Ufa – Nižněkamsk 5:2 (kon.) | Spartak Moskva – Čerepovec 3:2 (po pr.) | Riga – Viťaz 2:1 (po pr.)
Dinamo Riga
2:1 (0:0, 0:0, 1:1)
HC Viťaz Moskevská oblast
Pátek 05.10.2012, 18:30 • Arena Riga • KHL

Do poslední části přišli domácí i se změnou v brance. Tellqvista vystřídal Gudlevskis. A měl spoustu práce, protože Čechov vytušil svoji šanci na tři body a začal útočit. Ale udeřilo na druhé straně, protože hráči Rigy získali prostor, který v 51. minutě dokázali využít - 1:0. V závěru třetiny tlak hostů ještě zesílil a minutu a půl před koncem stihli vyrovnat - 1:1. V prodloužení byli domácí jasně lepší a díky brance Karsumova vyhráli 2:1prodl.. (20:46:29)

62:27
    Riga právě vstřelila branku!
    A hned poté ujel po levé straně Schremp a předložil puk Karsumsovi, který trefil růžek Kasutinovy brány. Asistence: Rob Schremp, Matthew Carle

62:26
    A v samostatném úniku Indrasis.

62:00
    Hra ve čtyřech více svědčí Rize.

61:00
    Ve větších šancích hostující Koroljak a na druhé straně Davgavinš.

61:26
    Výborný hokej na obě strany.

60:01

60:00

59:48
    Hra míři z poloviny na poloviny během snad čtyř sekund. Je vidět obrovské nasazení. Ale již se nic nestane.

58:52
    Další velká šance hostů, kteří nakonec neprocpali kotouč do brány.

58:32
    Čechov právě vstřelil branku!
    Po vhazování hned vystřelil NIKITA DVUREČENSKIS po přihrávce svého centra. Asistence: Pavel Černov.

58:26
    A tlak Čechova stále narůstá, ovšem domácí drží i výborný brankář.

57:09
    Čechov stále v tlaku, ale zadní vráta zůstávají otevřené. A do nich ochotně vstupují hráči Rigy.

55:46
    Nyní střílel D. Markov od modré, výborně nový brankář Gudlevskis.

55:26
    Hra výrazně ožila a hosté otevřeli hru. Čechov tlačí.

40:01
    A máme tu střídání brankářů Tellqvista střídá Gudlevskis.

53:20
    Hosté obléhají bránu Rigy, která ovšem nerezignovala na útok a hrozí brejky.

52:32
    Čechov se snaží oplatit, ale nejde mu to.

50:58
    Konečně. MATTHEW CARLE dostal přihrávku z buly na modrou a propálil vše včetně Kasutina. Asistence: Alexandr Giroux.

51:05
    A dokázala se usadit ve třetině Čechova.

51:00
    Riga útočí.

50:46
    Riga teď po dlouhé době na výletě, prudce střílel Galvinš.

50:26
    Čechov začíná od své branky.

49:48
    Znovu Čechov toší hlavu Rize po rozích, která jen vyčkává a opět jen vyhazuje.

48:58
    Riga se osvobozuje pouze vyhozením.

48:25
    Hosté mají velmi nebezpečné protiútoky a výpady, Riga se jen obtížně dostává do jejich třetiny a hosté pomalu přebírají otěže zápasu.

47:02
    A Čechov v další šanci, jako by si domácí hráči mysleli, že se jim nemůže nic stát. Z pravé strany najížděl úplně sám Dvurečenskij, ale mezi betony Tellqvista nepřekonal.

45:50
    Ale Čechov znovu zavřel Rigu v její třetině. Nebezpečná střela od modré. Kterou Tellqvist zlikvidoval.

45:16
    Ale defenzíva převládá na obou strannách.

44:30
    Riga zaktivnila svoji hru.

43:28
    A první vážnější chyba Tellqvista, který byl u puku později než hráč Čechova, ale ten s ním zpoza brány domácího brankáře neohrozil.

43:04
    Nyní je Čechov na návštěvě Rigy, která ale hned vše důrazně zastavuje.

41:59
    Riga bojuje, aby si vytvořila vylouženou příležitost, ale hráči Čechova jsou před brankou snad ve třech. A střelce zkušeně pokrývají.

41:28
    Hosté vyhodili.

41:12
    Ale stále drží pásmo.

40:58
    Ale Indrasisova formace z toho nic nevytěžila.

40:27
    Riga se usadila v útočném pásmu.

40:01

Dnešní utkání sleduje 9810 diváků.

Prostřední třetina kopírovala tu první. Opět se obě mužstva trápí a se svojí střelbou je to hodně špatné. Snad jediná vážnější situace se přihodila v 31. minutě, kdy Čechov výrazně přehrál formaci Rigy a z mezikruží nebezpečně vystřelil, střela šla ale vedle. I proto je stále stav 0:0.

40:00

39:31
    Čechov kontroluje hru.

39:02
    V závěru třetiny domácí zavřeli hráče Čechova v jejich obranném pásmu a párkrát i dobře vystřelili, ovšem opět nepřesně.

37:43
    Nyní se hra trošku otevřela a menší šance byly vidět na obou stranách, ale obě mužstva zradila finální přihrávka.

37:05
    Obě mužstva se snaží pokrývat přechod přes střední pásmo.

36:00
    Hodně remízový a nezáživný duel. Se spousty osobních soubojů, kde hráči Čechova dominují, ale nic nevytvoří směrem dopředu.

