Jekatěrinburg – Omsk 3:6 (kon.) | Čeljabinsk – Chanty-Mansijsk 2:1 (kon.) | Magnitogorsk – Barys 5:1 (kon.)
Ufa – Doněck 5:1 (kon.) | Nižněkamsk – Riga 0:1 (kon.) | Kazaň – Spartak Moskva 2:3 (po pr.)
Petrohrad – Minsk 3:2 (po pr.) | Dynamo Moskva – Čerepovec 5:3 (kon.) | CSKA Moskva – N.Novgorod 3:2 (po s.n.)
HC Slovan – Mytišči 3:2 (kon.) | Lev – Jaroslavl 7:3 (kon.)
Ak Bars Kazaň
2:3 (0:1, 1:1, 1:0)
Spartak Moskva
Pátek 23.11.2012, 16:00 • TatNeft Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Češi na ledě
    Jediným českým legionářem, který dnes může nastoupit do utkání, je pětadvacetiletý obránce Jakub NAKLÁDAL, který nastupuje za moskevský Spartak. V dresu Kazaně žádný český hráč nenastupuje.

Hosté nastupují k zápasu z pozice druhého nejhoršího týmu Západní konference. V dosud odehraných sedmadvaceti utkání nasbírali sedmadvacet bodů, za osm výher a devatenáct proher. Moskevský Spartak si průběh základní části KHL představoval určitě jinak, nicméně špatná série, kdy během třinácti utkání pouze dvakrát vyhrál a naopak, jedenáctkrát prohrál, vrhla tým až skoro na samé dno Západní konference.

AK Bars Kazaň
    Domácí po sedmadvaceti odehraných kolech vedou tabulku Východní konference, když zatím nasbírali skvělých třiapadesát bodů, za sedmnáct výher a deset proher. Stejný počet bodů, jako Kazaň, má i druhý Čeljabinsk a třetí Omsk. Čtvrtý Magnitogorsk je o pouhý bod zpět. Ve vyrovnaném čele konference tak rozhoduje o postavení jednotlivých týmů pouze skóre. A právě díky skvělé obraně, která je druhá nejlepší v rámci celé ligy, vstupuje Kazaň do dnešního souboje v pozici nejlepšího klubu Východní konference.

Vítejte u dnešního on-line přenosu utkání KHL, v němž AK Bars Kazaň přivítá na svém ledě Spartak Moskva.

AK Bars Kazaň: Barulin (Garipov) - Nikulin, Konrnějev, Zaripov, Kapanen, Morozov - Panin, Medvěděv, Darzinš, Abdullin, Petrov - Jarullin, Jemelin, Pesonen, Immonen, Obuchov - Tokranov, Chomitskij, Sokolov, Golubjov, Lukojanov

Spartak Moskva: Jachin (Borisov) - Želďakov, Nakládal, Gubin, Petrov, Suglobov - Budkin, Sčitov, Lewandowski, Junkov, Radivojevič - Mamkin, Morrisonn, Michailjov, Nikoncev, Žukov - Vasiljev, Romanovsky, Ankudinov, Medvěděv, Chochlačov

Rozhodčí: Kiseljov, Komarov - Šichanov, Michel.

00:01

00:34
    Prvnín střelu na bránu si připisují hosté, pálí Petrov.

02:35
    Jakub Nakládal pálí na Barulina, ten chytá.

02:50
    Hosté vstoupili do utkání výborně, zatím mají více za hry.

04:20
    Domácí ve třetině hostů... ale Spartak se dobře brání.

05:00
    Po střele domácích je stále bezbrankové skóre.

06:30
    Hokejisté Spartaku předvádí dobrý výkon, i přesto, že do dnešního utkání vstupují v roli outsiderů.

08:04
    Vyloučen hráč hostů, na trestnou lavici odchází Alexander Budkin.

09:23
    Hostém ale dobře brání, domácí si nedokáží vytvořit převahu při oslabení Spartaku.

10:04

10:36
    Vhazování ve středním pásmu.

10:58
    Zakázané uvolnění Spartaku, vhazovat se bude před Jachinem.

11:30
    Obě mužstva zatím výborně brání, na vyloženě gólovou situaci stále čekáme.

12:15
    Dobrá obranná hra Kazaně, Spartak se sice snaží, ale zatím se nemůže dostat do zakončení.

13:00
    Nahozený puk hostů do pásma Kazaně.

13:35
    Puk za domácí bránou.

14:00
    Hosté se ale nedokázali dostat přeb Barulina, puk na hokejkách domácích.

14:45
    Spartak se dostává do přečíslení tři na dva... ale obrana Kazaně opět výborná.

