Omsk – Nižněkamsk 2:6 (kon.) | Barys – Ufa 3:2 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Kazaň 2:0 (kon.)
Magnitogorsk – Petrohrad 4:3 (kon.) | Čerepovec – Lev 2:3 (po s.n.) | Viťaz – HC Slovan 0:3 (kon.)
Spartak Moskva – Chabarovsk 3:1 (kon.) | Doněck – Novosibirsk 2:3 (po s.n.) | Minsk – CSKA Moskva 3:1 (kon.)
Riga – Novokuzněck 3:1 (kon.)
Barys Nur-Sultan
3:2 (1:1, 0:1, 2:0)
Salavat Julajev Ufa
Sobota 15.09.2012, 13:00 • Palác sportu, Astana, Kazachstán • KHL

Máme za sebou zajímavý zápas, na jehož konci se z vítězství radují domácí. Gólový účet tohoto duelu otevřel v 10. minutě hezkou tečí Saprykin, jenže o dvě minuty později se o vyrovnání postaral Rudenko. Minutu před koncem druhé třetiny strhl vedení na stranu Ufy Stěpanov, ale Astana předvedla během poslední části dokonalý obrat. Nejprve Dawes srovnal a rozhodující branku vstřelil Žajlauov. Barys si tak do tabulky připisuje důležité tři body. Ode mě je to pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost a u dalších online přenosů z KHL se budu těšit opět na počtenou. (15:20:14)

60:00

59:30
    Kouč Safin opravdu vsází vše na jednu kartu a stáhnul Tarkkiho z branky.

59:30
    Je tomu skutečně tak. Safin si bere time-out!

59:29
    Lassila si počkal na lehké nahození a dá se čekat, že trenér Salavatu Vener Safin sáhne po oddechovém čase a odvolá Tarkkiho z branky.

58:30
    Hostitelé vyrazili do přečíslení dva na jednoho, které po nepřesné přihrávce Poliščuk nezakončil.

58:00
    Začínají poslední dvě minuty třetí třetiny.

56:30
    Hráči Astany znovu uzavřeli svého soka před jeho branku, ale Boyd po objetí branky neuspěl. Vzápětí Ufa vyhazuje na zakázané uvolnění.

55:22
    Do protiútoku vyrazil Žajlaunov, který své střelecké štěstí zkoušel bekhendem, ale podruhé Tarkkiho nepřelstil.

54:50
    Ufa se ihned vydala za vyrovnáním, jenže proti Kutějkinově střele předvedl Lassila zákrok pro diváky.

53:15
    Astana právě vstřelila branku!
    Hostitelům se během pár vteřin povedl dokonalý obrat! TALGAT ŽAJLAUOV vyjel zpoza branky a střelou pod víko trochu překvapil Tarkkiho. Bez asistence.

52:33
    Domácí se přeci jen dočkali vyrovnání. Zadák Fadějev nahazoval puk od modré čáry, načež se černá pryž odrazila k NIGELU DAWESOVI, který doslova dotlačil touš za čáru. Asistence: Jevgenij Fadějev.

51:48
    Čtvrtý útok Astany nadělal před Tarkkim pěknou paseku, ale nakonec si Tarkki společně s obráncem Blaťákem poradil.

51:00
    Zinovjev se pokusil založit nějakou kloudnou útočnou akci, jenže svému parťákovi z útoku Jemelinovi nepřihrál přesně a hosté tak o puk přišli.

49:55
    Od mantinelu vypálil zadák Kutějkin, na jehož střelu Lassila dobře viděl a schoval ji do výstroje.

48:51
    Od modré čáry napřáhl obránce Baranka, jehož bomba minula Lassilovu klec o pár centimetrů. Potrestaný Krasnoslobodcev je na ledě.

47:13
    Při početní výhodě vyzkoušel tvrdost Lassilovy lapačky Grigorenko, jehož úmysl finský brankář vystihl a vyrazil.

46:50
    Astana si však v plném počtu nezahrála moc dlouho, zpytovat své svědomí bude u boxu trestoměřičů Krasnoslobodcev za podražení. Salavat tak má možnost odskočit svému soupeři na dva góly.

Michal Šandor

Branky a nahrávky: 12. Rudenko (Spiridonov), 53. Dawes (Fadějev), 54. Žajlauov - 10. Saprykin (Baranka, Grigorenko), 39. Stěpanov (Mirnov)

Barys Nur-Sultan: Lassila (Poluektov) - Novopašin, Fadějev, Hutchinson, Grygorjev, R. Savčenko, Litviněnko, Bachurin - Spiridonov, Rudenko, Upper - Dawes, Bočenski, Boyd - Žajlauov, Poliščuk, Puškarjov - Solarjov, Mirasty, Krasnoslobodcev, F. Savčenko
    Salavat Julajev Ufa: Tarkki (Tarasov) - Aťjušov, Proškin, Baranka, Kutějkin, Šulakov, Blaťák, Isangulov - Zinovjev, Rolinek, Jemelin - Grigorenko, Chlystov, Saprykin - Trubačjov, Filatov, Pankov - Mirnov, Garejev, Stěpanov, Gluchov

Rozhodčí: Gofman, Zacharov - Maťjuša, Pavlov