Chabarovsk – Jaroslavl 1:2 (kon.) | Novokuzněck – Mytišči 3:4 (po s.n.) | Novosibirsk – N.Novgorod 5:2 (kon.)
Jekatěrinburg – Magnitogorsk 3:1 (kon.) | Ufa – Čerepovec 1:3 (kon.) | Petrohrad – Barys 7:3 (kon.)
Dynamo Moskva – Chanty-Mansijsk 5:3 (kon.) | Nižněkamsk – Viťaz 4:5 (po s.n.) | Kazaň – Minsk 2:3 (po pr.)
CSKA Moskva – Doněck 5:3 (kon.) | HC Slovan – Riga 2:3 (po s.n.) | Lev – Spartak Moskva 1:4 (kon.)
Lev – Спартак 1:4 (kon.)
HC Sibir Novosibirsk
5:2 (1:1, 2:0, 2:1)
Torpedo Nižnij Novgorod
Sobota 08.09.2012, 12:00KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Dobré poledne,

na programu jsou dnes další utkání Kontinentální hokejové ligy a my zde budeme sledovat přenos zápasu, mezi Novosibirskem a Torpedem Novgorod.

Každý z celků má zatím na kontě po jednom utkání a ani jeden ve svém střetnutí, nedokázal zvítězit.

Domácí Novosibirsk prohrál v prvním kole na svém ledě s Lokomotivem Jaroslavl 2:5 a vstup do soutěže se mu tak vůbec nepovedl.

Novgorod skončil o malinko lépe. V Novokuzněcku podlehl svému soupeři až po prodloužení. Vybojovali tak alespoň bod, když ve druhé a třetí třetině zvládli smazat náskok domácích.

Dnes si tedy jeden celek připíše letošní první výhru.

HK Sibir Novosibirsk: Gaidušenko (Glass) - Safronov, Karavajev, Alexejev, Zajcev, Kulda, Kutuzov, Kudroč - Šumakov, Gračiov, Fisenko - Lehtera, Kopejkin, Enlund - Drugov, Solodušin, Křivonožkin - Nikitěnko, Lebeděv, Štěpanov -Osipov.

Torpedo Nižnyj Novgorod: Koval (Maslakov) -Ťulapkin, Hietanen, Malenkik, Varlamov, Vasiljev, Bykov - Valujskij, Gorbunov, Krikunov - Varnakov, Makarov, M. Potapov - Zajnullin, Štastný, Thornberg - Ellison, A. Potapov, Ugarov.

Rozhodčí: .

00:01

01:42
    Torpedo právě vstřelilo branku!
    Varlamov sám obkroužil branku a přihrál před bránu, kde byl volný neomylný MICHAJL VARNAKOV.

3:50
    Hraje se rychlý hokej, střelecké pokusy teď proběhly na obou stranách, ale gólmani jsou byli v obou případech připraveni.

06:28
    Sibir právě vstřelil branku!
    A je vyrovnáno. Za domácí se o to postaral KRISTIÁN KUDROČ. Asistence: Jori Lehtera a Jonas Enlund.

09:26
    Hosté budou hrát přesilovku. 2 minuty za hrubost dostává Maxim Křivonožkin.

11:26

11:30
    Hosté sice svou početní výhodu nezahráli špatně, výraznější šanci si ale nevytvořili.

13:05
    Domácí teď hrají lépe. Zajímavě teď Enlund ohrožoval Kovala bekhendem a následný protiútok Novgorodu výborně ubránili a znovu se pouštějí do útočné akce.

13:23
    Na dvě minuty za nedovolené bránění teď odchází Kristián Kudroč. Hosté mají početní výhodu.

13:47
    Je po přesilovce. Z Torpéda odchází na trestnou lavici za sekání Martin Thornberg.

15:23
    Domácí jsou v plném počtu a mají velmi krátkou přesilovku.

15:47
    I hosté jsou již v plném počtu a hraje se 5 na 5.

17:20
    Domácí se znovu usazují v útočném pásmu a snaží se něco vymyslet, ale brankář Koval zatím předvádí skvělý výkon.

19:01
    Začíná poslední minuta první třetiny.

19:27
    Hostující hráč se teď dostal do brejku a jel úplně sám ba Glasse, který perfektně zachránil domácí!

19:40
    Teď to prozměnu vypadalo na přečíslení na druhé straně, ale domácí se ocitli v ofsajdu.

