Slavia – HC Kladno 3:5 (kon.) | K. Vary – HC Litvínov 5:1 (kon.) | Havlíčkův Brod – Liberec 0:1 (kon.)
Olomouc – Kometa Brno 3:1 (kon.) | Přerov – Vsetín 0:9 (kon.) | Motor ČB – Jihlava 0:3 (kon.)
HC Plzeň – Chomutov 4:1 (kon.) | Havířov – Vítkovice 2:12 (kon.) | Sparta – Letňany 3:2 (po pr.)
Třinec – Zlín 5:0 (kon.) | Písek – Hr. Králové 1:3 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
5:1 (1:0, 3:1, 1:0)
HC Litvínov
Sobota 27.10.2012, 12:00 • KV Arena, Karlovy Vary • Extraliga staršího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Přeji pěkný den z karlovarské KV Areny. Oba týmy se intenzivně rozcvičují a utkání začne přibližně za dvacet minut.

Oba týmy dělí v tabulce pouhé dva body. Domácí mladíci odehráli zatím patnáct utkání a nasbírali 24 bodů, což je řadí na čtvrtou pozici. Hosté z Litvínova mají odehráno o jeden zápas víc a na svém kontě mají 26 bodů a jsou na třetí příčce.

Oba týmy na sebe v letošní sezoně narazily už dvakrát a vždy se z výhry radovali borci z karlovarské Energie. První utkání v Litvínově skončilo jasnou výhru 6:0 pro Karlovy Vary. Odvetný duel v karlovarské KV Areně skončil výhrou domácích, a to 2:1.

Domácím mladíkům se v posledních zápasech nedaří v koncovce a v posledních třech duelech vstřelili pouhé 4 branky. V posledním zápase podlehli Energetici na svém ledě pražské Slavii vysoko 5:1. "Ano v zápasech s Litvínovem se nám daří a určitě budeme chtít zvládnout i tento duel, který bude hodně důležitý. Ale pokud podáme výkon jako proti Slavii, tak jsou naše šance na bodový zisk velmi malé. Musíme se výrazně zlepšit," uvedl po posledním utkání trenér Karlových Varů Václav Eismann.

00:01

00:08
    Úvodní buly vyhráli domácí mladíci, kteří se hned ženou dopředu.

00:36
    Ke střele se odhodlal obránce Vaněk, ale Klečka jeho pokus vyrazil pravým betonem.

01:19
    Hosté kombinují před svým brankářem.

01:50
    Nakonec se vydali dopředu a po pěkné akci napálil puk ze vzduchu hostující Ondřej Sýkora, poslal ho však pouze do míst, kde byl domácí brankář. Pěkný hokejový moment, no možná spíš tenisový.

02:29
    Vhazuje se po levici hostujícího brankáře.

02:42
    Zakázané uvolnění hostů.

03:16
    Hráči se zatím nešetří a k vidění už bylo několik tvrdých střetů. Zatím vše v rámci pravidel.

03:30
    Od modré vypálil domácí Šafář, ale Klečka puk v pohodě chytil.

04:32
    Hosté jeli do přečíslení tři na dva, ale nakonec se nedostali ani ke střele.

05:00
    Puk je za brankou Litvínova. Hosté rozjíždí další útočnou akci.

05:30
    Od modré to zkoušel na teč hostující Šefl, ale žádný z jeho spoluhráčů se k puku nedostal a ten prosvištěl vedle pravé tyče.

06:16
    Domácí mladíci se nedokáží dostat přes hostující obránce a stále tak čekají na první šanci.

07:07
    Další akci domácích zastavil rozhodčí, ofsajd.

07:46
    Hosté vybojovali puk a přihrávají si ve své třetině. Nikam zatím příliš nepospíchají.

08:43
    Do šance se dral Šesták, ale domácí obránce ho na poslední chvíli zastavil a hostující borec tak nestihl zakončit.

09:32
    Hosté se tlačili před Frčka, ale jejich dvě střely skončily vedle branky.

10:23
    Z levé strany napřáhl hostující kapitán Baránek a Frček musel na zem. Nakonec celou situaci vyřešil a podržel puk.

10:59
    Z pravé strany to chytře zkoušel Sýkora, ale jeho táhlá střela letěla těsně vedle levého horního rohu Frčkovo branky.

12:16
    První přesilová hra pro hosty. Za podražení je vyloučen Ondřej Šafář.

12:40
    Hosté kombinují před Frčkem.

13:02
    Od modré pálil aktivní Baránek, ale Frček byl pozorný.

