Třinec – Litvínov 6:3 (kon.) | Motor ČB – Zlín 3:6 (kon.) | Chomutov – Slavia 1:5 (kon.)
Kometa Brno – Pardubice 2:3 (kon.) | Kladno – Plzeň 4:3 (kon.) | Liberec – K. Vary 3:1 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
HC Energie Karlovy Vary
Pátek 23.11.2012, 18:30Tipsport extraliga

57:56
    Liberec právě vstřelil branku!
    A Tygři přidávají další branku. Víšek zavezl kotouč podél mantinelu do třetiny, předložil jej osamocenému RADKU DUDOVI a jeho nepříliš prudká střela propadla Závorkovi až do branky. Asistence: Jan Víšek a Ladislav Šmíd.

56:44
    Bílí Tygři početní výhodu využívají. Filippi našel na modré MARTINA ČAKAJÍKA a jeho švih si našel cestu až do sítě. Asistence: Tomáš Filippi a Antonín Dušek.

55:49
    Karlovy Vary jdou znovu do čtyř. Vojtěch Polák (KVA) poslal na mantinel Lukáše Dernera, který míří rovnou do kabiny na ošetření. Rozhodčí po krátké poradě dávají Polákovi trest na pět minut plus do konce utkání.

47:45
    Vyloučení na obou stranách. Ze vzájemného souboje odjíždějí na trestnou lavici Tomáš Káňa (KVA), za hákování, a Petr Nedvěd (LIB), ten za hrubost. Pokračuje se ve čtyřech na obou stranách.

43:04
    Ani ve třetí třetině na sebe nenechala první přesilová hra dlouho čekat. Petr Nedvěd (LIB) putuje na trestnou lavici za podražení.

34:29
    Polák naskočil z trestné lavice a okamžitě dostal kotouč do úniku. I tentokrát zkoušel na Pince blafák, avšak i tentokrát vyšel ze souboje lépe domácí gólman. Poradil si i s následnou dorážkou, kterou likvidoval v leže.

33:45
    Stav čtyř hráčů na čtyři ale nevydržel moc dlouho. Michal Grman (KVA) zahákoval Bártu a dostává dvě minuty.

33:21
    Počet hráčů na ledové ploše se vyrovná. Petr Nedvěd (LIB) se provinil v souboji za brankou a putuje na trestnou lavici.

32:43
    Málem jsme byli svědky něčeho prakticky nevídaného. V dvojnásobném oslabení se utrhl Petr Kumstát a uháněl sám na Pince. U kterého zkoušel najít mezeru mezi betony, liberecký gólman ale žádnou nenabídl.

32:19
    Hosté jdou do tří. Vojtěch Polák (KVA) přesekl Nedvědovi hokejku a dostává dvouminutový trest za sekání.

32:07
    Jakoby z ničeho se do gólové šance dostal Michal Bárta. Ten dostal kotouč na brankoviště, avšak nedokázal ho zvednout a zasáhl tak jen Závorkův beton.

30:59
    Početní výhodu si vyzkouší i domácí. David Zucker (KVA) dostává dvě minuty za vysokou hůl.

30:33
    Další skvělý zákrok Marka Pince. Ihned po buly se osamocen před libereckým gólmanem ocitl Vojtěch Polák, avšak s kličkou na zkušeného gólmana nevyzrál.

29:06
    Nádherné rozebrání liberecké čtveřice. Nosek poslal kotouč na Pecha, který kličkou ošálil Pince a ten se dostal úplně mimo brankoviště. Stihl ale ještě natáhnout ruce a Pechův pas napříč brankovištěm.

28:20
    Domácí čeká další oslabení. Radek Duda (LIB) znovu putuje na trestnou lavici za sekání.

25:59
    Domácí vyrovnávají. Hned ve svém prvním duelu ukazuje své střelecké schopnosti RADEK DUDA, který po Vlachově střele sebral na brankovišti kotouč a poslal ho za Závorku. Asistence: Roman Vlach, Petr Nedvěd.

23:22
    Hosté si zahrají v přesile. Michal Bárta (LIB) krosčekoval protihráče a dostává dvě minuty.

16:54
    Liberec čeká přesilová hra. Michal Grman (KVA) to přehnal v rohu kluziště a dostává dvě minuty za hrubost.

12:36
    Další gólovka hostí. Pohl se utrhl do úniku a místo střely volil přihrávku do druhé vlny na Vojtěcha Poláka. Ten ale z dobré pozice branku netrefil.

10:51
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Krátce po jeho návratu se ale hosté prosazují. Pech poslal kotouč na modrou čáru na DAVIDA NOSKA, který si srovnal kotouč a odrazem od břevna překonal Pince. Asistence: Lukáš Pech.

10:11
    Domácí jdou do tří. David Kajínek (LIB) se na brankovišti oháněl holí a dostává dvě minuty za sekání.

08:47
    V pěti ale domácí Tygři moc dlouho nepobyli. Jakub Čutta (LIB) putuje na dvě minuty za sekání.

06:34
    Počet sil na ledě se vyrovná. Radek Duda (LIB) míří na trestnou lavici za sekání.

04:57
    První přesilovka utkání a zahrají si ji domácí. Michal Grman (KVA) podržel v rohu jednoho z útočníků a putuje na trestnou lavici - nedovolené bránění.

03:20
    Vyloženou šanci měl na holi hostující Pech. A to po špatné rozehrávce Čutty, který mu poslal kotouč na hůl mezi kruhy. Pechova prudká rána skončila nakonec na tyči, od které se odrazila do brankoviště. K dorážce se snažil probojovat Kumstát, ale nepodařilo se mu to.

Martin Zíta

Branky a nahrávky: 26. Duda (R. Vlach, Nedvěd), 57. Čakajík (Filippi, Dušek), 58. Duda (Víšek, Šmíd) - 11. Nosek (Pech)

Bílí Tygři Liberec: Pinc (Vošvrda) - Čakajík, Šmíd, Výtisk, Derner, Čutta, Kajínek, Štich - Bárta, Dušek, Víšek, Špaček, Jonák, Pospíšil, R. Vlach, Filippi, J. Vlach, Skořepa, Krejčík, Duda, Nedvěd.
    HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Mensator) - MacDonald, Nosek, Drtina, Gulaši, Gründling, Grman, Kloz - Káňa, Látal, Skladaný, Zaťovič, Pech, Košťál, Skuhravý, Kumstát, Polák, Pohl, Doležal, Heřman, Zucker.

Rozhodčí: Homola, Wagner - Kajínek, Podrazil