Jihlava – Litoměřice 7:0 (kon.) | Třebíč – Most 4:2 (kon.) | Ústí n/L – Havlíčkův Brod 5:3 (kon.)
Mladá Boleslav – Písek 6:1 (kon.) | Hr. Králové – Benátky n/J 3:0 (kon.) | Kadaň – Šumperk 7:1 (kon.)
Olomouc – Beroun 8:1 (kon.)
Královští lvi Hradec Králové
3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
HC Benátky nad Jizerou
Středa 10.10.2012, 18:001. liga (ČR)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Krásný den! V rámci desátého kola druhé nejvyšší české soutěže do Hradce Králové přicestují Benátky nad Jizerou. Souboj to bude jistě zajímavý, jelikož Benátečtí dokáží Východočechy vždy pořádně potrápit. Jak dopadne tento duel?

Zajímavou statistikou může být i to, že v loňském ročníku ani jeden z týmů nedokázal bodovat na domácím kluzišti. Pokaždé se radoval hostující klub.

Oba týmy už se letos dvakrát potkaly, a to v přátelských zápasech v létě. V obou případech byli úspěšnější hokejisté ze středu Čech. Nejprve zvítězili 4:2, odvetné klání pak vyznělo 2:0 v jejich prospěch.

Královští lvi Hradec Králové: Čech (Luňák) – Chmelíř, Roupec, Čížek, Kania, Karlíček, Hendrich, Čáp, Vágner"C" – Budínský, Mikeska, Haluza – Šagát, Švagrovský, Moskal – Kubica, Brož, V. Říha – Nosek, Macháň, Berger. Trenér: Martin Hosták.

HC Benátky nad Jizerou: Vošvrda (Stejskal) – Jaroměřský, Vitásek, Vála "C", Kolmann, Šimek, Moravec, J. Říha, Štich – Vlach, Skořepa, Klimt – Skalický, Plodek, Jonák – Bortňák, Král, Kopic – Jech, Miškovský, Liška. Trenér: Milan Černý.

Rozhodčí: Dolezal – Guth, Rittich.

V sestavě Hradeckých figurují dva hráči z Pardubic. Jsou jimi Tomáš Nosek a Martin Šagát. Prvně jmenovaný se v prvním zápasu za Hradec blýskl dvěma góly. Povede se mu něco podobného i dnes večer?

Do Hradce Králové zavítala také skupinka benáteckých fanoušků. Jaká bude atmosféra dnešního duelu?

Rozhodčí již krouží po ledové ploše, na hráče však zatím stále čekáme.

No a nyní už přichází i hokejisté. Utkání začne za několik málo okamžiků.

00:01

00:20
    Benátečtí se vydali k prvnímu útoku, ve třetině Královéhradeckých však nic nedokázali vymyslet.

00:51
    Daniel Skalický nahodil z levé strany, Jakub Čech proti puku vyjel a nakonec jej také vyrazil. Dojíždějící hostující hráč se snažil černou pryž ještě doklepnou do branky, neúspěšně.

01:14
    Východočeši se snaží rozjet postupný útok, z celé snahy však vznikl pouze závar v pásmu Benátek.

01:33
    Hosté vyhazují přes všechny čáry, a tak následuje vhazování před Tomášem Vošvrdou.

01:58
    Tomáš Nosek se šikovně zbavil protihráče ve střední třetině a postupoval vpřed. Jeho střela byla zblokována, tudíž k hostujícímu strážci svatyně nedoputovala.

02:24
    Hradec se pokoušel založit další útok, tentokrát jej zastavil čárový rozhodčí. Jednalo se o ofsajd.

03:06
    První hradecká pětka si vypracovala první vážnější šanci. Budínský prostrčil kotouč před branku, kde operoval Petr Haluza. Posledně jmenovaný hokejista zakončoval z první, Vošvrda byl pozorný.

03:55
    A Východočeši měl další obrovskou příležitost! Václav Čížek střílel zpoza modré čáry, puk podivně po teči hostujícího hráče změnil směr a doputoval přímo na hůl Martina Šagáta. Ten stál tváří v tvář Vošvrdovi, chtěl jej propálit, to se mu nepodařilo.

