Zvolen – Banská Bystrica 4:2 (kon.) | Poprad – Trenčín 3:2 (kon.) | Košice – Nitra 1:2 (kon.)
Skalica – Martin 4:2 (kon.) | Piešťany – Žilina 3:0 (kon.)
ŠHK 37 Piešťany
3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
MsHK Žilina
sk Neděle 28.10.2012, 18:00 • Easton Aréna, Piešťany • Tipos Extraliga (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 18:00.

Po dni oddychu, opäť dobrý deň z Piešťan.
    V piatok si prišli pre prehru do Piešťan kamzíci z Popradu, dnes sa domácim havranom postavia v ďalšom "zvieracom derby" vlci zo Žiliny. V prvom vzájomnom zápase v Žiline sa radovali Piešťany po výhre 2:0. Podarí sa dnes vlkom zaskočiť favorita a požičané si zobrať pod Dubeň?

V Piešťanoch musí byť momentálne spokojnosť. Havranom ide, body zbierajú, návštevy slušné, v tabuľke vysoko. Pred dnešným súperom majú Piešťanci k dobru 11 bodov, čo je pomerne vysoký rozdiel. Domáci spoliehajú na štyri vyrovnané lajny a stále na nováčikovskú eufóriu. Dnes by som si trúfol tipnúť, že šancu v bránke dostane dvojka Jozef Ondrejka.

Štatistika:
    3. ŠHK 37 Piešťany 15 7 1 4 3 49:40 27
    Najproduktívnejší: Jakub Ručkay (6+4)
    Brankár: Tomáš Tomek - 93,14%

MsHK Žilina
    To v Žiline nemôžu byť spokojní vôbec. Jedine, že by otočili tabuľku hore nohami. Posledné miesto je ošemetná vec, hoci je stále akoby začiatok ligy. Ale keď sa nechytí úvod...Posledné výsledky však nie sú najhoršie, v ostatnom kole tri body za výhru nad Martinom by mohli povzbudiť. Žilinčania isto kožu lacno nepredajú a azda pozícia nefavorita im môže vyhovovať. Zaujali ma dve mená v kádri, prvé - cestovateľ Tomáš Bulík a druhé - Oliver Ďuriš, ktorý je v Žiline práve z Piešťan a určite sa bude chcieť ukázať.

Štatistika:
    10. MsHK Žilina 15 4 0 4 7 36:50 16
    Najproduktívnejší: Robert Krajči (6+9)
    Brankár: Marek Laco - 90,85%

Ako som už spomínal, favoritom sú domáci. Nie vždy im táto pozícia vyhovovala a ako favorit podľahli napr. doma Trenčínu či Martinu. Tipéri to však vidia rovnako, kurz na domácich na úrovni 1.75, remízka za 4.5, dvojka by priniesla zhodnotenie vkladu o 3.15. Ja si tipnem čistú jednotku, ako Vy?

Ďakujem, že sledujete onlajny.eu a práve tento zápas. Nech teda vyhrajú tí Vaši.

Domáci nemenia osvedčenú zostavu, na zostavu hostí si ešte treba chvíľu počkať. Vyzerá to tak, že tip mi nevyšiel a v bránke Piešťan začne Tomáš Tomek, v tej žilinskej začne Marek Laco.

Zatiaľ to vyzerá na doposiaľ najslabšiu piešťanskú návštevu, zvedavý som aj na kvalitu spojenia, nakoľko obľúbený kábel je offline a wifi tu býva všelijaké, len nie práve stabilné. Tak držte palce nielen svojim hokejistom, ale aj signálu. Hráči už idú na ľad, o 5 minút začíname.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

00:20
    Prvá návšteva útočného pásma v podaní havranov. Bez šance.

00:45
    Ale toto bola šanca ako hrom, zlú rozohrávku zachytil Rúfus na modrej, prihral pred bránu osamotenému Lažovi, ten sa mohol spýtať Tomeka kam ho chce, ale domáci gólman Laža vychytal.

00:55
    Domáci vyrovnali na tutovky, sám na Laca korčuľoval H. Ručkay, Laco mu blafák na vyrážačku vystihol. Obrany sú asi ešte zmrznuté.

02:10
    Po dobrej práci Otčenáša za bránkou strela Hrušku od modrej, ktorá narobila Lacovi problémy. Vyrazil.

02:58
    2 min. Bulík (ZIL), podrazenie. Také učebnicové, keď sa mu vyhol na červenej Mertel a Tomáš ho poslal na ľad.

