o zadní mantinel. Otočku kolem branky následně zkoušel Meidl, Kolínští se ale vzápětí osvobodili.

00:19
    Úvodní útok Rebelů končí ofsajdem.

00:01

SC Kolínští Kozlové: Blažek (Brázdil) - Nedbál, Hanzl, Barták, Pácal, Pýcha, Výborný, Špringl, Kopecký, Richter - Kubát, Šafránek, Malý "C", Herwing, Mejzr "A", Morkes, Cerk, Kadlec "A", Ježek, Zumr, Vágner, Nekvasil

HC Rebel Havlíčkův Brod: Dolejš (Neruda) - Ostrčil, Soldán, Protivný, Pavlík "A", Novotný, Morava "A", Jelínek - Stehlík, Vondráček, Knotek, Endál, Polodna "C", Třetina, Meidl, Ondráček, Kostourek, Rytnauer, Musil, Štěpánek, Fiedler

Rozhodčí: Kubeš - Špringl, Tasch.

Přeji příjemný den z kolínského zimního stadionu, který po týdnu bude opět hostit prvoligového soupeře. Po Královských lvech se do Kolína chystají Rebelové z Havlíčkova Brodu. Ti si zatím v přípravě vedou skvěle, prozatím prohráli jediné utkání a aktuálně drží šňůru šesti zápasů bez porážky. Kozlové mají za sebou šest přípravných duelů, z nichž tři vyhráli. Dnes síly poměří s někdejším soupeřem z druholigové skupiny střed.

Středeční utkání bude mít zvláštní náboj pro dvacetiletého útočníka Havlíčkova Brodu Pavla Musila. Na Vysočinu totiž před rokem přišel právě z Kolína, kde si i v mladém věku vydobyl pozici nejproduktivnějšího hráče. V ročníku 2010/11 dokázal svůj tým dotáhnout na třetí místo ve skupině střed po základní části 20 góly a 29 přihrávkami. Na úctyhodný počet 49 kanadských bodů mu stačilo pouze 36 odehraných zápasů.
    V Havlíčkově Brodě loni zaznamenal 8 bodů (5+3) a uvedl se jako velký talent do budoucna.

I v Kolíně působí bývalí Rebelové. Útočník Radek Špringl a obránce Tomáš Richter opustili havlíčkobrodskou juniorku před rokem. V novém působišti zatím čekají na větší šanci prosadit se.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Pavel Buňat

Branky a nahrávky: 15. Kadlec (Cerk), 46. Cerk, 51. Morkes (Barták, Pácal) - 5. Meidl , 6. Ondráček (Rytnauer), 15. Meidl (Ostrčil), 21. Endál, 25. Stehlík (Třetina), 35. Endál (Třetina), 38. Třetina (Endál), 48. Endál, 53. Musil (Štěpánek), 57. Štěpánek (Morava), 58. Stehlík (Třetina)

SC Marimex Kolín: Blažek ( od 38. Brázdil) - Nedbál, Hanzl, Barták, Pácal, Pýcha, Výborný, Špringl, Kopecký, Richter - Kubát, Šafránek, Malý "C", Herwing, Mejzr "A", Morkes, Cerk, Kadlec "A", Ježek, Zumr, Vágner, Nekvasil
    BK Havlíčkův Brod: Dolejš (Neruda) - Ostrčil, Soldán, Protivný, Pavlík "A", Novotný, Morava "A", Jelínek - Stehlík, Vondráček, Knotek, Endál, Polodna "C", Třetina, Meidl, Ondráček, Kostourek, Rytnauer, Musil, Štěpánek, Fiedler

Rozhodčí: Kubeš - Špringl, Tasch