Opava – Val. Meziříčí 4:2 (kon.) | Řisuty – Bílina 3:2 (kon.) | Prostějov – Havířov 3:2 (kon.)
Frýdek-M. – Poruba 2011 6:2 (kon.) | Karviná (Baník) – Přerov 1:3 (kon.) | Technika Brno – Žďár n/S 4:1 (kon.)
SHK Hodonín – Nymburk 9:1 (kon.) | Klatovy – Tábor 6:3 (kon.) | Vsetín – Nový Jičín 6:3 (kon.)
Milevsko – Klášterec nO 2:4 (kon.) | Jablonec n/N – Kobra 6:5 (kon.) | Jindř. Hradec – Kolín 0:2 (kon.)
Pelhřimov – Chotěboř 4:10 (kon.)
LHK Jestřábi Prostějov
3:2 (1:1, 0:1, 2:0)
AZ Havířov
Sobota 06.10.2012, 17:002. liga skupina Východ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Příjemné prosluněné odpoledne z Prostějova! Na místním zimním stadioně se dnes odehraje šlágr kola: o body budou bojovat domácí Jestřábi a borci z Havířova. Mírným favoritem zápasu je Havířov, který v této sezoně ještě neztratil ani bod. V posledním zápase si Slezané poradili s Novým Jičínem poměrem 6:2. Prostějovu patří s devíti body třetí příčka. Jediný tým, který hanáky obral o body, je zatím Přerov. V posledním zápase si Jestřábi připsali tři body po vítězství nad houževnatou Porubou (2:0).

00:01

01:30
    První střelecký pokus v zápase si připsal hostující Říčka.

02:00
    Stráněl se probíjel do pásma, ale neuspěl.

02:42
    Akce dva na jednoho, Duba však nahrávku Novosada nezpracoval.

04:13
    Najdek dával z rohu Prokopovi. Ten ostrou střelou mířil vedle. Vzápětí Pechanec vybruslil z rohu, prosadit se však nedokázal. Havířov v tlaku.

05:23
    Novosad v akcí, ale odpískán ofsajd.

05:55
    Sztefek našel nahrávkou za obranu Potočného, ten si na Vrbu nepřišel.

06:18
    Michal Černý v samostatném úniku, hostující golman však vyjel z brány a znemožnil domácímu útočníkovi zakončení.

07:17
    Prokop v šanci, Vrba lapačkou vyráží.

08:35
    Dlouhá pasáž bez šancí.

09:14
    Arnošt byl na místě, nahrávku na druhé křídlo nepustil. O pár okamžiků později zkoušel Stráněl střelu přes obránce. Neuspěl.

10:20
    Duba vybojoval kotouč pro domácí, vhazování v obraném pásmu Havířova.

13:36
    Černý zavezl do pásma hostí, přenechal Zacharovi, tomu však puk utekl. Karel Vydra ve stejný čas vyloučen za hákování.

13:54
    Jestřábi právě vstřelili branku!
    Přesilovka velmi rychle využita! Pavel Kumstát dostal pas zpoza brány a i přes nepovedenou střelu se domácí bek prosadil!
    Asistence: David Zachar, Michal Černý

15:01
    Jedlička napříhl na modré, těsně minul!

16:10
    David Šebek ve velké šanci, osamocený však Matouška nepřekonal.

16:42
    Kotouč vystřelený z obraného pásma Jestřábů byl tečovaný. Vylučovat za zdržování hry se nebude.

17:04
    Kolibár podle rozhodčích fauloval při obraném zákroku, v následující výhodě Rimmel tvrdě pálil, mířil jen do Vrby.

17:35
    Zientek trefil z dorážky boční síť. Havířov v náporu.

18:16
    Potočného pokus postrádal razanci, Vrba s ním neměl problémy.

18:56
    Kolařík a poté Pavlas byly ve velkých šancích. Vrba obstál na výbornou.

