Barys – Viťaz 3:5 (kon.) | Omsk – Čerepovec 1:2 (po pr.) | Chanty-Mansijsk – Minsk 5:7 (kon.)
Jekatěrinburg – Doněck 3:4 (kon.) | Čeljabinsk – Riga 3:1 (kon.) | Magnitogorsk – Spartak Moskva 7:4 (kon.)
Barys Nur-Sultan
3:5 (2:3, 1:1, 0:1)
HC Viťaz Moskevská oblast
Pondělí 03.12.2012, 12:00 • Sport Complex • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

VIŤAZ ČECHOV:
    Z posledních pěti utkání vybojovali hráči hostujícího celku pouze dva body. Což jim přineslo pád až na dvanáctou pozici v Západní konferenci. Na osmý Novgorod již jich ztrácí jedenáct. Viťaz sbírá body hlavně na venkovních kluzištích, kde získal ze svých dosavadních 32 téměř dvě třetiny. Ovšem před vlastními fanoušky je to utrpení. V této statistice je suveréně poslední. Kdy doma vyhrál pouze třikrát a vybojoval pouze jedenáct bodů

Po skvělém vstupu do letošního ročníku se hráči Čechova dostali do útlumu. V listopadu vyhráli pouze jednou a to ve středu proti Magnitogorsku, který udolali až v prodloužení (4:3prodl.) a v minulém střetnutí v pátek podlehli Čeljabinsku (2:3).

Velkou oporou je v pohodě chytající Ivan Kasutin, který i přes téměř dvě a půl gólu na zápas si drží fantastickou úspěšnost 93,3% a drží s v popředí brankářů celé KHL v této statistice.

Obrana je hodně zkonsolidovaná a také vyrovnaná. Nejlépe si vede Brian Fahey (6+5). Ovšem v útoku se jasně osamostatnil vynikající sniper Alexandr Koroljuk, který už dvanácti brankami zatížil konta soupeřů a k tomu si připsal sedm asistencí.

BARYS ASTANA:
    Domácí sídlí na posledním postupovém místě zaručující účast v závěrečných vyřazovacích bojích s náskokem pouhého bodu na devátý Novokuzněck. Proto si Barys Astana nemůže dovolit rozdávat body. A také v posledních pěti zápasech zabrala, kdy nebodovala pouze s Magnitogorskem (5:1), před tím si poradila s Traktorem Čeljabinsk (0:3). Následovali dvě výhry za pět bodů. A v minulém pátečním střetnutí s Omskem vydřela alespoň prodloužení (3:2prodl.).

Tým táhnou do play-off především vynikající brankář Teemu Lassila s téměř 90% úspěšností. Obránce Victor Hedman, který patří k nejlepším zadákům Kontinentální hokejové ligy. Připsal si už osmnáct asistencí a s účastí na ledě +13. Velká postava Barysu Astany.
    V ofenzívě, která je hodně vyrovnaná a rozložená na více forvardů vyniká hlavně Brandon Bochenski s deseti brankami a dvanácti asistencemi.

V pondělním programu Kontinentální hokejové ligy svedou svůj 31 mistrovské klání týmy Astany a Čechova. Oba celky spolu svedou odvetnou bitvu. V minulém zápase na konci října zvítězil Čechov v napínavém duelu na svém ledě těsně 3:2 po samostatných nájezdech. Proto nyní domácí Astana má svému soupeři co vracet. Sledujte s námi atraktivní podívanou, začínáme v pravé poledne.

Barys Astana: Lassila (Poluektov) - Novopašin, Hedman, Savčenko, Litviněnko, Mnacjan, Grigorjev, Běljakov - Ruděnko, Upper, Starčenko - Žajlauov, Gavrilin, Krasnoslobodcev - Dawes, Boyd, Rakanov - Spiridonov, Buchenski, Antropov - Mirasty.

Viťaz Čechov: Kasutin (Saprykin) - Markov A., Troščinskij, Fahey, Markov D., Chafizullin, Sjelezňov, Kudinov - Hennessy, Koroljov, Koroljuk - Černov, Dvurečenskij, Panarin - Timkin, Bělousov, Baďjukov - Sergejev, Gillies, Kuljomin - Lesnukin.