13:34
    Domácí Rubeš získal puk a dostal se s ním až za hostující branku. Ušetřil několik cenných vteřin a odvedl velký kus práce.

14:16

14:38
    Hosté jsou stále aktivnější, ale všechny jejich útočné výpady zatím řeší pozorný Frček.

15:38
    Domácí jeli tři na jednoho, ale po skákavé přihrávce nedokázal Ondřej Šafář usměrnit puk za Klečkova záda. Z toho šlo vytěžit určitě víc.

16:59
    Před brankou dorážel domácí Beránek, ale poslal puk těsně vedle hostující svatyně.

17:50
    Hraje se nahoru dolu, ale na první branku stále čekáme. V první periodě se ji už zřejmě nedočkáme.

18:16
    Hosté se usadili před Frčkem.

18:25
    Ale domácím se podařilo vyhodit.

18:46
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!

A po rychlé akci jdou domácí mladíci do vedení. Od modré nahazoval jeden z karlovarských hráčů, na brankovišti se k puku dostal JIŘÍ JANATA, který nadvakrát propálil litvínovského muže v masce. Asistence: Jakub Veverka.

19:00
    Hraje se poslední minuta první třetiny.

20:00

První třetina je minulostí. Sledujeme vyrovnaný zápas, ve kterém jsou zatím aktivnější mladíci z Litvínova. Těm se ale nepodařilo překonat karlovarského Frčka, naopak domácí udeřili přibližně minutu před koncem a vedou 1:0. Druhá perioda začne zhruba v 12:42.

Začátek druhé třetiny se malinko zpozdí. Na ledové ploše je podle hlavního rozhodčího příliš vody, takže tento probléme bude muset zřejmě vyřešit rolba.

20:01

20:44
    Druhá třetina začala svižně. Hráči se tlačí dopředu, ale zatím kralují obránci.

21:00
    Zakázané uvolnění Litvínova.

21:47
    Z pravého kruhu pálil Gorčík, ale branku hostů netrefil.

22:34
    Před branku Energie se dostával Tomáš Kučera, ale na poslední chvíli ho výborně zastavil Adam Rulík.

23:10
    Hosté se tlačí za vyrovnáním, ale zatím marně.

23:44
    Vyloučení na obou stranách. Za hrubost odchází domácí Gorčík a hostující Baránek.

23:50
    Ihned po buly vypálil od modré Wiedemann, ale Frček jeho dělovku zneškodnil.

24:38
    Z mezikruží to zkoušel bekhendem Priškin, ale Klečka jeho lehkou střelu chytil.

25:44
    Oba týmy jsou v plném počtu.

25:53
    Domácí si zahrají přesilovou hru. Na trestnou lavici odchází litvínovský Wiedemann.

26:20
    Hosté vyhodili přes všechny čáry.

26:31
    Z pravého kruhu to zkusil Gorčík, ale Klečka výborně zasáhl.

27:02
    Domácí se usadili před Klečkou.

27:30

A karlovarští mladíci přesilovou hru využívají. Po hezké kombinaci se dostal k puku MARTIN OSMÍK, který z bezprostřední blízkosti překonal litvínovského brankáře. Asistence: Daniel Hroch, Ondřej Beránek.

28:04

A další branka Energie. Po rychlém brejku jeli domácí tři na jednoho, puk si vzal JIŘÍ JANATA, který dnes podruhé překonal Klečku. Hezká rychlá akce domácích mladíků. Asistence: Jan Priškin.

28:45
    Mezi kruhy napřáhl hostující Řezníček, který přestřelil Frčkovo branku.

29:20
    Hosté se tlačí dopředu, ale zatím se jim nedaří překonat Frčka.

29:41
    Vhazuje se po pravici litvínovského brankáře.

29:46
    Přesilovka pro Energii. Za hákování je vyloučen litvínovský Vostárek.

30:10
    Hosté vyhodili až k Frčkovi.

30:38
    Od modré vypálil Veverka, ale jeho dělovku Klečka zlikvidoval.

31:44

Další využitá přesilová hra domácích mladíků. Po velkém tlaku se dostal na brankovišti k puku MARTIN OSMÍK a poslal ho za záda bezmocného litvínovského muže v masce. Asistence: Ondřej Beránek, Radomír Vaněk.

31:44
    Vyloučen je hostující Šefl.

31:52
    Další vyloučení na straně hostů. Za zdržování hry je vyloučen hostující Šesták.

32:26
    Domácí kombinují před Klečkem.

32:45
    Bylo nařízeno trestné střílení, které pojede hostující hráč!

32:46
    A to Tomáš Kučera neproměnil. Vůbec netrefil Frčkovo branku.

