Mladá Boleslav – Liberec 0:2 (kon.) | Třinec – Vítkovice 4:3 (kon.) | Havlíčkův Brod – Hr. Králové 3:1 (kon.)
Přerov – Havířov 5:3 (kon.) | Sparta – HC Kladno 1:5 (kon.) | Zlín – Kometa Brno 0:4 (kon.)
Písek – Motor ČB 3:0 (kon.) | Pardubice – Jihlava 3:2 (kon.) | HC Plzeň – Slavia 5:1 (kon.)
Olomouc – Vsetín 3:4 (kon.) | HC Litvínov – Chomutov 2:0 (kon.)
HC Plzeň 1929
5:1 (2:0, 2:0, 1:1)
HC Slavia Praha
Sobota 15.09.2012, 13:30Extraliga staršího dorostu

Plzeňský starší dorost si poradil se stejně starými slávisty téměř bez problémů. Cestu za vítězstvím si maličko Plzeň ztížila častými vyloučeními na začátku třetí třetiny, za což Pacl zaplatil čistým kontem. Ale důležité jsou tři body, které si po dnešku Plzeň připíše do tabulky. A to zcela zaslouženě. (15:42:38)

60:00

56:53
    A máme tu současné vyloueční dvou hráčů najednou. Přesto z toho Plzeň vytěží přesilovou hru. Polata (PLZ) dostává dvě minuty za hrubost a Fortelka (SLA) 2+2 minuty za hrubost.

50:36
    Perzolla (SLA) dostává dvě minuty za vražení na hrazení.

50:02
    Plzeň právě vstřelila branku!

Pátý gól do sítě Frodla umisťuje navrátilec z tresné lavice Jiří UHLÍK. Asistence: Václav Krliš, Martin Beneš

49:50

47:50
    Zatímco ve druhé třetině byla v provozu převážně slávistická trestná lavice, ve třetí je okupována převážně ta plzeňská. Odchází si na ní sednout Uhlík.

47:13
    Slavia právě vstřelila branku!

Čisté konta Paclovi kazí Petr JOSEFUS. Asistence: Luboš Adam

45:59

43:59
    Andrlík (PLZ) si odpyká dvouminutový trest za hrubost.

43:00
    Polata (PLZ) vyloučen na dvě minuty za podražení.

40:01

40:00

39:29
    Opava (PLZ) odchází na dvě minuty na trestnou lavici za vysokou hůl.

37:36
    Vyskočil (SLA) dostává menší trest za hrubost.

26:51

Tak tomuhle se říká úspěšná početní převaha. Plzeň rychle využila i zbývající klasickou přesilovou hru. Štastným střelcem je tentokrát Matěj POLATA. Asistence: Jan Jakubec

26:33

Domácím netrvalo nijak dlouho přesilovou hru zužitkovat a proměnit ve vstřelený gól. Jan HOLÝ dává Plzni už tříbrankový náskok.

26:25
    Slavii čeká velmi obtížná situace. Kromě vyloučení Blažka za podražení se ještě hloupě za nesportovní chování nechala potrestat hráčská lavice. Plzeň tedy bude hrát celé dvě minuty přesilovku pět na tři.

Adéla Naarová

Branky a nahrávky: 3. Jakubec (Polata), 14. Indrák (Přikryl), 27. Holý (Andrlík), 27. Polata (Jakubec), 51. Uhlík (Krliš, Beneš) - 48. Josefus (Adam)

HC Plzeň 1929: Pacl (Kuneš) - Prokop, Polívka, Andrlík, Hůlka, Walter, Holý, Čadek - Beneš, Švarc, Indrák, Kristl, Opava, Polata, Michel, Uhlík, Krliš, Jakubec, Starý, Sladký, Přikryl.
    HC Slavia Praha: Frodl (Sochůrek) - Červený, Hyršl, Straka, Saňa, Havelka, Adam, Josefus, Vyskočil, Patzelt, Kellerstein, Krejčí, Drahorád, Žemlička, Bureš, Zajíc, Fortelka, Sauda, Andres, Blažek, Perzolla.

Rozhodčí: Sýkora - Martinec, Rovaš