Omsk – Spartak Moskva 5:3 (kon.) | Jekatěrinburg – Jaroslavl 3:4 (po pr.) | Petrohrad – Novosibirsk 2:0 (kon.)
SKA Petrohrad
2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
HC Sibir Novosibirsk
Čtvrtek 18.10.2012, 17:45KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:45.

Zdravím všechny příznivce hokeje. Kontinentální hokejová liga má ve čtvrtek na programu jediný zápas. Domácí SKA Petrohrad přivítá Sibir Novosibirsk. Favoritem zápasu je bohatý celek z Petrohradu, ale i hokejisté Novosibirska letos předvádí velmi dobré výkony. V tabulce Východní konference jsou totiž s 31 body druzí. Borci SKA jsou sice na západě „až“ třetí, ale v celkové tabulce nasbírali o tři body více než Sibir.

Petrohrad se nachází ve vynikající aktuální formě. Vyhrál už pět utkání v řadě a z posledních devíti duelů uspěl hned osmkrát. Naposled tým SKA doma rozstřílel Chabarovsk 7:3.

Novosibirsk možná nedrží tak úchvatnou sérii, ale v posledním duelu dokázal zvítězit 3:2 po prodloužení na ledě nejlepšího celku celé KHL - Dynama Moskva.

V utkání budeme moci sledovat také českého zástupce. K oporám Petrohradu patří útočník Petr Průcha. Na soupisce mužstva je i brankář Jakub Štěpánek, ale ten v poslední době trénuje pouze s rezervním týmem a při zápasech se nevejde ani na lavičku.

SKA Petrohrad: Ježov (Šikin) - Alexandrov, Dallman, Kalinin, Čudinov, Semjonov, Vorobjov, Serkin, Pervyšin - Tichonov, Tarasenko, Kovalčuk - Průcha, Mårtensson, Thoresen - Něprjajev, Artjuchin, Burdasov - Kučerjavenko, Makarov, Klimenko.

HK Sibir Novosibirsk: Gaidučenko (Glass) - Zaicev, Kulda, Alexejev, Kutuzov, Safronov, Aksjoněnko, Karavajev - Glazačev, Lehterä, Enlund - Kopeikin, Nikulin, Krivonožkin - Šumakov, Drugov, Soloduchin - Sannikov, Malyšev, Vorošilo.

Rozhodčí: Bělov, Buturlin - Zacharenkov, Sazonov.

Probíhá zahajovací ceremonie. Zazní ruská státní hymna.

00:01

00:41
    První zákrok Gaidučenka. Mårtensson dostal přihrávku od Průchy a z dobré pozice trefil jen brankáře.

01:49
    Gaidučenko po střele Artjuchina netušil, kde má puk. Kotouč se naštěstí pro hosty vykutálel mimo tři tyče.

02:41
    Zakázané uvolnění hostujícího mužstva.

03:13
    Pokus Alexandrova ze středního pásma vyráží hostující gólman do rohu kluziště.

03:57
    Před branku se tlačil nejprve Tichonov a o chvíli později také Tarasenko, ovšem Gaidučenko zůstává nepřekonán.

04:48
    Domácí mají obrovský tlak a ostřelují Gaidučenka. Hostující brankář teď fantasticky zlikvidoval i sólo Mårtenssona, proti jehož zakončení efektně máchl lapačkou.

05:58
    Sražená střela jednoho z domácích hráčů skončila v ochranné síti. Vhazování před brankou Sibiru.

06:46
    První komerční pauza.

07:07
    Nebezpečnou střelu Kovalčuka z levého křídla vytlačil Gaidučenko mimo svou branku.

07:57
    Domácí brankář Ježov raději přerušil hru před dojíždějícími protihráči.

08:27
    Dalším hráčem, který pálil na Gaidučenka, byl obránce Čudinov. Před ním měl dobrou možnost i Petr Průcha. Stav ale stále zůstává nezměněn.

09:45
    Domácí obrana zastavuje pokusy soupeře o kontry většinou v bezpečné vzdálenosti od Ježova.

10:11
    První domácí pětka opět kouzlí v útočném pásmu, Gaidučenko se musí mít stále na pozoru.

11:15
    První větší nápor hostí. Střela Aksjoněnka od modré ale minula klec.

12:00
    Ježov sebral lapačkou střelu jednoho z hráčů Sibiru. Reklamní pauza.

13:00
    Sannikovovi přejel jeden ze spoluhráčů modrou čáru předčasně. Postavení mimo hru.

13:30
    Hráči Sibiru v posledních minutách přece jen trochu otupili nápor domácích.

13:59
    Do střelecké pozice si najel obránce Dallman, Gaidučenko na místě.

14:27
    Gaidučenko zasáhl před dojíždějícím Tichonovem a neumožnil mu tak dorážet.

15:00
    Alexandrov z mezikruží těsně přestřeluje branku Sibiru.