Rozhodčí: Zacharov, Naumov.

Vítám Vás na atraktivním utkání Barys Astana - Viťaz Čechov, které za pár minut začne.

V zimním stánku Sport Complex jsou přípravy v plném proudu a hlasatel začne vyvolávat zahajovací pětky obou mužstev.

Hráči už se pomalu řadí na své modré čáry, kde za malou chvíli poslechnou úvodní státní hymny.

Probíhají poslední přípravy na samotné úvodní vhazování.

00:01

00:02
    První buly v zápase vyhráli hosté z Čechova.

00:31
    Kteří také jako první ohrozili domácího brankáře.

00:50
    Domácí Boyd se po opětovaném útoku nedostal přes střední pásmo.

01:06
    Ale už se domácí usadili ve třetině Čechova.

01:17
    Astana právě vstřelila branku!
    Máme tu úvodní branku utkání. Když DUSTIN BOYD zůstal před Kasutinem úplně sám a od mantinelu střílel Litviněnko. Hostující brankář vyrazil betonem jeho ránu a první střelec zápasu otevřel skóre do odkryté branky. Asistence: Alexej Litviněnko.

02:09
    Hned v zápětí se hosté dostávají před Lassilu ten zatím střelu Spiridonova chytil.

02:51
    Čechov právě vstřelil branku!
    Hned v zápětí hosté odpovídají na vedoucí branku jejich dnešního soupeře. Po téměř stejné situaci, když se po zásahu domácího Lassili dostal ke kotouči ANDREJ MARKOV a zavěil za bezmocného brankáře. Asistence: Josh Hennessy.

03:06
    Rychlý sled osobních soubojů ve středním pásmu.

03:24
    Dopředu jdou opět hosté.

03:25
    Po pravé straně se přesunul do útočné třetiny hostující ALEXANDR KOROLJUK, najel si mezi kruhy, kam ho trestuhodně domácí obrana pustila a nechytatelnou dělovkou rozvlnil sít za domácím brankářem Lassilou. Bez asistence.

03:25
    Domácí brankář Teemu Lassila opouětí svoji klec a místo něj nastupuje Pavel Poluektov.

03:50
    Opět se pokouší domácí o srovnání skóre. Ale Kasutin bleskovou ránu Uppera chytá.

05:21
    A máme tady pěstní bitku, kdy domácí Jon Mirasty vyzval na pěstní souboj svého kolegu z protějšího tým z Čechova Trevora Gilliese a bitka skončila nerozhodně.

05:21
    Také oba hříšníci odcházejí na trestnou lavici domácí Jon Mirasty.

05:21
    Po něm také Trevor Gillies. Oba po pěti minutách.

05:30
    Pokračuje se v pěti na obou stranách.

05:45
    Ve velké šanci hostující Koroljuk, který se opět hodně nebezpečně přibližoval k brance domácího celku. Ale Poluektov jej vychytal.

06:29
    V útoku domácí Astana.

06:45
    Kteří zamčeli svého soupeře před jeho branku a akci zakončoval z levého kruhu Rakanov.

07:20
    Už hrají hostující hráči.

07:35
    Ale domácí jim zkomplikovali rozehrávku.

07:37
    Po parádní práci domácího Nikolaje Antropova, který se prodral s pukem za branku a potom jej předložil z druhé vlny najíždějícímu MAXIMU SPIRIDONOVOVI, který přesně trefil místo k levé tyči Kasutinovy branky. Asistence: Nikolaj Antropov

08:09
    Brankové skóre máme opět vyrovnané a hostující hráči jdou do ofenzívy.

08:40
    Nyní vybojovali hostující hráči pásmo.

09:09
    Ale o puk přicházejí.

09:26
    Vyloučen hostující Kudinov za držení protihráče.

09:44
    Domácí hráči Astany mají problém se usadit v pásmu soupeře.

10:13
    Nyní se konečně nastěhovali do útočné třetiny.

