Vítkovice – Vsetín 7:0 (kon.) | Pardubice – Písek 3:5 (kon.) | K. Vary – Slavia 2:5 (kon.)
HC Kladno – Chomutov 9:3 (kon.) | Liberec – Motor ČB 5:3 (kon.) | Zlín – Olomouc 0:1 (kon.)
Letňany – HC Litvínov 2:5 (kon.) | Mladá Boleslav – Havlíčkův Brod 2:1 (kon.) | Sparta – HC Plzeň 2:3 (kon.)
Jihlava – Hr. Králové 3:2 (po pr.) | Třinec – Přerov 8:1 (kon.)
HC Dukla Jihlava
3:2 (2:0, 0:2, 0:0)
Královští lvi Hradec Králové
Pátek 07.09.2012, 18:00Extraliga staršího dorostu

Vítejte u dnenšího on-line přenosu! V rámci prvního kola Extraligy staršího dorostu přivítají svěřenci trenéra Františka Zemana celek z Hradce Králové. Kterému z mužstev se vydaří lépe vstup do sezony? Úvodní buly je naplánováno na 18:00.

00:01

00:16
    Hosté se ihned po vhazování vydali dopředu. K zakončení se dostal Daniel Šeps, jehož ránu z uctivé vzdálenosti Vacek vytěsnil.

01:12
    Dukla si zahraje první přesilovou hru. Za sekání odchází pykat Tomáš Drašnar (HKR). Hradecký forvard navíc dostává 10 minut za nesportovní chování.

01:41
    K zajímavé dorážce se dostal Jan Mandát. Z mezikruží se však tento šikovný mladík prosadit nedokázal, rána šla těsně mimo.

02:56
    Hradec nyní zahrozil v oslabení. Hostující útočník přihrával zpoza brány na spoluhráče, který naštěstí pro domácí puk nedokázal uklidnit.

04:32
    Z otočky nyní pálil Marcel Juráň! Domácímu útočníkovi stačilo jen velmi málo k tomu, aby rozsvítil červené světlo za Veselým. Puk minul hostující svatyni jen o malý kousek.

05:53
    První pětka Dukly nyní sevřela soupeře v jeho obranné třetině. K větší příležitosti se ale nedostala, Lvi se nakonec osvobodili.

06:55
    Hráčům hostí se nedaří přechod přes střední pásmo, červenožlutí borci ho brání svědomitě. Celkově se hraje v těchto chvílích spíše ve střední třetině.

07:35
    Máme zde vyloučení na obou stranách. Za domácí odchází na trestnou lavici za držení hole Lukáš Jícha (JIH), hradecký Martin Matějček (HKR) obdržel dvě minuty za nedovolené bránění.

08:52
    Hra ve čtyřech se zdá býti optimálnější pro domácí celek, za který nyní zahrozil Simon Beran. Forvard Dukly ale narazil pouze na beton připraveného Veselého.

09:35
    Oba celky jsou v plném počtu, na branku se stále čeká.

10:20
    Jihlavští hokejisté především velmi dobře napadají, nyní donutili Královské lvy vyhodit až na zakázané uvolnění. Hra se tak stěhuje zpět před Veselého.

11:21
    Od modré čáry pálil švihem Jiří Severa. Lapačka hradeckého brankáře však byla na svém místě. Vhazuje se po pravici hostujícího mága.

12:38
    Dukla právě vstřelila branku!
    Domácí jdou do vedení! Po pasu Jana Mandáta nabral LUKÁŠ ANDĚL rychlost, následně se prodral podél levého hrazení a vypálil. Trefil přesně prostor mezi vyrážečkou a tělem. Asistence: Jan Mandát, Roman Čermák.

13:50
    Hradečtí budou pět pykat. Martin Matějček (HKR) dostává dvě minuty za napadení.

15:07
    Po krásné kombinaci se dostal ke střele Jan Mandát. Z těsné blízkosti ale Veselého nepropálil. Následně se hosté osvobodili.

15:50
    Hosté v plném počtu. Dukla nedokázala i přes několik slibných příležitostí skórovat.

16:31
    V prakticky první velké příležitosti se nyní ocitli také hosté. Radek Pilař dostal zpoza brány přihrávku jako na zlatém podnose. Nabídnutou šanci ale nevyužil, trefil pouze hruď Davida Vacka.

17:13
    Další ofenzivní snahu domácí Dukly zastavuje postavení mimo hru. Buly bude provedeno ve středním pásmu.

18:41
    Dukla navyšuje své vedení. Po krásné přihrávce z levé strany rozvlnil síť za Veselým SIMON BERAN. Asistence: Lukáš Jícha, Lukáš Anděl.