15:59
    Nyní několikrát pálili hosté. Ježov však lapil i střelu Alexejeva z první.

17:11
    Obrovská šance hostí! Safronov dostal přihrávku do ideální střelecké pozice. Mezi kruhy byl zcela volný, měl spoustu času k míření, ale branku minul.

17:58
    Další zákrok si připsal na druhé straně Gaidučenko.

19:01
    Poslední minuta třetiny. Druhá domácí řada bojuje za hostující brankou.

19:44
    Kotouč vypadl z ledové plochy. Vhazuje se v útočném pásmu SKA.

20:00

První perioda gól nepřinesla, i když především domácí si vytvořili několik velmi dobrých příležitostí. Výborně však chytá brankář Sibiru Sergej Gaidučenko, který už pochytal 14 střel SKA. Druhá třetina začne přibližně v 18:30.

20:01

20:20
    Hosté začali druhou třetinu aktivně a hned prověřili Ježova ranami od modré.

20:55
    Pokus Tarasenka až k hostujícímu brankáři neprošel.

21:40
    Thoresen z blízka nepřekonal Gaidučenka.

22:16
    Obrovský tlak druhé domácí lajny. Gaidučenko však parádně vychytal i Petra Průchu.

22:59
    Artjuchinova střílená přihrávka neoslovila žádného ze spoluhráčů. Puk pak vylétl přes mantinel a vhazovat se bude před hostujícím brankářem.

23:19
    Hostující kontr řešil Lehterä střelou, kterou vyrazil Ježov.

23:53
    Nikulin měl dobrou možnost. Z mezikruží ovšem trefil přesně místo, kde klečel připravený Ježov.

24:26
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    Hráči SKA se dočkali. Tarasenko vybojoval u mantinelu puk, předložil ho ILJOVI KOVALČUKOVI a domácí kapitán překonal Gaidučenka z dosti těžkého úhlu. Trefil se přesně pod horní tyč. Asistence: Vladimir Tarasenko.

25:27
    Artjuchin vůbec prvním vyloučeným hráčem utkání a hosté si zahrají přesilovku.

26:12
    Domácí to zkouší i v oslabení. Nejprve se do šance málem prokličkoval Thoresen a Mårtenssonovu střelu musel Gaidučenko schovat ve své výstroji.

26:42
    Několikrát si teď zachytal i Ježov, ale domácí už vyhodili.

27:22
    Hodně aktivní oslabení domácích. Kovalčuk si sám vypracoval střeleckou pozici a Gaidučenko znovu zasahoval.

27:55
    Domácí svou herní pohodu vyjadřují druhým gólem. Makarov s pomocí Čudinova hostům ukradl puk ve středním pásmu a posunul ho na rozjetého ALEXANDERA KUČERJAVENKA, který dělovkou z pravého kruhu propálil hostujícího gólmana. Asistence: Igor Makarov, Maxim Čudinov.

28:50
    Domácí hrají s velkou chutí. Gaidučenko se hned ocitl v ohni střel.

30:15
    Hosté se vůbec nemohou vymanit ze svého obranného pásma.

30:40
    Tlak třetí řady SKA ukončil až svým zákrokem Gaidučenko.

31:26
    Ježov si po střele Drugova pohlídal svou přední tyč.

31:35
    Serkin druhým vyloučeným hráčem SKA. Přesilovka pro Sibir.

32:32
    Enlund promách téměř před odkrytou domácí brankou.

33:08
    Čudinov zasáhl soupeře vysokou holí a dostává trest 2+2 minuty. Hosté budou hrát téměř půl minuty přesilovou hru 5 na 3.

33:08
    Kouč Sibiru Kvartalnov si vzal time-out.

33:11
    Domácí hned po buly vyhodili.

33:40
    Důležitý zákrok Ježova, který na svém těle udržel střelu Kuldy a nedovolil hostům dorážet. Domácí jsou již ve čtyřech.

34:11
    Domácím se podařilo vyhodit.

34:47
    Lehterä hledal před brankou najíždějícího Glazačeva, domácí obrana situaci pohlídala.

35:35
    Vyhození domácích.

35:52
    A opět.

36:07
    Domácí se znovu osvobozují a Sibiru zbývá už jen minuta z dlouhé přesilové hry.

36:45
    Ofsajd Novosibirska.

37:09
    Čudinov na ledě, domácí krizovou chvíli přežili.

38:35
    Sannikov pálil na Ježova, hosté se snažili ještě dorážet, ale domácí brankář všechno ustál.

39:13
    Téměř jistý gól měl na holi Enlund. Ten pálil do poloodkryté klece, ale Ježov předvedl fantastický zákrok. Domácí brankář se roztáhl, jak jen mohl a Enlund trefil nějakou část jeho výstroje.

39:55
    Tarasenko si vyjel zpoza branky a Gaidučenko musel nadvakrát zasahovat.