35:21
    Chyba v rozehrávce Rigy, ale hosté z toho nic nevymysleli. Naopak se sami pokusili o únik, ale puk byl u Kasutina rychleji.

34:55
    Na ledě zůstává ležet domácí hráč Bijezajs. Který si narazil hlavu o mantinel, kde byl naražen.

34:05
    Čechov vsadil v dnešním utkání hlavně na precizní obranu, Riga se nemůže prosadit.

32:52
    A hned vzápětí po oslabení vyjel na steč Mejja, kterého hostujcí obrana spolu s Kasutinem zastavila.

32:40

32:32
    Až nyní donutili Tellqvista k zákroku, ten v klidu pokrývá polopokus Koroljova.

32:08
    A domácí vyhazují.

31:35
    Čechov se nemůže rozestavit ani nějak vystřelit.

30:35
    Čechov se nyní dostával k nebezpečným střelám z mezikruží a vykoledoval si alespoň faul.

30:40
    Vyloučen domácí hráč za hákování Ivanans.

29:56
    Je to zřejmě jen o jednom golu, ale žádný tým k němu není blíž. Zápasu chybí i výraznější šance.

29:32
    Překvapivě se hraje i velmi čistě. Čechov už tolik nefauluje a tím víc drží svoji defenzívu.

29:00
    Ale již opět domácí.

28:50
    Až nyní se hosté více osmělili, a vybojovali vhazování před tellqvistem.

27:55
    Přesto je Čechov domácím více, jak vyrovnaným soupeřem. Hosté hrají především na pečlivou obranu a dopředu chodí pomálu. Riga chce dát vedoucí branku, ale nemůže se dostat do tlaku, nebo do nějaké vážné šance.

26:36
    Nyní se hra malinko zklidnila.

26:06
    Riga má v této části převahu, ale hosté se skvěle brání.

25:07
    Ale už hraje Čechov, který zavezl kotouč do útočné třetiny, kde ho následně pozbyl.

25:00
    Riga začíná útok od své branky.

24:49
    Stále Riga v tlaku, ale proti dobře bránícímu soupeři se nemohou prosadit.

24:06
    Aspoň Riga nyní zavřela hosty v jejich třetině. Ti se uzamčeli před svým brankovištěm a vyráželi proti střelci. Ubránili se.

23:25
    Sleduje se hokej nahoru dolů, ale váraznější příležitosti, které by oba brankáři museli řešit, nejsou.

23:00
    Ale Viťaz se ubránil.

22:22
    Riga na chvíli v útočné třetině.

21:32
    Čechov založil útok od své branky, který trval necelou minutu, u mantinelu bojovali hosté o jakoukoliv střeleckou pozici, která nepřišla.

21:12
    A založili vlastní útok, který dopadl nápodobně.

20:40
    Hned z kraje třetiny aktivnější, přesto se domácí bez problému ubránili náporu.

20:01

První třetina poznamenaná řadou vyloučení hráčů Čechova, kteří ovšem vše bez úhony ubránili a díky neschopnosti Rigy trefit bránu nebo prostřelit hráče před sebou. Hosté se do útoku dostávali jen sporadicky, ale největší šance patřila jim, když se v 16. minutě ve vlastním oslabení řítil na Tellqvista Koroljov, ale ani ten remízový stav nezměnil.

20:00

19:51
    Nic se asi už nestane. Čechov se ubránil i poslednímu tlaku soupeře v první třetině.

18:35
    K závěru mají puk v držení převážně hráči Viťazu, kteří vyrazili ke steči, ale u vlastní brány jim ho vzali domácí a spěchali ve třevh proti dvoum obrancům. Ostatní je však dobruslili a šanci překazili.

18:00
    Riga v tlaku, nyní Cibulskis střílel od modré, ale Kasutin měl dobrý výhled.

17:15
    A na druhé straně nyní Bičevskis zaměstnával hostující obranu, který nebezpečí zažehnala.

16:15
    Hra je hodně svazována řadou nepřesností. Které ovšem využívají hráči Čechova, kteří útočí a Tellqvist musí být pozorný.

16:02
    A dále pokračuje řada útoků Rigy, které hosté v klidu pokrývají.

15:41

15:40
    A jejich rozehrávku vystihl Koroljov, kterého stačila domácí obrana včas zadržet, Čistě.

15:22
    Rize se nedaří přesilovka.

15:00
    Teď zadrželi útok Rigy ve středním pásmu.

14:27
    Hosté vyhazují.

14:02
    A Riga se svojí kombinací opět trefuje jen hráče před sebou od modré.

13:41
    Vhazování u Čechova.

13:41
    Ale už je vše v pořádku.

13:41
    Hostující brankář má vleklé problěmy se svojí maskou. Proto si ji šel opravit na střídačku.

13:41
    Za hákování vyloučen Sergejev.

13:40
    Který hosté zastavili pomocí faulu.

13:21
    A nahozený puk sbírá Riga, která vyráží k útoku.

13:00
    Hosté začínají útok od své branky.

12:44

12:31
    A ani se nemůžou vrátit zpátky do třetiny.

11:20
    Čechov drží třetinu, zkouší se prokombinovat. Ale nedokáže prostřelit hráče před sebou, domácí vyhazují.

10:59
    Ale i jejich pokus jde vysoko nad. Střílel Chafizullin.

10:44

10:42
    A další vyloučení za hákování Giroux. Hra chvíli ve čtyřech.

10:30
    Riga stále tlačí.

10:00
    Hosté mají problém, že netrefují branku a když už tak je tam výborný Kasutin, který má sekundu, dvě, aby zlikvidoval tento pokus.