04:34
    Hraje se dlouho bez přerušení, Benátky se v útočném pásmu dlouho neohřívají.

05:13
    Hosté dostanou možnost přesilové hry. Tomáš Nosek si počínal neomaleně a na útočné modré čáře podrazil protihráče, za což logicky dostává dvě minuty.

05:45
    Benátky se při zakládání útočné akce provinily ofsajdem. Vhazovat se bude v neutrální zóně.

06:10
    Benátečtí se nemohou usadit v pásmu Hradce. Ten nyní v klidu vyhazuje a může vystřídat.

06:30
    V této přesilovce hostů posloucháme stále stejnou písničku. Benátky se vehemetně snaží natlačit před Jakuba Čecha, defenzíva domácího mužstva si počíná precizně.

06:56
    Z nouze už to zkoušel Josef Skořepa, který vypálil z pravé strany kluziště. Jakub Čech puk bezproblémově vytěsnil mimo.

07:40
    Benátečtí vytvořili před Čechem menší závar, hradecký brankář puk raději zalehl a bude se vhazovat po jeho pravici.

07:54
    Benátky dostávají další přesilovku. Jakuba Kania dostává dvě minuty za vysokou hůl.

08:08
    Benátky dotlačily puk do branky! Gól však neplatí. Josef Skořepa operoval před svatyni Čecha, kde také zakončoval. Hostující hráč však zakončoval nohou, rozhodčí stál blízko a celou situaci vyhodnotil tímto způsobem.

08:48
    Hradec hraje své oslabení důsledně, nyní znovu vyhodil přes všechny čáry.

09:12
    Středočeši se provinili ofsajdem. Jakub Čech tak zatím nemusí řešit nějak výrazně spletité situace.

09:44
    A je tu další ofsajd. Benátky zatím v početní výhodě nic nepředvádí.

09:54
    Zrovna s návratem hradeckého hráče na ledovou plochu z trestné lavice se bude znovu vylučovat. Poprvé si přesilovkou kombinaci vyzkouší i Východočeši. Ctibor Jech si půjde zchladit hlavu na dvě minuty, jelikož se provinil sekáním.

10:40
    Ani Královští lvi se nemohou dostat na dostřel Vošvrdovi. Co nás ještě čeká?

10:53
    Teď už Hradečtí kombinují v útočné třetině, všemu ale chybí to nejdůležitější – střelba.

11:17
    Benátky nepustily Královské lvy ke střeleckému pokusu a vyhazují. V poklidu tak vystřídají.

11:39
    Přesilovky zatím dnes prim opravdu nehrají. Hradec prozatím nevyslal na Vošvrdu ani jednu střelu.

11:54
    Hradec nedokázal nic vymyslet. Nyní už se hraje v pěti na obou stranách.

12:15
    Zatím nevidíme nikterak záživný hokej. Týmy vesměs bojují o střední třetinu. Kdo si vytvoří jako první nějaký výraznější tlak?

13:00
    Další chumel ve středu hrací plochy u mantinelu. Divákům se něco nepozdávalo na zákroku Jiřího Říhy, pokračuje se ve hře.

13:42
    Tomáš Nosek šikovně zatáhl puk levé straně až za branku, odkud se jej snažil procpat před Vošvrdu. Ten byl pozorný a shrábl černý nesmyl do svého vlastnictví. Posléze vznikla ještě menší rozmíška mezi hráči, nic vážného to ale není.

14:19
    Pokus z velké dálky v podání Jiřího Moravce neměl nárok na úspěch.

14:36
    Hradec právě vstřelil branku!
    Královští lvi jdou do vedení! Hradečtí rozjeli přečíslení, které skončilo brankou. Už se zdálo, že nebezpečí Středočeši zažehnají, puk se ale dostal na hůl VÍTA BUDÍNSKÉHO. Ten střelou přes obránce zamířil přesně k tyčce hostujícího strážce svatyně. Vošvrda měl pravděpodobně zakrytý výhled, a tak toho mnoho neviděl. Asistence: Petr Haluza, Lukáš Chmelíř.

15:20
    Mohla být vyrovnáno! Tomáš Klimt se ničeho nebál a střelou zápěstím mířil těsně mimo růžku Čechovy branky!