19:56
    Havířov právě vstřelil branku!
    Jan Daneček obdržel přihrávku k levé tyčce prostějovské branky, na jeho střelu nemohl Vrba zareagovat. Velmi smolný gol do šatny.
    Asistence: Petr Prokop, Karel Vydra

20:00

První třetina nám skončila. Mírně navrch v ní měl Havířov, byli to však prostějovští hokejisté, kdo se prosadil jako první. Na přesilovkovou branku Pavla Kumstáta odpověděli hosté až čtyři vteřiny před kocem periody. Jestřábi si nechali ujet Prokopa, který vybídl ke skorování úplně volného Jana Danečka.

Druhé dějství co nevidět začne...

20:01

20:41
    Za faul na domácího kapitána vyloučený Petr Prokop-hákování.

21:57
    Nepřesná nahrávka Jedličky vyhnala Jestřáby z pásma

22:23
    Havířov vyhazuje, přesilovka domácích se krátí.

23:35
    Tlak Havířova se zvyšuje, Kumstát vyloučen za zdržování hry.

24:30
    Přesilovka se Slezanům příliš nevede. Zatím je bez střel.

24:35
    Jestřábi budou hrát dvojnásobné oslabení dlouhé rovnou minutu. Na Vrbu byl natlačen hostující forvard. Vyloučený Martin Finkes.

24:51
    Rimmel se prezentoval hodně ostrou střelou, skvělý zákrok Vrby!

25:33
    Jestřábi vyhazují.

25:42
    Prostějov ve čtyřech.

25:53
    Už to vypadalo, že Prostějov přežije oslabení. K puku se však dostal Robert Najdek, který střelou z první orazítkoval tyčku a vzápětí sklouzl kotouč za Vrbu.
    Asistence: Patrik Rimmel, Marek Zientek

28:13
    Zakázané uvolnění Jestřábů.

29:05
    Na puku v posledních minutách mnohem více Havířov.

30:08
    Daneček to zkusil střelou ze střední vzdálenosti. Přestřelil.

30:08
    Jan Maruna vyloučen za hrubost.

30:38
    Havířov vyhodil, Jestřábi musí začít odznova.

31:10
    Prostějov se ve své přesilove ještě nedostal pořádně do pásma.

31:46
    Novosad nahrál před branku Dubovi, ten nedal. Vzápětí již při hře pět na pět ohrozil Vrbu Kolařík.

33:20
    Obrovská mela před bránou Havířova! Berčák a Kumstát se pokoušeli protlačit kotouč do hostující svatyně. Následovala bitka, po které padají tresty na obou stranách.

33:20
    Vyloučení Hartmann a Zachar. Oba za hrubost.

33:41
    Po poměrně slušně odehrané první třetině se nám teď množí vyloučení. Na trestnou odchází havířovský bek Karel Vydra za hákování.

33:54
    Kumstát střílel, Duba dorážel. Puk skončil až za ochranou sítí.

34:12
    Havířov, konkrétně Hegegy, vyhazuje.

34:28
    David Šebek s Lukášem Dubou v obrovských šancích! Kotouč nakonec v bráně neskončil. Chyběly centimetry.

36:01
    Říčka předvedl piruetu, lehce přifilmovaný pád podle rozhodčích zavinil Handl, který jde na trestnou za faul kolenem.

36:32
    Zientek tečoval střelu od modré nad.

37:15
    Rimmel dvakrát nebezpečně pálil. Vzápětí nepřehledná situace před prostějovskou bránou. Vrba drží domácí ve hře.

38:04
    Vyloučen Pavel Kumstát za sekání. Fanoušci pískají.

38:40
    Ofsajd Haířova, Jestřábi můžou vystřídat.

39:23
    Zachar předvedl skvělý obraný zákrok a čistě složil k ledu zadáka Havířova, který se chystal střílet.

39:52
    Prokop pálil od modré, Vrba puk viděl a schoval ho do své výstroje.

40:00

Máme za námi dvě třetiny utkání v němž jsou zatím o něco lepší hosté. Těm se podařilo dokonat obrat v utkání, když přesilovku využil Robert Najdek. Jestřábi jsou často vylučovaní, což je stojí hodně sil. Vyrovnají utkání? To se dozvíme již za pár minut!

40:01

40:19
    Novosad vypálil, Matoušek připravený.

40:35
    Zakázané uvolnění Havířova.