03:20
    Brňákova veľmi nepresná rozohrávka v útočnom pásme dala Žiline pár sekúnd.

04:05
    Teraz vyhodil Lažo.

04:59
    5 na 5. V druhej časti presilovky Ručkayovci s Nemcom dokázali zatlačiť, jeden závar aj spravili, Laco všetko vyriešil.

06:45
    Lažo na výlete, nič z toho.

07:14
    Krajči do rohu na Škodu, na škodu pre hostí ani z tohoto nebola akcia, čo by ohrozila Tomeka.

07:43
    Pri striedaní hostí ostal na modrej pri pravom mantinely zabudnutý Melichárek. Mertel mu aj prihral, Tibor ale nemal rýchlosť a tak len vypálil príklepom. Laco v pohode vyrážačkou upratal puk do rohu.

08:13
    Oliver Ďuriš skúsil prihrať spoluhráčovi v nájazde 2 na 1, nepodarilo sa mu to presne a tak puk chytá Tomek.

08:30
    Chylo si nechal zobrať puk a v gólovej šanci sa náhle ocitol Valášek. Neporadil si.

10:00
    Žilinčania teraz nehrajú zle, domácim nedovoľujú dostať sa do tempa.

10:30
    Puk do pásma zaviezol Troliga, Harant od modrej vyskúšal Tomeka.

10:46
    Harant ešte raz od modrej, znova Tomek. Asi mu teraz nie je zima.

11:23
    Pokus Jakuba Ručkaya, nad.

11:55
    Dobrá práca Henricha Ručkaya, jeho strelu vyrazil Laco, v zmätku sa k puku dostal Peško, namieril do šibenice, ale trafil len brániaceho hráča hostí.

13:20
    Potlesk si teraz vyslúžila azda najkvalitnejšia lajna domácich: Otčenáš, Nemec, Saliji, ktorý pekne zavreli vlkov a dve príležitosti likviduje pozorný Laco.

13:50
    Lažo sa predral až k zakončeniu, Tomek vyráža.

14:52
    Piešťany dali gól!
    Gól domácich z čista jasna a Tomáš Harant má hlavu v smútku, lebo sa pod neho podpísal mierou vrchovatou. Jeho rozohrávku po zadnom mantinely zachytil J. Ručkay, namazal pred bránu bratovi HENRICHOVI RUČKAYOVI, ktorý sa s tým nepáral a popri vyrážačke otvára skóre a preberá mĺkve publikum. Prečo má asistenciu aj druhý piešťanský hráč je mi záhada, lebo ten len nahadzoval puk do pásma, kde ho mal na hokejke práve Harant. Asistencia: J. Ručkay, Cuník.

17:05
    Zlá rozohrávka tentoraz Bulíka, na jeho šťastie sa Stupka pošmykol.

17:53
    Domáci nabrali fazónu, H. Ručkay sa znova poľahky dostal okolo obrancu, bekendom vystrelil pomedzi Lacove nohy, ten puk stlmil, ale evidentne nekontroloval, domáci sa už tlačili aby ho prepasírovali za bránkovu čiaru, žilinskí obrancovia to napokon zvládli.

18:53
    Rýchlosť nabral Chylo, jeho strelu zrazil Rúfus až k plafónu.

19:30
    Po ďalšom závare znova Michal Peško len tesne vedľa, Mišovi tie góly nejak nie sú súdené.

20:00
    Prvá tretina skončila.

Prvá tretina teda končí jednogólovým vedením havranov. Vlci začali sympaticky, svoje dve tutovky nevyužili a navyše inkasovali po vlastnom zaváhaní. Posadili tak domácich na koňa, odvtedy boli havrani lepším tímom. Druhá tretina začne asi o 18:44.

2 min. Žilina, borci došli neskoro.

10 min. Lažo, nešportové správanie.. ale nie je o čom, naozaj prišli neskoro. Pokračuje zvada a Lažo ide do šatne. Dohral.

20:01
    Začala druhá tretina.

20:40
    Treba povedať, že Lažo nabudil domáce publikum.

20:51
    Urban v tutovke, fantastická lapačka Laca.

21:15
    2 min. H. Ručkay (PIE), držanie
    2 min. Krajči (ZIL), seknutie

Hrá sa 5 na 4.

22:01
    Už 5 na 5.

22:15
    Chylo v nájazde triafa tyčku. Štastie vlkov.

