1:0 (0:0)
Standard Lutych
Čtvrtek 29.11.2012, 20:45 • Cristal Arena • Belgický pohár

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná ve 20:45.

Ve čtvrteční dohrávce osmifinále belgického poháru se střetnou dva celky, které si určitě brousili zuby minimálně na čtvrtfinále této soutěže. Jenže nyní je los svedl dohromady a postoupit tak může jeden. Navíc o postupujícím rozhodne na rozdíl od čtvrtfinále pouze jeden zápas a rozhodovat tak může každá maličkost.

Mírným favoritem bude domácí celek, který si letos už s předstihem zajistil postup z prvního místa v Evropské lize ve skupině G, když minulý čtvrtek dokázal vyhrát na půdě maďarského Videotonu a nikdo ho už v tabulce nemůže přeskočit.

V lize na tom také není úplně špatně, ovšem na čelo tabulky už ztrácí poměrně dost bodů. Za Anderlechtem zaostává o osm bodů a Waregem s Lokerenem jsou před ním o čtyři body. V posledním kole doma pouze remizoval s Leuvenem a předtím prohrál na půdě posledního celku belgické ligy - Cercle Bruggy.

V národním poháru v posledních třech letech skončil vždy v osmifinále a dvakrát přitom hrál na domácí půdě, určitě chce konečně tuto smůlu prolomit. Letos odehrál pouze jeden zápas a na půdě amatérského RU Saint-Gilloise vyhrál jasně 6:0. Letos se s Lutychem potkal nedávno ve 13. kole a překvapivě doma prohrál v poměru 0:2.

Standard je v tabulce na sedmém místě a má o tři body méně než jeho čtvrteční soupeř, avšak v poslední době se mu vcelku daří. V minulých šesti zápasech získal cenných 13 bodů a prohrál pouze na půdě Lokerenu, naposledy dokázal přehrát doma Lierse v poměru 3:0. Jeho forma je tak opravdu velice slušná. V předchozím kole národního poháru vyřadil Mouscron na jeho půdě až po prodloužení v poměru 3:2. Vzhledem k současné situaci ale má určitě slušné šance na postup.

KRC Genk: Van Hout - Fernandéz, Ngongca, Tshimanga, Buffel, Gorius, Hyland, Koulibaly, Barda, Plet, Vossen
    Na lavičce: Köteles, Wertelaers, Hamalainen, Ayub, Croux, Limbombe, Monrose, Hubert, Simaeys
    Trenér: Mario Been

Standard Lutych: Moris - Ciman, Goreux, Tavares, Bulot, Buyens, Mpoku, Vainqueur, Van Damme, Batshuayi, Ezekiel
    Na lavičce: Kawashima, Arslanagic, Fryers, Ajdarevic, Gonzalez, Buzaglo, Ogunjimi
    Trenér: Mircea Rednič

Rozhodčí: Johan Verbist.

1

2
    První akce Standardu končí nezdarem už na samém počátku.

3
    Nyní se o dobrou střelu postaral hostující Ciman, avšak Van Hout dobře zasáhl.

5
    Nyní je Standard aktivnější, ale ke střele se nemůže dostat.

6
    Na druhé straně se do pokutového území dostal Ngongca, na poslední chvíli byl ale odzbrojen a je z toho jen rohový kop.

7
    Nyní byl v šanci Ezekiel, před Van Houtem ale ráží míč jen do zámezí.

8
    U míče domácí celek, jenže centr do vápna nebyl povedený.

9
    Standard bude vhazovat na polovině soupeře.

10
    Nyní rychlá akce zastavena na půlce a hosté mohu být rádi, že nevidí první žlutou kartu zápasu.

11
    Po kombinaci Coulibalyho s Hylandem končí míč až u Morise.

12
    Hyland se dral do šance, byl ovšem čistě odzbrojen Goreuxem.

13
    Ciman vybojoval přímý volný kop, ovšem po jeho zahrání kraluje ve vzduchu obrana hostů.

14
    Po nepřesných přihrávkách na obou stranách nejprve končí míč v náručí Morise a následně Van Houta.

15
    Genk drží míč častěji na kopačkách a je aktivnější.

16
    Na druhé straně sražená rána , Batshuayie končí jen rohem.

17
    Domácí se ubránili, ale míč znovu pohodlně sbírá gólman Moris.

18
    Po faulu Koulibalyho končí dlouhá přihrávka v zámezí.

19
    Po zajímavé rychlé akci a následném centru opět skvěle pracuje obrana Lutychu.

20
    Další centr ze vzduchu od Fernandeze sbírá gólman Moris.

21
    Hosté přišli o míč, znovu ho však vybojoval Van Damme. Avšak poté Standard znovu chybuje a faulem na půlce zastavuje slibnou akci Ciman, který také vidí za tento zákrok první žlutou kartu zápasu.

