Omsk – Minsk 5:3 (kon.) | Barys – Čerepovec 3:0 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Viťaz 4:5 (kon.)
Jekatěrinburg – Spartak Moskva 1:0 (kon.) | Čeljabinsk – Doněck 1:2 (kon.) | Magnitogorsk – Riga 7:2 (kon.)
Ufa – Chabarovsk 6:4 (kon.) | Nižněkamsk – Novokuzněck 4:3 (kon.) | Kazaň – Novosibirsk 5:4 (po s.n.)
Petrohrad – Mytišči 4:3 (kon.) | Dynamo Moskva – Jaroslavl 3:1 (kon.) | Lev – N.Novgorod 4:2 (kon.)
Traktor Čeljabinsk
1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
HC Donbass Doněck
Středa 05.12.2012, 14:00 • Traktor-Arena (7 500) • KHL

Prozatím se s vámi loučím. Za necelé dvě hodiny se budu těšit u zápasu 1. hokejové ligy, kdy druhá Olomouc vyzve na svém ledě čtvrtou Kadaň. (16:24:14)

DON: Anton Babčuk - 22:02

Ján Laco společně s Janim Tuppurainenem jsou hrdiny tohoto utkání. Právě tito dva se postarali o výhru Donbassu na ledě prvního celku Východní konference Traktoru Čeljabinsk. Ve 46. minutě dal z trestného střílení Tuppurainen rozhodující branku. Poslední minuty zase patřili právě slovenskému gólmanovu, který ve stylu Dominika Haška zabránil několika obrovským šancím Traktoru. Utkání tak nakonec končí 2:1 pro Doněck.

60:00

59:46
    Obrovský závar před Lacem, který vleže dokázal nemožně zlikvidovat hned dvě dorážky Panova.

59:30
    Nyní už je Fokin na střídačce.

59:14
    Fokin už se ohlížel po střídačce, zatím však ve své kleci zůstává.

58:59
    Při dalším přerušení si domácí trenér Valery Belousov bere oddechový čas.

58:47
    Zakázané uvolnění domácího týmu, který se bude muset hodně snažit, aby zápas dovedl do prodloužení.

58:37
    Podhradký je na ledě.

58:14
    Další osvobození Doněcku, zdá se, že toto důležité oslabení hosté zvládnou bez úhony.

57:37
    Víc jak minuta z přesilové hry Traktoru je pryč a domácí hrají zatím pouze mimo útočné pásmo.

57:19
    Donbass je však u puku, Laco bez práce.

56:37
    Nyní mu však bude horko. Peter Podhradský (DON) je vyloučen za podražení, jedna z posledních šancí domácího týmu jak dohnat Doněck.

56:19
    Už poněkolikáté v zápase ohrozil Laca Stanislav Čistov, Laca i tentokrát vzájemný souboj vyhrál.

56:09
    Kapitán týmu Donbassu Ruslan Fedotěnko drží puk v útočném pásmu a spoří cenné vteřiny.

55:16
    Konstantin Panov byl ve středním pásmu jednoznačně podražen, rozhodčí však tato situace nerozhodila, a Traktor tak přišel o dobrou šanci jak vyrovnat.

54:13
    Domácí se ve svém obranném pásmu dopustili velké chyby, kterou však nedokázal potrestat bek Donbassu Clay Wilson, jenž měl před sebou pouze brankáře Fokina. V rozhodující chvíli zklamal!

53:36
    Čistov se vymotal od levého mantinelu a svižnou střelou prozkoušel pozornost brankáře Laca, ten se však překvapit nenechal a lapil kotouč do své lapačky.

David Jahoda

Branky a nahrávky: 28. Kuzněcov (Ryjabykin) - 33. Nedorost (Varlamov), 46. Tuppurainen (pen.)

Traktor Čeljabinsk: Fokin (Mezin) – Šinin, Bělov, Ryjabykin, Quint, Něsterov, Razin, Klimontov, Dugin – Kontiola, Jakutsenja, Kosticyn A. – Čistov, Bulis, Kuzněcov – Popov, Glinkin, Panov – Nichuškin, Šalunov, Karpov.
    HC Donbass Doněck: Laco (Berezin) – Pěreťagin, Babčuk, Podhradský, Wilson, Jan Kolář, Bartulis, Tereščenko, Silnickij – Fedotěnko, Kočetkov, Varlamov – Nedorost, Kiiskinen, Dadonov – Pettersson, Tuppurainen, Wirtanen – Donika, Matoušek, Kvitčenko.

Rozhodčí: Bulanov, Rogačjov – Gordenko, Tomilov