Omsk – Nižněkamsk 2:6 (kon.) | Barys – Ufa 3:2 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Kazaň 2:0 (kon.)
Magnitogorsk – Petrohrad 4:3 (kon.) | Čerepovec – Lev 2:3 (po s.n.) | Viťaz – HC Slovan 0:3 (kon.)
Spartak Moskva – Chabarovsk 3:1 (kon.) | Doněck – Novosibirsk 2:3 (po s.n.) | Minsk – CSKA Moskva 3:1 (kon.)
Riga – Novokuzněck 3:1 (kon.)
Avangard Omsk
2:6 (0:1, 0:1, 2:4)
Neftěchimik Nižněkamsk
Sobota 15.09.2012, 12:00KHL

Utkání je za námi. Ve třetí třetině padlo až šest branek, ale nic to nezměnilo na tom, že hosté si udrželi své vedení a zvítězili jasným poměrem v Omsku.

Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (14:10:03)

60:00

59:03
    Bělov se po návratu z trestné lavice ještě lehce chytl s Cibákem, ale nic vážnějšího se nekoná.

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny. Teď už není pochyb o tom, že také celého dnešního utkání.

58:51

56:51
    Anton Bělov dostává 2 minuty za podražení a hosté si zahrají ještě jendu přesilovou výhodu.

55:26
    Nižněkamsk právě vstřelil branku!
    V probíhající 56. minutě se rozhodl Omsk riskovat a odvolat brankáře a je z toho šestý gól hostů. Postaral se o něj ANDREJ SUBBOTIN. Bez asistence.

52:56
    A je tu další branka, kterou zaznamenává OSKAR OSALA, dnes velmi viditelný muž. Bez asistence.

50:17
    Hosté se dostali do přečíslení dva na jednoho a sehráli ho krásně a jednoduše, přihrávka, střela a gól, který zaznamenal JEGOR MILOVZOROV. Asistence: Martin Cibák, Oskar Osala.

49:07
    Už to vypadalo na vyrovnání! Ale finální přihrávka před prázdnou bránu byla zblokována hostujícím obráncem.

46:58
    Avangard právě vstřelil branku!
    Tomáš Záborský vybojoval puk za bránou a nádhernou bekhendovou přihrávkou namazal na jasný gol ALEXANDRU PĚREŽOGINOVI.

45:34
    Třetí třetina má zatím největší náboj ze všech částí, hraje se rychlý hokej nahoru, dolu.

43:07
    Domácí odpovídají. Semjon Žerebcov už byl metr před gólmanem úplně sám a mohl střílet, ale ještě vylepšil akci přihrávkou na JEVGENIJE ORLOVA, který už měl snadnou práci a zasunul puk do prázdné brány.

41:33
    2 minuty za sekání. Přesilovku krásně sehrála česká dvoji PETR KOUKAL a Jan Kolář. Využitá přesilovka hostů a stav je již 0:3.

41:21
    Alexandr Nesterova oslavuje svůj tým. 2 minuty za sekání.

40:01

Další třetina začne přibližně ve 13:29.

Druhá třetiny je za námi a dopadla stejně jako ta předchozí. V tomto dějství hráli hosté o něco lépe a branku vstřelili v přesilovce, oproti tomu vlastní oslabení přežili díky gólmanu Sokolovi.

40:00

Dušan Šitner

Branky a nahrávky: 44. Orlov (Žerebcov), 47. Pěrežogin (Záborský) - 10. Osala, 37. Běrezin (Milovzorov), 42. Koukal (Kolář), 51. Milovzorov (Cibák, Osala), 53. Osala, 56. Subbotin

Avangard Omsk: Rämö (Kuzněcov) - Salmela, Bělov, Škoula, Pujacs, Valentěnko, Ljamin, Kalašnikov, Pivcakin - Kurjanov, Pěrežogin, Záborský - Sjomin, Berdnikov, Volkov - Taratuchin, Pěrvušin, Něstěrov - Mozer, Orlov
    Neftěchimik Nižněkamsk: Sokolov (Dalton) - Běrezin, Blochin, Selujanov, Mamašov, Plechanov, Bělov, Rybnickij - Cibák, Pěstuško, Milovzorov - Osala, Koukal, Kolář - Subbotin, Vorobjov, Polygalov - Chochrjakov, Kulikov, Alševskij J., Alševskij S.