10:46
    A velká šance v podání Žajlauova, který zpoza branky našel těsně před Kasutinen hůl Gavrilina, jehož výborně hostující brankář vychytal.

11:20
    A další šance domácího Gavrilina, který se prokličkoval téměř sám před Kasutina. Ale přestřelil jeho branku.

11:26

11:54
    Po delší době hostující celek v útočném pásmu.

12:14
    Ale Hennessy ztratil kotouč hned v zápětí v rohu.

12:34
    Na druhé straně se po mantinelu prosazoval Dawes, ale hostující obranna Čechova jej nepustila ke střele.

13:09
    Další vyloučený hráč. Tentokrát jde na trestnou lavici domácí Vitalij Novopašin za nedovolené bránění.

13:20
    Domácí zásluhou Hedmana vyhazují.

13:35
    Ale už hráči Čechova nastěhováni před Poluektovem.

13:55
    Po špatné přihrávce vyhodil domácí Ruděnko.

14:10
    Hosté musí začít opět od své branky.

14:33
    Ale domácí se skvěle brání a nahozený kotouč od Koroljuka, vyhazuje z vlastní třetiny domácí Dawes.

14:58
    Čechov zakládá další útočnou akci.

15:09

15:45
    Hra se hodně zpomalila po úvodní smršti. Domácí po nepřesné rozehrávce hrají na zakázané uvolnění.

16:09
    Do útočné třetiny se bere domácí Nigel Dawes, který se však od mantinelu nedostal.

16:31
    Ale zbytečně si pomohl proti protihráči a zasáhl ho nešetrně do oblasti hlavy. Dostává menší trest a deset minut osobního posezení na trestné lavici více.

16:40
    Hosté hned zabydleni v pásmu Astany.

16:48
    Hosté se ujímají vedení. Když si od mantinelu vyjel mezi kruhy ARTEMIS PANARIN, který ze své středové pozice prostřelil vše na cestě do domácí branky. Brankář Poluektov vůbec nic neviděl. Asistence: Andrej Markov, Pavel Černov.

18:40
    Astana se nyní dostala do velké šance a hosté si museli pomoct faulem proti domácímu kapitánu Upperovi, který byl nikým nebráněn před Kasutinem.

18:47
    Vyloučen hostující Jevgenij Timkin za podražení.

19:04
    Domácí se nemohou usadit v pásmu soupeře přes rychlý přístup hráčů Viťazu.

19:26
    Gavrilin zavezl kotouč do pásma soupeře.

19:40
    A domácí Savčenko si sjel od modré a z mezikruží nepříjemně prověřil Kasutina, který fenomenálně jeho prudkou střelu vyrazil.

20:00

Hned na začátku utkání jsme mohli sledovat bleskový nástup obou mužstev do utkání. Po čtyřech minutách už to bylo 1:2. A domácí brankář Lassila se nechal vystřídat. Za další dvě minuty jsme mohli vidět pěstný souboj mezi Gilliesem a MIrastym. Který skončil nerozhodně. V 8. minutě domácí astana vyrovnala zásluhou Spiridonova - 2:2. Ale poslední slovo měli hosté, kteří v přesilové hře využili početní výhody a Panarin pěknou dělovkou prostřelil Poluektova. Stav po první části 2:3.
    Celkový počet střel: 12/5.
    Vyloučení: 3/3.
    Využití: 0/1.
    Vyhraná vhazování: 14/5.
    Druhá třetina začne ve 12:52.

Hráči už jsou připraveni na zahájení druhé třetiny.

20:01

20:02
    Zahajovací buly druhé části vyhráli hosté. Kteří ovšem pouze odevzdali kotouč.

20:25
    Domácí pokračují v přesilové hře.

20:48
    Nebezpečně z levého kruhu střílel domácí Starčenko.

20:47

21:05
    Hra se po nepřesné rozehrávce domácího celku vrací před Poluektova.

21:35
    Ale domácí se rychle osvobodili, ale Markov A. ubránil únik Gavrilina.

21:38
    Na druhé straně musel být v pozoru Poluektov po střele hostujícího Černova.

