Omsk – Minsk 5:3 (kon.) | Barys – Čerepovec 3:0 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Viťaz 4:5 (kon.)
Jekatěrinburg – Spartak Moskva 1:0 (kon.) | Čeljabinsk – Doněck 1:2 (kon.) | Magnitogorsk – Riga 7:2 (kon.)
Ufa – Chabarovsk 6:4 (kon.) | Nižněkamsk – Novokuzněck 4:3 (kon.) | Kazaň – Novosibirsk 5:4 (po s.n.)
Petrohrad – Mytišči 4:3 (kon.) | Dynamo Moskva – Jaroslavl 3:1 (kon.) | Lev – N.Novgorod 4:2 (kon.)
Avangard Omsk
5:3 (0:0, 4:2, 1:1)
HC Dinamo Minsk
Středa 05.12.2012, 13:00 • Omsk Arena • KHL

Avangard Omsk 5:3 HC Dinamo Minsk (0:0, 4:2, 1:1)

Branky: 25. Pěrežogin (Kurjanov, Nikitin), 29. Frolov (Kosticyn), 34. Piganovič (Kosticyn, Frolov), 40. Kuparinen, 55. Sjomin (Frolov, Pivtsakin) – 30. Laine (Irgl), 40. Kulakov (Kitarav), 47. Pavelski (Stapleton, Murphy). Rozhodčí: Karabanov, Soin - Michajevič, Něstěrov. Vyloučení: 4:8, navíc Kurjanov 10 min. OT. Využití: 3:1. Oslabení: 0:1. Diváků:6300. Střely na branku: 36:23.

Avangard Omsk: Reizvik (Šilin) - Nikitin, Bělov, Valentěnko, Pujacs, Piganovič, Pivtsakin, Salmela - Popov, Taratuchin, Pěrežogin - Pěrvušin, Kuparinen, Záborský - Sjomin (C), Frolov, Kosticyn - Kurjanov, Mozer, Ivanov - Volkov.

HC Dinamo Minsk: Lalande (Kovaljov) - Karalahti (C), Niskala, Haroška, Krajíček, Murphy, Dzjanisou - Stapleton, Pavelski, Irgl - Platt, Stas, Laine - Linglet, Kulakov, Kitarav - Drozd, Meleško, Chužejev - Lopačuk.
    (15:54:51)

Ve třetí třetině se pokusil hráči Minsku přehrát domácí a brzy snížit. Což se jim podařilo. Už ve 47. minutě propálil Reizvika Pavelski - 4:3. Ovšem domácí i přes menší problémy náporu odolali a sami udeřili v 55. minutě Sjominem - 5:3. Tento stav vydržel až do konce zápasu. Děkujeme za pozornost!

60:00

59:45
    Domácí dostávají hru do středního pásma a už se nic nestane.

59:35
    Velká šance hostujícího Niskali, který zakončoval od modré a kotouč po zásahu domácím brankářem těsně mijí levou tyčku.

59:15
    Stále hosté drží pásmo.

58:45
    Povedená rána Kulakova od modré a po něm Lingleta. Omsk pod tlakem.

58:34
    Až nyní zavezl kotouč do třetiny Omsku Murphy.

58:07
    Domácím stačí držet útočnou modrou.

57:40
    Hosté se nemohou dostat do třetiny Omsku.

57:01
    Ale domácí Pujacs dostává kotouč do středního pásma.

56:45
    Misnk zkouší ještě akci nahozeným kotoučem.

56:07
    Na druhé straně se snažil prosadit hostující Stapleton. Ale jeho ránu hned po přejetí modré Reizvik chytá.

55:34
    Na druhé straně se opět po pravé straně prosmíkl Frolov a nepříjemně zakončoval do Lalandeho.

55:25
    Vůbec se jim nedaří rozehrávka. Hostující Kulakov hraje na zakázané uvolnění.

55:06
    Hosté už zřejmě rezignovali na nějaký tlak.

54:44
    Avangard právě vstřelil branku!
    Vynikající souhra Frolova s DMITRIJEM SJOMINEM, který dostal parádní pas před branku po úniku Frolova po pravém křídle a umístěnou ránou pod výko nedal Lalandemu šanci zasáhnout. Opět unikají domácí do dvoubrankového vedení. Asistence: Alexandr Frolov, Pivtsakin.

54:40
    Domácí jdou do rychlého protiútoku.

54:35
    Neprosadili se.

Jaroslav Keř

Branky a nahrávky: 25. Pěrežogin (Kurjanov, Nikitin), 29. Frolov (Kosticyn), 34. Piganovič (Kosticyn, Frolov), 40. Kuparinen (Nikitin, Záborský), 55. Sjomin (Frolov, Pivtsakin) - 30. Laine (Irgl), 40. Kulakov (Kitarav), 47. Pavelski (Stapleton, Murphy)

Rozhodčí: Karabanov, Soin - Michajevič, Něstěrov