Havířov – Prostějov 4:3 (po s.n.) | Frýdek-M. – Přerov 4:10 (kon.) | Opava – Vsetín 7:3 (kon.)
Karviná (Baník) – Nový Jičín 4:3 (kon.) | Val. Meziříčí – Poruba 2011 2:5 (kon.) | Technika Brno – Pelhřimov 5:2 (kon.)
Břeclav – Chotěboř 9:1 (kon.) | Bílina – Sokolov 3:1 (kon.) | Milevsko – Řisuty 6:4 (kon.)
Jablonec n/N – Děčín 2:5 (kon.) | Kobra – Klatovy 5:3 (kon.) | Jindř. Hradec – Mor. Budějovice 4:5 (kon.)
HK Opava
7:3 (5:1, 0:1, 2:1)
VHK ROBE Vsetín
Sobota 27.10.2012, 17:00 • Zimní stadion města Opavy, kapacita 5400 diváků. • 2. liga skupina Východ

V poslední třetině se už žádný zázrak nekonal, Opava ještě navýšila svůj náskok a zaslouženě si připisuje tři body za výhru 7:3. loučím se s vámi, u dalšího domácího zápasu Slezanu na počtenou. (19:16:15)

60:00

59:37
    Ještě si Opavané zahrají přesilovku, Tomáš Vodák je vyloučen za držení.

57:48
    Vsetín vstřelil branku!
    Tak ještě kosmetická úprava skóre, na modré čáře zlomil jeden z opavských hůl a MARTIN KUBO se tak dostal do samostatného nájezdu, který s přehledem proměnil. Bez asistence.

55:47
    Opava právě vstřelila branku!
    Kdo snad ještě trošku pochyboval o jistotě opavského vítězství, se musel právě vzdát. Hostující Hráči zaspali, Tři na jednoho uháněli Opavané na branku a po nahrávce Petra Chalupy se krkolomně prosadil PETR WOLF. Asistence: petr Chalupa, Radek Vlašánek.

54:46
    Tak přece jen, Radek Holík ze Vsetína ohrozil brankáře Slezanu střelou, ta však byla přiliš slabá a tak ji Šafránek bez problémů zkrotil.

53:59
    Nyní má sto procent ze hry Opava, Vsetínští nejsou schopni jakékoliv kloudnější akce.

52:01

51:40
    Nakonec měl dobrou šanci Jaromír Bednárek, gólman jej však vychytal s pomocí svých obránců.

50:40
    Hráči Slezanu přesilovku pěkně postavili a pořád si nahrávají, jenomže zatím pouze jednou vystřelili, což je málo.

50:01
    František Zúbek si jde zaslouženě sednout na trestnou lavici za hrubost, po jeho zákroku zůstal dlouho na ledu ležet Mosler. Tak doufejme, že se utkání dohraje bez zbytečných emocí.

49:28
    Hru teď oživila dobrá akce Jakuba Vítka, jeho střelu ale zblokovali hostující obránci.

47:31
    Další pomalejší fáze útkání, Vsetínu už je nejspíše jasné, že si nějaké body odveze jen ztěží a Opavanům se do nějakého bezhlavého útočení také moc nechce.

46:44
    Vhazování v útočné třetině Vsetína vyhráli hostující borci, v pásmu se ale dlouho neudrželi a následně i ztratili kotouč.

45:28
    Sledujeme hru s řadnou nepřesností na obou stranách, Vsetín má sice ještě zhruba čtrnáct minut, ale nevím nevím, jestli je v jejich silách se zápasem ještě něco udělat.

44:52
    Nebezpečná akce Vsetína, František Zúbek se překvapivě snadno natlačil před domácí branku, Šafránka ale neobelstil.

43:06
    Paradoxně ve chvíli, kdy se Vsetín sympaticky osmělil, iknasuje. Po útočné akce Valachů se urval Tomáš Měch a Lukáš Černý, řítili se sami na bránu, vyměnili si nějakou tu nahrávku a TOMÁŠ MĚCH nadvakrát překonal hostujícího gólmana. Asistence Lukáš Černý.

41:26
    Počáteční nadšení Sleznu opadlo, nyní sledujeme poněkud nudnou hru převážně ve střední třetině.

40:44
    Stejně jako na začátku druhé části se Opavané tlačí do útoku.

Jan Mareček

Branky a nahrávky: 4. Černý (Kukol, Měch), 14. Vlašánek (Chalupa), 14. Měch (Černý), 16. Chalupa (Herman, Tichý), 17. Měch (Herman), 44. Měch (Černý), 56. Wolf (Chalupa, Vlašánek) - 18. Vaněk, 38. Báchor (Vaněk, Kajaba), 58. Kubo

HK Opava: Šafránek (Kober) – Galvas, Jos. Tichý, Tůma, Kukol, Mosler, Bednárek - Mlýnek, Džemla, Měch, Herman, J. Vítek, Polok, Vlašánek, Pavelek, Koschatzký, Wolf, Černý, Baďura, Chalupa, Jelen
    VHK ROBE Vsetín: Plšek (Hromada) – Tesařík, Vrba, Vodák, Jur. Tichý, Báchor, Mečiar, Žabčík - Mikšovský, Zúbek, Vaněk, D. Vítek, Dubec, Hruška, Kubo, Kajaba, Holík, Brezáni