Patriot Budapešť – Amurští Tygři 1:4 (kon.)
Patriot Budapešť
1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
Amurští Tygři
Středa 31.10.2012, 18:00 • Jegpalota Icecenter Budapešť, Maďarsko. Kapacita: 2200 míst. • MHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Patriot Budapešť: Boraroš (Vay) - Hardi, Nemes, Trávníček, Kuřítko, Bajaník, Priganc, Kalináč, Dolník, Soukup, Csanyi, Božík, Kočubej, Berljov, Daniška, Piačka, Šalka, Potěchin, Kubica, Glemba, Holeša.

Amurští Tygři: Finagin (Ivandikov) - Malevanyj, Jakovlev, Těslenko, Strebkov, Pronin, Lesnikov, Kopienko, Terjaev, Kruglickij, Remov, Zub, Tymčenko, Smurov, Voronoj, Omeljaněnko, Mirganov, Tislenko, Namestnikov, Stoljarenko, Abramov.

Rozhodčí: Kantinov - Juhász, Székely.

00:01

00:22
    Postavení mimo hru hostí.

00:36
    Jeden z domácích hokejistů teď zůstal ležet na hrací ploše. Naštěstí se ale po chvíli zvedl a po svých odjel na střídačku.

01:37
    Na dvě minuty je vyloučen Miroslav Božík.

02:00
    Puk sice skončil v brance, gól ale uznán není. Jeden z hostujících hráčů totiž v rozporu s pravidly bránil Borarošovi.

02:30
    Tygři nadále drží puk v útočném pásmu, nicméně čtveřice Patriotu se drží skvěle.

03:37
    Patriot první oslabení přežil bez úhony.

04:10
    Namestnikovova bomba orazítkovala tyč, od níž se puk odrazil ven!

04:24
    Zakázané uvolnění domácích.

05:00
    Ačkoliv to zatím není na počtu střel vidět, hosté měli prozatím více ze hry.

05:30
    Boraroš v pohodě přikryl Stoljarenkův pokus.

06:26
    Kuřítkův pokus byl sražen do ochranné sítě.

07:20
    Glembova rána proletěla těsně nad horní tyčkou Finaginovy branky.

08:00
    Největší šanci dosavadního průběhu si ale na tento okamžik nechal Jakovlev, jehož dravý průnik zastavil až skvělý Boraroš!

09:15
    Pokus Malevanyje již tak nebezpečný nebyl, Boraroš si ale rozhodně na nedostatek práce stěžovat nemůže.

10:04
    Holešův propagační pokus zápěstím zlikvidoval Finagin.

11:00
    Bajaník měl slušně našlápnuto do útočné třetiny, v rozhodující moment ale nechal puk za sebou.

11:30
    Nemesova rána se otřela o tyč.

12:00
    Patriot zůstal v útočném pásmu, Dolníkův pokus ale již tak nebezpečný nebyl.

12:16
    Patriot si poprvé v utkání zahraje přesilovku. Na dvě minuty je vyloučen Matvej Tymčenko.

12:30
    Při vlastním oslabení ujel Smurov, jeho střela ale minula branku.

12:47
    To je velká výzva pro Patriot. Dvouminutový trest dostal také Nikolaj Stoljarenko.

13:15
    Patriot hraje přesilovku opravdu důsledně a tlačí se do střelby, hosté zatím odolávají.

13:32
    Tygři budou hrát ve třech ještě o něco déle. Vyloučen jen totiž také Zachar Tislenko.

15:00
    Patriotu se teď již tolik nedaří.

15:45
    Tak až teď se ke střele odhodlal Dolník, to už ale jsou Tygři se čtyřmi bruslaři.

16:44
    Amurští Tygři právě vstřelili branku!
    Tak to je velmi silné vystřízlivění domácích, kteří více než tři minuty hráli proti třem a nedokázali se prosadit. Úvodní branku utkání vstřelil SERGEJ SMUROV. Asistence: Jegor Omeljaněnko.

18:00
    Patriot se pokusil o okamžitou nápravu, ta ale bude velmi těžká. Jeho sebevědomí je teď ještě o level níže.

18:36
    Teď navíc led opustil Hardi a nevypadá to, že by Patriotu mohl být v dalším průběhu utkání jakkoliv nápomocen.

18:48
    A mohlo být ještě hůře. Omeljaněnko ale na Boraroše nevyzrál.

20:00

Patriotu první třetina vůbec nevyšla. Tým nevyužil tři minuty dlouhou výhodu o dva muže a nakonec ještě ze Smurovovy hokejky inkasoval. Druhá třetina by měla začít cca v 18:51.

20:01

20:45
    Domácím se nepovedl útok a hosté z následného kontru neměli daleko k druhé brance.

21:30
    Patriot ale do druhé třetiny vstoupil se vší vervou.

22:05
    První šanci domácích ve druhé třetině měl Kalináč, jeho prosba ale zůstala nevyslyšena.