15:15
    Bude se opět vylučovat, na trestnou lavici odchází tentokrát domácí Jemelin, hosté si zahrají přesilovou hru.

15:45
    Hosté se okamžitě usazují ve třetině Kazaně...

16:15
    ...Barulin v "ohni" střel, na ledě i český reprezentant jakub Nakládal.

16:31
    Spartak právě vstřelil branku!

ALEXANDER SUGLOBOV se dokázal prosadit výbornou střelou, když si z modré čáry sjel blíže k bráně a propálil vše, co mu stálo v cestě. Hosté využívají přesilovou hru! Asistence: Jakub Nakládal.

17:37
    Domácí obdržený gól "probudil", nyní jsou "nastěhováni" v pásmu Spartaku, ale puk končí v rozích.

18:50
    Kazaň bude mít před koncem třetiny výhodu přesilové hry, po odpískaném faulu Žukova.

19:05
    Přesilová hra domácích končí po faulu Jemelina, který jde na dvě minuty na trestnou lavici.

19:13
    Pokračuje se ve čtyřech na obou stranách.

19:38
    Střela Panina z levé strany, Jachin pozorný a chytá.

20:00

Skončila první třetina dnešního utkání, v němž se, pro mnohé překvapivě, prosadili pouze hosté, kdy se v 17. minutě prosadil Suglobov po přihrávce Jakuba Nakládala.

Sledujte i dál náš on-line přenos, druhá třetina začne přibližně v 16:48 hodin.

Hokejisté obou týmů jsou již na ledové ploše, druhá třetina každým okamžikem začne.

Do druhé třetiny vstupují oba týmy ve čtyřech.

20:01

20:30
    Za dvacet vteřin naskočí na led vyloučený Žukov, domácí budou hrát pár vteřin přesilovou hru.

20:50

20:56
    Střela Zaripova z levé strany, Jachin chytá.

21:05

21:43
    Kazaň vstřelila branku!

Po výborné překřížení ve třetině Spartaku se prosazuje JANNE PESONEN, který si krátce vyměnil puk s Immonenem a nakonec překonal zblízka Jachina v bráně Spartaku. Asistence: Jarkko Immonen.

22:50

Radost domácích ale netrvala dlouho, ALEXANDER ROMANOVSKY se dokázal prosadit do rozevřené obrany domácích a střelou z levé strany překonává Barulina, který nepředvedl kdovíjaký zákrok. Asistence: Alexander Chochlačov.

24:15
    Dmitrij Obuchov vyzkoušel pozornost Jachina střelou zápěstím z levé strany, gólman Spartaku chytá.

25:17
    Na dvě minuty odchází na trestnou lavici domácí Vadim Chomitskij.

26:15
    Spartaku se přesilová hra daří, dvě nebezpečné střely letí na Barulina, ten ale zatím odolává. Spartak stále ve třetině domácích.

26:40
    Až nyní se Kazaň osvobozuje.

27:17

27:30
    Nyní si přesilovou hru zahrají i domácí, po faulu Nikonceva.

27:50
    Hosté se ale zatím brání více než dobře, Kazaň se zatím neodstala do klasického přesilovkového rozestavení.

28:30
    Kapanen zavezl puk do třetiny Spartaku... Nikulin pálí od modré, Jachin chytá.

28:50
    Hosté vyhazují... zatím se brání dobře, do konce přesilové hry domácích již mnoho času nezbývá.

29:20
    Deset vteřin do návratu Nikonceva, střela z pravé strany Medvěděva, Jachin opět chytá.

29:30

30:02
    Petrov kombinoval za bránou Spartaku a byl při tom nedovoleně atakován Želďakovem, který se provinil sekáním. Další přesilová hra pro Kazaň.

30:20
    Spartak opět vyhazuje puk pryč ze třetiny.

30:55
    Až nyní se Bars dokázal usadit ve třetině Spartaku.

31:20
    Přesilová hra domácích je ale hodně statická, hokejisté nebruslí, hosté stíhají přistupovat k domácím hokejistům.

32:02

32:40
    Spartak je již v plném počtu a je z toho hned tlak na Bars, velice sympatický výkon moskevských hokejistů, kterým se příliš šancí v dnešním utkání nedávalo!

33:25
    Kazaň hraje, jako by vedla o pět gólů... bez napadání, bez pohybu.

34:20
    Spartak nahazuje do třetiny domácích, Radivojevič srazil u levého mantinelu Zaripova, rozhodčí ale neposoudil tento zákrok jako nedovolený, což se nelíbí domuácímu publiku.

