PSG – Toulouse 2:0 (kon.) | Remeš – Montpellier 3:1 (kon.)
Paris Saint-Germain
2:0 (1:0)
Toulouse FC
Pátek 14.09.2012, 20:45 • Parc des Princes, Paříž • Francouzská Ligue 1 Uber Eats

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

Zdravím všechny fanoušky dobrého francouzského fotbalu, po reprezentační pauze pokračuje Ligue 1 svým 5. kolem, Paris Saint-Germain přivítají Toulouse.

Suverénně největší favorit celé soutěže z Paříže, jehož majitelé přes léto nakoupili řadu hvězd v čele se Zlatanem Ibrahimovičem a Ezequiellem Lavezzim, nevstoupil do nového ročníku příliš přesvědčivě. Po 4 zápasech sice ještě neprohráli, ale třikrát remizovali! Vyhráli pouze v minulém kole na půdě Lille 2:1, když se dvakrát trefil právě švédský kanonýr Ibrahimovič.

Nepřesvědčivé remízy s Lorientem (2:2), Ajacciem (0:0) a Bordeaux (0:0) dávají velkou naději hostům z Toulouse, kteří jsou na tom, co se týče umístění lépe, nacházejí se na čtvrtém místě se ziskem 8 bodů. Toulouse dokázalo porazit jak St. Etienne, tak Nancy, bodový zisk zaznamenali také v zápasech s obhájci z Montpellieru a nováčkem z Reims. Dnes tedy uvidíme souboj dvou neporažených celků.

Paris Saint-Germain: Sirigu - Maxwell, Sakho, Alex, Jallet - Motta, Matuidi, Verratti - Pastore, Menez - Ibrahimovič

Toulouse FC: Ahamada - Yago, M'Bengue, Abdennour, Aurier - Sissoko, Didot, Capoue, Braaten - Tabanou - Ben Yedder

Rozhodčí: Castro - Grosbost, Jeanne.

Oba týmy už jsou na hrací ploše.

1

2
    Postupný útok domácích skončil dlouhým nákopem za obranu, kde byl Menez, ale v ofsajdu.

2
    Hezkou individuální akcí se prezentoval Capoue, Maxwell ho musel faulovat.

4
    Paříž rozjíždí další postupný útok.

5
    Menez se sám zamotal do svých kliček.

6
    Pastore chtěl vyslat přihrávku na Ibrahimoviče, ten však přestal hrát, protože věděl, že se nachází v ofsajdu.

7
    První obrovská šance zápasu! Ibrahimovič se krásnou individuální akcí dostal až před Ahamadu, jehož ale nedokázal prostřelit!

8
    Na rohový kop si nejvýš naskočil domácí stoper Alex, branku ale hodně minul.

10
    Delší čas s míčem si poprvé užívají také hosté z Toulouse.

11
    Aurier se svým průnikem po pravé straně neuspěl.

12
    Matuidi neuspěl s technickou střelou.

13
    Sirigu si vyběhl na centrovaný míč z pravé strany, který snadno polapil do své náruče.

14
    Ibrahimovič v dalším ofsajdu.

15
    Jalletův centr skončil až za Ahamadovou brankou.

17
    První roh pro hosty.

18
    Dopředu už znovu míří domácí.

18
    Dalekonosná rána Ben Yeddera nechala protáhnout Siriga, který se blýskl skvělým zákrokem!

20
    Aurierův centr do pokutového území odvrátil Sakho na rohový kop.

21
    Pastore fauloval na útočné polovině.

23
    Domácím se nedaří rozehrávka.

24
    Sissokova propagační střela za velké dálky neměla šanci na úspěch.

25
    Ibrahimovič se snažil nechat vyniknout Pastoreho, toho ale dobře odbránil Abdennour.

26
    Další dobrá práce hostujícího Abdennoura, který odvrátil Pastoreho centr těsně před číhajícím Zlatanem Ibrahimovičem.

28
    Sakho dokázal zablokovat Didotovu střelu.

29
    Rohový kop Toulouse rozehraje Didot.

30
    Aurierův centr do pokutového území pouze prolétl a skončil v zázemí.

31
    Střela Tabanoua skončila hodně mimo tři tyče.

32
    Ibrahimovič opět načapán v ofsajdovém postavení.

33
    Menez nedosáhl na brilantní přihrávku do prázdné branky.

35
    Matuidiho centr nenašel žádného jeho spoluhráče.

36
    Kolem rozhodčího Castra se seběhl hlouček domácích hráčů, kterým se nelíbil neodpískaný zákrok na pronikajícího Meneze.

36
    Za protesty vidí žlutou kartu domácí záložník Verratti.

38
    Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
    Po nevolích na hrací ploše se domácí ujímají vedení! Na lahůdkový balón za hostující obranu si naběhl JAVIER PASTORE, jež pak přeloboval Ahamadu a posílá domácí tým do vedení!