22
    Následně nepřesný centr a mí získává Moris, který odkopává zpátky na soupeřovu půlku.

23
    Po nahrávce Ezekiela nepřesně centruje Mpoko.

23
    Skvělý čistý obranný zákrok Tavarese.

24
    Vossen nyní v těsném ofsajdu.

25
    Rychlá akce Genku zakončena střelou doprostřed branky, kterou ale snadno chytá Moris.

26
    Boj o míč ve středu hřiště, nakonec je úspěšnější Standard.

27
    Genk je stále trochu lepší, zatím to ale je utkání bez šancí.

28
    Standard vybojoval svůj třetí rohový kop.

29
    Nyní po šlapáku Koulibalyho musí být na hřišti ošetřen Ezekiel.

30
    Koulibaly se už zvedá a zřejmě se bude pokračovat.

31
    Genk obléhá pokutové území soupeře, ke střele se ale nemůže dostat.

32
    Nyní to z protiútoku zkusili hosté, jenže jejich akce má rychlého konce.

33
    Za Genk to zkusil Fernandez, jenže celou akci přibrzdil a domácí přicházejí o míč.

34
    Hraje se nahoru dolů, ovšem po šanci zatím není ani vidu ani slechu. Genk se znovu ubránil na hranici pokutového území.

35
    Nyní útočný faul na Ezekiela, rozehrávat bude Genk.

36
    Na obou stranách jsou vidět rychlé akce, jenže vždy končí po nepřesné přihrávce a diváci se zatím fotbalem rozhodně bavit nemohou.

37
    Vossen přišel ve středu hřiště o míč a Standard šel do brejku, sám před brankářem se ocitl Batshuayi, ale v největší šanci prvního poločasu sám před Van Hout neuspěl.

38
    Genk zkusil oplatit stejnou mincí, jenže nadějnou akci opět nezakončil.

39
    Standard kombinuje na vlastní polovině a snaží se dlouho pihrávku najít někoho ve vápně, obrana Genku je ale pozorná.

40
    Plet faulován těsně před hranici pokutového území a je to zajímavá standardka pro domácí z 18 metrů.

41
    Jenže Gorius trefuje jen zeď a míč je opět ve středu hřiště.

42
    Nyní fauluje Hyland a přímý volný kop z třiceti metrů budou mít k dispozici hosté.

43
    Jenže Coman posílá svůj pokus po přiťuknutí spoluhráče hodně nad.

44
    Buffel unikal po levé straně, jenže vybojoval pouze autové vhazování. Po něm tu je odkop od branky, i když míč zahrál hostující Vainqueur.

45
    Standard kombinuje na vlastní polovině,

45
    Ezekiel faulován Fernandézen a je tu ještě jedna standardka pro hosty. Nastavovat se bude jedna minuta.

45+1
    Van Hout ale chytá míč a už se asi nic nestane.

První poločas nenabídl žádné výrazně příležitosti, tu největší hosté spálil necelých deset minut před poločasem. Doufejeme, že druhé dějství přinese zlepšení.

46

47
    Zatím se obrázek hry nezměnil, ob celky chtějí hrát, ale v ofenzívě se trápí.

48
    Nyní se Genk ubránil a akci rozehrává Ngongca.

49
    O střelu se pokusil Vossen, není ale úspěšný.

50
    Střely Ezekiela a Batshuayie jsou v pokutovém území zablokovány.

51
    Následně se po zpětné hlavičce dostal do zakončení Van Damme, jeho slabá střela z úhlu ale zapadla do náruče gólmana Van Houta.

48
    Genk právě vstřelil branku!
    Domácí se dostali do první vážnější šance a po krásné přízemní kombinaci zakončuje přesně JELLE VOSSEN.