22:43
    Tak predsa je tu gól. Akcia tretieho útoku 3 na 2, prihrávka Peškovi na pravý kruh, ten chcel prihrať, ale puk sa čudno odrazil do vzduchu, odkiaľ ho práve MICHAL PEŠKO trafil ako na bejzbale prekonáva Laca. Šťastie teraz na Peškovej palici. Asistencia: Chylo.

23:06
    Harant po buly od modrej, ďalšia tyčka.

23:41
    Otčenáš sa sťahovačkou dostal cez obrancu, puk mu trochu skĺzol, ale aj tak prihral napokon tuším Salijimu, ten Laca neprekonal.

24:19
    Melichárkov puk doskackal tak 30 cm vedľa bránky už prekonaného Laca.

25:43
    2 min. Važan (ZIL), seknutie.

26:17
    Cuník pri pokuse o strelu zlomil hokejku na polovičky.

27:09
    Samir Saliji sa dobre zorientoval v skrumáži, Laco zase zachránil.

27:25
    Otčenáš bol v pokuse o strelu určite podrazený, sudí už ale asi nechcel Žilinčanov oslabiť.

28:35
    Stupka po takej pretláčanej s obrancami namiesto strely volil kľučku, dostal sa z uhla. Keby rovno strelil, bolo by to nebezpečnejšie.

28:40
    Time out Žiliny. Treba nejak prerušiť nápor domácich.

28:58
    Bulík s Krajčim pekne zakombinovali, Robert netrafil z ľavého kruhu bránku.

29:25
    2 min. Drgoň (PIE), vysoká hokejka.

29:45
    Prvý nápor domáci odrazili.

30:20
    Tiesnený Krajči minul prázdnu bránu, ale teraz dobré chvíle vlkov.

31:20
    Dve tutovky končia na Tomekovi.

32:00
    Domáci po dlhej dobe stihli prestriedať. Bučka toho musí mať plné bríle.

32:33
    Ďalšia strela v lapačke Tomeka. Žiličnanom time out a presilovka pomohli vrátiť sa herne do zápasu.

32:43
    Bulíkov príklep, ukážkový semafor Tomeka.

33:16
    Ručkayovci 2 na 1, Jakub sa rozhodol vystreliť, pozorný Laco, ktorý napokon krotí aj nasledujúci závar.

34:00
    Hostia teraz lepší.

34:32
    Buly pred Lacom.

34:36
    2 min. Valášek (ZIL), podrazenie.

35:24
    Pekná akcia domácich po ose Tomek - Urban - Melichárek, ktorého teč končí na Lacových betónoch.

36:10
    Harant zase prišiel o jasný puk, obral ho Stupka.

36:26
    Príklep Škodu z ľavého kruhu, Tomek sa aj obzrel za seba, puk ale mal v moci.

36:35
    2 min. Tomek (PIE), podrazenie. Taký nešťastný faul domáceho gólmana, odsedí Mišura.

37:05
    Ručkayovcom hokej chutí, Henrich potiahol puk, našiel Jakuba, ktorého bekendový pokus končí nad bránkou.

38:00
    Teraz napodobnil Haranta Kolník, ale Bulík neprekonal ani ležiaceho Tomeka.

39:05
    Nemec z ľavého kruhu príklepom, ktorý vypadol Lacovej lapačky.

39:37
    Dve dobré šance Žiliny, Tomek je pozorný.

39:48
    2 min. Troliga (ZIL), faul lakťom.

40:00
    Druhá tretina skončila.

V druhej tretine najprv jasná dominancia domácich, hostia sa do hry vrátili po oddychovom čase a následnej dobre zahratej presilovke. Domáci odskočili po Peškovom šťastnom góle. Dobre chytajú obaja brankári. Tretia tretina začne asi o 19:36, ak zase hostia neprídu neskoro.

Hostia už na ľade aj s predstihom.

40:01
    Začala tretia tretina.

40:30
    Domáci už v pásme, tečovaná Urbanova strela, nad.

41:35
    Príklep Rúfusa, ktorý sa zahnal statočne, netrafil puk ideálne, hodil sa mu do strely Jakub Ručkay a zabránil tak ohrozeniu bránky.

42:50
    Bulík zasóloval, nepresne.

43:56
    2 min. Brcko (ZIL), podrazenie.. Dnes obľúbený faul

45:00
    Domáci to točia, točia, ale zatiaľ nijako nebezpečne.

