Zvolen – Banská Bystrica 4:2 (kon.) | Poprad – Trenčín 3:2 (kon.) | Košice – Nitra 1:2 (kon.)
Skalica – Martin 4:2 (kon.) | Piešťany – Žilina 3:0 (kon.)
ŠHK 37 Piešťany
3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
MsHK Žilina
sk Neděle 28.10.2012, 18:00 • Easton Aréna, Piešťany • Tipos Extraliga (SR)

57:14
    2 min. Drábek (ZIL), podrazenie.

57:11
    Tomáš Tomek predviedol neuveriteľný zákrok, keď robinzonádou zachytil strelu smerujúcu do prázdnej brány.

56:30
    Dva dobré Tomekove zákroky po strelách od modrej.

54:59
    2 min. Bučka (PIE), nedovolené bránenie. S trestami sa nejak roztrhlo vrece.

54:25
    Piešťany dali gól!
    Krásny brejk ukázali domáci, z vlastného pásma, po ľavej strane, prihrávka Peška na stred pred bránku a JOZEF HARING si blafákom vychutnal brankára hostí. Myslím, že je rozhodnuté, hostia už tri góly asi nedajú. Asistencia: Peško, Chylo.

48:02
    2 min. Krajči (ZIL), podrazenie.. čo iné?
    2 min. Saliji (PIE), filmovanie. Ano, zvrtol sa pekne, ale nemyslím, že filmoval.
    Také šalamúnske rozhodnutie.

46:11
    Pekna akcia H. Ručkaya, J. Ručkaya, s koncovkou Peška, tesne vedľa.

43:56
    2 min. Brcko (ZIL), podrazenie.. Dnes obľúbený faul

39:48
    2 min. Troliga (ZIL), faul lakťom.

39:37
    Dve dobré šance Žiliny, Tomek je pozorný.

38:00
    Teraz napodobnil Haranta Kolník, ale Bulík neprekonal ani ležiaceho Tomeka.

37:05
    Ručkayovcom hokej chutí, Henrich potiahol puk, našiel Jakuba, ktorého bekendový pokus končí nad bránkou.

36:35
    2 min. Tomek (PIE), podrazenie. Taký nešťastný faul domáceho gólmana, odsedí Mišura.

35:24
    Pekná akcia domácich po ose Tomek - Urban - Melichárek, ktorého teč končí na Lacových betónoch.

33:16
    Ručkayovci 2 na 1, Jakub sa rozhodol vystreliť, pozorný Laco, ktorý napokon krotí aj nasledujúci závar.

32:43
    Bulíkov príklep, ukážkový semafor Tomeka.

31:20
    Dve tutovky končia na Tomekovi.

30:20
    Tiesnený Krajči minul prázdnu bránu, ale teraz dobré chvíle vlkov.

29:25
    2 min. Drgoň (PIE), vysoká hokejka.

28:35
    Stupka po takej pretláčanej s obrancami namiesto strely volil kľučku, dostal sa z uhla. Keby rovno strelil, bolo by to nebezpečnejšie.

27:09
    Samir Saliji sa dobre zorientoval v skrumáži, Laco zase zachránil.

25:43
    2 min. Važan (ZIL), seknutie.

24:19
    Melichárkov puk doskackal tak 30 cm vedľa bránky už prekonaného Laca.

23:41
    Otčenáš sa sťahovačkou dostal cez obrancu, puk mu trochu skĺzol, ale aj tak prihral napokon tuším Salijimu, ten Laca neprekonal.

23:06
    Harant po buly od modrej, ďalšia tyčka.

22:43
    Tak predsa je tu gól. Akcia tretieho útoku 3 na 2, prihrávka Peškovi na pravý kruh, ten chcel prihrať, ale puk sa čudno odrazil do vzduchu, odkiaľ ho práve MICHAL PEŠKO trafil ako na bejzbale prekonáva Laca. Šťastie teraz na Peškovej palici. Asistencia: Chylo.