53
    Genk nyní hraje v pohodě a má míč pod kontrolou.

55
    Nyní domácí rozehrávají na vlastní polovině a soupeři zatím nepůjčí míč.

56
    Nyní musel včasným vyběhnutím zasahovat Van Hout.

58
    Standard musí hrát a Genk se proto snaží využít rychlých brejků.

60
    Po kolmici Monroseho mohl zvýšit Masika, jenže svůj pokus před Morisem poslal těsně vedle tyčky.

62
    Standard tlačí, jenže nedokáže ohrozit branku soupeře.

63
    Nyní to po individuální akci zkusil Mpoku, jenže svou kroucenou střelu posílá hodně mimo.

64
    Van Hout znovu vykopává a Lutych musí znovu rozehrát z vlastní poloviny.

65
    Batshuayi se krásně uvolnil za hranicí vápna a nebyl nikým neatakován, svůj pokus však posílá hodně nad branku.

66
    Na druhé straně pálí z dvaceti metrů Monrose, ale Moris je připraven.

67
    Dlouhé nákopy Standardu nevycházejí, Genk se ve vzduchu brání dobře.

68
    Po krásné kombinaci na jeden dotek se ke střele dostával Ezekiel, byl ale zablokován.

69
    Vainqueur pálí z velké dálky těsně nad branku a poté je vystřídán Ignaciem Gonzálezem.

70
    Přímý volný kop Batshuayie z dvaceti metrů skvěle vyráží Van Hout.

71
    První střídání domácích, ze hřiště odchází Masika a přichází Barda.

72
    Hosté budou rozehrávat přímý volný kop.

73
    Po krásné narážečce byl zablokován Ezekiel a následný centr jen prolétl vápnem.

74
    Druhé střídání hostů, odchází Batshuayi a přichází místo něj Ogunjimi .

75
    Do konce zbývá patnáct minut a Moris musel vyběhnout z branky, nakonec včas míč schoval na rukavic.

76
    Barda spadl v pokutovém území, sudí ale ukázal jasně, že se penalta kopat nebude.

77
    Genk drží míč tlačí se do útoku, Lutych je v útoku bezbranný.

78
    Po tvrdém zákroku musí bát ošetřen Ezekiel.

79
    Tak hostující útočník kulhá na střídačku a musí být střídán, nahradí ho Buzaglo.

80
    Domácí měli výhodu rohového kopu, Lutych ale odvrací na půlící čáru. Genk však kontroluje průběh hry.

81
    Střela Gonzaleze zablokována.

82
    Fernandez na poslední chvíli skvělým skluzem odehrává míč na rohový kop.

83
    Po jeho zahrání pálí Buzaglo a míč tečují dva hráči Lutychu, jenže ne směrem na branku a nakonec z toho je pouze odkop od branky.

84
    Hosté tlačí, jenže nyní je tu dlouhý nákop Genku a po faulu Arslanagice na Vossena zahrávají domácí přímý volný kop.

85
    Ten se krásně snesl na hlavu Vossena, jenže ten míří o pár decimetrů na horní šibenici a Moris se pouze proletěl vzduchem.

86
    Další centr do vápna domácích, jenže tam jsou úspěšní hlavičkáři a opět z toho bude pouze odkop od branky Van Houta.

87
    Z brejku se do šance dostal Barda, jenže vypálil až Gorius z velké dálky hodně nad.

88
    Nyní po přízemní kombinaci prošel skvěle do vápna Barda, jenže udělal kličku navíc a Moris chytá míč ve výskoku.

84
    Druhé střídání domácích, odchází Monrose a přichází Limbombe.

89
    O dobrou ránu se postaral Mpoku, míří však těsně nad břevno.

90
    Bulot zatáhl za dres Buffela a po rychlé akci je tu druhá žlutá karta utkání.

90+1
    Nastavovat se budou tři minuty.

90+2
    Poslední střídání Genku, ze hřiště odchází kapitán Vossn a nahrazuje ho Plet.

90+3
    Hosté znovu nevystřelili a na druhé straně se to povedlo Limbombemu, který protáhl brankáře Moris a vybojoval rohový kop.

90+3
    Máme tu zřejmě poslední výkop zápasu.

Je konec a po nevýrazném prvním poločase se hra zlepšila v tom druhém. Nicméně domácí dokázali dát gól zásluhou kapitána Vossena ihned po přestávce a Standard se i přes náznaky šance a zlepšenou hru vyrovnání nedočkal. Genk se tak po třech letech znovu probojoval do čtvrtfinále, naopak Lutych končí. Tímto se s Vámi loučím a přeji hezký zbytek dne. (22:39:23)