39
    Domácí povzbuzeni vstřeleným gólem se ženou do dalšího útoku.

40
    Ibrahimovič už nestihl míč na hrací ploše.

42
    Hosté se se svým útokem daleko nedostali.

44
    Thiago Motta si neporozuměl se svými útočnými spoluhráči, pouze tak odevzdal míč hostům.

Sudí Castro v prvním poločase nenastavil ani minutu, po prvních 45 minutách tak vede PSG 1:0, když se v 38. minutě trefil Javier Pastore. Druhý poločas začne přibližně v 21:45.

46

47
    Pastore byl faulován, domácí mají možnost rozehrávky volného přímého kopu.

47
    Ibrahimovič se dostal k hlavičce, nezamířil ale přesně.

48
    M'Bengueuův centr dolétl až k Aurierovy, jehož volej skončil vysoko nad Siriguovou brankou.

49
    Sirigu si počkal až mu centrovaný míč z levé strany doskáče do rukavic.

50
    Menezovu ránu z velkého úhlu vyráží Ahamada na roh.

51
    Pastoreho míč nenašel Ibrahimoviče, následuje tak odkop od hostující branky.

52
    Ibrahimovičova dalekonosná rána skončila v rukavicích Ahamady.

54
    Pastore je po vstřelené brance velmi aktivní, domácí ještě v druhé půli nepůjčili hráčům Toulouse míč.

56
    Aurier se pokusil o nemožné, z velké dálky ale poslal míč pouze na tribunu.

57
    Ibrahimovič si dělal v pokutovém území prostor pomohl si ale faulem.

58
    Ben Yedder se dostal ke střele, Sirigu byl ale připraven.

59
    Ibrahimovič pomohl i v obraně, když odhlavičkoval volný přímý kop z nebezpečné pozice.

60
    Verratti odvrátil míč pouze na rohový kop.

62
    Alex dokázal zablokovat další střelecký pokus hostů.

63
    Toulouse se dostali do menšího tlaku, Didot bude rozehrávat další rohový kop.

63
    První střídání v zápase, odešel hostující Braaten, nahradil ho Riviére.

59
    Žlutou kartu vidí domácí stoper Alex.

65
    Další ofsajd domácích, tentokrát v něm Pastore.

67
    Ben Yedder nestihl přihrávku od Tabanoua, Sirigu byl u míče dříve.

68
    Střela Pastoreho skončila hodně nad.

69
    Podruhé v utkání domácím vyšla skvěle finální přihrávka za obranu, Menez ideálně našel ZLATANA IBRAHIMOVIČE, který už neměl problém vstřelit druhý gól!

70
    Domácí střídají, střelce první branky Javiera Pastoreho vystřídal Chantome.

71
    Další rohový kop hostů.

72
    Po velkém zmatku v pokutovém území domácích následuje opět rohový kop.

74
    Hosté pokračují v obléhání pokutového území Paříže, domácí čekají na brejky.

75
    Domácí v ofsajdu.

76
    Domácí opět střídají, odešel Jeremy Menez, místo něhož už hraje Nene.

78
    Na trávníku je ošetřován domácí kapitán Jallet.

79
    Hosté střídají, Yannick nahrazuje Tabanoua.

80
    Ahamada měl velké problémy s Chantomem, který se snažil dostat k míči.

82
    Domácí se snaží držet míč, chtějí uhájit tři body.

83
    Žlutou kartu za faul na Abdennoura viděl střídající Chantome.

83
    Poslední střídání domácích, posledních pár minut si zahraje Armand, který vystřídal Verrattiho.

85
    Roh domácích rozehraje Nene.

86
    Alexovu hlavičku vyhlavičkoval Capoue z brankové čáry!

88
    Toulouse naposledy střídá, pro dnešek má dohráno Didot, kterého nahradil Regattin.

89
    Ibrahimovič předvedl zajímavou patičku na polovině hřiště.

90
    V dnešním utkání se budou nastavovat 4 minuty.

90+2
    Nene si neporozuměl s Ibrahimovičem.

90+2
    První žlutá karta pro hosty, vidí ji Sissoko.

90+4
    Domácí mají možnost volného přímého kopu, je jasné, že utkání dnes vyhrají.

PSG v předehrávce 5. kola zvítězilo na svém stadionu 2:0 nad Toulouse. V 38. minutě otevřel skóre utkání argentinský reprezentant Javier Pastore. V druhém poločase poté po další rychlé akci skóroval Zlatan Ibrahimovič, jemuž míč přinesl na zlatém podnose Jeremy Menez. Paříž si tak připisuje druhou výhru v řadě a stále zůstává v letošním ročníku neporažena.

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji Vám příjemný zbytek večera a u dalších online přenosů na počtenou! (23:05:56)