HC Dynamo Pardubice
5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
Piráti Chomutov
Středa 05.12.2012, 18:10 • ČEZ Arena Pardubice. • Tipsport extraliga

Domácí tým si v poklidném tempu dokráčel k výhře 5:0. Využité čtyři přesilovky, hattrick Davida Krejčího a bezchybný výkon Růžičky, který nasbíral rovných třicet zásahů domácí tým dovedli k vítězství za tři body. Jako rozhodující se ukázala druhá třetina, ve které tým ČSOB Pojišťovny utekl do tříbrankového náskoku. Ten ve třetí třetině ještě navýšil o dvě branky na konečných 5:0. (20:43:42)

60:00

59:36
    O čisté konto ještě zkoušel obrat Růžičku svou ranou Miroslav Zálešák, ale jeho pokus od modré na domácího brankáře nevyzrál.

59:18
    Připravený Kočí na modré napálil puk pouze do Filipa Semana. Ten ale do zakončení neprošel, když v následném souboji jde kotouč do zámezí ČEZ Areny.

58:39
    Brejk Pardubic táhl z pravé strany Kousal, který nahrávkou na levou stranu mohl najít Ďalogu, ale to nevyšlo, a tak kotouč končí pod betony brankáře Řehoře.

57:44
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Hattrick pro DAVIDA KREJČÍHO! Ten nejprve z levé strany nahrával před branku, ale rána ještě na Řehoře nešla. O tu se pokusil až z pravé strany Bartek a právě Krejčí puk dotlačil pod betonem do sítě. Pro domácí to byla již čtvrtá využitá přesilovka večera. Asistence: Martin Bartek a Václav Benák.

57:14
    Pirátům se ale ihned povedlo kotouč vyhodit do útočné třetiny.

56:52
    Domácí tým již hraje v plném počtu a nyní hraje přesilovou hru on.

56:47
    Michael Frolík následně vidí dvě plus deset minut za úder do oblasti hlavy a krku, když ve středu hřiště srazil Tomáše Noska.

56:39
    To končí až teď, když se z rohu hřiště dostal k ráně Frolík. Růžička je připraven a vyráží.

56:01
    A další vyhození. Tentokrát dobře zapracoval u mantinelu bek Václav Kočí. Chomutov v přesilové hře stále bez zakončení.

55:13
    Palin nedokázal zastavit nahrávku na pravou stranu, a tak může Aleš Píša vyhodit přes všechny čáry.

54:51
    HC ČSOB Pojišťovna Pardubice si vyzkouší hru v oslabení. Za nad slunce jasné sekání dostává dvě minuty Jan Buchtele.

54:34
    Chomutov již hrál v plném počtu, když se v další šanci zjevil Kousal. Z levé strany ale nezakončil ideálně.

54:17
    A další šance Pardubic! Somík vyjel z levé rohu kluziště a jen ze štěstím Řehoř neinkasuje znovu. V pokračující akci brankář hostů skvěle zasahuje proti ráně z mezikruží lapačkou.

53:31
    Třetí využitá přesilovka posílá tým HC ČSOB Pojišťovny do již čtyřbrankového vedení! Dlouhou kombinaci v útočném pásmu zakončil po nahrávce Hemského z levé strany prudkou ranou DAVID KREJČÍ. Řehoř nedokázal na střelu z velké blízkosti zareagovat a inkasuje. Asistence: Aleš Hemský.

52:57
    Píša na modré čáře posunul puk na Krejčího, jehož prudký pokus Řehoř vyráží pravým betonem.

52:30
    Dnešnímu utkání přihlíží 6143 diváků.

52:29
    Domácím se výhoda ještě vylepší. Za podražení totiž na trestnou odjíždí i Karel Hromas.

Martin Mišovec

Branky a nahrávky: 12. Kindl (Benák, Bartek), 31. Buchtele (Ďaloga), 32. Krejčí (Benák, Kindl), 54. Krejčí (Hemský), 58. Krejčí (Bartek, Benák)

HC Dynamo Pardubice: Růžička (Salfický) – Kindl, Ďaloga, Kočí, Benák, Píša, Gawryletz, Drtina – Hemský, Krejčí, Somík – Bartek, Nosek, Starý – Radil, Kousal, Buchtele – Semorád, Nahodil, Zohorna – Cetkovský.

Trenéři: Mojmír Trličík a Ladislav Lubina

Piráti Chomutov: Kostúr (od 32. Řehoř) – Palin, Pulpán, Rýgl, Jurčina, Pavlas, Mrázek, Bartejs – Frolík, Kraft, Hřebejk – Hruška, Zálešák, Treille – Seman, Sikora, Hromas – Lušňák, Szakal, Procházka – Důras.

Trenér: Mikuláš Antonik

Rozhodčí: Hribik, Šír – Bláha, Kostka