15:55
    Uvidíme, co s Benátkami tato inkasovaná branka udělá.

16:35
    Lukáš Král dostal přihrávku z pravé strany na střed hřiště. Tam nad ničím nepřemýšlel a chtěl pálit z první, jeho pokus mu ale nesedl tak, jak by si tento hokejista představoval.

16:55
    Východočeši chtějí založit další akci, tentokrát ale jejich kombinace ztroskotala již v samém zárodku.

17:24
    Zdeněk Čáp vypálil tvrdou ránu od modré čáry, přičemž trefil Jana Bergera. Od bruslí právě zmiňovaného hráče se kotouč odrazil někam do rohu. Branku minul jen o pár centimetrů.

17:46
    Lukáš Chmelíř vyzkoušel pozornost Vošvrdy, který vyrazil puk pouze před sebe. Tam se snažil bleskurychle dojet Vít Budínský, do zakončení už se nedostal.

18:00
    Na konci první periody mají více ze Královští lvi. Ti se tlačí před hostujícího brankáře a rádi by zvýšili své vedení. Povede se jim to?

18:31
    Martin Šagát byl nemilosrdně natlačen až do branky. Rozhodčí tak přerušují hru, bude následovat vhazování ve střední třetině.

19:01
    Oba týmy už první třetinu spíše dohrávají. Nevypadá to, že by se mělo ještě něco strhujícího odehrát.

19:40
    Po přerušení se do sebe pustili hradecký kapitán Martin Vágner s Vítem Jonákem. Oba kohout ale žádný trest nedostanou.

19:50
    Od modré to zkoušel Jan Jaroměřský, jeho rána však předem vytyčený cíl minula.

20:00

Máme za sebou prvních dvacet minut tohoto utkání. Benátky se radovaly jako první, jejich nadšení však netrvalo moc dlouho. Branku totiž vstřelily neregulérní způsobem, čehož si sudí všiml. V patnácté minutě se pak trefili domácí. Vít Budínský propálil Vošvrdu, jenž měl zakrytý výhled. Jinak se toho v prvním dějství moc neudálo, uvidíme, co nám přinese to druhé, které startuje přibližně v 19.00 hodin.

Hokejisté již krouží po ledové ploše, za okamžik začne druhé dějství.

20:01

20:16
    Petr Haluza chtěl změnit skóre hned zkraje druhé části. Vlétl do třetiny jako uragán a vypálil tvrdou přízemní střelu. Tu zastavil až Vošvrdův beton.

20:46
    David Roupec inkasoval tvrdý direkt v rohu obranného pásma. Těžce se zvedá z ledu, bude ale v pořádku.

21:19
    Václav Čížek nahazoval z velké dálky na branku Tomáše Vošvrdu, ten měl sice zakrytý výhled, zasahovat však nemusel. Puk se odrazil někam do prostoru, kde nemohl ohrozit hostující klec.

21:40
    Hradec si zahraje další početní výhodu. Benátky nad Jizerou totiž hrály v šesti. Trest jde odpykat Daniel Miškovský.

22:07
    Martin Vágner nahodil zpoza modré čáry na branku, před ní operoval Vladimír Říha. Posledně jmenovaný forvard do pokusu vložil hůl, kotouč vyrazil Tomáš Vošvrda svým betonem. Zajímavá šance.

22:55
    Petr Haluza se pořádně rozjel po pravé straně a vlétl do pásma hostů. Nad ničím nelamentoval a prostě vystřelil. Tvrdou ránu ukryl Tomáš Vošvrda na svou hruď.

23:24
    Hradec se ani tentokrát nemůže usadit v pásmu soupeře. Středočeši bezproblémově vyhazují přes všechny čáry.

23:40
    Hosté se ubránili a nyní již hrají v kompletním složení.

24:12
    Příležitost i na straně druhé. Tomáš Liška se nenápadně zbavil protihráče, následně si puk posunul do lepší výchozí pozice a vystřelil. Jakub Čech měl co dělat, aby puk zpacifikoval, nakonec úspěšným způsobem.