20:00

Máme tu konec první dějství. Skóre otevřeli po krásné akci hosté, ale pak se domácí celek probudil a začal být daleko aktivnější a Novgorod k ničemu nepouštěl. Vzešlo z toho vyrovnání, které bylo málem ztraceno, když půl minuty před koncem měli hosté možnost brejku. Hlavně díky gólmanům je skóre po první třetině vyrovnané 1:1.

Druhá třetině začne přibližně ve 12:50.

20:01

21:28
    A domácí začínají druhou třetinu dobře a navazují na předchozí část, kdy byly lepším týmem. Hosty drží brankář Koval.

23:37
    Michajl Ťulapkin dostává 2 minuty za držení hole. Domácí budou mít početní výhodu.

23:46
    A ARTURS KULDA využívá přesilovku domácích již po 9 vteřinách! Asistence: Jori Lehtera.

25:32
    Kristián Kudroč dostává 2 minuty za držení, také hosté si zahrají v početní výhodě.

27:32

29:20
    Hosté začali teď více bruslit a podávají teď lepší výkon, než doposud.

31:50
    Michajl Fisenko dostává 2 minuty za hákování další přesilová hra pro hosty.

33:50

35:42
    A domácí zvyšují svůj náskok. Od modré čáry pálil Kristán Kudroč a odraženou střelu pohodlně dorazil KIRILL LEBEDĚV.

37:30
    Na ledě se teď nic zajímavého neděje, jen se bojuje ve středním pásmu o puk.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

40:00

Druhá část je za námi. Hosté sice chvílema předváděli zlepšený výkon, ale hlavně díky zbytečným vyloučením teď prohrávají o dvě branky. Novosibirsk si dnes zatím jde pro vítězství, když po dvou třetinách vede 3:1.

Třetí třetina začne přibližně ve 13:37.

40:01

40:33
    Nikita Zajcev je vyloučen a domácí budou hrát další oslabení.

42:33

42:53
    JORI LEHTERA přidává již čtvrtou branku Novosibirsku! Bez asistence.

44:58
    Maxim Gračiov se tentokrát vrhl do útoku až moc po hlavě. Najel do brankáře Kovala velmi tvrdě a dostává 10 minutový osobní trest. Začíná dvouminutová přesilovka hostů.

46:58

50:59
    ANDREJ ŠTĚPANOV přidává pátou branku domácích a nikdo už nepochybuje o dnešním úspěchu domácího celku. Asistence: Vítězslav Solodušin.

51:26
    Oddechový čas pro domácí.

52:47
    Na trestnou lavici odchází Konstantin Alexejev. Hosté hrají dnes opravdu často v pěti proti čtyřem.

54:47

56:01
    A další vyloučení domácích. Tentokrát odchází na trestnou lavici Lebeděv.

57:24
    Konečně se hostům podařilo, alespoň vstřelit branku v přesilové hře. Střelcem branky je EVGENIJ VARLAMOV. Asistence: Michajl Varnakov.

59:01
    Začíná poslední minuta třetí třetiny.

60:00

Utkání je za námi. První dvě dějství přinesla pěknou podívanou, hlavně Novosibirsk hrál pěkný a útočný hokej. Paradoxně to byli právě domácí, kteří strávili velkou část základní hrací doby na trestné lavici, ale hosté dokázali využít pouze tu poslední početní výhodu, kterou pouze korigovali výsledek na 5:2.

Přeji příjemný zbytek dnešního dne. (14:13:13)

Dušan Šitner

Branky a nahrávky: 7. Kudroč (Lehtera, Enlund), 24. Kulda (Lehtera), 36. Lebeděv (Kudroč), 43. Lehtera, 51. Štěpanov (Solodušin) - 2. Varnakov (Varlamov), 58. Varlamov (Varnakov)

HC Sibir Novosibirsk: Glass (Gaidušenko) - Safronov, Karavajev, Alexejev, Zajcev, Kulda, Kutuzov, Kudroč - Šumakov, Gračiov, Fisenko - Lehtera, Kopejkin, Enlund - Drugov, Solodušin, Křivonožkin - Nikitěnko, Lebeděv, Štěpanov -Osipov.
    Torpedo Nižnij Novgorod: Koval (Maslakov) -Ťulapkin, Hietanen, Malenkik, Varlamov, Vasiljev, Bykov - Valujskij, Gorbunov, Krikunov - Varnakov, Makarov, M. Potapov - Zajnullin, Štastný, Thornberg - Ellison, A. Potapov, Ugarov.