Třinec – Litvínov 6:3 (kon.) | Motor ČB – Zlín 3:6 (kon.) | Chomutov – Slavia 1:5 (kon.)
Kometa Brno – Pardubice 2:3 (kon.) | Kladno – Plzeň 4:3 (kon.) | Liberec – K. Vary 3:1 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
HC Energie Karlovy Vary
Pátek 23.11.2012, 18:30Tipsport extraliga

55:49
    Karlovy Vary jdou znovu do čtyř. Vojtěch Polák (KVA) poslal na mantinel Lukáše Dernera, který míří rovnou do kabiny na ošetření. Rozhodčí po krátké poradě dávají Polákovi trest na pět minut plus do konce utkání.

47:45
    Vyloučení na obou stranách. Ze vzájemného souboje odjíždějí na trestnou lavici Tomáš Káňa (KVA), za hákování, a Petr Nedvěd (LIB), ten za hrubost. Pokračuje se ve čtyřech na obou stranách.

43:04
    Ani ve třetí třetině na sebe nenechala první přesilová hra dlouho čekat. Petr Nedvěd (LIB) putuje na trestnou lavici za podražení.

33:45
    Stav čtyř hráčů na čtyři ale nevydržel moc dlouho. Michal Grman (KVA) zahákoval Bártu a dostává dvě minuty.

33:21
    Počet hráčů na ledové ploše se vyrovná. Petr Nedvěd (LIB) se provinil v souboji za brankou a putuje na trestnou lavici.

32:19
    Hosté jdou do tří. Vojtěch Polák (KVA) přesekl Nedvědovi hokejku a dostává dvouminutový trest za sekání.

30:59
    Početní výhodu si vyzkouší i domácí. David Zucker (KVA) dostává dvě minuty za vysokou hůl.

28:20
    Domácí čeká další oslabení. Radek Duda (LIB) znovu putuje na trestnou lavici za sekání.

23:22
    Hosté si zahrají v přesile. Michal Bárta (LIB) krosčekoval protihráče a dostává dvě minuty.

16:54
    Liberec čeká přesilová hra. Michal Grman (KVA) to přehnal v rohu kluziště a dostává dvě minuty za hrubost.

10:11
    Domácí jdou do tří. David Kajínek (LIB) se na brankovišti oháněl holí a dostává dvě minuty za sekání.

08:47
    V pěti ale domácí Tygři moc dlouho nepobyli. Jakub Čutta (LIB) putuje na dvě minuty za sekání.

06:34
    Počet sil na ledě se vyrovná. Radek Duda (LIB) míří na trestnou lavici za sekání.

04:57
    První přesilovka utkání a zahrají si ji domácí. Michal Grman (KVA) podržel v rohu jednoho z útočníků a putuje na trestnou lavici - nedovolené bránění.

Martin Zíta

Branky a nahrávky: 26. Duda (R. Vlach, Nedvěd), 57. Čakajík (Filippi, Dušek), 58. Duda (Víšek, Šmíd) - 11. Nosek (Pech)

Bílí Tygři Liberec: Pinc (Vošvrda) - Čakajík, Šmíd, Výtisk, Derner, Čutta, Kajínek, Štich - Bárta, Dušek, Víšek, Špaček, Jonák, Pospíšil, R. Vlach, Filippi, J. Vlach, Skořepa, Krejčík, Duda, Nedvěd.
    HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Mensator) - MacDonald, Nosek, Drtina, Gulaši, Gründling, Grman, Kloz - Káňa, Látal, Skladaný, Zaťovič, Pech, Košťál, Skuhravý, Kumstát, Polák, Pohl, Doležal, Heřman, Zucker.

Rozhodčí: Homola, Wagner - Kajínek, Podrazil