24:46
    Hra je velmi rozkouskovaná. Týmy si spíše navzájem půjčují kotouč.

25:12
    Hradečtí se budou muset bránit. K trestoměřičům totiž putuje David Švagrovský, dostává menší trest za hákování.

25:30
    Královští lvi ale rázem vyhazují a Benátky tak musí začínat takříkajíc "od píky".

25:50
    Teď již kombinují v útočném pásmu. Co vymyslí?

26:10
    Vypadalo to, jakoby si chtěli zahrát hosté šachy. Místo střelby si neustále nahrávali. To se jim málem vymstilo. Východočeši vyrazili do přečíslení. Luděk Brož postupoval sám po levé straně, na opačné mu najížděl Vladimír Říha. Ten se následně dočkal nahrávky, tu však nedokázal usměrnit za zády Tomáše Vošvrdy.

26:44
    Benátky nehrají své oslabení nikterak slavně. Dopředu šli opět Hradečtí, ani nyní nedokázali udeřit. Zakončoval Haluza, mimo tři tyče branky hostů.

27:12
    Přímo z trestné lavice se ke střeleckému pokusu dostal i David Švagrovský. Jeho střela ale minula branku, kterou bedlivě střeží Tomáš Vošvrda.

28:00
    Královské lvy dobře odehrané oslabení nejspíše nakoplo. Dlouhou dobu pořádně zatápěli Středočechům v obranném pásmu. Vošvrda se musel mít na pozoru, nakonec si našel volně povalující se černou pryž.

28:41
    V palebné pozici se ocitl znovu David Švagrovský. Trefil pouze protihráče, jenž se nacházel přímo před ním.

29:11
    Benátečtí se nemohou dostat do pásma domácího mužstva na nějakou delší dobu. Teď kombinovali u mantinelu, neúspěšně.

29:49
    Benátky vyhazují přes všechny čáry, nemůže tedy logicky následovat nic jiného než zakázané uvolnění.

30:40
    Macháň z otočky střílel na branku Benátek. Puk ještě změnil směr a Vošvrda měl co dělat, aby jej zpacifikoval. To se mu nakonec podařilo.

31:02
    Hradec je v této fázi hry daleko aktivnějším týmem. Mačká Benátky jako citrón, ty se s vypětím sil snaží tomuto tlaku ubránit.

31:29
    Svěřenci trenéra Martina Hostáka se vlastní nepřesností dostali ven z pásma sami. Benátky si tak mohou na chvíli oddechnout.

32:08
    David Švagrovský se pokoušel obejít rovnou tři protihráče. Ukousl si však velké sousto a ztrácí kotouč.

32:35
    Benátky se ve snaze přejít do útoku provinily postavením mimo hru. Čárový rozhodčí byl nyní pozorný, v předchozí situaci se omylem upískl, za což sklidil pískot tribun.

33:02
    Michal Mikeska vystřelil vpádu. Vošvrda kotouč bezproblémově chytá.

33:24
    Miroslav Kopic si počkal ve střední třetině na Petra Haluzu a uštědřil mu nemilosrdný hit. Hradecký hráč se těžko zvedá z ledu, nakonec se zdá být v pořádku. Benátecký útočník dostává dvě minuty.

33:40
    Od modré zkoušel štěstí Václav Čízek, Vošvrda měl ale dobrý výhled a kotouč chytl.

34:11
    A už to mohlo být o dvě branky! Po hezké kombinaci se do zakončení dostal Vít Budínský, jenž z vrcholu levého kruhu trefil pouze tyčku Vošvrdovy svatyně!

34:50
    Hradec pořádně zatápěl svému soupeři! Vošvrda měl velké množství práce, nakonec tomuto tlaku s vypětím všech sil hosté odolávají!

35:10
    Hosté se dokázali osvobodit a vyhazují.

35:24
    Hradci se nepodařilo vstřelit další branku, i když k tomu měl hodně blízko. Benátky jsou nyní v plném počtu.

35:47
    Miroslav Kopic se po přihrávce Borťnáka dostal sám před Čecha. Celá situace ho však nejspíše také překvapila, a tak minul hostující klec.

