Spartak – Benfica 2:1 (kon.) | Šachtar – Chelsea 2:1 (kon.) | Nordsjaelland – Juventus 1:1 (kon.)
BATE – Valencia 0:3 (kon.) | Lille – Bayern 0:1 (kon.) | Barcelona – Celtic 2:1 (kon.)
Manchester Utd. – Braga 3:2 (kon.) | Galatasaray – Kluž 1:1 (kon.)
FC Barcelona
2:1 (1:1)
Celtic Glasgow
Úterý 23.10.2012, 20:45 • Nou Camp, Barcelona • Liga mistrů

Už to vypadalo, že si Celtic za svou téměř bechybnou obranu odveze z Barcelony jeden bod, když v poslední nastavené minutě využil dobrého centru Alba a rozhodl o těsné výhře favorita. Zápas se celý odehrával pod taktovkou katalánské jedenáctky, která tak vítězí zaslouženě, ale neměla to vůbec jednoduché. Nejdříve musela dohánět jednogólové manko a ve druhém poločase se nemohla prosadit. Barcelona zvítězila i ve třetím zápase ve skupině G a jde si jasně za postupem do vyřazovací fáze. (22:40:28)

90+4
    Barcelona právě vstřelila branku!
    Neskutečné! Několik vteřin před koncem zápasu to domácí dokázali a vstřelili druhou a tím pádem i rozhodující branku! Adriano zprava nacentroval na zadní tyč, kam si naběhl JORDI ALBA a jemnou tečí uklidil míč do sítě - 2:1!

90+3
    Albův centr z levé strany hosté bez problémů odhlavičkovali.

90+2
    Domácí si proti obraně Celticu neví rady, jejich kombinace postrádá moment překvapení.

90
    Hlavní sudí Rocchi nastaví zápas o čtyři minuty.

90
    Villa střelou přes obránce Wilsona trefil pravou tyč hostující brány! Co chybělo...

90
    Po dlouhém odkopu se k míči dostal Hooper, chvíli si zcela osamocený zaútočil, ale poté proti přesile domácích hráčů o míč přišel.

89
    Alba byl s míčem blízko u brány Celticu, ale Ambrose obětavým zákrokem odehrál míč do zámezí.

88
    Adriano se pokusil ohrozit Forstera, ale jeho pokus letěl vysoko nad bránu hostů.

88
    Celticu schází pár minut k tomu, aby na Nou Campu získal hodně cenný bod a způsobil tím velkou senzaci. Barcelona je však v útoku.

86
    Stereotyp narušil Xavi, když z velké dálky vystřelil, ale střela mu vůbec nesedla.

85
    Fotbalisté španělského týmu obklíčili pokutové území Celticu, už se tlačili do zakončení, když dobrým vyběhnutím celou akci zastavil gólman Forster.

83
    Na zemi se ocitl jeden z hráčů Celticu a z tribun se ozývá pískot. Diváci tuší zdržovací taktiku hostujícího mužstva.

83
    Jenže Messimu se nepovedl, kopl jej na přední tyč, kde se žádní jeho spoluhráči nenacházeli.

82
    Po Songově tečované hlavičce budou domácí zahrávat další rohový kop.

81
    Ambrose ukopl míč Iniestovi do zámezí, následovat bude roh Barcy.

80
    Ze hry jde Alexis, který tak přepustí své místo Villovi.

Lukáš Švéda

Branky: 45. Iniesta, 90+4. Alba - 18. Samaras

Karty:   71. Mascherano (BAR), 80. Adriano (BAR)

FC Barcelona: Valdés - Adriano, Bartra, Mascherano, Alba - Xavi (K), Song, Iniesta - Alexis (80. Villa), Messi, Pedro (76. Tello)
    Celtic Glasgow: Forster - Lustig, Wilson, Ambrose, Izaguirre - Samaras (43. Forrest), Brown (K) (63. Commons), Wanyama, Ledley, Mulgrew (76. Kayal) - Hooper

Rozhodčí: Rocchi - Di Liberatore, Cariolato - Di Fiore - Bergonzi, De Marco (všichni Itálie)