19:36
    Dukla i těsně před koncem první periody velmi aktivně napadá.

20:00

Je za námi první dějství, které přineslo velmi svižný hokej. Tím se prezentovali především domácí borci, kteří tak po brankách Jíchy a Berana zaslouženě vedou. Budou mít takovýto průběh i následující dvě třetiny? Sledujte náš on-line přenos!

20:01

20:36
    Hosté začali velmi aktivně. Svou snahu ale přehnali, Radek Pilař (HKR) obdržel dvě minuty za napadení.

21:23
    Domácí si početní výhodu příliš neužili, na lavici hanby totiž putuje za sekání Vladimír Port (JIH).

21:41
    Z velkého úhlu se nyní pokoušel ohrozit Veselého Lukáš Anděl. Na hradeckého gólmana ale švihem nevyzrál.

22:01
    S vyloučeními se nyní roztrhl pytel,na trestnou lavici putuje Marcel Juráň (JIH), tentokráte za hákování.

22:36

23:36
    Hostím se hra v početní výhodě vůbec nedaří, Lvi se nemohou usadit v útočné třetině. Defenzivní práce Dukly je dnes skutečně precizní.

24:57
    A další trest. Nyní odjíždí za "katr" Martin Pumr (HKR). Provinil se vysokou holí.

25:17
    Hradec právě vstřelil branku!
    Tak to je neskutečné! Hradečtí se nakonec prosazují právě v oslabení. Po chybě jihlavských hráčů se puku chopil DANIEL ŠEPS, načež ujel domácím borcům a trefil přesně pravé víko Vackovy klece. Asistence: Radek Pilař.

25:48
    Lvi pravděpodobně hru v oslabení pilovali, jinak si toto nedovedu vysvětlit. DANIEL VOŽENÍLEK vybojoval kotouč u pravého hrazení, rozjel se směrem k jihlavské bráně a nekompromisně zakončil. Bez asistence.

26:57
    Hosté v plném počtu. Hradec si toto oslabení může dát zarámovat, do černého se totiž trefil hned dvakrát!

27:43
    Dukla se ale nevzdává a stále bojuje. Proti rozjetým hráčům hostí se však prosazuje těžko.

28:20
    Další hradecký pokus lapí Vacek do své rukavice. Skórovat se pokoušel Štěpán Havránek. Na druhé straně neuspěl švihem Jan Mandát.

29:30
    Z hranice levého kruhu se snažil nachytat Veselého Marcel Juráň. Hostující strážce svatyně však sklapl betony včas.

30:47
    Hosté vyhazují až na zakázané uvolnění, hra se vrací zpět před Veselého.

31:16
    Jan Mandát nyní pálil z pravého kruhu. Mířil ale těsně vedle levé tyče Veselého klece.

31:45
    Hra nyní postrádá jakýkoliv smysl, další zakázané uvolnění Hradce Králové.

34:17
    Za tvrdá faul kolenem dostává Marek Marek Malinský (HKR) 5 minut + do konce utkání.

34:46
    Před dotírajícím SImonem Beranem hradecký brankář kotouč raději ukryl.

36:25
    Dukla se proti hradeckým hokejistům nemůže prosadit. Hostující defenziva je zatím velice pevná.

37:16
    Dukle selhala další kombinace. Na prudký pas Jana Mandáta jeden z domácích nedosáhl a puk tudíž vycestoval až do středního pásma.

38:11
    Jiří Severa vystřelil z kruhu na brankáře hostů. Trefil ovšem pouze beton a František Veselý puk ukryl do lapačky.

39:00
    Jan Mandát přihrával před bránu Severovi, ovšem Veselý puku změnil trasu a poslal ho do kruhu před sebe.

39:20

40:00

Druhá třetina byla přesným opakem začátku zápasu. I přes to, že domácí měli o jednoho hráče více v poli, nepodařilo se jim domácí bránu ubránit. Ve 25. minutě se totiž přesně trefil Daniel Šeps a po půl minutě také Daniel Voženílek. Tímto se oba týmy dostaly na stejné skóre. Kdo nakonec svrhne vedení na svoji stranu?

Poslední třetina začne přibližně v 19:31.

40:01

40:56
    Simon Beran chtěl přejet s pukem modrou čáru u brankáře Veselého, ale dobře postavený obránce hostů mu zatarasil cestu.

42:12
    Jiří Bambula to měl namířeno k bráně, ovšem opět se nedostal ke střele přes obranu hostů.

42:45
    Tomáš Drašnar neváhal a vystřelil ze středního pásma. Vacek na něj měl ovšem dobrý výhled a tak mu nedělalo problém ukrýt puk do lapačky.