36:22
    Jeden z benáteckých hráčů přihrál svému spoluhráčovi rukou. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

36:50
    Lukáš Chmelíř se natlačil svým aktivním přístupem až před branku hostů. Nadvakrát se snažil dotlačit kotouč za čáru, ani jednou nebyl tento bek úspěšný.

37:30
    V další velké šanci se zjevil znovu Vít Budínský. Po přihrávce Michala Mikesky mohl zakončovat z pravé strany kluziště, na Vošvrdu ale lék nevynalezl.

37:55
    David Štich dostává 2+10 za naražení zezadu. Mimo toho si vysloužil i pískot diváků. Hradec má k dispozici další početní výhodu.

38:24
    Benátkám se podařilo vyhodit. Královští lvi tak znovu hledají nějakou cestičkou, kterou by se dostali do útočné třetiny.

38:55
    Jan Plodek aktivně napadl za brankou Hradeckých, čímž získal cenné vteřinky.

39:22
    Hradec hraje sice přesilovku, do útočného pásma se ale zatím nedostali.

39:55
    Benátky se ubránily a jsou v pěti.

40:00

Čtyřicet minut dnešního střetnutí je minulostí. Diváci si zatím na nějaké gólové hody musí počkat. Ve druhé části jsme žádnou branku neviděli. Především v její druhé polovině se otěží utkání ujali Východočeši. Nejblíže ke skórování měl střelec prvního gólu Budínský, který nastřelil tyčku. Uvidíme, co nás čeká v posledním dějství. To startuje přibližně v 19:53.

40:01

40:25
    Na první útočný výlet se vydaly Benátky, vepředu však neuspěly. Ani následný protiútok Hradce se nesetkal s úspěchem.

40:55
    Puk se nachází za brankou hradeckého celku, co nás ve třetí třetině čeká?

41:10
    Středočeši budou mít k dispozici početní výhodu. Na trestnou lavici vcelku spořádaně odchází Václav Čízek, dostává dvě minuty za vysokou hůl.

41:33
    Hradec Králové hraje sice v početní nevýhodě, dostal se však na dostřel.

41:55
    Benátky teď už kombinují v útočné třetině, všemu ale chybí nějaká nápaditější myšlenka.

42:30
    Hradec dokázal vyhodit přes všechny čáry, čímž se tak osvobozuje a sbírá cenné sekundy.

43:10
    Při návratu hostujícího hráče na ledovou plochu se málem Hradec dostal do dvoubrankového vedení! Haluza šel do přečíslení společně se Švagrovským. Prvně jmenovaný hráč vypálil tvrdou střelu, kterou Vošvrda vyrazil betonem před dojíždějícího Davida Švagrovského. Ten v plné rychlosti nedokázal usměrnit puk za brankovou čáru.

43:44
    Benátky jsou po této šanci hodně rozhozené, Hradec cítí šanci. Podaří se mu udeřit?

44:22
    Zdeněk Kubica měl na hokejce další gól! Luděk Brož vykouzlil parádní přihrávku, kterou našel zcela volného Kubicu, jenž pálil z ideální pozice. Jeho rána však přeletěla klec Vošvrdy!

44:58
    Ovšem měnit skóre se mohlo i na opačné straně hřiště. Velký závar před Jakubem Čechem režíroval Tomáš Lišku. Jemu ani nikomu ze spoluhráčů se nepodařilo dotlačit puk do branky.

45:50
    Že by se konečně začal hrát atraktivní hokej? Po chybě ve střední třetině Benáteckých se do šance dral Tomáš Nosek. Jeho bekhendové zakončení vytěsnil Tomáš Vošvrda.

46:48
    Domácí si v posledních minutách vytvořili několik šancí, nyní se budou muset bránit. Na trestnou lavici míří Vít Budínský, který jde pykat za hákování.

47:12
    Jiří Moravec pálil od modré čáry, Jakub Čech sice nic neviděl, přesto si dokázal najít kotouč ve vzduchu.

47:53
    Hosté se ve své početní výhodě provinili zakázaným uvolněním. Hra se tak stěhuje před branku Vošvrdy.

48:20
    Jan Berger šikovně obral o puk hráče hostujícího mančaftu, nedokázal jej ale přesně rozehrát.