21:43
    Na trestnou lavici odchází domácí Mnacjan za držení.

22:05
    Od modré nebezpečně zakončoval Fahey, ale Poluektov si kotouč mezi stínícími hráči našel.

22:17
    Astana však ve vlastním rohu vybojovala puk a Boyd jej vyhodil za branku Kasutina.

22:49
    Stále se Čechov nemůže dostat do útočné třetiny.

22:59
    A nyní dokonce hraje Andrej Markov na zakázané uvolnění.

23:19
    Hosté v útočném pásmu, kde se Koroljuk snažil uvolnit, ale v tísni netrefil branku.

23:49

23:55
    Tato přesilovka se hostům vůbec nepovedla a Andrej Markov dlouhým pasem na útočné modré opět nikoho nenašel.

23:56
    Barys Astana se tak může znovu hnát za vyrovnáním.

23:58
    Ale za zbytečné držení vyloučen opět domácí hráč, na trestnou lavici odchází Alexej Litviněnko.

24:31
    Ale Čechov pokračuje ve své zoufalé snaze založit útok.

25:00
    Nyní se konečně hosté usadili v pásmu soupeře nahozeným kotoučem.

25:01
    V rohu kluziště vybojoval kotouč Timkin, který jej poslal na modrou čáru, kde byl úplně volný JAKOV SJELEZŇOV. Ten udělal několik kroků vpřed a napálil kotouč k pravé tyčce. Poluektov měl opět hodně stížený výhled. Asistence: Jevgenij Timkin.

26:01
    Astana procitla, ale hostující hráči se výborně brání.

27:15
    Hostující hráči si pečlivě brání střední pásmo, které je pro hráče Astany velkým problémem.

27:35
    Nyní se konečně probili do blízkosti Kasutina. Antropov kombinuje se Spiridonovovem.

27:55
    A Kasutin měl štěstí že ho kotouč z hole Maxima Spiridonova trefil. Od modré nahodil kotouč na jeho branku Hedman, a těsně před hostujícím brankářem tečoval útočník Astany.

28:05
    Pokračuje nápor domácího celku.

28:15
    Gavrilin s Žajlauovovem stále drží pásmo.

28:35
    Usídleni po rozích hledají místo k zakončení.

28:55
    Velká šance z hole Krasnoslobodceva, který zůstal úplně volný před Kasutinem. Ale v nepravý moment mu kotouč sjel z čepele.

29:06
    Další nebezpečná rána od modré v podání Mnacjana. Ale znovu výborný Kasutin.

29:38
    Už hrají hosté alespoň ve středním pásmo.

30:00
    Znovu však zavezl kotouč do útočné třetiny Upper a Starčenko po jeho přihrávce prověřil pozornost hostujícího brankáře. Ten vyráží do rohu.

30:28
    Tlak domácí Astany pokračuje.

30:44
    Ve vlastním rohu však vybojoval kotouč Alexandr Koroljuk a sbíral cenné vteřinky za branou Poluektova.

31:05
    Proti přesile se však neprobil.

31:30
    Astana opět před brankářem Kasutinem.

32:09
    Ale hráči Čechova pouze vyhazují do útočné třetiny.

32:13
    Nápor Barysu na chvíli stagnuje.

32:35
    Na druhé straně hned po přejetí útočné modré pálil do vyjetého Poluektova Bělousov.

32:49
    Domácí se nyní marně snažili založit útok, kotouč už má hostující Panarin.

33:15
    Který opět na nic nečekal a vypálil z levého kruhu na domácího brankáře, ten nemusel zasahovat.

33:52
    Hra se pomalu vyrovnala a hráči Čechova s agresivněli hru.

34:13
    Boj o puk ve středním pásmu.

34:16
    Kterou vyhráli hosté, ale pouze odevzdali kotouč za branku Poluektova.

34:40
    Vyloučen hostující kapitán Alexej Troščinskij za hákování.

34:57
    Hosté vyhazují přes všechny čáry.

35:18
    Antropov se nyní opět nedostal přes útočnou modrou.