33:03
    Z mezikruží vypálil Osmík, ale puk poslal pouze do Klečkovo masky.

33:30
    Domácím se zatím přesilová hra vůbec nedaří.

33:45
    Hosté jsou ve čtyřech.

33:53

34:19
    Puk mají hosté a snaží se něco vymyslet.

34:54
    Ke střele se odhodlal Sýkora, ale Frček puk vyrazil.

35:33
    Na druhé straně to zkoušel Osmík, ale jeho střelu zblokoval jeden z obránců.

36:11
    K vidění je nyní hodně nepřesných přihrávek. Hráči spíše bojují, než hrají hokej.

36:49
    Litvínov právě vstřelil branku!

Krásna branka hostů. Nádhernou individuální akcí se prezentoval JAROSLAV ŠIMEČEK, který nejdřív obehrál dva karlovarské mladíky a pak poslal puk po víko Frčkovo branky. Asistence: Marek Baránek.

37:46
    Hosty branka nabudila a nyní se neustále tlačí před svatyni Energie.

38:25
    Puk už mají domácí a kontrolují hru.

39:00
    Hraje se poslední minuta druhé třetiny.

40:00

Druhá třetina je minulostí. Viděli jsme v ní čtyři branky a hned tři vstřelili domácí Energetici, kteří tak vedou po čtyřiceti minutách nad Litvínovem 4:1. Třetí perioda začne zhruba v 13:39.

Hráči obou týmů už jsou na ledové ploše. Za několik málo vteřin začínáme. Jak tak koukám, tak už se čeká pouze na chlápky v pruhovaném.

40:01

40:23
    Domácí se natlačili před litvínovskou branku.

40:39
    Ale nakonec z toho vůbec nic nebylo a hraje se ve středním pásmu.

40:50
    Přesilovka pro domácí. Na trestnou lavici putuje Wiedemann.

41:28
    Ke střele se dostal Beránek, ale Klečka podržel svůj tým.

42:00
    Po tvrdém střetu zůstal ležet na ledové ploše jeden z domácích hráčů a rozhodčí hru raději přerušil.

42:00
    Byl to Molnár, ale po krátkém ošetření je v pořádku.

42:20
    Z levé strany to dobře zkusil Tomáš Kučera, ale Frček byl pozorný.

42:50

43:00
    Vhazuje se po pravici karlovarského brankáře.

43:49
    Od modré to zkusil karlovarský Veverka, ale hostujícího brankáře nepřekonal.

44:35
    Hosté tlačí, ale domácí výborně brání.

45:26
    Vyloučen je domácí Ondřej Beránek.

45:50
    Domácí mladíci vyhodili přes všechny čáry.

46:10
    Energie výborně brání. Puk je stále za hostující brankou.

46:45
    Od modré to vyzkoušel Baránek, ale ani on Frčka nepřekonal.

47:26

47:45
    Další ránu od modré vyslal Wiedemann, ale Frček se nenechal překvapit.

48:33
    Hraje se před hostujícím brankářem, ale domácí se nemohou dostat ke střele.

48:37

Nakonec se jim to povedlo a je z toho pátá branka v síti Litvínova. Odražený puk doputoval až před brankoviště, kde byl osamocený ONDŘEJ BERÁNEK, který prostřelil litvínovského brankáře. Bez asistence.

50:00
    O vítězi dnešního utkání je zřejmě rozhodnuto, přesto se hosté ještě nevzdávají.

50:51
    Hraje se před hostující brankou.

51:40
    Ale žádná střela z toho nebyla. Nyní se dopředu tlačí borci ze Severu Čech.

52:25
    Akci hostů zastavil rozhodčí, ofsajd.

52:41
    Zakázané uvolnění Energie.

53:13
    Lehké nahození od modré sebral pozorný Jakub Frček.

53:58
    Do dobré šance si sjel domácí Klíma, ale šestou branku Karlových Varů nevstřelil.

54:36
    Domácí mladíci stále tlačí.

54:50
    Energetici nyní vyslali několik střel na hostující branku, ale ani jedna neskončila za zády litvínovského brankáře.

55:20
    Vhazuje se po levici hostujícího muže v masce.

55:56
    Klečka nyní předvedl další skvělý zákrok. Nebýt jeho, tak Litvínov v tuhle chvíli prohrává asi o víc, jak čtyři branky. Nutno ale dodat, že výborně chytá i Jakub Frček.

56:29
    Hosté se tlačí před domácí branku.

56:42
    Ale opět je zastavil rozhodčí, ofsajd.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.