48:50
    Zrovna s návratem hradeckého hokejisty na hřiště mohly Benátky nad Jizerou vyrovnat! Lukáš Král se nebojácně protlačil až na střed hrací plochy, odkud z těžké pozice zakončoval. Jakub Čech s obtížemi puk udržel ve své výstroji!

49:31
    A velká příležitost i na druhé straně. První hradecká pětka dnes hýří aktivitou. Do zakončení ve skrumáži před brankou se propracoval Michal Mikeska, mířil mimo.

49:55
    Středočeši se budou chtít snažit se stavem utkání něco udělat. Otázkou zůstává, podař se jim to?

50:55
    Další šance hostů! Po střele Skalického dorážel Jan Plodek, ale branku trefit nedokázal!

51:21
    Královští lvi vedou již rozdílem dvou branek. ŠIMON MACHÁŇ se ujal ve středním pásmu kotouče a vydal se dopředu. Střelou přes obránce překvapil Tomáše Vošvrdu, který tuto situaci možná trochu podcenil. Kotouč mu propadl mezi rukou a tělem. Hradecký stadion se raduje. Bez asistence.

52:00
    Benátečtí z inkasovaného gólu nejsou rozhodně nadšeni. Hradec je naopak posílen živou vodou.

52:46
    Nyní se hraje dlouho bez přerušení. Uvidíme, co si na nás ještě aktéři dnešního střetnutí přichystají.

53:12
    Benátecký útok neměl šanci na úspěch. Hradečtí totiž zatím dobře brání, přičemž si Jakub Čech velmi sebevědomě drží čisté konto.

53:49
    Benátky by sice chtěly dopředu, ale vázne především komunikace a rozehrávka.

54:00
    Martin Vágner vypálil z mezikruží, jeho rána přeletěla branku, kterou hájí Vošvrda.

54:36
    Michal Mikeska společně s Petrem Haluzou operovali před brankou hostů. Do zakončení se ale ani jeden z těchto agilních forvardů nedostal.

55:38
    A je zřejmě definitivně rozhodnuto. Hradečtí sehráli parádní kombinaci a dovezli puk až do kuchyně. Přečíslení táhl Patrik Moskal, jenž předložil kotouč Jakubu Kaniovi. Ten ještě postrčil na MARTINA ŠAGÁTA, který doklepl puk do zcela odkryté branky. Asistence: Jakub Kania, Patrik Moskal.

56:00
    Dnešnímu utkání v Hradci Králové přihlíží 783 diváků.

56:45
    Hradec aktivně krouží v útočném pásmu. Nevypadá to, že by se ještě Benátečtí vzchopili a dokázali se stavem zápasu něco udělat.

57:31
    Před hradeckou brankou vznikla menší potyčka. Na vítěze zápasu už to však mít vliv pravděpodobně nebude.

57:48
    Hraje se ve třetině Hradeckých. Domácí už budou zápas nejspíše jen dohrávat.

58:10
    Daniel Skalický to ještě zkoušel od modré čáry. Střele ale chyběla jak razance, tak přesnost.

58:30
    Východočeši se provinili zakázaným uvolněním, jedno z posledních vhazování před Jakubem Čechem.

59:22
    Puk je ve střední třetině. S ním disponují především hradečtí hráči.

59:33
    A šance Benátek tak definitivně vyhasla. David Bortňák dostává dvě minuty za krosček.

59:57
    Poslední střela vyšla z hole Lukáše Chmelíře, který se jen usmívá. Je dobojováno.

60:00

Dnešní utkání končí. Hradečtí hokejisté dokázali udržet body na svém stadionu. Mimo jiné je to jejich první nula v této sezóně. Nejlepšími hráči jsou vyhlášeni Vít Budínský a Tomáš Vošvrda. Hradečtí se radují, Benátky odcházejí bez úsměvu na tváři. To je ode mne pro tuto chvíli vše, přeji příjemný zbytek večera. (20:28:38)

Sanny Muharem

Branky a nahrávky: 15. Budínský (Haluza, Chmelíř), 52. Macháň, 56. Šagát (Kania, Moskal)

Rozhodčí: Doležal – Guth, Rittich