35:22
    Antropov na podruhé úspěšnější.

35:28
    V přesilové hře domácí snižují na rozdíl jediné branky. Když se u mantinelu uvolnil Antropov a nahrál od modré na najíždějícího BRANDONA BUCHENSKIHO, který si sjel až k brance Kasutina a tečoval kotouč za jeho záda. Asistence: Nikolaj Antropov.

36:28
    A další velký závar před hostujícím Kasutinem, kde Upper zakončoval těsně před hostujícím brankářem.

36:44
    Na druhé straně šli do protiútoku hosté. Koroljuk nebezpečně pálil od modré. Poluektov připraven.

37:15
    Astana se po menší odmlece opět dostává do útočné třetiny.

37:35
    Ale od rohu se neprosadil s kotoučem domácí Boyd a na druhé straně musel být v pozoru Poluektov po střele Koroljova od levého mantinelu.

37:45
    Nyní se nepovedla rozehrávka domácího celku a je z toho icing.

37:47
    Za hákování vyloučen hostující Panarin, který těsně před sirénou posílá svůj tým do čtyřech.

38:09
    Astana zamčela svého soupeře v jeho pásmu.

38:23
    A Gavrilin s Žajlauovem motali hlavu hostující obraně.

38:55
    Opět v zakončení Antropov, který střílel z mezikruží a Kasutin se po jeho ráně marně natahoval, jen šla těsně mimo branku.

39:28
    Velký nápor domácích. Gavrilin s Antropovem zamčeli svého soupeře v jeho třetině.

39:47

40:00

Druhá třetina přinesla trošku uklidnění po fantastické první třetině. V následující části utkání padly už jen dvě branky. Nejprve zvýšil na rozdíl dvou branek hostující Sjelezňov - 2:4. Ale ve 36. minutě se prosadil v přesilové hře Buchenski, který snížil na současných 3:4. Do závěrečné části se máme na co těšit.
    Celkový počet střel po druhém dějství: 21/12.
    Vyloučení: 5/5.
    Využití: 1/2.
    Vyhraná vhazování po druhé třetině: 24/16.
    Poslední třetina začne zhruba ve 13:40.

Vracíme se naposled na stadion do Kazachstánu, kde už jsou hráči připraveni na závěrečný boj.

40:01

40:02
    Úvodní buly vyhráli hosté, kteří zakládají první ofenzivu ve třetí třetina.

40:35
    Ale už na modré je zastavil Hedman s Novopašinem, kteří zakládají vlastní útok.

41:05
    Do slibné pozice se hned v zápětí dostává Upper, ale Kasutina neprostřeluje.

41:37
    Stále domácí v útočném pásmu soupeře.

41:55
    Ale už je z vlastního pásma vyhnal Gavrilin.

42:15
    Buchenski se dostával do dobré střelecké pozice z pravé straně a vyslal prudkou ránu na Kasutina, ten chytá.

42:35
    Na druhé straně musel zasahovat domácí Poluektov po střelele Gilliese.

42:40
    A další tlak Astany, po kterém si domácí hráči zahrají přesilovou hru.

42:45
    Za nedovolené bránění odchází na trestnou lavici Denis Sergejev.

43:11
    Astana zakládá další útok po vyhození Koroljovem.

43:25
    Ale Starčenkovi se nepodařilo projít.

43:45
    Opět vyhazuje hostující Timkin.

44:01
    Domácí Antropov nevybojoval kotouč v útočném rohu a hosté z Čechova se opět osvobozují.

44:45

45:35
    Starčenko se dostával do nebezpečného zakončení, ale Kasutin drží své spoluhráče.

46:04
    Na druhé straně se hned v zápětí snažil prosadit hostující Koroljuk, který vystrašil Poluektova.

48:06
    Domácí se stále snaží vyrovnat, ale Čechov výborně hraje ve středním pásmu.

48:47
    Nyní se neprosadil přes střední pásmo domácí Gavrilin.