43:18
    A přichází první vyloučení třetí třetiny. Na trestnou lavici usedá Lukáš Anděl (JIH) na dvě minuty za faul loktem.

43:51
    Martin Matějček střílel od modré čáry, puk ale Vacek vyrazil betonem.

44:40
    Další střela od modré, tentokrát to byl Lukáš Bezděk, ovšem ani tato rána neskončila úspěchem hostů.

45:18

45:34
    Hradec vyhrál buly a hned vystřelil Matěj Klust, kotouč však skončil ve Vackově lapačce.

46:46
    Daniel Voženílek (HKR) usedá na lavici trestoměřičů za podražení na dvě minuty.

47:36
    Lukáš Jícha zkoušel vystřelit z kruhu, bránu ale těsně minul.

47:56
    Jan Mandát právě trefil tyčku brány Veselého. Kdyby puk letěl jen o kousek vedle, už by se jihlavští radovali.

48:46

50:00
    Lukáš Anděl si dojel pro puk v rohu hřiště u Veselého, jeho přihrávka Janu Mandátovi, který čekal u brány, šla však těsně vedle jeho spoluhráče.

51:19
    Daniel Voženílek připravil nepříjemnou situaci Vackovi. Vystřelil na něj z mezikruží, ovšem brankářovi puk vypadl z lapačky a Voženílek se nebezpečně blížil. Nakonec se však jihlavský obránce dostal k puku dříve, než útočník Hradce.

52:34
    Lukáš Jícha (JIH) odjíždí na trestnou lavici za nedovolené bránění.

54:15
    Hosté si stále nemohou udržet prostor před Vackem.

54:34

55:08
    Marcel Juráň vystřelil na Veselého, ten ale vyrazil puk betonem vysoko nad sebe.

56:36
    Michal Musil střílel z mezikruží na Vacka, střelu mu ale blokoval David Košař.

57:53
    Tomáš Drašnar poslal puk před bránu, ovšem jeho spoluhráči se nestihli zorientovat a kotouč kolem nich pouze proletěl.

58:33
    Simon Beran zkoušel střelu na Veselého, ovšem trefil pouze obránce stojícího před ním.

59:18
    Lukáš Jícha (JIH) se hnal za pukem, který jel na bránu Veselého, ten se k němu ovšem přihnal a nakonec Jícha trefil brankáře. Dostává za to 2 minuty za napadení + 2 minuty za hrubost a za hosty odjel na trestnou lavici Martin Matějček (HKR) na dvě minuty za hrubost.

60:00

Ani jeden z týmů v poslední dvacetiminutovce nakonec gól nedal, takže musí přijít pětiminutové prodloužení.

60:01

60:52
    Jan Mandát ujel hráčům útočící na jihlavskou bránu, ovšem při střele na Veselého trefil pouze jeho pravý beton.

61:18

62:50
    Jan Mandát se dostal těsně před brankáře, trefil ovšem opět pouze Veselého.

64:42
    Michal Mandát zkoušel ještě střelu od modré v signalizované výhodě, ovšem těsně minul.

64:42
    Na dvě minuty odjel na trestnou lavici Lukáš Bezděk (HKR) za hákování. Zároveň si domácí tým vyžádal oddechový čas.

64:54
    Oddechový čas se nakonec domácím vyplatil. Po vzájemných přihrávkách na modré Romana Čermáka s Lukášem Jíchou nakonec odhodlal ke střele ROMAN ČERMÁK, který přesně trefil mezeru nad betonem Veselého.

Dukla tedy nakonec v prodloužení vyhrála za stavu 3:2. Děkujeme za sledování dnešního online přenosu. (20:09:12)

Vojtěch Vopat

Libor Kucza

Branky a nahrávky: 13. Anděl (Mandát , Čermák), 19. Beran (Jícha, Anděl), 65. Čermák (Jícha) - 26. Šeps (Pilař), 26. Voženílek

HC Dukla Jihlava: Vacek - Čermák, Brussman, Košař, Žuček, Půža, Mandát M., Kochánek - Anděl, Jícha, Mandát J. - Beran, Mahút, Juráň - Severa, Bambula, Vykouk - Dvořák, Hotař
    Královští lvi Hradec Králové: Veselý - Bezděk, Skála, Havránek, Klust, Novotný, Matějček, Pumr, Voříšek - Šeps, Pilař, Jebavý - Voženílek, Gančařík, Drašnar - Musil, Jaroš, Wolf - Souček, Malinský

Rozhodčí: Pešina - Dančišin, Matějček