22:15
    Chylo v nájazde triafa tyčku. Štastie vlkov.

21:15
    2 min. H. Ručkay (PIE), držanie
    2 min. Krajči (ZIL), seknutie

Hrá sa 5 na 4.

20:51
    Urban v tutovke, fantastická lapačka Laca.

10 min. Lažo, nešportové správanie.. ale nie je o čom, naozaj prišli neskoro. Pokračuje zvada a Lažo ide do šatne. Dohral.

2 min. Žilina, borci došli neskoro.

19:30
    Po ďalšom závare znova Michal Peško len tesne vedľa, Mišovi tie góly nejak nie sú súdené.

17:53
    Domáci nabrali fazónu, H. Ručkay sa znova poľahky dostal okolo obrancu, bekendom vystrelil pomedzi Lacove nohy, ten puk stlmil, ale evidentne nekontroloval, domáci sa už tlačili aby ho prepasírovali za bránkovu čiaru, žilinskí obrancovia to napokon zvládli.

14:52
    Gól domácich z čista jasna a Tomáš Harant má hlavu v smútku, lebo sa pod neho podpísal mierou vrchovatou. Jeho rozohrávku po zadnom mantinely zachytil J. Ručkay, namazal pred bránu bratovi HENRICHOVI RUČKAYOVI, ktorý sa s tým nepáral a popri vyrážačke otvára skóre a preberá mĺkve publikum. Prečo má asistenciu aj druhý piešťanský hráč je mi záhada, lebo ten len nahadzoval puk do pásma, kde ho mal na hokejke práve Harant. Asistencia: J. Ručkay, Cuník.

13:20
    Potlesk si teraz vyslúžila azda najkvalitnejšia lajna domácich: Otčenáš, Nemec, Saliji, ktorý pekne zavreli vlkov a dve príležitosti likviduje pozorný Laco.

11:55
    Dobrá práca Henricha Ručkaya, jeho strelu vyrazil Laco, v zmätku sa k puku dostal Peško, namieril do šibenice, ale trafil len brániaceho hráča hostí.

08:30
    Chylo si nechal zobrať puk a v gólovej šanci sa náhle ocitol Valášek. Neporadil si.

08:13
    Oliver Ďuriš skúsil prihrať spoluhráčovi v nájazde 2 na 1, nepodarilo sa mu to presne a tak puk chytá Tomek.

02:58
    2 min. Bulík (ZIL), podrazenie. Také učebnicové, keď sa mu vyhol na červenej Mertel a Tomáš ho poslal na ľad.

00:55
    Domáci vyrovnali na tutovky, sám na Laca korčuľoval H. Ručkay, Laco mu blafák na vyrážačku vystihol. Obrany sú asi ešte zmrznuté.

00:45
    Ale toto bola šanca ako hrom, zlú rozohrávku zachytil Rúfus na modrej, prihral pred bránu osamotenému Lažovi, ten sa mohol spýtať Tomeka kam ho chce, ale domáci gólman Laža vychytal.

Vlado Zimányi

Branky a nahrávky: 15. H. Ručkay (J. Ručkay, Cuník), 23. Peško (Chylo), 55. Haring (Peško, Chylo)

ŠHK 37 Piešťany: Tomek (Ondrejka) - Urban, Brňák, Drgoň, Filip (C), Cuník, Kolník, Hruška, Bučka - Stupka, Mertel, Melichárek - J. Ručkay, Mišura, H. Ručkay - Chylo, Peško, Haring - Otčenáš, Nemec, Saliji
    MsHK Žilina: Laco (Johanes) - Rúfus, Devečka, Brcko, Harant, Dlouhý, Leško, Sekáč, Drábek - Važan, Bulík, Lažo - Krajči, Troliga, Škoda - T. Sýkora, Ďuriš, Varga - Kokavec, Valášek, Drevenák

Rozhodčí: Jura - Bogdaň, Korba P.