34:54
    Bars vyráží do brejku, ale Spartak pracuje v obraně více než dobře.

35:24
    Žukov střílí z levé strany na Barulina, ten chytá. Obrana Kazaně nepůsobí zatím jistým dojmem, zejména po křídlech se hostům daří hladce přecházet až do těsné blízkosti Barulina.

36:00
    Hokej se hraje v dobré hokejové atmosféře. Jen škoda, že nepadá více gólů.

36:28
    Petrov je dalším hráčem Spartaku, který proniká po křídle až před Barulina, ten i tuto střelu z pravé strany chytá.

37:38
    V obranném pásmu Spartaku si Kazaň zatím neví rady. Spartak brání výborně.

38:05
    To hokejisté Spartaku nic nevymýšlí, hrají přímočaře a maximálně jednoduše, což zatím na Kazaň stačí.

38:27
    Pesonen střílí, Jachin chytá. Vhazování po pravé ruce Jachina.

39:00
    Začíná poslední minuta druhé třetiny, domácí mají o čem přemýšlet!

39:29
    Spartak odehraje závěr třetiny v naprosté pohodě. Rodí se v tomto utkání překvapení?

40:00

Ve druhé třetině jsme zaznamenali dvě branky, nejprve vyrovnal stav utkání ve 22. minutě po krásné hokejové akci Pesonen, ale radost domácích z vyrovnání netrvala dlouho. Hned ve 23. minutě vstřelil zatím rozdílový gól hostující Romanovsky. Od té doby se skóre nezměnilo a zejména výkon domácích je na zamyšlenou.

Sledujte i dál náš on-line přenos, třetí třetina začne přibližně v 17:35 hodin.

Oba týmy jsou již na ledové ploše, třetí třetina za malou chvíli začne.

40:01

40:15
    Zaripov dvakrát v krátkém čase ohrozit Jachina, ten ale dokázal obě střely pokrýt.

40:55
    Na ledě druhé pětky, do šance se dostává Budkin, ale je dobře bráněn domácím obráncem.

41:36
    Kazaň vstoupila do třetí třetiny o poznání agresivněji.

42:00
    Domácí ale nesmí zapomínat na "zadní vrátka", které by mohly občas zůstat pootevřeny, zvlášť, když se Kazaň bude pokoušet o vstřelení vyrovnávajícího gólu.

42:38
    Opět sledujeme hokej "nahoru-dolů".

43:00
    Fantastický zákrok Barulina, který doslova "ukradl" puk z hokejky stříjelícího Chochlačova, ač již sám odklouzával k druhé tyči. Teď domácí gólman podržel svůj tým.

43:26
    Nahozený puk hokejisty Spartaku, k němu se ale dostávají domácí... střelu Kapanena ale tečuje jeden z bránících hráčů, puk končí v ochranné síti.

44:05
    Oba týmy střídají, hosté ale hrají výborný hokej, zatím se nedá předpovídat, jak nakonec utkání dopadne.

44:47
    Barulin musí opět zasahovat po střele Junkova, vhazování po pravici domácího gólmana.

45:07
    Zakázané uvolnění domácích.

45:13
    Romanovsky střílí od modré, Barulin opět schovává puk ve své výstroji. Potřetí v krátké době se vazuje po pravé ruce Barulina.

45:21
    Chochlačov pálí z těsné blízkosti na Barulina, hráč Spartaku nebyl dostatečně bráněn a nakonec puk z jeho hokejky "lízl" břevno domácí branky!

45:46
    Nyní se vhazuje pro změnu před Jachinem.

46:25
    Kazaň zvyšuje své úsilí, ale Spartak se zatím skvěle brání. Domácí to budou mít hodně těžké.

47:15
    Lukojanov vyzkoušel pozornost Jachina, ten je zatím spolehlivý.

49:05
    Spartak ve třetině Kazaně.

49:56
    Radivojevič střílí z pravé strany, Barulin chytá, bude se vhazovat v obranném pásmu Kazaně.

48:22
    Jevgenij Medvěděv oslabuje svůj tým, za faul ve třetině Spartaku odchází na dvě minuty.

50:22

51:20
    Kazaň kombinuje ve středním pásmu, ale hosté hrají výborně, nenechají domácí rozehrát.

52:03
    Kirill Petrov je nucen sřílet z modré čáry, proti němu vystupoval bránící protihráč, ale Jachin chytá.

52:31
    Jemelin je dalším hráčem Kazaně, který oslabuje svůj tým, za držení odchází na dvě minuty na trestnou lavici. Spartak bude mít výhodu další přesilové hry.

52:55
    Spartak nikam nespěchá, přesilová hra mu dává další dobré minutky, kdy nemusí bránit svůj náskok.