41:07
    Novosad dnes velmi aktivní, nahrál do jízdy Zacharovi, který nedal. Domácí však měli výhodu, za držení je vyloučen Najdek. K tomu dostal osobní trest.

41:29
    Duba to zkusil z levého křídla, vedle.

42:05
    Zakázané uvolnění Jestřábů, nahrávka Černého byla příliš dlouhá.

42:37
    Arnošt nezpracoval nahrávku na modrou, Jestřábi musí začít akci ze svého pásma.

43:16
    David Šebek z loženky nedal! Matoušek se roztáhl na brankovišti a nedovolil domácímu forvardovi skorovat.

43:53

44:03
    A další...

44:44
    Střela Jana Kolibára od modré propadla Matouškovi mezi betony. Prostějovští diváci si žádají ještě jeden kousek.
    Asistence: Pavel Handl

45:53
    Zachar mále dával do prázdné, v poslední chvíli byl zblokován.

47:34
    Obrovské šance Havířova, v největší Haas. Vrba špičkou betonu!

50:11
    Jan Kolařík dopadl na Adama Vrbu, ten leží na ledě otřesen.

50:11
    Vypadá to ale, že bude schopný pokračovat.

50:19
    Dlouhá přihrávka domácího beka končí na zakázaném uvolnění.

51:05
    Diváci teď hodně naštvaní. David Šebek vyloučený ve chvíli, kdy poslal Zachar do úniku.

51:17

51:35
    Znovu...

52:04
    A potřetí...

52:21
    Rimmel nahazoval od modré, Jedlička však nikoho z dorážejících soupeřů k brance nepustil.

53:11

53:13
    Ofsajd Havířova.

54:31
    A ještě jeden. Prostějov v posledních minutách už jen vyhazuje.

54:58
    Asi jsem to zakřikl! Novosad s Dubou soupeři pořádně zatopili a vynutili si faul Patrika Rimmela-hra vysokou holí.

56:18
    Duba zkusil střelu k tyči, Matoušek bezchybný.

57:15
    Přesilovka bez střel.V jejím závěru se však hokejisté z Hané málem prosadili. Handl však neuspěl.

57:48
    Bitka před brankou Havířova! Před ní se Zachar dostal přs všechny hostující hráče a zakončil, následně se do dorážení přidali i další hráči Prostějova. Vyloučeni Berčák a Maruna.

59:35
    Neuvěřitelná radost domácích hráčů, trenérů a fanoušků! Jestřábi v jedné z posledních šancí zápasu vstřelili branku! Postaral se o ni při jednom ze svých průniků David Zachar!
    Asistence: Michal Černý

59:59
    Vteřina do konce a obrovská bitka u prostějovské branky! Před tím zacinkala její tyčka.

59:59
    Hosté do svého kotle propašovli pyrotechniku.

59:59
    Přidány tři vteřiny...

59:56
    Hosté v šesti.

60:00

Je za námi zápas plný zvratů, který díky trefě Davida Zachara z poslední minuty utkání vyhrál domácí Prostějov. Hrálo se dneska vyrovnaně a ve svižném tempu a hokeji nechybělo nic. Hostující fanoušci si však přinesli světlice a dýmovnici, vzduch je tak hustý i po utkání. (19:17:53)

Michal Sobecký

Branky a nahrávky: 14. Kumstát (Zachar, Černý), 45. Kolibár (Handl), 60. Zachar (Černý) - 20. Daneček (Prokop, Vydra), 26. Najdek (Rimmel, Zientek)

LHK Jestřábi Prostějov: Vrba (Vydržel) - Arnošt, Jedlička, Kumstát, Kaluža, Tomiga, Kolibár - Novosad, Duba, Handl, Zachar, Šebek, Černý, Stráněl, Kryl, Berčák, Finkes, Dufka
    AZ Havířov: Daneček (Matoušek) - Prokop, Vydra, Krisl, Hegegy, Rimmel, Zientek, Balčík, Hartmann - Maruna, Daneček, Najdek, Pechanec, Říčka, Klimša, Potočný, Stránský, Sztefek, Kolařík, Pavlas, Haas