46:11
    Pekna akcia H. Ručkaya, J. Ručkaya, s koncovkou Peška, tesne vedľa.

47:20
    Hra Žiliny v útočnom pásme je dosť kostrbatá, viac menej na náhodu. Hokej teraz priemerný.

47:39
    Icing domácich.

48:02
    2 min. Krajči (ZIL), podrazenie.. čo iné?
    2 min. Saliji (PIE), filmovanie. Ano, zvrtol sa pekne, ale nemyslím, že filmoval.
    Také šalamúnske rozhodnutie.

49:30
    Ani nie je moc čo komentovať teraz, rozháraná hra, plná nepresností. Domáci vedia hrať aj lepšie, hostia neviem. Poslední asi nie sú náhodou. Hrá sa 4 na 4.

50:10
    5 na 5 už, rozháraná hra ostáva.

50:34
    Dlho dlho signalizovaná strela Troligu končí tečovaná na ochrannej sieti.

50:52
    2 min. Haring (PIE), hákovanie.

51:14
    Krajčí v dobrej pozícii vedľa.

51:37
    Krajči teraz akoby nesledoval hru, lebo Rúfus zachytil vyhodený puk výskokom a volejbalovo, puk si zobral Krajči a tváril sa strašne prekvapene, že nemôže pokračovať v hre.

52:15
    Brckov pokus, pomerne slabý, vyráža Tomek.

53:00
    5 na 5. Dobre ešte v oslabení zapracoval Mertel.

53:18
    Stupka nakopol nohy, prešiel za modrú, švihom len do Laca.

53:46
    Závar vlkov skončil prihrávkou Krajčiho rovno na hokejku J. Ručkaya.

54:25
    Krásny brejk ukázali domáci, z vlastného pásma, po ľavej strane, prihrávka Peška na stred pred bránku a JOZEF HARING si blafákom vychutnal brankára hostí. Myslím, že je rozhodnuté, hostia už tri góly asi nedajú. Asistencia: Peško, Chylo.

54:59
    2 min. Bučka (PIE), nedovolené bránenie. S trestami sa nejak roztrhlo vrece.

55:22
    Pekný teč Krajčiho, vedľa.

56:00
    Piskot domácich divákov po nepotrestanom faule vysokou hokejkou na Drgoňa. Hlavnému sa to nejak dostáva z pod kontroly. Drgoň signalizoval protihráčovi, že si to s ním ešte vybaví. Tak uvidíme.

56:30
    Dva dobré Tomekove zákroky po strelách od modrej.

57:03
    5 na 5.

57:11
    Tomáš Tomek predviedol neuveriteľný zákrok, keď robinzonádou zachytil strelu smerujúcu do prázdnej brány.

57:14
    2 min. Drábek (ZIL), podrazenie.

59:00
    Už sa viac-menej dohráva.

59:20
    5 na 5, potlesk domácich tribún. Vlci opäť nedokázali dať Piešťanom gól, nieto ešte zabodovať a naozaj sa majú nad čim zamyslieť.

1. hviezda: Henrich Ručkay (PIE)
    2. hviezda: Tomáš Tomek (PIE)
    3. hviezda: Michal Peško (PIE)

60:00

Domáci majú ďalšiu výhru, Tomek ďalšie čisté konto, hostia zase zápas nezvládli a majú ďalšiu prehru. Ostávajú teda poslední. Ďakujem za pozornosť, z Piešťan zase v piatok, keď sa tu predstaví Banská Bystrica. (20:11:33)

Vlado Zimányi

Branky a nahrávky: 15. H. Ručkay (J. Ručkay, Cuník), 23. Peško (Chylo), 55. Haring (Peško, Chylo)

ŠHK 37 Piešťany: Tomek (Ondrejka) - Urban, Brňák, Drgoň, Filip (C), Cuník, Kolník, Hruška, Bučka - Stupka, Mertel, Melichárek - J. Ručkay, Mišura, H. Ručkay - Chylo, Peško, Haring - Otčenáš, Nemec, Saliji
    MsHK Žilina: Laco (Johanes) - Rúfus, Devečka, Brcko, Harant, Dlouhý, Leško, Sekáč, Drábek - Važan, Bulík, Lažo - Krajči, Troliga, Škoda - T. Sýkora, Ďuriš, Varga - Kokavec, Valášek, Drevenák

Rozhodčí: Jura - Bogdaň, Korba P.