49:28
    Nyní se dostal od mantinelu hostující Bělousov, který přihrál na druhé straně na úplně volného JEVGENIJE TIMKINA a ten vrací dvoubrankový náskok svého týmu. Přesouvající se Poluektov se nestačil přesunout. Asistence: Georgij Bělousov.

49:41
    Vyloučen hostující Roman Kudinov za hákování.

50:25
    Velký tlak domácího celku, který zavřel svého soupeře v jeho třetině.

50:45
    A velká šance domácího Antropova, a od modré pálil Hedman. Kasutin!

51:41

53:20
    Stále se domácí snaží se zápasem ještě něco udělat, ale hráči Čechova výborně brání.

53:36
    Vyloučen hostující Selezňov za krosček.

55:36

59:35
    Vyloučen hostující Andrej Markov za pěstní bitku. Za čtyři minuty.

59:35
    Vyloučen Maxim Spiridonov, který se také nechal vyprovokovat k pěstnímu souboji. Odchází jako jeho soupeř na čtyři minuty na trestnou lavici.

60:00

53:55
    Právě jsme ztratili obrazové spojení s Kazachstánem, tak to je škoda zrovna v té nejnapínavější době.

Ve třetí třetině se hráči Čechova soustředili na udržení výsledku a také svého soupeře pouštěli před Kasutina minimálně. A sami udeřili, když se v 50. minutě prosadil na druhé straně Timkin a pečetil tak skóre dnešního vynikajícího zápasu 3:5. Děkujeme za pozornost!

Barys Astana 3:5 Viťaz Čechov (2:3, 1:1, 0:1)

Branky: 2. Boyd (Litviněnko), 8. Spiridonov (Antropov), 36.Buchenski (Antropov) – 3. Markov A. (Hennessy), 4. Koroljuk, 17. Panarin (Markov A., Černov), 26. Sjelzňov (Timkin), 50. Timkin (Bělousov) . Rozhodčí: Zacharov, Naumov – Metalnikov, Sirotkin. Vyloučení: 6:9, navíc Dawes 10 min. OT. Využití: 1:2. Oslabení: 0:0. Diváků: 3723. Střely na branku: 32:21.

Barys Astana: Lassila (4.Poluektov) - Novopašin, Hedman, Savčenko, Litviněnko, Mnacjan, Grigorjev, Běljakov - Ruděnko, Upper (C), Starčenko - Žajlauov, Gavrilin, Krasnoslobodcev - Dawes, Boyd, Rakanov - Spiridonov, Buchenski, Antropov - Mirasty.

Viťaz Čechov: Kasutin (Saprykin) - Markov A., Troščinskij (C), Fahey, Markov D., Chafizullin, Sjelezňov, Kudinov - Hennessy, Koroljov, Koroljuk - Černov, Dvurečenskij, Panarin - Timkin, Bělousov, Baďjukov - Sergejev, Gillies, Kuljomin - Lesnukin.
    (15:32:02)

Jaroslav Keř

Branky a nahrávky: 2. Boyd (Litviněnko), 8. Spiridonov (Antropov), 36. Buchenski (Antropov) - 3. Markov A. (Hennessy), 4. Koroljuk, 17. Panarin (Markov A., Černov), 26. Sjelezňov (Timkin), 50. Timkin (Bělousov)

Barys Nur-Sultan: Lassila (4.Poluektov) - Novopašin, Hedman, Savčenko, Litviněnko, Mnacjan, Grigorjev, Běljakov - Ruděnko, Upper (C), Starčenko - Žajlauov, Gavrilin, Krasnoslobodcev - Dawes, Boyd, Rakanov - Spiridonov, Buchenski, Antropov - Mirasty.
    HC Viťaz Moskevská oblast: Kasutin (Saprykin) - Markov A., Troščinskij (C), Fahey, Markov D., Chafizullin, Sjelezňov, Kudinov - Hennessy, Koroljov, Koroljuk - Černov, Dvurečenskij, Panarin - Timkin, Bělousov, Baďjukov - Sergejev, Gillies, Kuljomin - Lesnukin.

Rozhodčí: Zacharov, Naumov - Metalnikov, Sirotkin