53:32
    Suglobov pálí na Barulina, ten vyráží před sebe, domácí vyhazují puk ven ze třetiny a odchází střídat.

54:31

54:50
    Spartak si příliš šancí při přesilovce nevytvořil, blíží se poslední pětiminutovka třetí třetiny a možná i celého utkání, nyní se budou hosté soustředit více na defenzivu.

55:58
    A další vyloučení, tentokrát jde na trestnou lavici hráč Spartaku, Suglobov, který nedovoleně atakoval domácího hráče v obranném pásmu. Kazani se nabízí dobrá příležitost na vyrovnání!

56:20
    Kazaň je již ve třetině Spartaku...

56:45
    Jemelin střílí z pravé strany, Jachin vyráží. U puku stále domácí.

57:15

ALEXEJ JEMELIN se prosazuje střelou od modré z pravé strany, Jachin měl zakrytý výhled a Kazaň využívá přesilovou hru! A co víc, srovnává stav utkání na 2:2! Asistence: Jarkko Immonen, Jevgenij Medvěděv.

57:57
    Hosté ztratili nadějné vedení necelé tři minuty před koncem třetí třetiny... ale pozor, ještě se závěr třetiny dramatizuje, na trestnou lavici za podražení odchází domácí Kapanen! Spartak bude hrát přesilovou hru.

58:16
    Lewandowski zkouší pozornost Barulina střelou od modré z levé strany, gólman domácích pozorný a chytá.

58:35
    Spartak kombinuje ve třetině domácích...

58:39
    ...ale hru přerušuje rozhodčí hvizdem, zřejmě postavení hráče v brankovišti a vykazuje hru do středního pásma.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny. Vše směřuje do prodloužení.

59:25
    Barulin se zdržel za svou brankou, ale puk se nedostal na hokejky hráčů Spartaku.

59:57
    Suglobov střílí z levé strany, puk ale končí v ochranné síti. Tři vteřiny před koncem třetiny se ještě vhazuje po pravé ruce Barulina.

60:00

Skončila třetí třetina, ve které "spasil" vyrovnávacím gólem v 58. minutě Jemelin, který využil přesilovou hru a odvrátil blamáž favorita utkání.

Po krátké přestávce bude následovat pětiminutové prodloužení, pokud nepadne rozhodující gól.

60:01

60:20
    V prodloužení se hraje pouze ve čtyřech hráčích na obou stranách, bude více prostoru na ledě.

61:00
    Velice důležitě bude, aby některý z týmů nefauloval, hra čtyři na tři by mohla být rozhodující při vstřelení rozhodujícího gólu.

61:40
    Jak se dalo očekávat, hraje se "nahoru-dolů", ale na vyloženou šanci zatím čekáme.

62:30
    Jsme v polovině prodloužení, na ledě první lajna domácích.

63:00
    Medvěděv přihrává zpět na modrou Kapanenovi, ale ten si nabruslil blíže k bráně, pálí, Jachin pozorný.

63:28

Nedáš - dostaneš, přesně to platilo i nyní, kdy se z protiútoku prosadil po teči střely Sčitova BRANKO RADIVOJEVIČ a dává rozhodující gól dnešního utkání. Asistence: Nikita Sčitov.

Dnešní utkání, do něhož vstupovali domácí v roli vysokého favorita, skončilo nakonec překvapivou výhrou Spartaku Moskva, když o zisku dvou bodů za vítězství v prodloužení, rozhodl brankou v 64. minutě Radivojevič a jen podtrhl výborný výkon Spartaku v dnešním utkání.

Kazaň se musí spokojit alespoň s bodem, což vzhledem k průběhu utkání, není žádnou tragédií. Dnes "tahal" Bars za kratší konec a nebýt Jemelinovy branky necelé dvě minuty před koncem třetí třetiny, mohly se do Moskvy "stěhovat" všechny body.

To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším nashledanou. (18:22:51)

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 22. Pesonen (Immonen), 58. Jemelin (Immonen, Medvěděv) - 17. Suglobov (Nakládal), 23. Romanovsky (Chochlačov), 64. Radivojevič (Sčitov)

Ak Bars Kazaň: Barulin (Garipov) - Nikulin, Konrnějev, Zaripov, Kapanen, Morozov - Panin, Medvěděv, Darzinš, Abdullin, Petrov - Jarullin, Jemelin, Pesonen, Immonen, Obuchov - Tokranov, Chomitskij, Sokolov, Golubjov, Lukojanov

Rozhodčí: Kiseljov, Komarov - Šichanov, Michel