40:00

Ve druhé třetině se Petrohrad konečně začal trefovat. Skóre utkání nejprve otevřel Ilja Kovalčuk a na 2:0 upravil Alexander Kučerjavenko. Domácí poté přestáli i dlouhé oslabení a podržel je také brankář Ježov. Ten si nejlepší zákrok schoval na závěr periody, kdy skvěle vychytal Enlunda. Třetí třetina začne v 19:19.

Střely na branku ve druhé třetině - 15:13, celkem - 29:20

40:01

40:23
    První akci domácích v závěrečné třetině zakončil po přihrávceš Kovalčuka Dallman. Gaidučenko vyrazil.

41:03
    Puk vypadl z hrací plochy.

41:48
    Střela Vorobjova neprošla až na branku.

42:10
    Domácí zatím hosty k ničemu nepouští. Naopak Gaidučenko měl práci se střelou Makarova.

42:56
    Také čtvrtá pětka domácích drží Sibir v jeho obranné třetině.

43:26
    Po střele Zaiceva dorážel Enlund, ovšem jeho souboj s Ježovem dopadl jako ten z konce druhé třetiny. Radovat se mohl gólman SKA.

43:58
    Kopeikin nepříjemně narazil Tichonova na brankovou konstrukci a odchází na trestnou lavici.

45:12
    Domácí se vystavili do postavení mimo hru.

45:35
    Dělovka Čudinova minula hostující klec.

45:47
    Kalinin se dostal s pukem až za modrou čáru a vystavil svůj tým do ofsajdu.

45:58

46:15
    Ježov přikryl kotouč před dojíždějícím Krivonožkinem.

46:55
    Do útočného pásma pronikl Něprjajev, ale branku trefit nedokázal.

48:00
    Domácí kontrolují hru a nezdá se, že by se hráči Novosibirsku dostali k nějakému závěrečnému tlaku.

48:48
    Sudí si všimli Enlundova útočného faulu na Vorobjova. Přesilová hra SKA.

49:04
    Kalinin vypálil na Gaidučenka takovou ránu, že hostující gólman zůstal v bolestivém předklonu klečet na ledě. Hra přerušena. Na led jde dokonce lélkař Sibiru.

50:03
    Gaidučenko je v pořádku a hra pokračuje dále. Thoresenovi nesedla střela z prostoru mezi kruhy.

50:40
    I mistr tesař se občas utne. Ilja Kovalčuk z blízka netrefil zcela odkrytou branku.

50:48

52:12
    Nikulin z úhlu nepřekvapil Ježova. Ten dnes předvádí velice jistý výkon.

52:29
    Tentokrát pálil Kulda a Ježov puk vyrazil až do ochranné sítě.

53:58
    Hosté jdou opět do čtyř. V oslabení s utkáním těžko něco udělají. Na trestné lavici sedí Kutuzov.

54:22
    Tarasenko se snažil protlačit kotouč za Gaidučenka. Hostující gólman má puk pod sebou.

55:18
    Po Kovalčukově nabídce nedokázal usměrnit kotouč za Gaidučenka Tichonov.

55:58

56:38
    Sám před Graidučenkem se objevil Průcha. Nedal.

57:49
    Zaicev dával puk na teč před branku, žádný z jeho spoluhráčů však kotouč nezasáhl.

58:01
    Dvě minuty do konce třetí třetiny.

58:07
    Hned po buly pálil Kučerjavenko, Gaidučenko zasáhl lapačkou.

58:29
    Domácí se dopustili zakázaného uvolnění. Že by to hosté zkusili bez gólmana?

59:01
    Minuta do konce.

59:17
    Domácí drží puk v útočném pásmu.

59:27
    Na trestnou lavici navíc usedá Kulda. Hosté dohrají duel ve čtyřech.

60:00

Domácí Petrohrad ve třetí periodě nepřipustil žádné drama a soupeře z Novosibirska zaslouženě poráží 2:0. Branek mohli domácí vstřelit klidně i více, ale brankář Sibiru Gaidučenko zachytal výborně. Spolehlivý výkon předvedl také gólman SKA Ježov a může se tak radovat ze svého prvního čistého konta v sezóně. Petrohrad si připisuje již šesté vítězství v řadě.

Střely na branku ve třetí třetině - 13:5, celkem - 42:25. (19:57:54)

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 25. Kovalčuk (Tarasenko), 28. Kučerjavenko (Makarov, Čudinov)

HC Sibir Novosibirsk: Gaidučenko (Glass) - Zaicev, Kulda, Alexejev, Kutuzov, Safronov, Aksjoněnko, Karavajev - Glazačev, Lehterä, Enlund - Kopeikin, Nikulin, Krivonožkin - Šumakov, Drugov, Soloduchin - Sannikov, Malyšev, Vorošilo.

Rozhodčí: Bělov, Buturlin - Zacharenkov, Sazonov