23:34
    To je lekce z efektivity pro domácí celek. Ten měl opět mírně více ze hry a znovu inkasují. Šťastným střelcem je JEGOR NAMESTNIKOV. Asistence: Kirill Voronoj, Nikolaj Strebkov.

24:30
    Touha hostů po střílení branky nadále neutuchá.

25:13
    Glemba měl po krásné souhře jeho formace snížení na hokejce, v rozhodující moment ale přestřelil!

26:12
    Domácí tým je teď mírně frustrovaný z výsledku a nedokáže se usadit v útočném pásmu.

27:21
    Finagin neměl problém s Kubicovou ránou od modré.

28:00
    Aktivní Glemba tentokrát ujel po levém křídle, opět se ale neprosadil.

29:11
    Další ránu do vazů domácí psychice zasadil NIKOLAJ STOLJARENKO. Asistence: Jegor Omeljaněnko, Vitalij Teslenko.

30:38
    Může být ještě hůř. Na dvě minuty je vyloučen Glemba.

32:38
    Patriot v plném počtu. Ani s tímto oslabením neměl příliš potíží.

33:10
    Amurští Tygři teď s klidem kombinují a Patriot jejich umu jen přihlíží.

34:35
    Hosté obléhají Borarošovu branku, jejich pokusy zatím mířily vedle.

35:30
    Omeljaněnko svým pohybem dělá domácím hodně problémů, jeho průnik teď naštěstí gólem neskončil.

36:09
    Po delší době se zahřál také Finagin.

36:46
    Tempo hry teď trochu opadlo.

37:40
    Kuřítko skvěle zatáhl puk, jenomže jej nakonec adresoval do míst, kde bohužel nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.

38:30
    Kubicův pokus z dálky Finagina nevylekal.

40:00

Druhá třetina byla pro Patriot ještě horší. Budapešťský celek sice vyvinul dostatečné úsilí, ale natolik, aby prostřelil Finagina. Naopak po střelách Namestnikova a Stoljarenka kapituloval Boraroš. Třetí třetina by měla začít cca v 19:34.

40:01

40:38
    Patriot do třetí třetiny vstoupil v agresivním duchu.

42:00
    Finagin si připsal další úspěšný zákrok po střele Trávníčka.

42:25
    Diváci ale ani za tohoto stavu neotočili ke svému týmu zády a nadále jej hlasitě podporují.

42:30
    Patriot má jednu z posledních šancí vrátit se do utkání, neboť je vyloučen Jegor Namestnikov.

44:00
    Amurští Tygři se několikrát v krátkém časovém sledu za sebou osvobodili vyhozením kotouče.

44:00
    Teď je navíc na dvě minuty vyloučen Alexandr Pronin. Po poslední dvojnásobné přesilovce Patriot inkasoval první branku.

44:30
    Hosté se čtyřmi hráči v poli.

44:45
    Kuřítko trefil Boraroše při jeho přesouvání.

46:00

46:32
    Finagin si poradil i s dalším pokusem Holešy.

47:13
    Patriotu nadále není přáno. Tentokrát si zuby na Finaginovi vylámal Piačka.

47:32
    Naděje na zvrat hatí dvouminutové vyloučení Benjamina Nemese.

47:55
    V nadějné příležitosti pohořel Teslenko.

49:32

49:34
    To je zřejmě definitivní rozloučení s nadějemi Patriotu. Čtvrtý gól vstřelil NIKOLAJ STOLJARENKO. Asistence: Vitalij Teslenko.

52:09
    Patriot právě vstřelil branku!
    Domácí nakonec alespoň čestně snížili. Po přihrávce svého jmenovce se prosadil DAVID BAJANÍK. Asistence: David Priganc.

53:10
    Na dvě minuty je vyloučen Alexandr Remov.

54:00
    Bajaník pohořel v prakticky stejné pozici, ze které vstřelil prozatím jediný gól Patriotu v utkání!

55:10

56:06
    Po Soukupově pokusu se na brankovišti uskutečnila valná hromada, po níž puk za brankovou čáru neprošel.

56:07
    Společně jsou na dvě minuty vyloučeni Artjom Zub a Michal Šalka.

57:42
    Patriot se ale nedokáže protlačit ke střelbě a tak body pomalu vypluly po Dunaji směrem na Chabarovsk.

58:07
    Hraje se s pěti bruslaři na obou stranách.

60:00

Série špatných výkonů Patriotu tedy pokračuje. Ke čtyřem porážkám dnes v utkání proti Amurským Tygrům přidal i pátou. Ode mě je to vše, děkuji vám za pozornost. (20:07:53)

Daniel Polách

Branky a nahrávky: 53. Bajaník (Priganc) - 17. Smurov (Omeljaněnko), 24. Namestnikov (Voronoj, Strebkov), 30. Stoljarenko (Omeljaněnko, Teslenko), 50. Stoljarenko (Teslenko)

Rozhodčí: Kantinov - Juhász, Székely